2020 NFL Draft: Projecting five trade-down scenarios for the Packers from #30 overall - Acme Packing Company

TÍ NAJLEPŠÍ Z NAJLEPŠÍCH PRE GREEN BAY PACKERS!

Máme tu NFL DRAFT 2021! Tak ako každý rok som sa rozhodol, že Vám s orientáciou okolo vhodných prospektov pre Green Bay Packers pomôžem a preto som vytvoril zoznam svojich TOP 25 prospektov na tohtoročnom drafte práve pre Packers, plus som k tomuto zoznamu pridal hráčov, ktorí sa do tohto elitného zoznamu tesne nedostali. Každý jeden prospekt, ktorý je v TOP 25ke, tak má u nás na webe spravený detailný profil. Stačí, keď kliknete na jeho meno v zozname (písmo má modrú farbu) a automaticky Vás to presmeruje na jeho podrobný scouting report na našom webe! Všetky podstatné a detailné informácie o tých najlepších prospektoch pre náš milovaný tím na jednom mieste v zrozumiteľnom jazyku! Moja každodenná práca počas posledného mesiaca zhrnutá v jednom komplexnom článku pre našich fanúšikov!

PODMIENKY VÝBERU DO TOP 25

1.- Konkrétny hráč musí mať aspoň ako takú šancu byť draftovaný tímom Green Bay Packers. Napríklad taký Darrisaw je od nás pomerne ďaleko, ale existuje šanca, že sa môže prepadnúť na úroveň 20ky, kde už je možný trade up po neho. Gutekunst nám ukázal, že sa trady smerom nahor nebojí urobiť a teda treba s nimi počítať ako s reálnou možnosťou. Čiže takýto hráč je zaradený do TOP 25ky, ale napríklad Chase, či Pitts v tomto mojom zozname nefigurujú, nakoľko tá šanca je prakticky nulová a je to zbytočné robiť. Zaberali by len miesto. V TOP 25ke nie sú len hráči, ktorí sú projektovaní čo najvyššie. Sú tam aj hráči z nižších kôl, je to TOP 25ka hráčov pre Packers, nie TOP 25 najlepších hráčov na drafte.

2.- Zameral som sa na pozície, ktoré sú tie najspomínanejšie a kde by sa hodilo nejaké to doplnenie na základe aktuálneho stavu našej súpisky. Sú to: defensive line, offensive line, cornerback, linebacker, nickel safety, či wide receiver. Do úvahy som zobral aj fakt, že my radi draftujeme dopredu, teda napríklad taký wide receiver, či cornerback je tento rok pomerne pravdepodobný, nakoľko o rok už pod zmluvou nemáme takmer žiadneho relevantného wide receivera a okrem Jaira tam nebude žiadny cornerback. EDGE je vzhľadom na tento predpoklad tiež v hre, vôbec by som to neodpisoval.

3.- Musí zapadať do útočných, či defenzívnych schém ktoré hráme. Pri výbere prospektov nepredpokladám zmenu v schémach a odrážam sa od toho čo poznáme, resp. čo sa všeobecne predpokladá, že bude našou tímovou identitou. V nasledujúcich riadkoch si prejdeme základné futbalové kritéria podľa konkrétnej pozície:

 • ÚTOK

OFFENSIVE LINE – Keď sa ideme baviť o výberoch do ofenzívnej lajny, tak musia spĺňať všetky predpoklady k tomu, aby mohli hrať v našej run zone-blocking schéme, aby sa dokázali pohybovať v priestore, dostávať sa do second-levelu a skúsenosti s true-passing sets sú vítaným plusom.

WIDE RECEIVER – Pri wide receiveroch ide najmä o spôsob využitia v našom útočnom systéme. Záleží od konkrétneho typu konkrétneho hráča, ale vyberali sa na základe nasledujúcich parametrov: slot/gadget – zbraň do hry po zachytení prihrávky/na základe schémy ho dostávať k lopte/hra po zachytení prihrávky/hráč do motions (napr. Ervin úloha), alebo má výškové a atletické predpoklady k tomu, aby pasoval do nášho konceptu wide receiverov, ktorý sa u nás presadzuje posledné tri roky – vyššia a silnejšia postava skombinovaná s rýchlosťou, schopnosť pomáhať v behovej hre (napr. Lazard, EQ, MVS, Taylor, Funchess).

 • OBRANA

DEFENSIVE LINE – Pri defensive line som sa zameral na prospekty, ktoré dokážu hrať viacej pozícií a hodia sa do Eagle frontu, ktorý bude podľa všetkého základom Barryho obrany. Toto je v jeho obrane najpoužívanejší front a obsahuje – nose tackle priamo stojaci voči centrovi, 2 defensive tackles (telom a schopnosťami typologicky ako Michael Brockers, Aaron Donald), ktorí hrajú ako 4i technique (máličko nad vnútorným ramenom ofenzívneho tackla). EDGE hráči hrajú zvyčajne vo Wide-9 technique. To je v podstate miesto, kde normálne stojí tight end. Je to one-gap defenzívny systém.

LINEBACKER – Na pozícii linebackera som hľadal off-ball linebackerov, ktorí mi zapadajú do nickel package. V tíme sme mali minulý rok jediného skutočného off-ball linebackera Christiana Kirkseyho, ktorý bol prepustený. Teda hľadal som doplnok pre Krysa Barnesa a Kamala Martina, ktorí sú primárne hráčmi proti behom.

SECONDARY – Pri hráčoch do secondary (safety, cornerback) som za základné kritéria považoval schopnosť hrávať vo viacerých schémach, ale teda najmä zone coverage, ktorú chce podľa všetkého Joe Barry presadzovať. Hľadal som hráčov, ktorí majú čuch na loptu, ich futbalové IQ je vysoké a sú univerzálni. Zároveň sa hľadal ideálny nickel do defenzívnych sub-packages, ktoré Barryho systém mohutne využíva. Teda potenciálna náhrada za Ravena Greenea.

4.- Musí mať ten hráč niečo do seba, musel ma proste niečim osloviť. Ak ku nám zapadá, ale niečim si ma nezískal, tak to mohlo znamenať to, že tesne neprešiel do TOP 25ky, bude pod čiarou a to aj napriek tomu, že jeho kvality môžu byť lepšie ako tie, ktorými disponuje hráč v TOP 25ke. Niektorí hráči sa do 25ky dostali aj napriek tomu, že úplne nie sú tým najideálnejším fitom, ale niečim si ma proste dostatočne získali. Avšak takých je tu minimum a prakticky každý jeden z mojich výberov je podľa mňa dobrým doplnkom nášho tímu ako celku. Nemám žiadne výčitky za žiadny prospekt, ktorý som sem zaradil.

POZN. Hráči, ktorých uvediem POD ČIAROU (nedostali sa do mojej TOP 25ky) spĺňajú takmer všetky vyššie uvedené podmienky, ale proste dostať sa tam mohlo len mojich 25 najobľúbenejších. Ak je pod čiarou spomenutý, tak rozhodne s ním podľa mňa treba počítať.


TOP 25 PROSPEKTOV PRE PACKERS

OFFENSIVE TACKLE

POD ČIAROU – Dillon Radunz, Alex Leatherwood, Liam Eichenberg, Brady Christensen

CHRISTIAN DARRISAW (VIRGINIA TECH)

 • 196 cm, 142 kg
 • ZAUJÍMAVOSTI: Najlepšie hodnotený pass-blocker na tohtoročnom drafte podľa PFF (94.5)… Darrisaw a Christensen sú jediní OLs v FBS, ktorí dostali od PFF známku +90 ako za pass, tak run blocking
 • PLUSY: Elitný atlét, funkčná sila, práca s ťažiskom, pohyb v dolnej časti tela, schematická všestrannosť, elitná dĺžka rúk, bojovný duch
 • MÍNUSY: Nekonzistentné umiestnenie rúk, priestor na získanie väčšej funkčnej sily
 • FIT PRE PACKERS: Predpovedá sa, že na drafte pôjde niekde v rozmedzí 10-20 výberu. Avšak môže sa stať, že by tímy uprednostnili iné pozície a tak by sa prepadol na začiatok 20ky. Ak by sa tak stalo, tak by Packers mali dvíhať telefón a snažiť sa niečo vymyslieť, aby sa mohli posunúť smerom nahor a získať ho. Perfektne im zapadá do útočných schém a zrejme nikto v NFL by nedisponoval lepšou dvojicou ofenzívnych tacklov než práve Green Bay Packers. Ak sa fakt prepadne, tak by to malo byť no matter what.

