Výborné ruky, no prinajlepšom priemerné nohy a otázny route running.

BIO

James Proche sa rozhodol, že svoj mládežnícky život zasvätí Dallasu, odkiaľ pochádza. Po tom, čo navštevoval strednú školu DeSoto, išiel na výšku na Southern Methodist University (SMU). Po redshirt sezóne odohral za Mustangs 12 zápasov s číslami: 57 zachytených prihrávok pre 709 yardov, 12.4 yardu na zachytenie a 6 TD. Na strednej ho využívali aj na returnoch. V roku 2017 ukázal, že má v sebe niečo špeciálne. Štartoval v 9 z 13 zápasov s číslami 40 zachytených prihrávok pre 816 yardov s priemerom 20.4 yardu na zachytenie! a 6 TD.

Ako junior posunul svoju hru minimálne o level vyššie a dostal sa do prvého tímu All-American Athletic Conference ako najlepší receiver SMU. Zapísal 93 prihrávok pre 1,199 yardov a 12 TD, pričom priemer na zachytenie mal až 12.9 yardu! Rovnako bol platný aj na returnoch – 12 returnov pre 276 yardov na kickoffoch, 20 returnov pre 165 yardov na puntoch.

Proche vlani svojimi nadpriemernými výkonmi pomohol Mustangs ku sezóne s 10 výhrami. Opäť sa dostal do prvého tímu konferencie, keď odohral všetkých 13 zápasov. Vyrovnal aj národné maximum v počte zachytení (101) a zaznamenal 1,225 yardov pre 11 yardový priemer a 15 TD! Dostal sa do Top 5 skórujúcich hráčov.

SCOUTING PROFILE

Je to hráč, ktorý neupúta svojou výškou (178cm) a ani jeho atletické schopnosti nepatria medzi nadpriemer. To, čo z neho robí prospekta pre startera v NFL sú jeho zázračné ruky. Tie upútali každý tím a množstvo fanúšikov futbalu.

Prochea môžeme charakterizovať ako ultraproduktívneho receivera, ktorý má neskutočné ruky. Má aj potrebnú inteligenciu na route running, no chýba mu výbušnosť a rýchlosť. Na line of scrimmage si nevie vypracovať dostatočnú separáciu a rýchlostne bude proti cornerom v NFL horieť. Dalo by sa povedať, že vždy mu chýba povästného pol kroka. Použíteľný je však na kratšie downy a jeho prípadné využitie v NFL bude na poste slot receivera. Môže z neho vyrásť nebezpečná zbraň ako No.3 receiver.

Keď sledujete jeho filmy ako prvé vás upútajú jeho ruky. Tie upútali množstvo tímov. Predviedol niekoľko one-handed catchov, diving catchov a iných kúskov. Jednoducho lopta ho má veľmi rada. V tomto pripomína mnohým ľuďom, vrátane mňa a Barta, Antonia Browna. Otázne však je do akej miery sa Procheovi podarí zlepšiť route running. Ak by sa dostal do ľahkého nadpriemeru tak z neho bude „real threat“! Lebo jeho ruky sa dostanú všade a chytia všetko.

V skratke: je to produktívny receiver, ktorý za posledné dva roky chytil 209 prihrávok a 27 TD. Má vysoké percento pri ťažkých catchov, kedy bol na ňom corner nalepený a častokrát to bol aj flag. Miluje súboje s cornermi a často vyhľadáva ťažké catche a následne ukazuje, že je na ihrisku on. Veľkou zbraňou sú aj jeho oči, ktorými neprezrádza svoje úmysly. Spoľahlivý bude aj pri punt returnoch, má ruky, z ktorých lopta nevypadáva a to sa cení hlavne v ťažkých zápasoch.

FIT PRE PACKERS

Viem si predstaviť, že by bol starting slot receiver. To, že nemá dostatočné atletické schopnosti neznamená, že nedokáže získať potrebný priestor na slote. Navyše jeho ruky robia pri coverage veľké problémy. Aaron Rodgers miluje receiverov, ktorí majú spoľahlivé ruky a to Proche rozhodne spĺňa. Každá lopta je preňho hrateľná, hádže sa za nimi a snaží sa prehrať aj vyššách hráčov. Opäť je to WR, ktorý nepôjde v prvých kolách, čiže Gute môže spokojne posilniť pozície, ktoré nás naozaj stáli Super Bowl. WRs neboli hlavným problémom Packers v uplynulej sezóne a Proche by bol rozhodne hráčom, ktorí by priniesol do útoku Matta LaFleura potrebný talent.

POTENCIONÁLNA POZÍCIA NA DRAFTE: 4./5. KOLO