Veľký súhrn prospektov na NFL Drafte 2020!

Počas posledných dvoch týždňov sme si denne predstavovali hráčov, ktorí idú na tohtoročný Draft a potenciálne by sa hodili práve do nášho tímu. Pri predstavení toľkých prospektov v tom máte teraz určite jeden veľký guľáš a hovoríte si, že tak koho z týchto desiatok prospektov vlastne máme draftovať. Práve kvôli tomuto vznikol tento veľký súhrn, kde som vám jednotlivé prospekty zhrnul do jedného celku a pri danej pozícii som ich usporiadal podľa toho, ako ich veľmi chcem (prvý – chcem ho najviac,…). Keď kliknete na meno daného prospektu, tak vás presmeruje na jeho profil, ktorý sme spravili na našom webe. Zároveň sa vyjadrím ku každej jednej pozícii a poviem svoj názor. Na našej stránke máme detailne rozobraných 50 prospektov na tohtoročnom Drafte, čo na Slovensku a Česku nikde inde nenájdete. Snažil som sa vybrať TOP 50 prospektov naprieč všetkými pozíciami, ktoré môžu byť na radare nášho generálneho manažéra Briana Gutekunsta a zoradil som ich podľa fitu do Packers. Upozorňujem, že rozhodne nie sú toto jediné prospekty, ktoré ku nám pasujú, je to len môj subjektívny názor.


DEFENZÍVNA LAJNA

V prvom kole by ma veľmi potešilo, keby sa rozhodneme práve pre draftovanie kvalitného defenzívneho tackla. Tohtoročná Draft Class defenzívnych tacklov nie je moc hlboká a nutnosť doplnenia stredu defenzívnej lajny je enormná. Tento rok v prvom kole pôjdu možno 4 QBs, kopa wide receiverov a kopa ofenzívnych tacklov. Kvôli tomuto sa talent na pozícii defenzívneho tackla posunie viacej ku koncu prvého kola, kde by sme si mohli uchmatnúť skvelého hráča. Práve kvôli týmto dvom faktom som toho názoru, že defenzívny tackle by mal prísť na rad na konci prvého kola, alebo v druhom kole. Vedľa Kennyho potrebujeme mať ešte jedného defenzívneho tackla, ktorý dokáže hltať dvojbloky a tým pádom Kennymu uľahčiť život. Nie, Lancaster, či Lowry týmito hráčmi nie sú a keď bude mať Kenny vedľa seba ešte ďalšieho solídneho lajnmena, tak jeho výkony pôjdu ešte viacej nahor, čo je pre súperove obrany pomerne zastrašujúce, nakoľko Kenny už teraz hrá na elitnej úrovni. V tíme máme ešte mladíka Kingsleyho Kekeho, ktorý v minulej sezóne toho ešte veľa neodohral, no keď bol na ihrisku, tak sa mi veľmi páčil, vidím tam potenciál. Základná 3-4 v zložení Draft-Clark-Keke sa mi nesmierne páči. Keď sme v minulej sezóne prehrali zápas, tak hlavný dôvod bol ten, že sme nedokázali zastaviť súperov beh a ten nás doslova ubehal. Pridanie ďalšieho tela nám môže pomôcť tento nedostatok odstrániť. Za mňa nás v minulej sezóne od Super Bowlu delil jeden solídnejší interný defenzívny lajnmen. Ak chceme v ďalšej sezóne pomýšľať na Super Bowlom, tak bez pridania ďalšieho solídneho lajnmena môžme na to zabudnúť.


