Hráč, ktorý sa postupne šplhá vyššie a vyššie.

BIO

Claypool vyrastal v British Columbii a od amerických univerzít sa mu nedostalo veľa pozornosti, teda až dovtedy, kým nezačal pridávať svoje zápasové videá na Facebook. Eventuálne sa stal top 20 WR prospektom a dostal sa na legendárny Notre Dame. Ako true freshman mal viacej tacklov v special teame (8) než zachytených prihrávok – 5 catchov pre 81 yardov. V roku 2017 nachytal 29 prihrávok pre 402 yardov a 2 TDs a ako junior v roku 2018 už začal nastupovať v základnej zostave. Výsledkom bolo 50 zachytených prihrávok pre 639 yardov a 4 TDs. Celonárodne známym menom sa stal v roku 2019, keď bol tímovým lídrom a nachytal 66 lôpt pre 1,037 yardov a 13 TDs.

SCOUTING PROFILE

Claypool meria 193 cm a váži 104 kg. Vďaka jeho fyzickým predispozíciám si niektorí skauti myslia, že by v NFL mohol nastupovať na pozícii tight enda. Na Lucas Oil Stadium počas Scouting Combine predviedol perfektný výkon, keď sa mu podarilo zabehnúť 40 yardov za 4.42s, čo je vzhľadom na jeho výšku perfektný čas. Na vertical jumpe mal 40.5 inchov a na broad jumpe 126.0. Ostatné drily už nerobil, no jeho workout aktuálne disponuje nevídaným perfektným Relatívnym Atletickým Skóre (RAS) 10. To znamená, že prevyšuje dokonca aj Calvina Johnsona. Jeho veľkosť a rýchlosť sa naplno ukazuje aj na ihrisku a obrancovia musia rešpektovať jeho vertikálnu rýchlosť. Perfektne rozumie tomu, ako má využívať svoju veľkosť na porazenie coverage pri zachytení prihrávky a 50/50 lopty sú jeho doménou. Je ho ťažké tacklovať, nakoľko toho ustojí hodne a v čom mu pomáha dobrá práca s rovnováhou. Ako blokár sa ukazuje v behovej hre, kde jeho sila a ochota z neho robia potenciálneho inline tight enda. V strede ihriska je veľkým missmatchom, s veľkým rozpätím zachytenia prihrávky. Vyznačuje sa aj unikátnou všestrannosťou, keď hrával ako na slote, tak aj na perimetri. Tímy v NFL ho budú chcieť točiť naprieč celou formáciou. Proti cornebackom sa nedokázal uvoľňovať pravidelne, no proti linebackerom a safeties to bola pre neho jednoduchá úloha. Jeho uvoľnenie proti press coverage je priemerné a jeho práca rúk nie je dostatočne rýchla, aby sa dokázal odlepiť od receivera.

POSTREHY OD ŠRÁMU

Chase bych charakterizoval jako bojovníka. Se svojí výškou a objemem může hrát klidně tight enda. Otázkou je, jestli by dokázal dobře blokovat. Jeho univerzálnost mu umožňuje hrát ve special týmech. Je terčem dlouhých pasů. Díky své síle a výskoku se nebojí jít do souboje, které často vyhraje. Možná nebyl po celou dobu tak produktivní, ale loni si zlepšil náladu a těch 1 037 zachycených yardů a 13 touchdownů odpovídá jeho kvalitám. Myslím si, že by mohl být draftován ve 2. dni.

Kto by chcel, tu je link na Šrámovu stránku o univerzite Notre Dame: KLIKAJ TU

FIT PRE PACKERS

Packers potrebujú receivera a tight enda, no a Claypool so svojou veľkosťou, atletickosťou a schopnosťami ako receiver, by mohol ovplyvniť našu hru na obidvoch pozíciach. Niektoré tímy uvidia jeho rýchlosti a budú chcieť aby hra receivera. Tie bystré tímy uvidia jeho veľkosť a presunú ho na post tight enda, čo by sa rovnalo obrovskej zbrani na miss matche v passovej hre. Sledovať tight end duo Sternberger-Claypool by mohlo byť fakt zaujímavé, aj keď sú to viacej receiving TEs, než blocking TEs.

POTENCIÁLNA POZÍCIA NA DRADTE – 2. KOLO