Najlepší čistokrvný inside linebacker na tohtoročnom Drafte?

BIO

Univerzita LSU sa pomaličky ale isto začína stávať liahňou pro linebackerov, spomeniem posledné mená ako Devin White, Kwon Alexander, či Deion Jones. No a ďalším pánom na holenie je Patrick Queen. V roku 2017 zasiahol len do troch zápasov. V roku 2018 sa mu v 13 zápasoch podarilo nazbierať 40 tackles, 5 for loss a jeden sack. Svoj najlepší výkon podal v poslednom zápase sezóny, keď mal vo Fiesta Bowle proti UCF 9 tacklov a 2 for loss. V poslednej sezóne pokračoval v napredovaní a bol staveným kameňom úspechu LSU na ceste za národným titulom. Celkovo odohral 12/15 zápasov, v ktorých nazbieral 85 stopiek, 12 tackles for loss, 3 sacky, 2 zrazené prihrávky a 1 interception.

SCOUTING PROFILE

V schopnosti rozoznávať plays je všeobecne dobrý, dokáže čítať bloky pred sebou a rýchlo zaútočiť do vzniknutej medzery. No boli tu aj okamihy, kedy sa mu to moc nedarilo a bolo to najmä v zápase proti Auburnu. No v závere sezóny proti Georgii, Oklahome a Clemsonu mal fakt dobré zápasy. Keď už spraví rozhodnutie, tak akceleruje dobre a dokáže sa predrať aj cez lajnmenov. Problémy má najmä keď sa ofenzívny lajnmen dostane do second levelu a vyzeralo to tak, že nemal dosť dobrú techniku na to, aby sa dokázal dostať cez linemanov, či tight endov. V LSU ťažil najmä z toho, že mal pred sebou veľkých chlapov, no ak v NFL pred sebou nebude mať kvalitnú lajnu, tak bude mať problémy. Jeho uhly nábehov sú dobré a nemá problémy s tým, že by bol pri jednotlivých plays až príliš agersívny ako to je napríklad pri Kennethovi Murraym. Ak je tu oblasť, v ktorej fakt vyčnieva, tak to je passová obrana. Nemá problém s pokrývaním tight endov či running backov, alebo zmenami smeru pri man coverage. V zónovej obrane je veľmi dobrý, hrá s očami na quarterbackovi, čo mu ponúka možnosť zahrať play na loptu. Taktiež rozumie tomu, kedy má zostať zo svojim chlapov v zóne a kedy má atakovať roll out quarterbacka. Na LSU bol len jeden rok plnohodnotným starterom a výborné výkony začal podávať až v druhej polovici sezóny. Jeho tape ťa zaujme, avšak práve jeho nedostatok je dôvod, prečo by som mal menšie obavy.

FIT PRE PACKERS

Pre mňa osobne je aktuálne Queen lepším hráčom než Murray, avšak zo začiatku bude mať v NFL problémy najmä s bránením behu. Ak sa v tejto hernej činnosti nezlepší, tak to pre neho dobre nedopadne. Queen by do nášho tímu priniesol okamžitý upgrade a s Kirkseym by mohol vytvoriť fakt silné inside duo, nakoľko by svojho skúsenejšieho kolegu skvele doplňoval v pass coverage. Veľmi sa mi podobá na Deiona Jonesa.

POTENCIÁLNA POZÍCIA NA DRAFTE: 1. KOLO