Jeden z najistejších pickov na tohtoročnom Drafte.

BIO

Antoine je synom bývalého víťaza Jim Thorpe Award (najlepší defenzívny back v college), All-Pro hráča, člena 50 Greates Vikings a bývalého cornerbacka Antoine Winfielda Sr. Jeho syn Antoine sa na college pridal k tímu Gophers, kde ako true frashman zasiahol na pozícii safetyho do 9 zápasov, v ktorých nazbieral 52 stopiek, 2.5 tackles for loss, 4 zrazené prihrávky a 1 interception, ktorú niesol 82 yardov až do súperovej end zone. Jeho nasledujúce sezóny sa skončili predčasne. V roku 2017 odohral len 4 zápasy, v ktorých nazbieral 20 tackles, 1 sack, 2 zrazené prihrávky a 1 zablokovaný kick a takisto v roku 2018, keď nazbieral 17 tackles a 1 interception. Jeho sezóny sa skončili kvôli zraneniu hamstringu, respektíve nohy. Zranenia sa mu prihodili v zápasoch proti tomu istému súperovi z Marylandu. No v roku 2019 bol konečne zdravý a štartoval vo všetkých 13 zápasoch. Ako už bolo jeho zvykom, keď bol na ihrisku, tak exceloval. Bol zvolený do first-teamu All-American a first-teamu All-Big Ten, keď bol lídrom Minnesoty a nazbieral 88 tackles, 3.5 tackles for loss, 3 sacky, 7 interceptions (z čoho bola 1 pick-six) a pridal 2 forced fumbles.

SCOUTING PROFILE

Winfield Jr. nie je nijako vysoký, či prémiový atlét. Meria 178 m a váži 93 kg, avšak je to safety, ktorý vie hrať hru menom futbal. Svojim vzrastom si je veľmi podobný otcovi a takisto aj herným štýlom. Ako Winfield Jr. vyrastal, tak so svojim otcom študoval playbook a pozeral zápasové filmy. Skauti spochybňovali jeho atletickosť, avšak na Scouting Combine sa mu podarilo zabehnúť 40 yardov za 4.45s, vertical leap mal 36´´ a broad jump 10-4. V secondary dokáže hrať na každej pozícii. Pro Football Focus uvádza, že v poslednej sezóne odohral 399 snapov ako free safety, 293 snapov ako box safety a 85 snapov ako slot cornerback. Jeho inštinkty sú excelentné a plays vidí ešte pred tým, než sa udejú. Má excelentný cit pre svoju zónu a rozoznávanie kombinácii jednotlivých route zvláda poľahky. Len málokedy ho nachytáte, že je mimo pozíciu, o tom svedčí aj počet interceptions v poslednej sezóne, čím stanovil rekord univerzity Minnesota. Vzhľadom na to, že je to defenzívny back, tak jeho tackling je veľmi dobrý. Aj keď je menšieho vzrastu, tak sa kontaktu vôbec nebojí a s ochotou sa púšťa do podpory behovej obrany. Behovú hru vie rýchlo rozoznať, zareagovať na ňu a okamžite ísť po runnerovi. Má skvelé cítenie na medzery, ktoré dokáže vypĺňať a trafiť runnera s loptou. Pri uhloch svojich nábehov je veľmi konzistentný. Do blitzov to je excelentný hráč, ktorý si vie svoj nábeh načasovať a zobrať účinné uhly nábehov. Červenou vlajkou sú pri ňom zranenia a menšia veľkosť. Inak iné výrazné slabiny v jeho hre nebadať.

FIT PRE PACKERS

Winfield Jr. je podľa mňa jeden z najbezpečnejších pickov na tohtoročnom Drafte a od prvého dňa môže byť starting safetym v NFL. Bonusom je, že dokáže zahrať na každej pozícii v secondary. CB Tramon Williams sa stále nepodpísal na nový kontrakt a do nášho tímu potrebujeme za neho náhradu. Winfiled Jr. by sa na túto pozíciu hodil perfektne. Pripomína mi nášho bývalého skvelého hráča Micaha Hyda, či Tyranna Mathieau. Honey Badger hráva všade na ihrisku, čo dokáže aj Winfiled Jr. Ak ho chceme získať do svojho tímu, tak by sme ho mali zobrať na našej 30ke, alebo v úvode druhého kola.

POTENCIÁLNA POZÍCIA NA DRAFTE: KONIEC 1.KOLA/ZAČIATOK 2. KOLA