TEVEN JENKINS (OKLAHOMA STATE)

 • 198 cm, 145 kg
 • ZAUJÍMAVOSTI: Podľa PFF 3. najlepšie hodnotený run blocking ofenzívny tackle v roku 2020
 • PLUSY: Enormná sila v rukách, silný a pevný úchop pri behových blokoch, v behovej hre doslova buldozér, agresívna mentalita, prístup k hre ofenzívneho linemana, všestrannosť, pohyb do second-levelu, skúsenosť s true pass sets
 • MÍNUSY: Dĺžka rúk, technika práce nôh v pass-blockingu, horizontálna rýchlosť
 • FIT PRE PACKERS: Jenkins je všestranným prospektom, ktorý vás zaujme na prvý pohľad. Dokáže hrať na oboch tackloch, ale aj na guardovi. Je dostatočne silný na to, aby hrával v power schémach, ale zároveň je aj dostatočne vybaveným na to, aby hrával vo viacej zone orientovaných schémach. Keď sa pozeráme na našu ofenzívnu lajnu, tak v nej vidíme kopec všestrannosti a Jenkins by sa podľa mňa ku nám náramne hodil. Jeho všestrannosť by nám poskytovala kopec priestoru v stavaní našej ofenzívnej lajny.

WALKER LITTLE (STANFORD)

 • 201 cm, 143 kg
 • ZAUJÍMAVOSTI: Za celú college kariéru odohral 680 pass-blocking snapov, na ktorých pustil len 4 hity na QB
 • PLUSY: Fyzické parametre, atletickosť, práca nôh, horizontálny pohyb, postavenie, pass protection, zone blocking, bojovná mentalita
 • MÍNUSY: Za posledné dva roky odohral len 1 zápas, man-gap run blocking
 • FIT PRE PACKERS: Little má všetky predpoklady na to, aby bol v NFL excelentným ofenzívnym tacklom. Skutočne, ak by ako junior odohral celú sezónu, tak by sa o ňom hovorilo v spojitosti s najlepším ofenzívnym tacklom tohtoročného draftu a to ešte pred Slaterom a Sewellom. Avšak kvôli nedostatku hernej praxe panuje okolo jeho osoby neistota. Na Pro Day nijako neprepadol, ani neoslnili. Prakticky splnil to, čo sa očakávalo – veľmi vysoký štandard. Ak by sme ho draftovali, tak je pravdepodobne okamžite náš starting right tackleom, a keď raz Bakh odíde, tak by ho nahradil na poste left tackla. Zároveň by perfektne zapadol do útoku Matta LaFleura, ktorý operuje práve v zónovom blokovaní. Je to jeden z najlepších, ak nie vôbec ten najlepší fit do nášho útoku spomedzi tohtoročných OTs. Ak naplní svoj potenciál, tak jeho výber bude pre nejaký tím obrovským stealom tohtoročného draftu a získa do svojho tímu All-Pro tackla. Otázka je jasná. Kde bude draftovaný? Niekto ho predikuje dokonca do prvého kola, hovorí sa aj o druhom, či treťom kole…

SAMUEL COSMI (TEXAS)

 • 201 cm, 140 kg
 • ZAUJÍMAVOSTI: 36 opakovaní na bench press/40 yardov zabehol za 4.84s (!!!!)… PFF ho ohodnotili známkou 89.5 za pass-blocking proti obranám z Power-5 – to je vôbec najvyššie číslo v tohtoročnej draft class… PFF ho ohodnotili známkou 91.3 za pass blocking proti nasadeným tímom v roku 2020… Na viacej ako 1,500 pass-blocking snapoch počas posledných troch sezón pustil 6 sackov… Podarilo sa mu dosiahnuť perfektné maximálne tzv. Relative Athletic Score – 10, pričom toto RAS je najvyššie pre OT na tohtoročnom drafte a od roku 1987 do roku 2021 je spomedzi 1,119 ofenzívnych tacklov na delenom 1. mieste s Taylorom Lewanom.
 • PLUSY: Dĺžka, rýchlosť, horizontálna pohyblivosť, excelentný atlét, všestrannosť ofenzívnej schémy, zone run-blocking je jeho špecialitou, bohaté skúsenosti s true passing sets, bez zranení, schopnosť hrať ako na pravom tak ľavom tacklovi, bojovná mentalita
 • MÍNUY: Nekonzistentná práca nôh pri pass protection, nekonzistentné umiestnenie rúk, nerozvinutý fyzický potenciál, nepriaznivý tape z roku 2019 proti K´Lavonovi Chaissonovi z LSU
 • FIT PRE PACKERS: Úprimne sa vôbec nebudem diviť k tomu, ak na konci jednotky bude Samuel Cosmi najvyššie postaveným hráčom na boarde Green Bay Packers. Keď sa pozerám na jeho tape, na jeho profil a všetko s tým spojené, tak mi príde, že má na čele napísané práve Packers. Skvelý atlét, ktorý sa po ihrisku pohybuje veľmi prirodzene a práve toto by mu malo umožniť hrať v NFL proti väčšine pass rusherov a to v takmer všetkých blokovacích schémach. Avšak najlepší fit je pre neho práve zone blocking schéma. Je to perfektný fit do našich útočných schém a zároveň by sa dostal do rúk trénerovi Adamovi Stenavichovi, ktorý sa prezentuje excelentnou prácou s ofenzívnou lajnou. Ak ho na konci jednotky draftujeme, nebudem absolútne prekvapený. Mne sa jeho základ ohromne páči a chcem vidieť, čo by dokázal predvádzať v rukách Adama Stenavicha. Osobne sa mi štýlom hry veľmi podobá na nášho Davida Bakhtiariho. Dokonca v jednom rozhovore povedal, že Bakh je jeden z jeho vzorov spoločne s Lewanom a Staleym. Treba uznať, že chalan sa učí od tých najlepších a je to na jeho hre aj vidno.

Dillon Radunz (North Dakota State):

 • PLUSY: Excelentný atlét, skvelá veľkosť, výbušnosť na line of scrimmage, pohyb v priestore, perfektné umiestnenie rúk v behovej hre = konzistentná výhoda postavenia a ťažiska, skvelá mentalita, práca nôh v pass setoch je kvalitná, plynulý kick-slide, odohral skvelý Senior Bowl
 • MÍNUSY: neskúsenosť = hrával v druhej divízii proti slabej konkurencii v run-heavy útoku, málo pass setov na tape, , nekonzistentná práca rúk, problémy s power rushermi, nedostatok sily, nie je NFL ready = rok, dva trénovania a môže byť skvelý

Alex Leatherwood (Alabama):

 • PLUSY: Veľmi skúsený OT, odohral 41 zápasov za Crimson Tide, dokáže hrať na štyroch pozíciách v OL (okrem centra), veľký a hlavne silový OL, dĺžka je obrovským plusom, skvelý run-blocker
 • MÍNUSY: otázniky ohľadom atletickosti, pomalšie nohy, problémy so speed rushermi + krátke ruky na OT (32.38´´) = len guard v NFL? problémy s penaltami, v pass protection problémy s technikou – avšak sú napraviteľné, problémy s rýchlymi LBs pri hre v second-level

Liam Eichenberg (Notre Dame):

 • PLUSY: Skvelá sila, výborne stavaný, NFL ready = 3 roky starter na LT v college, priemerný atlét atlét, elitný run-blocker, v roku 2019 a 2020 nepustil ani jeden sack, všestrannosť = dokáže hrať LT, RT a aj G, solídny kick slide = ľahký presun do NFL, v pass setoch technický = konzistentné umiestnenie rúk, schopnosť rozoznávať a zachytávať blitz
 • MÍNUSY: horizontálny pohyb nie je najlepší = bude pasovať do zone blockingu? kratšie ruky na OT v NFL = len 32.38 = presun na G v NFL?

Brady Christensen (BYU):

 • PLUSY: Skvelý atlét, dobré pohybové schopnosti, skvelá hra v priestore = zapadá viacej do zone blockingu, kvalitný run-blocking, rýchle nohy a technika rúk v pass protection, vysoké futbalové IQ, bez zranení, v roku 2020 pustil za celú sezónu len 3 tlaky na QB počas 409 pass-blocking snapov = jednohlasne zvolený do first-teamu All-American, za celú kariéru pustil na 1,403 pass- blocking snapoch len 29 tlakov na QB
 • MÍNUSY: na college hral len na pozícii LT a nečelil elitným pass rusherom = málo skúseností, starší prospekt = bude mať už 24 rokov, slabšie ruky, problémom sú krátke ruky na OT = len 32.25 = presun na G v NFL? V NFL je len jeden starting RT, ktorý má dĺžku rúk pod 32.5´´

INSIDE OFFENSIVE LINE

Inside offensive line som do svojej TOP 25ky nezaradil, nakoľko pre nás nevidím takto vysoko hodnotu na tejto pozícii. Myslím si, že už teraz máme na súpiske TOP 10 centra v lige (Patrick) a na tejto pozícii vie hrať aj Jenkins, či Stepaniak. Minulý rok sme do stredu OL draftovali troch hráčov (Runyan, Stepaniak, Hanson), na G vie hrať aj Turner a teda neočakávam, že by to bola pre nás až taká veľká priorita. Ale ak by sme chceli stred OL doplniť, tak sa tam hodia nasledujúci hráči:

POD ČIAROU: Landon Dickerson, Alijah Vera-Tucker, Creed Humphrey, Quinn Meinerz

Landon Dickerson (Alabama):

 • PLUSY: líder, tvrdosť, výborne stavaný, bojovnosť, všestrannosť = počas college kariéry hral na každej pozícii v OL, mohutná sila, technika run blockingu = výborná práca s ťažiskom/ohyb kolien/technika a umiestnenie rúk, veľkosť, skúsenosť s true passing sets
 • MÍNUSY: dĺžka rúk = 32.50´´, atletickosť = viacej do power schémy než do zone, zranenia = doposiaľ odohral len jednu celú sezónu, v poslednej sezóne si v SEC title game pretrhol ACL, celkovo mal pretrhnuté ACL už 2x!!

