Môj Draft crush v prvom kole do Packers!

BIO

Zack do Badgers prichádzal ako dual-threat quarterback, ktorý ako senior na Brown Deer High School vyhral štátne ocenenie ofenzívneho hráča roku, keď nahádzal 1,936 yardov pre 20 TDs a nabehal 1,837 yardov a 39 TDs. Avšak jeho najlepší fit bol v obrane a ako redshirt pôsobil v pozícii náhradného linebackera a nazbieral len 15 tackles a 3.5 tackles for loss. V roku 2017 bol jeho progres zastavený zranením nohy, ktoré sa mu prihodilo počas predsezónneho campu, no v roku 2018 už štartoval vo všetkých zápasoch a nazbieral 63 tackles, 7.5 tackles for loss, 2.5 sackov a 1 interception. V poslednom roku z neho dokázal defenzívny koordinátor Jim Leonhard spraviť monštrum a Baun sa stal hviezdou toho najvyššieho kalibru. Bol medzi lídrami v krajine v počte tackles for loss – 19.5 a v sackoch – 12.5, pričom jeho celkový počet tacklov bol 76. Tieto skvelé čísla ho dostali do second-teamu All-American a do first-teamu All-Big Ten. K tomu ešte pridal jednu interception, 2 zrazené prihrávky a spôsobil 2 fumbly. Sport Info Solutions uvádzajú, že v sezóne 2019 mal 57 tlakov na QB, čo je 7. najlepšie číslo v NCAA.

SCOUTING PROFILE

Baun je 191 cm vysoký a 107 kg vážiaci hráč, ktorý v Badgers hrával ako outside linebacker, avšak ja ho v NFL vidím skorej ako off-ball linebackera. Nie je to zrovna slabý hráč, no na edge to je podľa mňa málo. Jeho agresivita v podpore behovej obrany, dobrá rýchlosť sideline-to-sideline a ochota dropovať do coverage z neho robia skvelého adepta do stredu našej obrany. O tom svedčí aj nasledujúca štatistika: Zack Baun je jediným EDGE rusherom, ktorý môže ísť tento rok na Draft a ktorý odohral +100 coverage snapov v minulej sezóne a zároveň je najlepšie hodnoteným EDGE rusherom v coverage so známkou 86.9. O jeho výbušnosti svedčí aj čas na prvých 10 yardoch na Scouting Combine – 1.54s, čo je podľa Mockdraftable databázy druhý najrýchlejší čas medzi všetkými EDGE rushers od roku 1999.

Je to vysoko-atletický obranca, ktorý sa vyznačuje ako skvelý tackler, skvelou akceleráciou po snape a motorom. Ak hľadáte všestranného front-7 obrancu, tak Zack je váš chlap. Konzistentne má parádny odpich po snape a jeho výbušnosť vychádza z jeho postoja. V open fielde sa pohybuje veľmi dobre, nemá problémy so zmenou smeru, svoje boky vie využívať plynulo. Toto mu napomáha ako skvelému tacklerovi v priestore. Keď rushuje quarterbacka, tak si hneď na prvý pohľad všimnete jeho vysoký motor a na každej play bojuje na 110%, v tomto by som ho prirovnal ku Clayovi Matthewsovi. Je dobrý aj v rýchlom rozoznávaní plays, čo mu pomáha dostať sa do potrebnej pozície na to, aby mohol zahrať vplyvnú play.

FIT PRE PACKERS

Ako som už napísal v samom úvode tohto článku, tak Baun je mojím Draft Crush na tohtoročnom Drafte na našej 30ke v prvom kole. Za Badgers síce hrával ako OLB, no osobne ho v NFL vidím ako inside linebackera. Od Martineza by bol upgradom vo všetkých smeroch. Veľmi sa mi páči myšlienka, že by Pettine do svojej obrany dostal ďalšieho „chameleóna“ a jeho front 7 by obsahovala všestranných hráčov ako Za´Darius, Preston, Rashan, či Zack. Keby boli štyria/traja súčasne na ihrisku, tak by súper nemohol mať ani len poňatia, čo sa bude diať. Za´Darius sa môže presúvať naprieč celou DL, kde dokáže zahrať každý jeden spot, niečo podobné je aj Gary, no a Preston so Zackom by boli veľkým otáznikom, že kto bude rushovať a kto prípadne dropne do coverage. Draftovaním Zacka by sme mohli zabiť 2 klinčeky jednou ranou. Značne by sa zlepšila hĺbka na poste OLB a primárne by sme získali off-ball linebackera, ktorý nemá problém hrať v coverage, a proti behu je taktiež schopným hráčom. Ako som už spomínal, tak svojou hrou sa Baun podobá na Claya Matthewsa, či Kyle Van Noya, ktorý hráva ako edge, tak aj ako off-ball linebacker.

POTENCIÁLNA POZÍCIA NA DRAFTE: KONIEC 1. KOLA