SAFETY

Pri výbere safeties som sa riadil tým, aby vedeli hrať naprieč defenzívnou formáciou, čím by spadali do profilu nickel, či dime linebackera v obrane defenzívneho koordinátora Mika Pettina. Kým sme v úvode minulej sezóny hrali vo formácii Amos-Savage-Greene, tak bola naša obrana pevná a stabilná aj proti behu. Greene sa však zranil na celú sezónu a bez tretieho kvalitného safetyho, ktorý hrával ako nickel, to nešlo a obrana mala svoje slabšie chvíľky. Preto by sme mohli využiť prémiový pick v prvom kole na to, aby sme si uchmatli jedného z trojice najlepších safeties na Drafte a boli tak na podobnú situáciu vybavení. Najviac sa mi páči Winfield, ktorý je podľa mňa z trojice najviac pro ready hráč a dokáže hrať všade v secondary. Alebo v treťom kole zobrať Chinna, ktorý je obrovský boom-alebo-bust prospekt a niektorí ho dávajú do prvého kola. No ja s tým hrubo nesúhlasím a za mňa je tretie kolo na jeho kvality najlepšia možná pozícia.


CORNERBACK

Pozícia cornerbacka je jednou z najmenej spomínaných pozícii na Drafte ohľadom Green Bay Packers. Avšak malo by byť tomu inak. Tramon Williams sa stále nepodpísal na nový kontrakt a Kevinovi Kingovi po sezóne končí nováčikovská zmluva, pričom má veľkú históriu zranení a pustených big plays. Aktuálne naša depth chart vyzerá podľa mňa takto: Alexander-King-Sullivan-Jackson-Hollman. Alexander a King hrávajú na outside. Na slote hrával Williams, no jeho úlohu môže prebrať skvele za ukazujúci mladík Sullivan. Ten je však viacej slot hráčom a na oustide mu to veľmi nesedí. A potom? Jackson, ktorý hral za posledné 3 roky veľmi slabučký futbal, na ihrisku bol v poslednom čase len sporadicky a po sezóne mu takisto končí zmluva. Za ním je minuloročný pick v 5. kole Ka´Dar Hollman, ktorý sa počas training campu a preseason ukazoval vo veľmi dobrom svetle. No priamo v akcii sme ho ešte nevideli. Bude Gutey veriť Hollmanovi, že je to ten hráč, ktorý môže zaskočiť niekoho zo spomínanej starting trojky? Ak hej, tak corner v úvodných troch kolách nie je nutnosťou. Avšak ak sú to ohľadom neho pochybonosti, tak draftovanie cornera dáva veľký zmysel a to kľudne aj v prvom kole.


OFENZÍVNA LAJNA

Vo free agency nám odišiel right tackle Bryan Bulaga a na jeho pozíciu sa podpísal skúsený Rick Wagner, ktorý v poslednej sezóne nehral na svojom štandarde, čo nám ho dovolilo podpísať za lacný peniaz. Avšak ak sa nevráti ku svojim kvalitným výkonom, tak čo potom? Chceme aby tam hral mladý a neskúsený Yosh Nijman? Lane Taylor je stále v tíme a v prípade núdze dokázal zaskočiť na pozícii LT za Davida Bakhtiariho a hral fakt dobre. Dokázal by zaskočiť aj na pozícii RT? Prípadne sa tam môže posunúť RG Billy Turner, ktorý má s touto pozíciou skúsenosti a na RG by hral spomínaný Lane Taylor. No je tu ešte jedna možnosť a to draftovať ofenzívneho tackla. Josh Jones je jedným z mojich najobľúbenejších prospektov pre Green Bay Packers v prvom kole a ak by bol stále na boarde, keď budeme na našej 30ke, tak by som neváhal.

Center Tyler Biadasz by bol na minuloročnom Drafte jedným z najlepších interných ofenzívnych lajnmenov, no rozhodol sa vrátiť a moc mu to neprospelo. Po zranení nebol v takej fazóne ako rok pred tým a na tohtoročnom Drafte sa môže kľudne prepadnúť do 3. či 4. kola. Po sezóne sa končí zmluva centrovi Coreymu Linsleymu a ak Gutey bude chcieť, tak na tohtoročnom Drafte môže zobrať práve Biadasza, ktorý sa potrebuje dať poriadne dokopy, rok by za Linselym počkal a budúci rok by ho mohol nahradiť.