Alijah Vera-Tucker (USC):

 • PLUSY: excelentné pohybové vlastnosti, pozične všestranný = LG a LT, efektívny pohyb do second-levelu, pohyb v priestore, skvelý horizontálny pohyb = fit do zone schémy, nie až tak do power, skvelý prehľad v hre, konzistentné výkony, nohy v run game neustále pracujú
 • MÍNUSY: nedostatok dĺžky v pass-protection, krátke ruky (32.13´´) = na LT problém so speed rushermi = v NFL presun na G, Doposiaľ v PAC-12 čelil len jednému reálnemu NFL talentu v podobe Kayvona Thibodeauxa z Oregonu a tento súboj jednoznačne prehral

Creed Humphrey (Oklahoma):

 • PLUSY: excelentná technika rúk, sila v hornej časti tela = nemá problém vyradiť z hry nose tackla, dokáže hrať ako na G tak na C, bohaté skúsenosti = za 3 roky 2,488 snapov, inteligencia a futbalové IQ = nemal problémy s identifikovaním plays a zmenou protection callov, v run game skúsenosti ako s gap tak zone schémami
 • MÍNUSY: v pass-protection nebol v Big 12 dostatočne testovaný, kratšie ruky

Quinn Meinerz (Wisconsin-Whitewater):

 • PLUSY: výbušnosť, futbalové IQ = identifikovanie stuntov či blitzov, skvelá práca s ťažiskom, konzistentné umiestnenie rúk, skvelá telesná stavba pre interného OL, schematická všestrannosť, sila v hornej časti tela, atleticky výborne vybavený, tvrdá hra, vydarený Senior Bowl proti silnejšej konkurencii
 • MÍNUSY: nastupoval v Divsion III = veľmi slabá konkurencia, zlepšenie rovnováhy

CORNERBACK

POD ČIAROU – Elijah Molden, Aaron Robinson

CALEB FARLEY (VIRGINIA TECH)

 • 188 cm, 94 kg
 • ZAUJÍMAVOSTI: V roku 2019 pustil 1 a menej catchov v 7/10 zápasov… Počas 2 sezón do jeho coverage letelo 104 lôpt, pričom 17 skončil zrazených a 6 skončilo ako interception. To je PBU+INT rate 22%!… Počas college kariéry pustil len 48% zachytených prihrávok a v roku 2019 toto číslo kleslo na 36%… V roku 2019 pustil len 26.8 passer rating = keby QB na každej play radšej hodil loptu za postrannú čiaru, tak by mal passer rating 39.6… Najlepšie hodnotený cornerback v zone coverage od roku 2019 podľa PFF… V roku 2019 mu bola nameraná maximálna rýchlosť 24 mph, čo je o 1 mph viacej ako má wide receiver Chiefs – Tyreek Hill. 
 • PLUSY: Neuveriteľná kombinácia veľkosti a rýchlosti, man coverage, zone coverage, atletickosť, práca nôh, plynulé boky, atakovanie catch-pointu, chápanie route kombinácií, futbalové IQ, schopnosť „zotaviť sa“
 • MÍNUSY: Málo skúseností s pozíciou cornerbacka = nejaké tie technické nedostatky, technika tacklingu, zranenia
 • FIT PRE PACKERS: Niektorí skauti a odborníci o ňom hovoria o najlepšom cornerbackovi tohtoročného NFL Draftu a že takéhoto hráča neskautovali od čias Jalena Ramseyho. Je to fakt neskutočné, ako sa dokáže na svoju veľkosť hýbať a aký veľký priestor má na ďalší rast. Myslím si, že keby v roku 2020 hral, tak je to TOP 5 pick a keď tu mohol ísť Okudah, prečo nie Farley? Ak by sa kvôli zraneniam prepadol do vôd neskoršieho výberu v prvom kole, tak tu by sme nemali váhať a mali by sme sa pokúsiť o jeho draftovanie. Je to ideálny doplnok na druhú stranu vedľa Jaira Alexandera. Spoločne by vytvorili azda najlepšie duo cornerbackov v súčasnej NFL.

ASANTE SAMUEL JR. (FLORIDA STATE)

 • 178 cm, 83 kg
 • ZAUJÍMAVOSTI: Od roku 2018 má na svojom konte 30 zrazených prihrávok (2. najvyššie číslo v tomto období)… Za celý posledný rok pustil len 7 first downov
 • PLUSY: schopnosť hrať v man, off-man a zone coverage, dokáže hrať na outside a aj na slote, rýchlosť, práca nôh a bokov, prehľad v hre, čítanie hry, futbalové IQ, inštinkty, hrá ako keby mal 186 cm, atakovanie lopty v catch pointe, 3 roky hral na college ako starter = mnoho skúseností, ochotný tackler
 • MÍNUSY: fyzické parametre (výška), nekonzistentný tackling
 • FIT PRE PACKERS: Asante Samuel Jr. je celý otec. Rovnako kvalitný hráč v coverage, no slabší hráč proti behu. Je to elitný coverage cornerback a jeho zmeny smeru pri behu sú asi jedni z tých najšialenejších aké môžete na pozícii cornerbacka vidieť. Keby meral 6´1´´, tak to je za mňa najlepší cornerback na tohtoročnom drafte. Keď beriem v úvahu jeho nižší vzrast, tak to môže vyvolávať otázniky. Mike Pettine mal rád na druhej strane ihriska oproti Jairovi vyššieho cornera. No ak chce Joe Barry hrávať heavy zone defense, tak tu vo výške nevidím až taký veľký problém. Avšak pri tvorbe matchupov proti vyšším wide receiverom by to mohlo spôsobovať problémy. Sám Asante verejne prehlásil, že sa na ihrisku cíti ako Jaire Alexander. Povedal: „Na výške nezáleží, ja som pes. Všetko je to o srdci. Myslím si, že man coverage je ako psia mentalita. Je to ty proti mne a ty to opakovanie proste nevyhráš, lebo ja som pes.“  Mne osobne Samuel veľmi pripomína Caseyho Haywarda. Ten tiež nie je elitným atlétom, ale keď je na ihrisku tak vyzerá veľmi prirodzenie, hrá s rozumom a zahráva plays.

GREG NEWSOME II (NORTHWESTERN)

 • 185 cm, 86 kg
 • ZAUJÍMAVOSTI: Kariérne % pustených zachytení – 56.1% (v sezóne 2020 to bolo 35.3%)… V sezóne 2020 pustil v šiestich zápasoch len 12 skompletovaných prihrávok (34 targetov) pre 93 yardov, 5 first downov a 0 touchdownov (Nebraska 27, Purdue 59, Wisconsin 7, Michigan State 0, Illinois 0 a Ohio State 0)… V sezóne 2020 nepustil ani jednu skompletovanú prihrávku nad 20 yardov (7 targetov, 0 skompletovaných prihrávok, 3 zrazené prihrávky)… V sezóne 2020 pustil len jednu skompletovanú prihrávku v rozmedzí 10-19 yardov (8 targetov, 1 zachytená prihrávka, 1 zrazená prihrávka, 0 touchdownov)… Priemer pustených yardov na zachytenú prihrávku s sezóne 2020 – 7.75 yardov
 • PLUSY: Dobrá telesná stavba na cornerbacka, rýchlosť, skvelý cit pre coverage, skvelé inštinkty, na svoj vek veľmi bystrý corner, atakovanie catch-pointu, plynulý backpedaling, plynulý pohyb bokov, rýchle čítanie a diagnóza plays, nebojí sa kontaktu
 • MÍNUSY: História zranení, nízka produkcia (interceptions), málo zápasovej praxe, niekedy až príliš fyzický pri press-man, nie je to corner na slot, nenastupoval proti kvalitným wide receiverom
 • FIT PRE PACKERS: Vedľa Jaire Alexandera by sa nám zišiel ďalší kvalitný outside cornerback a Newsome do tejto skladačky zapadá perfektne. Má dostatočné predpoklady na to, aby zapadol do našej obrany. Vyzerá to tak, že LaFleur chce preferovať obranné schémy a myšlienky Vica Fangia a preto prijal aj Joe Barryho. Do pass rushu pôjdeme vo väčšine prípadov v štyroch, budeme sa spoliehať na coverage a snažiť sa prinútiť útoky ku chybám. Veľmi pravdepodobne sa bude používať mix man a zone coverage, pričom Newsome má všetky predpoklady na to, aby dokázal v tomto obrannom systéme operovať na vysokej úrovni. Je to pre neho ideálny fit. Ohľadom jeho hry na pozícii cornerbacka tu je minimum obáv, plus jeho predispozície mu dávajú obrovský upside. Excelentný atlét, loptové schopnosti, bystrý a fyzický. Toto chcete vidieť vo svojom cornerbackovi a Newsome tým disponuje. Vyskytujú sa pri ňom obavy práve ohľadom zranení, avšak tímy by to nemalo až tak veľmi vystrašiť, nakoľko to neboli nijako vážne zranenia, len drobnejšie „modriny“. Kvalitnejší tréningový proces a regenerácia na úrovni NFL by mu mohli v tomto smere mohutne pomôcť.

