Talentovaná mašina na skládky.

BIO

Brooks je jedným z mála hráčov, ktorí sa vo všetkých 4 sezónach na college dostali do all-conference tímov. Ako true freshman z Houstonu odohral 12 zápasov a Red Raiders viedol v počte tacklov so 86 stopkami, z čoho 5 bolo pre stratu yardov a k tomu pridal 4 zrazené prihrávky. Stal sa tak prvým hráčom tejto školy za posledných 20 rokov, ktorému sa to podarilo. V roku 2017 odohral 12 zápasov, v ktorých nazbieral 89 stopiek, 1 interception a 2 zrazené prihrávky. V roku 2018 štartoval v 12 zápasoch a opäť raz viedol tímovú štatistiku s 86 tackles, z čoho 7.5 bolo pre stratu yardov, k tomu pridal 3 sacky a 1 interception. Väčšej pozornosti sa mu dostalo v roku 2019, keď sa dostal do second-teamu All-American a first-teamu All-Big 12, keď opäť viedol tímovú štatistiku so 108 tackles, z čoho 20 bolo pre stratu yardov a k tomu pridal 3 sacky. Toto sa mu podarilo nazbierať v 11 zápasoch.

SCOUTING PROFILE

Brooks je na NFL veľmi dobre stavaný a jeho produkcia tacklov bola kvalitná počas všetkých 4 sezón a keď si pozriete jeho tape, tak máte pocit, ako keby ich mal mať ešte viacej. Jeho tackling je veľmi dobrý a práve v tejto hernej činnosti vyniká. Vyniká najmä atletickosťou a nadpriemernými inštinktami, vďaka čomu dokáže rýchlo diagnostikovať hru a predviesť behovú stopku. Veľa trénerov hovorí: „keď vidíš loptu, zahraj play,“ a Brooks je presne týmto typom linebackera. Hrá rýchlo a má perfektnú gap disciplínu, prečíta play a uistí sa, že v defenzívnej schéme nevytvára otvorený priestor. Pri linabacker prospektoch toto často nevidíte, a presne toto nám ukazuje, akým vyspelým linebackerom po mentálnej stránke Brooks je. Ak sa naučí bloky atakovať dobrou prácou rúk, tak mu to môže pomôcť stať sa ešte viac vplyvným hráčom, lebo keď sa na neho nalepí ofenzívny lineman, tak je stratený. Defenzívna lajna ho musela udržať čistého, aby mohol dobehnúť do backfieldu a zahrať play. Obavy sú ohľadom jeho coverage schopností, keď sa stráca najmä pri zone dropoch. Rozhodne je v jeho schopnostiach byť sideline-to-sideline hráčom, keď na Combie zabehol 40 yardov za 4.54s. S running backom sa pri flat routach dokázal ako tak vysporiadať, no coverage v downfielde bola problémom. Na tomto bude musieť pracovať, ak chce byť v NFL hráčom na všetky tri downy.

FIT PRE PACKERS

Jordyna vnímam ako hráča, ktorý sa ešte musí herne rozvíjať a jeho upside je fakt veľký. Na linebackera sa hýbe fakt dobre. Za mňa potrebujeme čas a coaching. Verím, že sa z neho môže stať plnohodnotný hráč na všetky tri downy. Po podpise Kirkseyho nám do obrany treba takého safetylinebackera, ako je napríklad Dye, no talent, ktorým Brooks disponuje sa ťažko prehliada. V druhom kole na 62ke by to bol podľa mňa reach, avšak ak bude v treťom kole stále na boarde, tak dlho premýšľať nemusíme.

POTENCIÁLNA POZÍCIA NA DRAFTE: 3. KOLO