Nenápadný tackle, ktorý môže byť skvelým pickom počas druhého dňa.

BIO

Na Daniel Hand High School v štáte Connecticut bol veľmi dobrým hráčom a vyslúžil si štipendium na UMass v roku 2015. Prvý rok strávil ako redshirt a v nasledujúcej sezóne sa postavil do úlohy startera a odohral 8 zápasov na pozícii left guarda a right tackla. Ako sophomore štartoval vo všetkých 12 zápasoch na pozícii right tackla. UMass ukončil už za tri roky, čo mu otvorilo dvere k prestupu a následne odohral 2 sezóny za silný Auburn. Driscrollovi prechod do najsilnejšej konferencie v univerzitnom futbale vyšiel dobre a ako v roku 2018, tak aj v roku 2019 štartoval vo všetkých 13 zápasoch na pozícii right tackla.

SCOUTING PROFILE

Určite sa nájdu tímy, ktoré ho zo svojich boardov vyškrtnú kvôli jeho krátkym rukám. Jeho ruky majú 33 inchov, no keď si to porovnáme s našim bývalým skvelým tacklom Bryanom Bulagom, tak ten ich má na veľkosti 33 inchov tiež. Bulaga je tiež rovnako vysoký – 196 cm a Driscoll váži 140 kg (Bulaga 142). Avšak vôbec netreba prehliadať jeho atletickosť. Má veľmi dobré nohy a v priestore sa pohybuje jednoducho. Keď sa hýbe a pozeráte sa na neho, tak vám to príde tak, že pri behaní vyzerá fakt pohodlne. Zapasuje najmä do tých útočných schém, ktoré od svojich tacklov vyžadujú prácu za pohybu a Packers takýmto tímom sú. Je to skúsený harcovník, keď na UMass a v Auburne odohral dokopy 46 zápasov. Ako pass-blocking tackle bol vysoko úspešný a Pro Football Focus uvádza, že za posledné 2 sezóny pustil len jeden sack a 22 tlakov na QB, čo sú v konferencii SEC veľmi kvalitné čísla. Musí však trošku nabrať na sile. Bude využívaný najmä v zónových run schémach a v Auburne ho tréneri nechávali, nech využíva svoju rýchlosť k porazeniu defenzívneho lajnmena. Bullrush mu robí problém, a ak chce byť v NFL dlhodobo úspešný, tak na tej sile musí proste zapracovať. V pass setoch svoju prácu takmer vždy odviedol, aj keď to niekedy vyzeralo trošku „nemotornejšie“, avšak jeho schopnosť zotaviť sa z počiatočného neúspechu a vrátiť sa do bloku je na kvalitnej úrovni. Svoju ruky využíva dobre a vie kam ich treba položiť. V zápasoch proti Alabame, či LSU si svoje odrobil veľmi poctivo a čisto.

FIT PRE PACKERS

Predpokladám, že na Drafte pôjde v druhom, alebo treťom kole. Vo vzácnom prípade sa môže prepadnúť aj do tretieho dňa, a to najmä kvôli krátkym rukám. Osobne sa pri ňom cítim veľmi podobne ako pri Davidovi Bakhtiarim. Tiež mal mať krátke ruky na ľavého tackla (34 inchov), nemal byť dobre stavaný na ofenzívneho lajnmena a v pass-blockingu bol podľa reportov fakt zlý. Kvôli tomu sa prepadol až na 109. pick, kde sme si ho zobrali my. Pri Driscollovi to môže byť veľmi podobný scenár.  

POTENCIÁLNA POZÍCIA NA DRAFTE: 2. DEŇ