PAULSON ADEBO (STANFORD)

 • 185 cm, 90 kg
 • ZAUJÍMAVOSTI: Počas posledných dvoch rokov mu portál PFF udelil známku 96.1 za single coverage… Tretia najlepšia známka od PFF za zone coverage (86.4) z tohtoročnej draft class (pred ním je len Farley a Molden)
 • PLUSY: výška, elitné loptové schopnosti, fyzická hra, bojovnosť, inteligencia, futbalové IQ, pokrývanie vertikálnych routes, zone coverage, vysoký upside
 • MÍNUSY: konzistentnosť výkonov, technika tacklingu, reakcia na zmeny smeru, príliš tuhý pri horizontálnych pohyboch, náchylnosť na double-moves, veľa pustených big plays v roku 2019
 • FIT PRE PACKERS: Paulson Adebo je neskutočne zaujímavým prospektom na skautovanie. Dva roky dozadu bol považovaný za prospekt v prvom kole a taký Mel Kipers ho mal dokonca na pozícii CB2 hneď za Okudahom. Avšak sezóna 2019 mu nevyšla úplne najlepšie a tu sa objavili pochybnosti okolo jeho hry. Stal sa náchylný na big plays a dokonca sa skončila predčasne po bližšie nešpecifikovanom zranení, sezónu 2020 sa rozhodol vynechať a toto jeho akcie ohromne zrazilo smerom nadol. Tento chalan zo Stanfordu má nespochybniteľný upside. Je vysoký, rýchly a nemyslím si, že jeho problémy pri práci v bokoch sú nenapraviteľné. Futbal hrá tvrdo, je to bojovník a jeho negatívne plays prichádzajú zvyčajne kvôli nekonzistentnej disciplíne a pohybovým základom. Ak dokáže zlepšiť prácu nôh, tak by mu to mohlo pomôcť aj ohľadom bokov. Tu to bude vyžadovať kvalitný coaching. Ak sa to všetko urovná na pravú mieru, tak z neho môže byť veľmi kvalitný cornerback s čuchom na loptu. Aktuálne si myslím, že mu zo začiatku bude najviac sedieť najmä zone-heavy, cover 3, či quarters coverage. A práve toto chce u nás rozbehnúť nový defenzívny koordinátor Joe Barry. Nechať ho využívať jeho silné stránky a mohol by tu excelovať. Vďaka tomuto by mohol nastupovať už od začiatku a pracovať na svojich nedostatkoch pri press-man coverage Myslím si, že na futbalistu s čuchom na loptu sa oplatí trošku zariskovať. Kde by mohol byť draftovaný? To nemám ani len poňatia. Videl som ho na konci dvojky, ale aj v trojke, či štvorke.

IFEATU MELIFONWU (SYRACUSE)

 • 188 cm, 93 kg
 • ZAUJÍMAVOSTI: Najlepšie hodnotený obranca v coverage počas Senior Bowlu 2021 (PFF)… 10-yard split = 1.48s (PERFEKTNÉ)… Vertical jump = 42´´ (PERFEKTNÉ)… Broad jump = 11´2´´ (PERFEKTNÉ)
 • PLUSY: elitný atlét, plynulé boky, výška, dĺžka rúk, ochotný tackler, schopnosť hrať v man a zone coverage, atakovanie catch-pointu
 • MÍNUSY: musí futbalovo vyspieť, technické/mentálne nedostatky
 • FIT PRE PACKERS: Osobne som toho názoru, že Ifeatu Melifonwu je perfektným fitom do našej novej obrany. V zone coverage má obrovský potenciál, pričom dokáže hrať na outside, ale aj ako nickel, či safety. Aktuálne je viacej projektom než hotovým hráčom, ale vďaka jeho schopnostiam by sa Joe Barry a Jerry Gray do tohto chlapa okamžite zamilovali. Dokázal by pomáhať proti behu, vypĺňať gapy a hrať v man, či zone coverage. Najviac by mu mala sedieť cover-3 a to je niečo, čo chce podľa všetkého hrávať Joe Barry veľmi často. LA Rams hrali počas minulej sezóny cover-3 vôbec najčastejšie. Je tu pri ňom nejaký ten risk, ktorý ak sa vyplatí, tak odmena bude vysoká. Na prvé kolo to pri ňom nevidím, ale v druhom kole by to mohla byť skvelá hodnota. Ale zrejme by sme museli ísť po neho smerom nahor, neverím že na boarde vydrží do konca dvojky.

Elijah Molden (Washington):

 • PLUSY: najlepší slot corner vo svete college futbalu, tvrdosť, skvelé inštinkty, futbalové IQ = chápanie route kombinácií, konzistentné výkony, loptové schopnosti, na nižšiu postavu prekvapivo spoľahlivý tackler, nedostatočná výška sa nezdá byť problémom
 • MÍNUSY: atletické limitácie = v NFL corner, či safety? V tomto sa podobá na Micah Hyda, tímy musia zistiť, kde mu to ide najlepšie

Aaron Robinson (UCF):

 • PLUSY: všestranný cornerback = inside/outside, perfektný slot = ideálny fit na „star“ pozíciu v obranu Joe Barryho, elitný pohyb v bokoch, schematická všestrannosť = man a zone coverage, nepanikári, jeden z mála cornerbackov, ktorí dokázali na Senior Bowle držať krok s Kadariusom Toneym, tímový hráč = bude hrať tam kam ho tréner postaví, tvrdá hra proti behom
 • MÍNUSY: práca nôh na line of scrimmage, uhly, musí zlepšiť prehľad v zone coverage, musí zlepšiť trail technique v man coverage, nekonzistentná technika v press-coverage, zlepšiť celkový prehlad v hre a v čítaní route kombinácií

WIDE RECEIVER

POD ČIAROU – Terrace Marshall, Jaylon Palmer, Amon-Ra St. Brown

RASHOD BATEMAN (MINNESOTA)

 • 188 cm, 95 kg
 • ZAUJÍMAVOSTI: V kariére mal 147 catchov a na nich dokázal zaznamenať 36 broken tackles… V roku 2019 zachytil 14 hlbokých prihrávok… V roku 2020 odohral na slote až 61.9% snapov. Rok pred tým to bolo na slote len 12.7%… V roku 2019 najvyšší priemer získaných yardov na routu na outside v college futbale – 3.6 yardov
 • PLUSY: elitný route running, elitné uvoľnenie, dokáže behať celý route tree, práca bokov, silný catch-pointe, dobre stavaný, hra po zachytení prihrávky, dokáže hrať na outside a aj na slote, catch-rádius, fyzická hra, pro ready, prehľad v hre, blokovanie pre spoluhráčov
 • MÍNUSY: nie skvelá rýchlosť na dlhé šprinty, dropy v roku 2020
 • FIT PRE PACKERS: Ak som chcel minulý rok do Packers nejakého prirodzeného wide receivera, tak to bol Justin Jefferson. Ako sa nakoniec ukázalo, tak o neho mali veľký záujem aj Packers a keby Vikings povedali na našu ponuku tradu „Áno“, tak by Jefferson obliekol Green & Gold. Tí však ponuku na trade odmietli a sami si ho zobrali v prvom kole. Tento rok je na drafte takmer identický prospekt ako bol Jefferson a je ním práve Bateman. Keď nepočítam Ja´Marra Chasea, tak práve Bateman je ten prirodzený wide receiver, ktorý sa mi páči najviac. Náš generálny manažér Brian Gutekunst bol aj na jeho Pro Day a dokonca sa tu s ním aj osobne rozprával. Už minulý rok nám Gutey ukázal, že ak tam je nejaký receiver, ktorý sa mu veľmi páči, tak nebude mať problém ísť po neho smerom nahor za normálnu cenu. Ak by sa tento rok Bateman prepadol do vôd 20ky, tak reálne vidím to, že Gutey zodvihne telefón a bude sa informovať. Takýto typ wide receiverov sa mu páči. A ak je tu wide receiver, ktorého chcem do Packers, tak je to práve Bateman.

KADARIUS TONEY (FLORIDA)

 • 180 cm, 88 kg
 • ZAUJÍMAVOSTI: V roku 2020 dropol len 2 lopty = 2.8% drop rate… Celkovo má len 3 kariérny dropy na 123 chytateľných prihrávok… Počas kariéry sa len 10x ocitol v situácii contested-catchu… Priemer 8.77 získaných yardov po zachytení na jedno zachytenie… Priemer 0.358 spôsobeného missnutého tacklu na jedno zachytenie… Žiadny wide receiver v Power-5 s +100 zachytenými prihrávkami počas posledných 7 sezón nespôsobil viacej priemerne spôsobených missnutých tacklov na jedno zachytenie než Toney… Next Gen Stats mu za výkon na Pro Day udelili maximálne atletické hodnotenie 99
 • PLUSY: atletickosť, výbušnosť, elitné zrýchlenie-brzdy, schopnosť zahrávať big plays, elitná hra po zachytení prihrávky, získavanie yardov po kontakte, veľmi isté ruky, dokáže hrať aj ako punt a kick returner
 • MÍNUSY: route running, problémy mimo ihriska, história zranení, technika proti press-coverage, netestovaný v contested-catchoch
 • FIT PRE PACKERS: Narozdiel od Rondale Moora by Toney mohol spĺňať fyzické požiadavky Packers na wide receivera a aktuálne typologicky takéhoto hráča na súpiske nemáme. Platí pri ňom takmer to isté, čo som napísal pri Rondale Moorovi, takže opakovať sa tu nejdem. Ofenzívny systém Matta LaFleur by mu mohol sedieť náramne a do nášho útoku by priniesol ďalšiu dimenziu. Ak chcete k tomuto viacej, tak si prečítajte FIT PRE PACKERS pre Rondale Moora.

