Najviac nedocenený receiver na Drafte?

Máme tu receivera, ktorý počas svojej college kariéry tvrdol doplácal na otrasnú situáciu na pozícii querterbacka v TCU a nebyť toho, tak teraz o ňom hovoríme ako o potenciálnom kandidátovi na top receivera tohtoročnej Draft Class – je to Jalen Reagor.

BIO

Jalen je syn bývalej hviezdy univerzity Texas Tech a bývalého hráča NFL Montae Reagora. Jeho otec bol skvelým defenzívnym lajnmenom, avšak mladší Reagor je elektrizujúcim receiverom. 4-hviezdičkový recruit z Waxahachie v Texase v roku 2017 vyhral ocenenie Big 12 Co-Offensive Freshman of the Year a Horned Frogs viedol s 33 zachytenými prihrávkami pre 576 yardov a 8 touchdownov. V tomto roku mal 8 behov pre 65 yardov a dostal aj príležitosť na kick returne, kde vracal 4 kicky s priemerom 30.5 yardov. V roku 2018 bol MVP univerzity TCU a bol zvolený do second-teamu All-Big 12, a to vďaka 72 zachyteným prihrávkam pre 1,061 yardov a 9 TDs a 13 behom pre 170 yardov a 2 TDs v 11 zápasoch. Jeho produkcia na returnoch sa rozšírila, mal na svojom konte 12 kick returnov s priemerom 26 yardov a 8 punt returnov pre 97 yardov s priemerom 12.1 yardov. V roku 2019 bol za svoje výkony menovaný do second-teamu all-conference, keď viedol štatistiku TCU v 43 zachytených prihrávkach pre 611 yardov a 5 TDs. Ako returner mal 5 kick returnov s priemerom 14.4 yardov a 15 punt returnov pre 2 TDs s priemerom 20.8 yardov.

Určite si teraz hovoríte, že jeho posledná sezóna bola na poste receivera slabá a nie je tu dôvod brať ho v prvom kole. Avšak toto je jeden veľký omyl. Jeho 611 nachytaných yardov bolo v postate takmer zhodné % receiving yardov TCU – 25%, ako 1,540 yardov WR Justina Jeffersona, ktoré v minulej sezóne nazbieral za LSU – 25.5%. V TCU doplácal na katastrofálnu situáciu s QB a keby sme ho postavili na post Jeudyho v Alabame, tak by sme teraz o ňom hovorili ako o potenciálne najlepšom receiverovi tejto nabitej Draft Class. NA TCU nemal adekvátneho quarterbacka a tento faktor ho kľudne pripravil o 500 yardov a niekoľko TD. Často bol úplne voľný ne deep route, no od QB prišla nepresná prihrávka. Reagor mal tento rok v januári len 21 rokov, meria 180 cm a váži 88 kg.

SCOUTING PROFILE

Začneme tým, čím vyniká. Je rýchly, veľmi, veľmi rýchly. Na Scouting Combine síce zabehol 40 yardov za 4.47s, čo bolo pre mnohých ľudí sklamaním, nakoľko sa od neho očakával útok na čas okolo 4.3s, no jeho akcelerácia je na úplne inej úrovni. Na Scouting Combine len traja hráči dosiahli na prvých 10 yardoch neuveriteľný čas 1.48s a jedným z nich bol aj Reagor (Reagor, Ruggs a Taylor). Túto svoju akceleráciu dokáže perfektne využívať na malom priestore a keď pri jeho cute na dime alebo na stop/starte zaspíte čo i len na stotinku, tak už ho nechytíte. Jeho route running je menšou obavou a v tejto činnosti je raz hore a raz dole. Niekedy nevyužíva boky tak ako by ich využívať mal, no to nie je nič, čo by NFL coaching nedokázal napraviť. Proti press coverage má pomerne dobré uvoľnenie, no väčšinou sa spolieha na prácu svojich nôh a na prácu rúk akosi zabúda. Proti zónovej obrane má dobrý cit na nájdenie dier v coverage a to je pre neho plusko. Exceluje najmä na deep postoch, hitch and go a na fly routach, kde dokáže využiť svoju rýchlosť. Taktiež je skvelý keď dostane loptu do priestoru na smoke routach, rýchlych outoch a rýchlych slantoch. Reagorova schopnosť spraviť rýchly cut a stop/start z neho robí postrach obrancov a zvyčajne získa o niekoľko yardov viacej, než by získal priemerný receiver. Jeho zápasová rýchlosť je omnoho lepšia, než nám hovorí čas na 40 yardov. Na filme som ho nevidel spraviť ani jeden drop, loptu dokáže sledovať, zachytiť od tela a jeho catche vyzerajú prirodzene. Ak to situácia vyžaduje, tak nemá problém po loptu skočiť, či vyšplhať sa do vzduchu. Pri catchoch v premávke odvádza dobrú prácu, no niekedy pri tesných loptách mu catch ujde kvôli jeho menšej postave. Nepostrehol som ani žiadne problémy so sledovaním lopty cez rameno, alebo na deep routach. Je to skorej hráč, ktorý na chytanie využíva silné ruky, než catche o telo. Taktiež je to usilovný hráč do blokov, chce byť agresívny, no jeho technika v tomto smere zaostáva. Ak sa jeho technika nezlepší, tak v tejto oblasti bude v NFL trpieť.

FIT PRE PACKERS

Reagor by do nášho útoku prinieslo potrebnú, vďaka čomu by ostatní hráči mali o čosi jednoduchšiu robotu. Sám dokáže vyhrávať vertikálne súboje, vytvárať vlastné plays, získavať yardy po zachytení prihrávky a vyhrávať súboje v red zone. Ak je tu niečo, čo Packers musia nájsť v novom receiverovi, tak Reagor to má. Nie je to vôbec reálne niekoho prirovnávať k Tyreekovi Hillovi, no Reagorov tape vykazuje podobné náznaky. Akcelerácia, vďaka ktorej sa v sekunde vzdiali svojmu strážcovi, vyhrá súboj na deep lopte a kreativita v otvorenom priestore nám trošku pripomína Tyreeka. Opäť raz použijem jednu z mojich obľúbených myšlienok pri prospektoch – nezaujíma ma jeho rýchlosť na 40 yardov, ukážte mi jeho hernú rýchlosť, a tá vyzerá byť fakt, ale že fakt dobrá. Pri Reagorovi nemám poňatia, ako si ho tímy môžu ceniť. Za mňa to je first round pick, no pre niekoho to môže byť pick v treťom dni.

POTENCIÁLNA POZÍCIA NA DRAFTE: 1.- 3. KOLO