Šikovný receiver, no takisto aj returner.

BIO

Univerzitnú kariéru najskôr začal v Sierra College, kde bol počas dvoch sezón skutočnou hrozbou, keď v rokoch 2016-17 zachytil 89 prihrávok pre 1,533 yardov a 19 TDs. Hviezdil aj ako returner, keď si v roku 2017 na kick returnoch pripísal 2 TDs a na punt returne 1 TD. Po prestupe v roku 2018, ho tréner Sun Devils postavil do základnej zostavy len tri krát a celkovo nachytal 33 prihrávok pre 474 yardov a 4 TDs. Po juniorskej sezóne prišiel výkonnostný skok, dostal sa do third-teamu All-American a first-teamu All-Pac-12, keď viedol tímovú štatistiku so 65 zachytenými prihrávkami pre 1,192 yardov a 8 TDs. Taktiež bol jedným z najlepších returnerov v krajine, keď si na punt returne pripísal 14 returnov, na ktorých mal priemer 16.1 yardov a 1 TD. Na kick returnoch mal 14 returnov s priemerom 31.9 yardov.

SCOUTING PROFILE

Aiyuk meria 185 cm a váži 93 kg. Portál Pro Football Focus uvádza, že práve Aiyuk vedie štatistiku v priemerných získaných yardoch po zachytení prihrávky spomedzi všetkých hráčov na tohtoročnom drafte – 9.9 yardov. Polka jeho produkcie prišla po zachytení prihrávky. História s pozíciou running backa a skúsenosti na kick a punt returnoch mu pomáhajú s neobvyklou schopnosťou ustáť tackles a bojovnosťou po kontakte, vďaka ktorej získava veľké množstvo yardov navyše. Vďaka tomuto bol vo vodách college považovaný za Kráľa v získavaní yardov po zachytení prihrávky. Jeho rýchlosť je nesporná a na tape sa ukazuje play čo play. Efektívne naťahuje obranu vertikálne, má silné uvoľnenie z lajny a je obrovskou big play hrozbou. Vďaka veľmi rukám je jeho catch radius fakt masívny. S čistou press coverage má problémy a na začiatku svojej routy dokáže byť rozhodený, keď čelí fyzickej aktivite od defenzívneho backa. Na line od scrimmage musí zlepšiť prácu svojich rúk, v tom zaostáva najviac, práca nôh je proti pressu pomerne dobrá, no na zvyšku bude musieť výrazne zapracovať. Na college hral ako na slote, tak hlavne na outside, pričom postupom času sa ako route runner zlepšoval. V minulosti to bol fakt zlý route runner, avšak v poslednej sezóne sa v tomto hernom aspekte výrazne zlepšil, už to vyzeralo plynulo a myslím si, že ako route runner má vysoký potenciál. Bol využívaný aj na screeny, kde by sa mu mohlo v NFL fakt dariť.

FIT PRE PACKERS

Aiyuk mal síce produktívny len jeden rok na Arizona State, no rok 2019 nám naplno ukázal, ako vie ovplyvniť hru. Môžete mu hodiť rýchly screen, dostať ho do pohybu na slante, poslať na vartikálnu routu, postaviť ho na pozíciu returnera. V NFL by mohol byť využívaný v mnohých smeroch a v každom spomenutom scenári dokáže zahrávať dôležité hry. Pri Aiyukovi to také skôr boom or bust, no talent je nesporný. On je tým typom hráča, ktorého za Davante Adamsom na poste receivera nemáme.

POTENCIÁLNA POZÍCIA NA DRAFTE – KONIEC 1. KOLA/2. KOLO