RONDALE MOORE (PURDUE)

 • 170 cm, 82 kg
 • ZAUJÍMAVOSTI: na svojom Pro Day nám predviedol ďalšie mimozemské výkony. Podarilo sa mu zabehnúť 40 yardov za 4.29 sekundy, avšak všetku pozornosť získal jeho vertikálny výskok, kde sa mu podarilo zapísať totálne neskutočných 42.5 inchov!!!… v roku 2018 prišlo jeho 47/117 catchov práve na screenoch… Portál PFF uvádza, že 77% jeho catchov v roku 2019 bolo v oblasti do 9 yardov… ako freshman mal 892 yardov po zachytení, čo je najviac v jednej sezóne v histórii POWER-5 pre hráča. Zároveň mal až neuveriteľný priemer 7.8 yardov po zachytení na jeden catch… v roku 2018 získal 349 yardov po kontakte
 • PLUSY: rýchlosť, výbušnosť, sila, elitná hra po zachytení prihrávky, s loptou v rukách vyzerá ako running back, inštinktívne čítanie ihriska, získavanie yardov po kontakte, šikovný route runner, plynulé boky, zrýchlenie-brzdy, získavanie separácie, gadget runner, tímový a tvrdo pracujúci hráč, schopnosť byť return špecialistom
 • MÍNUSY: veľkosť, história zranení, nedostatok zápasových skúseností, problémy s focus dropmi, kratšie ruky, contested-catche, na college limitovaný route tree
 • FIT PRE PACKERS: Rondale Moore je absolútnym playmakerom ktorý vyzerá tak, ako keby bol vo videohre. Vďaka jeho štýlu hry ho prezývajú aj ako HUMAN JOYSTICK. Keď už má loptu vo svojich rukách, tak je extrémne nebezpečný a vždy to pre obranu smrdí prúserom. Nie je to ten tradičný wide receiver, ale tímom ponúka viacej. V NFL bude pre obrancov nočnou morou a brániť ho v coverage nebude lízať med. Môžete ho označiť ako „krátkeho“, ale neoznačujte ho ako „malého“. Má dostatok fyzickej sily na to, aby hral a dominoval v NFL v mnohých oblastiach. Chcem ho vidieť v rukách Matta LaFleura a Nathaniela Hacketta. HNEĎ TERAZ! Ich systém mu pasuje ako riť na šerbeľ. Ich útok je založený na horizontálnej passovej hre/RPOs, čo robí wide receiverom život omnoho jednoduchším. Mnoho meshov, drivov, rubov, RPO slantov. Next Gen Stats nám odhalili veľmi zaujímavú štatistiku. Útok Green Bay Packers viedol počas minulej sezóny celú ligu v dvoch kategóriách. V % voľných hráčov v rozmedzí troch yardov od najbližšieho obrancu a v % úplne voľných hráčov v rozmedzí piatich yardov od najbližšieho obrancu. Dovolím si tvrdiť, že žiadny útočný systém v súčasnej NFL nie je tak vhodný pre Moora ako práve ten, ktorý je dirigovaný Mattom LaFleurom. 

DYAMI BROWN (NORTH CAROLINA)

 • 185 cm, 86 kg
 • ZAUJÍMAVOSTI: Priemer +20 yardov na jeden catch v rozmedzí posledných 100 catchov… Počas svojej college kariéry skóroval 8 +40 yardových touchdownov… Od roku 2019 sa jeho každý 5.3 catch skončil touchdownom… Priemer na jeden target mal 18.4 yardov v roku 2020 (najvyššie číslo v college futbale, min. 60 targetov)… V sezóne 2020 mal 5 catchov pre +50 yardov… Priemer 3.32 získaných yardov na odbehnutú routu proti man coverage v roku 2020… 0.0% zachytených prihrávok na screenoch
 • PLUSY: rýchlosť nôh, práca s telom, uvoľnenie, práca s telom, sledovanie lopty vo vzduchu, excelentný route running vertikálnych routes, run blocking, prehľad na ihrisku, práca smerom k lopte, twitch
 • MÍNUSY: váha, dropnuté lopty, na univerzite limitovaný route tree, contested catche, sila rúk proti press-man coverage
 • FIT PRE PACKERS: Dyami Brown začal na boardoch stúpať niekde okolo marca. Chalani začnú v tomto čase (február, marec) stúpať práve preto, lebo na tape sa začnú pozerať tréneri a keď vidíte nejakých hráčov, ktorí v tomto čase idú boardom smerom nahor, tak v drvivej väčšine to je kvôli tomu, že sa ten hráč páči trénerom. A pri Dyamim nie je pochybností o tom, prečo sa im páči. Ochotný blokár, hrá fyzicky, k tomu lieta na vertikálnych routach cez celé ihrisko a ku svojmu menu si pripisuje highlight za highlightom. Aktuálne má perfektne zvládnuté blokovanie pre behovú hru a vertikálne routy. Vďaka tomuto môže byť v NFL užitočný od prvého dňa. Ak z neho tréneri dokážu dostať viacej, rozvinúť jeho route tree, tak sa z neho môže stať skvelý X receiver. Mne osobne svojou hrou veľmi pripomína Stefona Diggsa. Aktuálne ešte nie je taký spoľahlivý ako Diggs, ale má veľmi podobnú veľkosť, rýchlosť a plynulé pohyby tela. Sky is the limit.

ELIJAH MOORE (MISSISSIPPI)

 • 175 cm, 84 kg
 • ZAUJÍMAVOSTI: Mal náskok 1 kroku v separácii na 90% targetov v roku 2020… Najlepší priemer zachytených yardov na jeden zápas v FBS v roku 2020 – 142.1 yardov (DeVonta Smith 142.8)… 4. najvyššie číslo v získaných yardoch po zachytení prihrávky počas minulej sezóny v college futbale – 505 yardov… 4. najvyššie číslo v počte spôsobených missnutých tacklov spomedzi draft class WRs 2021 – 20
 • PLUSY: rýchlosť, výbušnosť, route running, spoľahlivé ruky, práca s telom, uvoľnenie, nebojí sa kontaktu, hra po zachytení prihrávky, excelentná brzda-štart
 • MÍNUSY: veľkosť, váha, minimum snapov proti press-coverage, obmedzený route tree na college, možné problémy s diciplínou
 • FIT PRE PACKERS: Marquez Valdes-Scantling ako deep threat, Davante Adams ako stavebný kameň passovej hry a Moore na slote a v jet úlohe. Toto je pre súperové obrany veľmi hrozivá predstava. Čo platí pre Rondale Moore, či Toneyho, tak to platí aj pre neho, takže to tu opäť opakovať nejdem. Typologicky sú to veľmi podobní hráči. Čiže o fite do Packers viacej v článku o Rondale Mooreovi. Elijah Moore bol na college proti man coverage efektívnejší než väčšina slot receiverov počas svojej kariéry bude, ale málo toho odohral proti skutočnému pressu. Problémom pri ňom je výška, nakoľko Packers od svojich wide receiver vyžadujú vyššiu postavu. Ale ak by sa malo toto pravidlo porušiť, tak by to mohlo byť práve na Elijaha.

NICO COLLINS (MICHIGAN)

 • 193 cm, 98 kg
 • ZAUJÍMAVOSTI: V roku 2019 na neho letelo 17 lôpt, ktoré boli pre +20 yardov. Zachytal 9 a skóroval 5 touchdownov
 • PLUSY: veľkosť, sila pri hre, skvelý atlét, tvrdosť, bojovnosť, excelentné loptové schopnosti, rýchlosť, run-blocking, práca rúk proti press-coverage, catch-rádius, sledovanie lopty, late hands
 • MÍNUSY: route running, koncentračné dropy
 • FIT PRE PACKERS: Ja osobne očakávam, že Nico Collins bude omnoho lepším hráčom v NFL, než akým bol na univerzite. V útoku Michiganu bol limitovaný zlou hrou quarterbackov a celkovým konceptom ich passového útoku. Keď sa pozrieme na jeho fyzické proporcie a atletickú výbavu, tak je prototypom wide receivera, akého majú radi Packers v posledných rokoch. V NFL bude musieť ešte značne potrénovať, ale osobne ho vidím ako skvelý fit do útoku Matta LaFleura.

