Hráč, o ktorého majú údajne Packers záujem.

BIO

Mimsova rodina je plná futbalistov a jeho traja bratia hrali na strednej futbal. Jeho bratranec David Mims II hral na pozícii cornerbacka na Texas State, Davidov otec hrával na poste running backa za Baylor. Jeho ďalší bratranec Keyarris Garrett viedol celú ligu v počte nachytaných yardov vo svojej seniorskej sezóne a bol podpísaný Carolinou ako nedraftovaný nováčik. Denzel si na Daingerfield High School v Texase spravil pôsobivé resumé, keď si vyslúžil ocenenia naprieč celou krajinou, bol miestnym MVP v basketbale a ako junior vyhral Class 3A 200-meter. Ako freshman veľa priestoru nedostal, keď mal len 4 catche pre 24 yardov. Bolo to zapríčinené tím, že v depth chart boli pred ním KD Cannon a Ish Zamora. Na univerzite hrával za Baylor, kde si ako sophomore vydobyl pozornosť, keď zachytil 61 prihrávok pre 1,087 yardov a 8 TDs, a trénermi BIG 12 bol menovaný do second-teamu all-conference. V tej sezóne odohral svoj najlepší zápas proti Oklahome, v ktorom zachytil 11 prihrávok pre 192 yardov a 3 TDs. V roku 2018 jeho produkcia padla, keď zachytil 55 prihrávok pre 794 yardov, no aj tak viedol tímovú štatistiku v počte nachytaných TDs – 8. Bears sa v roku 2019 darilo a to najmä vďaka skvelým výkonom v podaní Denzela Mimsa. Na svojej ceste do first-teamu all-conference zachytil 66 prihrávok pre 1,020 yardov a 12 TDs.

SCOUTING PROFILE

Mims meria 191 cm a váži 98 kg, čiže je pomerne vytiahnutým receiverom. Na Scouting Combine sa prezentoval elitným workoutom, ktorý ho zaradil medzi žiadané mená. Minulý rok boli po Combine všetci unesený z výkonu Metcalfa, avšak na jeho resumé výrazne vplýval aj jeho životný príbeh. Podľa môjho názoru mal tento rok Mims porovnateľný workout s Metcalfom, no ani len zďaleka sa mu nedostalo toľko pozornosti ako DKovi. Metcalf meria 193 cm /Mims 191/, Metcalf váži 104 kg /Mims 98 kg/. Metcalf zabehol 40 yardov za 4.33s /Mims 4.38s/, Metcalf mal vertical jump 40.5 inchov /Mims 38.5/ a Metcalf mal otrasný 3-cone drill za 7.38s, pričom Mims ho zvládol za skvelých 6.66s. Medzi WRs bol na 40 yardoch v TOP 3, na 8. mieste vo vertical jumpe, na delenom 4. mieste v broad jumpe a prvý v three-cone drile. NFL Next Gen Stats udelilo len Mimsovi, Ruggsovi a Donovanovi Peoples-Jonesovi maximálne atletické skóre 99. Každý rok je tu nejaká atletická hviezda, ktorá je po Combine nadhodnotená a v NFL skončí bustom. Avšak pri Mimsovi črty bustu nebadám, a to hlavne preto, lebo je viacej než len elitným atlétom. Pri Metcalfovi som v mojich článkoch dopredu tvrdil, že sa bude ledva zmestiť do druhého kola, nakoľko to bol podľa mňa neobrúsený prospekt so značným potenciálom a pre mňa nebol ani len najlepším receiverom vo svojom vlastnom college tíme. Pri Mimsovi som toho názoru, že z boardu môže ísť už kľudne v prvom kole.

Čo nám hovorí tape? V posledných troch sezónach sa prezentoval rýchlym uvoľnením na lajne, sústredenými catchmi v downfielde, fyzickosťou vo všetkých oblastiach na ihrisku, ochotou blokovať v behovej hre, produkciou na tretích downoch, produkciou v red zone a tonami big plays. Proti press coverage je fyzický, využíva tam svoju veľkosť, dlhé ruky a vďaka tomu dokáže na line of scrimmage získavať separáciu, no niektorým agresívnym DBs sa podarilo narušiť jeho uvoľnenie. Jeho chytanie lopty pôsobí prirodzene, dokáže využívať svoju dĺžku a vďaka tomu je jeho catch radius fakt široký. No má za sebou históriu dropov. V route runningu nám ukazuje atletickosť a skvelú kontrolu tela, je efektívnym na in a out brzdách. Vyniká najmä na back shoulderoch, fadoch a vertikálnych routach. So sledovaním lopty problémy nemá. Keby mám vybrať niečo, v čom fakt vyniká nad ostatnými WRs v tejto Draft Class, tak veľmi dobre rozumie tomu, ako má využívať svoje ruky k tomu, aby sa uvoľnil. Súboj rúk je vo futbale veľmi dôležitý a receiver to musí ovládať, ak sa chce uvoľniť, a ešte špeciálne v NFL, kde je priestor menší a užší. Medzi rokmi 2017 a 2019 zachytil 182 prihrávok pre 2,901 yardov a 28 TDs. V jeho prospech hovorí tape, elitný workout na Combine a bol jedným z najlepších hráčov v januárovom Senior Bowle.

FIT PRE PACKERS

Mims by mohol štartovať na perimetri vedľa Davante Adamsa a vďaka jeho schopnostiam by nemal mať problémy ani proti NFL press cornerom. Jeho schopnosť sledovať a následne nájsť loptu v downfielde by nám dodala zbraň na plays, ktoré merajú viacej než 20 yardov. A jeho čuch v red zone by sa Rodgersovi určite hodil. Minulý rok bol hviezdou Senior Bowlu WR Terry McLaurin, ktorého si v treťom kole vybrali Redskins a našli v ňom hviezdu. Tento rok bol hviezdou Senior Bowlu práve Mims, kde pôjde na Drafte? To vie málokto. Pred pár dňami nás Rob Demovsky z ESPN informoval o tom, že Packers majú záujem o Mimsa na svojej 30ke v prvom kole.

POTENCIÁLNA POZÍCIA NA DRAFTE: KONIEC 1. KOLA – DRUHÉ KOLO