LINEBACKER

Jeden z mojich najobľúbenejších hráčov na tohtoročnom Drafte je Zack Baun. Nie je to inside linebacker, no myslím si, že svojim profilom by do našej obrany perfektne zapasoval. Draftovaním Zacka Bauna by sa mohla zaplátať diera ako na pozícii inside linebackera, tak aj zväčšiť hĺbka na pozícii outisde linebackera. Inak draftovať OLB v skorších kolách nemusíme a v treťom dni by sa zišlo zobrať niekoho do hĺbky na tejto pozícii.

Tradovať sa hore po Murrayho, či Queena sa mi moc nepozdáva, no ak je Gutey presvedčený, že jeden z nich je hráčom, ktorý nám okamžite pomôže, tak sa nebudem diviť, keď po jedného z nich skočí. Osobne by som bol najradšej, keby sa nám v treťom kole podarí zobrať Dye, alebo Wilson. To sú moji dvaja obľúbenci na pozícii ILB do Green Bay Packers. Dye má potenciál na to, aby bol veľmi dobrým nickel linebackerom, čo by do našej schémy perfektne pasovalo a Wilson sa mi nesmierne podobá na Kwiatkoskiho. U nás je vo väčšine času na ihrisku len jeden true inside linebacker, čo bude zrejme Christian Kirskey. Pri výbere inside linebackera musíme myslieť aj na túto skutočnosť.


WIDE RECEIVER

Takmer každý jeden Mock Draft nám v prvom kole prisudzuje wide receivera. No ja osobne s touto myšlienkou nesúhlasím. Ako vždy veľmi rád pripomeniem, tak v minulej sezóne sme ani jeden zápas neprehrali kvôli tomu, že by sme nemali ďalšieho receivera. Na poste WR sme boli dostatočne vybavení na to, aby sme sa dostali do Super Bowlu. To kvôli slabšej defenzívnej lajne a diere na poste inside linebackera sme prehrali proti 49ers v NFC Championship. Ani len náhodou nie kvôli tomu, že by nám chýbal ďalší receiver. Netvrdím, že sme tam mali talentu na rozdávanie, no bolo to dostatočné na to, aby sme mohli ísť až do Super Bowlu. Tento rok je Draft Class wide receiverov enormne hlboká a aj v druhom kole dokážeme nájsť wideouta číslo 2 vedľa Adamsa. Prečo by sme mali teda v prvom kole plátať 5 cm dieru 20 cm záplatou? Osobne vyššiu hodnotu v prvom kole vidím v draftovaní defenzívneho tackla, či ofenzívneho tackla, a nie wide receivera.

Môže nastať situácia, že sa poberú 4 QBs, ofenzívni tacklovia, defenzívni tacklovia a nám na koniec jednotky spadne taký Higgins. Vtedy prečo nie, v tom prípade neváhajme a berme WR. No ak sa začne hon na wide receiverov, cornerov a ofenzívnych tacklov, tak nám na koniec jednotky môže spadnúť skvelá hodnota na pozícii defenzívneho tackla, čo je za mňa aj naša najväčšia potreba, čiže by som mal v jednom picku ako hodnotu, tak aj potrebu. Alebo tretia situácia, bude hon na defenzívnu lajnu, wide receiverov a cornerbackov, čím sa nám môže na koniec jednotky prepadnúť skvelá hodnota na pozícii ofenzívneho tackla. Ja vždy rád hovorím, že na Drafte sa netreba pozerať na pozíciu, ktorú ti treba, obzvlášť keď vyberáte na konci jednotky a kvôli tomu vytiahnuť nejakého hráča o x pickov skorej než je jeho reálna hodnota, ale na najlepšieho hráča na boarde, ktorý má na danom pick najlepšiu hodnotu. Na 30ke bude Gutey brať toho hráča, ktorý je na ich boarde najvyššie a má na tom danom picku najlepšiu hodnotu. Za mňa hodnota prevyšuje potrebu konkrétnej pozície a ideálny scenár je, keď sa hodnota stretne s potrebou. Pre predstavu uvediem príklad. Podľa mňa skvelá hodnota na 30ke: DT Blacklock, WR Jefferson, WR Higgins, OT Jones, či CB Henderson. Veľmi ľahko sa môže stať, že Gutey na 30ke hodnotu moc neuvidí a rozhodne sa na trade down a pridať si tak extra pick v druhom, či treťom kole. Povedal by som, že tento scenár je veľmi pravdepodobný.