Terrace Marshall (LSU):

 • PLUSY: Výborne stavaný receiver, tvrdý hráč, vertikálna hrozba, veľký catch-rádius, exceluje v contested catchoch, sledovanie lopty vo vzduchu a upravenie postavenia vzhľadom na loptu, všestranný – hrával na outside a po odchode Jeffersona prebral úlohu slot receivera, stále mladý (bude mať len 20 rokov), hra v prehustenom priestore = nebojí sa kontaktu, akcelerácia po brzdách
 • MÍNUSY: koncentračné dropy, výbušnosť na krátkom priestore, route running nie je čistý, počas route runningu nevyužíva zmeny tempa, v sezóne 2020 veľa produkcie prišlo na základe schémy zo slotu, run-blocking musí byť konzistentnejší = na svoju veľkosť tu je podpriemerný, rozhodnutie ukončiť sezónu predčasne pred zápasom s Alabamou, história zranení

Josh Palmer (Tennessee):

 • PLUSY: dobrá stavba tela pre receivera v NFL, excelentná kombinácia veľkosti/rýchlosti, fyzická hra, šikovný route runner, sledovanie lopty vo vzduchu a upravenie svojho postavenia vzhľadom na loptu, zachytávanie lopty mimo tela, agresívna hra v catch-pointe, excelentné fady a back-shoulders, nebojí sa hrať v strede ihriska, pravidelne ukazuje svoju tvrdosť, veľmi ochotný blokár pre svojich spoluhráčov, skvelý Senior Bowl v súbojoch 1vs1, svojou hrou pripomína Terryho McLaurina či Jordyho Nelsona, najlepšie zápasy odohral proti tej najväčšej konkurencii = 101 snapov proti Surtainovi, Hornovi, Campbellovi, Stokesovi a Josephovi = 14/14 chytateľných prihrávok pre 11 first downov, 4 touchdowny, priemer 16 yardov na jednu routu. Proti týmto 5 cornerom podali lepší výkon len – Kyle Pitts, Devonta Smith, Elijah Moore
 • MÍNUSY: nie až taká veľká hrozba po zachytení prihrávky, podpriemerná produkcia = nikdy nemal viacej ako 500 nachytaných yardov za sezónu, obrancov „nevytancuje“, len jeden typ uvoľnenia = musí rozšíriť svoj arzenál, v Tennessee behal takmer výhradne vertikálne routy = v iných smeroch neotestovaný

Amon-Ra St. Brown (USC):

 • PLUSY: univerzálna zbraň = hrával ako na outside tak aj na slote, talentovaný route runner = dokáže behať krátke, stredné a dlhé routy, čistá práca nôh, plynulé zmeny pohybu, konzistentne získava separáciu, jeho arzenál uvoľnenia je široký, zachytávanie lopty mimo tela, šikovný hráč v hre po zachytení prihrávky, skvelá kontrola tela
 • MÍNUSY: nie je to fyzický hráč, v run-blockingu nedominuje, nie je to skvelý atlét, limitované skúsenosti proti press-coverage, nie je výbušný a nie je to obrovský deep-threat

SAFETY

POD ČIAROU – Richie Grant

TREVON MOEHRIG (TCU)

 • 188 cm, 92 kg
 • ZAUJÍMAVOSTI: V roku 2019 spôsobil neskompletovanú prihrávku v 25% targetoch (najviac spomedzi safeties)
 • PLUSY: excelentná coverage, rozsah, všestrannosť (free safety, box, slot), komunikácia, futbalové IQ, inštinkty, hra na loptu
 • MÍNUSY: uhly na loptu, niekedy až príliš agresívny, technika tacklingu proti behom
 • FIT PRE PACKERS: Trevon Moehrig by sa v obrane Joe Barryho cítil ako ryba vo vode, plus by bol obrovskou posilou pre náš special team. Keď sa pozeráme na draftovú stratégiu Rams, tak použili hneď dva TOP 100 picky na hybridných safeties (Taylor Rapp a John Johnson III), aby dokázali aplikovať tieto schémy na ich obranu. My už v tíme síce máme dvoch kvalitných safeties (Adrian Amos a Darnell Savage), avšak Moehrig by ich krásne dopĺňal. On sa najlepšie cíti práve vtedy, keď hrá deep a vidí ihrisko pred sebou. No a Amos so Savegeom naopak radi hrávajú blízko line of scrimmage. Moehrig by im toto umožnil a Joe Barry by do rúk dostal to, po čom jeho srdce túži. Traja všestranní safeties, ktorých môže točiť po ihrisku v rôznych schémach a ako Savage, tak aj Moehrig dokážu hrať aj na slote. Pre mňa osobne je to jeden z top hráčov pre Packers na tohtoročnom drafte.

JEVON HOLLAND (OREGON)

 • 185 cm, 94 kg
 • ZAUJÍMAVOSTI: Druhý najhodnotnejší defenzívny back v college futbale v rokoch 2018-19 (PFF)
 • PLUSY: univerzál, inštinkty, futbalové IQ, atakovanie catch-pointu, plynulé boky a beckpedaling, solídny atlét, podpora behovej obrany
 • MÍNUSY: rýchlosť na dlhá trasy, niekedy až príliš agresívny, tenšia telesná stavba
 • FIT PRE PACKERS: Jevon Holland je univerzálny defenzívny back, ktorý do obrany Joe Barryho zapadá perfektne. V tejto obrane je veľmi dôležitá pozícia nickel safetyho, ktorý musí vedieť hrať ako na slote, v boxe, či ako safety. Holland toto všetko spĺňa, plus dokáže zastávať aj úlohu returnera v special teame. Celkovo vracal 14 puntov pre 244 yardov (14.4 yardov priemer). Jeho potenciál je obrovský a je škoda, že sme ho v sezóne 2020 nevideli na ihrisku. Jeho výkonnostný strop je veľmi vysoko, ale jeho skauting kvôli len dvom odohraným sezónam je komplikovaný. Mne sa na ňom veľmi páči to, že je to futbalista a má cit pre hru. Keď sa pozeráme na draftovú stratégiu Rams, tak použili hneď dva TOP 100 picky na hybridných safeties (Taylor Rapp a John Johnson III), aby dokázali aplikovať tieto schémy do ich obrany. Nebudem sa vôbec diviť, keď ho Gutey draftuje v druhom kole. Do našej novej obrany to je skvelý fit a bol sa na neho aj osobne pozrieť na Pro Day univerzity Oregon. Holland je jeden z mojich najobľúbenejších defenzívnych backov na tohtoročnom Drafte a rád by som ho videl v našom drese. Svojou hrou mi pripomína Charlesa Woodsona a na mojom pomyselnom big boarde ho mám dokonca označeného známkou na koniec prvého kola. Ale tu podľa všetkého nepôjde. Bude to druhé kolo.

Richie Grant (UCF):

 • PLUSY: skvelý futbalista, fyzický safety, herné skúsenosti, schopnosť hrať všade na ihrisku, schopný hráč proti behu, exceluje v hre v boxe, solídny tackler v priestore, využívanie rúk na predieranie sa cez bloky, prirodzený read-and-react hráč v coverage, schopnosť hrať na slote ako v man tak zone coverage, ako high safety ľahko číta route koncepty
 • MÍNUSY: nie je to skvelý atlét, rýchlosť, výška, už má 23 rokov

DEFENSIVE LINE

POD ČIAROU – Davyion Nixon, Alim McNeill, Jay Tufele

OSA ODIGHIZUWA (UCLA)

 • 188 cm, 127 kg
 • ZAUJÍMAVOSTI: Za posledné 3 sezóny má na svojom konte dokopy 76 tlakov na QB… Drepol viacej ako 315 kilogramov, benchol viacej ako 190 kilogramov, mal 32 inchov výskok do výšky, 15% telesného tuku a podľa GPS sa mu podarilo prekonať rýchlosť 32 km/h… Na Senior Bowle upútal na seba veľkú pozornosť. Doslova tu dominoval, mal na svojom konte najviac tlakov na QB (5) a portál Pro Football Focus ho označil za najlepšieho hráča Senior Bowlu a to celkom suverénne. Udelil mu známku 94.7. V súbojoch 1vs1 ukazoval skvelú výbušnosť a silu počas celého týždňa. Prakticky bol takmer neblokovateľný a podarilo sa mu poraziť ofenzívnych linemanov ako Humphrey, či Meinerz.
 • PLUSY: excelentné využívanie tela a ťažiska, dĺžka rúk, sila, výbušnosť, technika, pozičná všestrannosť, diverzita apss rush moves, hra proti behu, schopnosť hrať proti double-teamom
 • MÍNUSY: na post defenzívneho tackla podpriemerná váha, na edge príliš ťažký
 • FIT PRE PACKERS: Na svoju pozíciu príliš ľahký defenzívny lineman z UCLA. Nepripomína vám to niečo? Áno, veľmi správne. Rovnako aj náš NT Kenny Clark keď išiel na draft, tak aj pri ňom sa hodne hovorilo o tom, že je na pozíciu nose tackla v NFL malý. Avšak prišiel do NFL a vadí mu to? Stále mu chýba na ideálnu váhu nose tackla v 3-4ke nejakých 35-40 libier, ale poznáte to na jeho hre? Takmer vôbec. Práve Kenny dokáže excelentne pracovať so svojim telom, využívať vo svoj prospech ťažisko a skvelú prácu rúk. Keď si zoberiete takého Aarona Donalda, tak ten je defenzívny tackle a váži 285 libier (rovnako ako Osa). Ale práve jeho skvelá výbušnosť, práca rúk a tela z neho robia toho skvelého hráča. Týmto som nechcel povedať, že Osa je teraz druhý Donald, ale ak máte tento základ premakaný, tak sa proste presadíte.

