Ďalší skvelý slot receiver na holenie.

BIO

Devin je bratrancom QB Kylera Murrayho, ktorý hráva v NFL za Arizonu Cardinals. V roku 2016 bod Duvernay považovaný za TOP 5 WR recruita v krajine a štátnym šampiónom (Texas) v behu na 100 metrov. Po strednej sa presunul do Austinu a začal sa ukazovať od samotného začiatku, keď bol na delenom prvom mieste v počte nachytaných TDs – 3 a celkovo zachytil 20 prihrávok pre 412 yardov. Ako sophomore toho veľa nenachytal a mal len 9 zachytených prihrávok pre 124 yardov. No ako junior sa vrátil do formy a zachytil 41 prihrávok pre 546 yardov a 4 TDs. Svoje esá vytiahol až vo svojej seniorskej sezóne, v ktorej bol menovaný aj do first-teamu All-Big 12, keď viedol celú ligu v počte zachytených prihrávok. Celkovo nachytal 106 prihrávok pre 1,386 yardov a 9 TDs. Portál Pro Football Focus uvádza, že vedie celú tohtoročnú Draft Class v počte získaných yardov po zachytení prihrávky – 719 yardov, čo je 51.9% jeho celkového počtu získaných yardov. V roku 2019 prišlo hneď 105 jeho catchov zo slotu a 68 získaných first downov, pri obidvoch to je druhé najvyššie číslo v krajine. Duvernay meria 180 cm a váži 95 kg.

SCOUTING PROFILE

Duverney je fyzicky stavaný ako running back a ako running back aj hrá. Je to doslova hviezda na slote, k čomu mu napomáha aj jeho rýchlosť. 10 yardov zabehol za 1.51s a 40 yardov za 4.39s, no jeho three-cone čas nebol nijako oslňujúci – 7.13s. Jeho koordinácia na ihrisku je vynikajúca a nemá problémy s robením zložitých úprav svojej pozície, aby sa dostal k lopte a zmeny smeru pri route runningu sú pre neho bezproblémové. Jeho akcelerácia je očividná a schopnosť zahrávať plays po zachytení prihrávky mu dávajú veľký upside. Exceluje sa vo vyhýbaní tacklerom a v priestore sa cíti ako ryba vo vode. Jeho rýchlosť na deep routach mu poskytuje schopnosť rozťahovať ihrisko ako vertikálna hrozba. Na slot receivera je fakt silný a keď už raz loptu zachytí, tak zložiť ho na zem je nesmierne zložité. Odvádza skvelú prácu s ťažiskom, jeho nohy neustále pracujú aj po kontakte a ruky má taktiež silné, keď dokáže udržať aj ťažké lopty. Tieto jeho vlastnosti sa naplno prejavujú pri hre v strede ihriska a PFF uvádza, že v roku 2019 spôsobil 23 missnutých tacklov. V otváracom zápase doslova zničil potenciálny tohtoročný first round pick S Granta Delpita z LSU, ktorý si s ním nevedel rady a Duverney si robil čo chcel. Proti budúcim národným šampiónom zachytil 12 prihrávok a skóroval 2 TDs. Jeho ruky sú isté a je quarterbackovým najlepším kamarátom. Za mňa osobne je Duverney obeťou tohtoročnej nabitej Draft Class WRs a kvôli tomuto faktu sa dostáva do teritória tretieho dňa, aj keď si myslím, že bude vybraný počas druhého dňa. Na ihrisku vyčnieva najmä svojim route runningom, no jeho cuty sú nekonzistentné a občas sa cornerback vďaka tomuto k nemu „prilepí“, tu sa odzrkadľuje jeho pomalší čas na 3-cone drille. Jeho práca rúk pri získavaní separácie v man coverage by mohla byť lepšia. Duverney nemá potrebnú výšku na to, aby hrával na outside a jeho menšia fyzická veľkosť mu pri 50/50 loptách moc nepomáha. Kvôli menšej postave nie je ani hráčom na jump balls.

FIT PRE PACKERS

Packers vo svojom tíme nemajú rodeného slot receivera. Ak LaFleur chce do svojho tímu takýto typ hráča, tak Duverney je skvelý fit. Aaron Rodgers miloval Randalla Cobba, Duverney je veľmi podobný a verím, že by miloval aj jeho. Ak by som ho mal ešte s niekým porovnať, tak sa veľmi podobá na Golden Tata. Osobne sa mi Duverney veľmi páči a je to jeden z mojich najobľúbenejších receiverov na Drafte.

POTENCIÁLNA POZÍCIA NA DRAFTE: 2. DEŇ