Lamb, Jeudy, a Ruggs sa ku nám ani len náhodou neprepadnú, no a Jefferson je veľkým snom. Za týmito 4 hráčmi sa už môže stať čokoľvek a predpovedať v akom poradí pôjde zvyšok, to je takmer nemožné. Jefferson by bol na konci jednotky perfektnou hodnotou, no inak som zástancom draftovania receivera v druhom, či dokonca v treťom kole. Ako som spomínal, v prvom kole vieme nájsť na konci jednotky omnoho lepšiu hodnotu, ako draftovať receivera, pričom takmer taký istý receiver bude k dispozícii aj v druhom kole. Taký trade down z prvého kola, získať si extra pick a v prvej polovici druhého kola zobrať Pittmana, či Aiyuka, to by bol perfektný scenár.

Myslím si, že Gutey bude na Drafte hľadať typického slot receivera, ktorého potrebujeme najviac, nakoľko na perimetri máme Adamsa a Lazarda, no typického slota nemáme, aj keď zo slotu zvykne hrávať práve Adams. Typickým slot receiverom do Packers môže byť Duverney, Van Jefferson, Proche, či Peoples-Jones a týchto receiverov môže kľudne draftovať v treťom, možno až v 4. kole. Avšak sú to aj iní receivers, ktorým som profily nerobil, napríklad taký John Hightower z Boise State môže byť ďalším skvelý pickom a ku nám by pekne zapadol. Draft Class receiverov je enormne hlboká a aj v treťom kole sa budú nájsť parádni hráči.


RUNNING BACK

Aktuálne naša depth chart na pozícii running backa vyzerá takto: Jones-J. Williams-Ervin-D. Williams. No po tejto sezóne z tejto štvorice zostane len D. Williams, ktorý sa v prvej sezóne vôbec neosvedčil a tréneri mu zrejme neveria. Voľným hráčom bude aj napríklad Bak, Corey, či Kevin. To znamená, že Jones je reálne možno až 4. domácim hráčom v poradí, ktorý bude na rade s novou zmluvou a majland na trovenie mať nebudeme. V prvom kole running backa podľa mňa nezoberieme, no na konci druhého kola to je celkom reálne. Ak sa tam prepadne napríklad taký Dobbins, tak na tomto picku to môže byť pre Guteyho veľmi dobrá hodnota a zoberie ho. Pri výbere running backov som vyberal takých runnerov, ktorí pasujú do zónovej behovej schémy, ktorú u nás presadzuje head coach Matt LaFleur. Aj kvôli tomuto som nerozoberal takého Jonathana Taylora, ktorý je podľa mňa viacej inside man-gap hráčom do silového behového útoku.


QUARTERBACK

Podľa reportov majú Packers záujem o TROCH quaterbackov. Sú to Jordan Love, Jalen Hurts a James Morgan. Love je potenciálny first round pick, Hurts pick v strede draftu a Morgan je pick ku koncu Draftu. Všetci traja to nie sú okamžití starting QBs a v úvode kariéry budú musieť sedieť a učiť sa.


TIGHT END

Nerobil som profil ani jedného tight edna. Nakoľko tohtoročná Draft Class tight endov ma nijako neoslnila a na rovinu vám poviem, že keby bol náš Sternberger na tohtoročnom Drafte, tak spomedzi tight endov by šiel ako prvý. Trojka ktorú máme v podobe Sternberger-Tonyan-Lewis sa mi veľmi páči a prekvapí mnohých ľudí, to vám garantujem. K ním počas 3. dňa doplniť prípadného štvrtého tight enda.