LEVI ONWUZURIKE (WASHINGTON)

 • 191 kg, 133 kg
 • ZAUJÍMAVOSTI: Na univerzite hrával často mimo pozíciu na nose tacklovi, no aj napriek tomu bola jeho hra hodnotená pozitívne. Odohral tu 36.1% kariérnych snapov a to vôbec nie je ideálne. 
 • PLUSY: atletickosť, výbušnosť, rýchlosť, hra proti behu, kontrolovanie gapov, horizontálna rýchlosť, dĺžka rúk, energia, tímový hráč, chopnosť hrať proti double-teamom
 • MÍNUSY: nekonzistentné výkony, nedostatok zbraní do pass rushu, využívanie výšky ramien, balans, na 3-tech stále ľahší DT
 • FIT PRE PACKES: Levi Onwuzurike nie je perfektný, ale väčšina jeho problémov prichádza okolo konzistencie výkonov a nedostatočnej technike, ako než že by mu niečo chýbalo. Podľa niektorých skautov to je najlepší defenzívny lineman v tohtoročnej slabšej draft class a disponuje obrovským upsidom. Barry trénoval v obrane Brandona Staleyho a táto obrana veľa využívala štyroch defenzívnych linemanov na atakovanie gapov. Do tohto by sa Onwuzurike dobre hodil a dokáže hrávať aj ako 0-tech, 3-tech, či 5-tech, takže by sa mohol s Kennym Clarkom točiť a tým vytvárať pre Kennyho tie správne matchupy. Keby sme ho draftovali, tak by to nebol okamžitý starter, ale dobrý hráč do rotácie s vysokým potenciálom. Jeho sila proti behom by určite pomohla pri behovej obrane a jeho schopnosť búrať pocket by na passových downoch otvárala dvere pre Rashana Garyho, Za´Dariusa Smitha, či Prestona Smitha. Kenny Clark by dostal tiež ďalšiu pomoc a práve Onwuzurike by mohol byť ten, kto by hltal dvojbloky. Osobne si myslím, že na 29ke to je reach a keď už budeme vyberať na konci dvojky, tak to už bude fuč. Čiže ideálny scenár pre získanie tohto hráča je trade down z jednotky, alebo trade up z konca dvojky. Ak by sme išli trade down, tak ho vieme získať v dvojke a ešte picky naviac. Celkom dobrý scenár.

CHRISTIAN BARMORE (ALABAMA)

 • 196 cm, 141 kg
 • ZAUJÍMAVOSŤ: Posledné 2 sezóny = 65 tlakov na QB, čo je najviac spomedzi power-5 defenzívnych tacklov (PFF)… Pass-rush win rate = 19.5%… Run-stop rate = 13.3%… Odohral len 747 kariérnych snapov… V zápasoch proti Floride a Tennessee počas poslednej sezóny mal dokopy 0 tlakov na QB… V playoff zápasoch nazbieral 12 tlakov na QB a 8 stopiek.
 • PLUSY: veľkosť, dĺžka, prirodzená sila, výbušnosť, excelentný swim move, bojovnosť
 • MÍNUSY: zlé využívanie práce tela vo svoj prospech, až veľké spoliehanie sa len na silu a dĺžku, technika rúk, technika nôh, málo kariérnych snapov, konzistentnosť výkonov
 • FIT PRE PACKERS: Barmore je za mňa 3-technique defenzívny lineman, ktorý sa viacej hodí do 1-gap defenzívnej schémy, než do 2-gap. Tu môže využiť svoju vertikálnu silu a bull rush. Toto je pre neho ideálny začiatok, avšak tu jeho potenciál nekončí a bude to len na ňom, ako k tomu pristúpi. Barmore by bol skvelým doplnkom do našej DL vedľa Kennyho, s veľkým upsideom. My hráme najmä 3-4ku, čiže tu by zrejme hrával ako 5-tech, a v Eagle fronte ako 4i-tech vo 1-gap schéme., 3-tech pasuje najmä do 4-3ky. Nový defenzívny koordinátor Joe Barry by musel prísť na tú najideálnejšiu cestu, ako ho zakomponovať do svojej obrany. Zároveň by sa dostal do rúk skvelému pozičnému trénerovi Jerrymu Montgomerymu. Vyzerá byť dostatočne fyzicky vybavený na to, aby sa mu darilo aj ako 5/4i-tech. Za mňa ho do konverzácií o prvom kole dostali práve výkony v posledných dvoch zápasoch playoff, kde hral dominantne. Bez nich by sa podľa mňa do prvého kola nedostal a mám ho ohodnoteného tesne na koniec jednotky/úvod druhého kola. Som veľmi zvedavý, že ako to s ním dopadne. Ani zďaleka to nie je hotový hráč, ja to vidím skôr ako projekt s obrovským upsideom.

Davyion Nixon (Iowa):

 • PLUSY: skvelá kombinácia veľkosti a sily, práca nôh, rýchle nohy, využívanie rúk, výbušnosť, skvelý prvý krok, silný stred tela, využívanie ťažiska vo svoj prospech, prehľad v hre = vie nájsť loptu, vysoký potenciál
 • MÍNUSY: nie je rozvinutý = nie je NFL ready, nekonzistentný, zostáva zaseknutý v blokoch, proti Wisconsinu bol úplne vymazaný prostredníctvom combo blokov, keď sa hrá od neho tak prestáva hrať, potenciálne problémy so správaním

Alim McNeill (NC State):

 • PLUSY: na jeho veľkosť výborne výbušný, excelentný prvý krok, veľká sila, hrá s dobrým ťažiskom – kolená ohnuté, ramená nízko
 • MÍNUSY: jeho pass rush arzenál nemá takmer žiadne zbrane = zostáva zaseknutý v blokoch, potrebuje zlepšiť techniku proti double teamom

Jay Tufele (USC):

 • PLUSY: Skvelá sila, skvelá výbušnosť a prvý krok, na jeho veľkosť kvalitná zmena smeru, motor = hrá až do odpískania, v behovej hre hltá double-teamy a tým uvoľňuje priestor pre linebackerov, aktívne ruky, horizontálny pohyb
 • MÍNUSY: prehľad v hre = stráca poňatie o tom kde je lopta, práca s ťažiskom, pass rush arzenál je slabý, konzistentnosť výkonov, technika rúk

EDGE

Na pozícii EDGE mám len jedného hráča, ktorý mi pasuje do našej obrany. Keď sa pozrieme do budúcnosti, tak Smithovci sú pod zmluvou len do roku 2022 a ak by sme ich prepustili, tak by nám zostal len Gary. Preto ak má Gutekunst dlhodobý plán, tak by mohol tento rok zobrať nejakého EDGE už v prvom kole a myslieť tak už na budúcu sezónu. Zmysel dávajú hráči ako Jaelan Phillips, či Jayson Oweh, ktorí by ku nám pekne zapadli a spĺňajú atletické požiadavky. Ak sa prepadnú a Gutey jedného z nich draftuje, tak sa tomu diviť nebudem. Nemyslím si, že sa budeme hore tradovať po pass rushera, keď Preston zostáva. Ale ak nám tam niekto zostane, môže to byť náš pick. Spomeniem ich ako možnosť, ale nejdem pre nich robiť profil.

CARLOS BASHAM JR. (WAKE FOREST)

 • 191 cm, 124 kg
 • ZAUJÍMAVOSTI: Vo všetkých svojich zápasoch na Wake Forest (34) mal aspoň jeden tlak na QB… Vo svojej sophomore a junior sezóne mal proti ľavým tacklom dokopy 112 tlakov na QB… 40 yardov za 4.62s
 • PLUSY: prirodzená sila, rýchlosť, výbušnosť, aktívne ruky, motor, práca s ťažiskom, univerzálnosť – inside/outside, pass rush skill-set, bohaté skúsenosti
 • MÍNUSY: na EDGE rushera až príliš veľký, na DT musí nabrať nejaké tie kilá navyše, tuhší pohyb bokov
 • FIT PRE PACKERS: Za mňa je Carlos „Boogie“ Basham Jr. ideálnym fitom do Eagle frontu ako potenciálny 4i-technique. Zrejme tento front bude využívať náš nový defenzívny koordinátor Joe Barry a Basham by mu mohol ponúknuť viacej, než mu ponúka Dean Lowry na pozícii defenzívneho enda. Keď sa na neho pozerám, tak mi veľmi pripomína Cama Jordana. Myslím si, že u nás by sa mu hralo dobre a rád by som ho videl v našom drese. Spomedzi defenzívnych endov je do Packer mojim najväčším obľúbencom a keď sa pozerám na jeho univerzálnosť, tak v mojich očiach je vyššie než u väčšiny ľudí.

LINEBACKER

POD ČIAROU – Jamin Davis

JABRIL COX (LSU)

 • 191 cm, 105 kg
 • ZAUJÍMAVOSTI: Priemerná hĺbka behového tacklu v sezóne 2020 – 3.8 yardov… V sezóne 2020 odohral za LSU 352 coverage snapov = 41 targetov, 0 pustených TDs, 3 INTs, 0 penált… V NDSU a LSU odohral celkovo 1,114 snapov v coverage = 2 pustené TDs, 8 interceptions
 • PLUSY: atletickosť, výbušnosť, dlhé ruky, plynulé pohyby v dolnej časti tela, hra v priestore, elitná coverage – či už man alebo zone, futbalové IQ, disciplinovanosť, konzistentný tackling, veľmi schopný do blitzov, tímový líder
 • MÍNUSY: dostávanie sa cez bloky pri behovej hre, sila
 • FIT PRE PACKERS: Keď sa pozeráte na Coxa, tak vo vás vyvoláva obavy pre svoju slabšiu hru proti behom, kde sa cez ofenzívnych linemanov takme vôbec nepresadzuje, ale za mňa sa takto na neho netreba pozerať. On nie je ten typický MIKE linebacker, ktorého na ihrisko pošlete aby vám hral primárne proti behom cez ofenzívnu lajnu. Je to elitný coverage linebacker a lepšieho linebackera v tejto hernej činnosti by ste na tohtoročnom drafte hľadali len extrémne ťažko, ak vôbec. Má inštinkty, rýchle reakcie a atletické schopnosti potrebné k tomu, aby dokázal zahrávať akúkoľvek coverage, ktorú mu nakážete. On je linebacker, ktorý vám bude hrať v priestore. Ideálna pozícia pre neho je WILL, či off-ball linabacker. Treba ho nechať hrať v priestore a keď je neblokovaný, tak zahráva play za play. Za mňa to je presne ten typický nickel linebacker do defenzívnych schém Vica Fangia. Podľa všetkého bude Joe Barry u nás hrávať práve tento typ defenzívnych schém a Cox je excelentný fit na pozíciu nickel linebackera, nakoľko v týchto schémach sa hráva nickel, či dime package až v 80% snapov. Dokáže hrať sideline-to-sideline a k tomu pokrývať tight endov, či slot receiverov v strede ihriska. K tomu to je hráč, ktorý dokáže pokrývať dynamických running backov v priestore. U nás by na MIKE-eovi hrával Krys Barnes a Kamal Martin, ktorých hlavnou prednosťou je hra proti behom a Cox by ich v strede krásne dopĺňal ako nickel. Tu by hral v priestore a nemusel sa zaoberať hrou proti ofenzívnym linemanom. Mne osobne svojou hrou silno pripomína Freda Warnera, ktorý je aktuálne azda najlepší cover linebacker v NFL a tí, ktorí čítate moje články pravidelne tak viete, že jeho hru doslova milujem, aj keď hrá za zlatokopky. Typologicky takýto hráč mi v Green Bay veľmi chýba a na tohtoročnom drafte by ste lepší fit na tejto pozícii hľadali spomedzi linebackerov len veľmi ťažko.

ZAVEN COLLINS (TULSA)

 • 196 cm, 118 kg
 • ZAUJÍMAVOSTI: Na 51 pass-rush snapoch v roku 2020 mal 16 tlakov na QB… Najlepšie hodnotený linebacker spomedzi draft-eligible linebakerov (PFF)
 • PLUSY: inštinkty, hra sideline-to-sideline, schopnosť hrať aj ako pass rusher, čítanie QB, všestrannosť, fyzické proporcie – kombinácia veľkosti, rýchlosti a atletickosti, zone coverage, skvelý spoluhráč a líder
 • MÍNUSY: man coverage – veľa tu neodohral, misdirection a play-action ho môže dostať mimo pozície, práca rúk proti blokom, rýchlosť na dlhšiu trať, pri tacklingu málo fyzický
 • FIT PRE PACKERS: Keď je univerzitný hráč mimo Power-5, tak je to veľmi vzácne nájsť defenzívneho hráča, ktorého môžeme označiť ako „total package“. No Zaven Collins môže byť týmto jednorožcom vo vodách menších univerzít. Na dnešné pomery má nevídanú mohutnú postavu skombinovanú s rýchlosťou – je to three-down linebacker. Na pozícii linebackera je demolačnou guľou, ktorá dokáže robiť neplechu ako z insidu, tak aj ako edge rusher. V coverage sa cíti najpohodlnejšie v zone a to by mu mohlo u nás ohromne vyhovovať, ak sa naplnia predpoklady o tom, že Joe Barry bude chcieť hrať heavy-zone coverage. On by sa do tohto konceptu hodil náramne. Jeho prednosťou sú inštinkty a presne toto od hráčov vyžadujú defenzívne schémy založené na princípoch Vica Fangia. Takéhoto playmakera v strede ihriska sme nemali už veľmi dlhú dobu a bol by našou budúcnosťou na pozícii linebackera. Má všetky predpoklady na to, aby mohol hrávať v rôznych schémach a u nás by bol zrejme strongside linebacker v 3-4ke.

JEREMIAH OWUSU-KORAMOAH (NOTRE DAME)

 • 185 cm, 98 kg
 • ZAUJÍMAVOSTI: Priemerná hĺbka tacklov – 3.0 yardov… 15.2% miss tackle rate
 • PLUSY: elitný atlét, rýchlosť, výbušnosť, inštinkty, futbalové myslenie, všestrannosť, pass-coverage, motor, blitzovanie, odhodlanie
 • MÍNUSY: príliš ľahký na linebackera v NFL = nie je to MIKE, môže mať problémy prechádzať cez bloky proti NFL linemanom, môže mať problémy tacklovať power runnerov v NFL, nekonzistentný tackling, nezapadá do každej defenzívnej schémy
 • FIT PRE PACKERS: Pre nášho defenzívneho koordinátora Joe Barryho by bol JOK skvelým fitom. Dokáže hrať ako proti behu, tak aj v coverage a prakticky by dokázal robiť všetko, čo by od neho Barry vyžadoval, pričom by sa nemusel meniť personnel na ihrisku. Keď sa pozrieme na minuloročnú obranu Rams, tak tá bola  perfektne trénovaná, dokázala atakovať gapy, maskovať svoju coverage pred snapom, bola disciplinovaná a na svojom konci mala rýchlonohých hráčov. JOK do tejto „definície“ zapadá podľa mňa perfektne. Problém je ten, že JOK bude pravdepodobne dávno fuč, keď budeme my na rade na 29ke. Veľa sa hovorí o Eagles, Raiders, či Football Team. Ak by sa však cez tieto tímy dostal a ocitol by sa vo vodách 20-ky, tak tu by sa Gutekunst mohol rozhodnúť ísť po neho smerom nahor. LaFleur veľa hovoril o tom, že vo svojej obrane chce agresívneho chalana, ktorý bude spôsobovať turnovers. No a JOK mu tieto požiadavky spĺňa. Mne sa jeho hra ohromne páči a u nás si ho viem veľmi dobre predstaviť. Nebojím sa toho, že by sa u nás pre neho nenašlo to správne a ideálne miesto. Raz sme už takéhoto typologicky rovnakého hráča draftovali. Bol ním v druhom kole Josh Jones, ale tak sa nikdy poriadne nepresadil a mnoho fanúšikov Packers už jeho meno ani len nepozná, a to je tomu len pár rokov.  

NICK BOLTON (MISSOURI)

 • 183 cm, 105 kg
 • ZAUJÍMAVOSTI: Priemerná hĺbka tacklov od roku 2019 – 3.06 yardov (1. miesto Parsons 2.09, McGrone 2.75 a Bolton)… 12.0% missed tackle rate v sezóne 2020
 • PLUSY: fyzická hra, bojovnosť, futbalové IQ, inštinkty, generál obrany, zone coverage
 • MÍNUSY: nie je to dobrý atlét, nižšia postava a krátke rozpätie rúk, technika/konzistentnosť tacklingu, dostávanie sa z blokov, uhly nábehov pri run game, man coverage
 • FIT PRE PACKERS: Nick Bolton je striktne inside linebacker, dokáže blitzovať, či hrať ako spy. Ak defenzívny koordinátor dokáže správne pochopiť a využiť jeho silné stránky, tak z neho môže byť veľmi vplyvný linebacker. Nemám pochýb o tom, že Vic Fangio by z neho dokázal vytĺcť úplne všetko. V NFL však nie je veľa trénerov ako Fangio. Ak ideme hrať heavy zone coverage, tak tu by sme mohli skrývať jeho slabšiu hru v man coverage a tým eliminovať jeho azda najväčšiu slabinu. Ak ho Barry dokáže správne trénovať, tak by to bola pre nás kvalitná posila. Stal by sa lídrom našej obrany a konečne by sme mali v strede ihriska to povestné kladivo, ktoré nabudí celú obranu. Za mňa on na prvé kolo nie je, ale páči sa mi, že je tu futbalista. Je síce horším atlétom, avšak mnohokrát sme sa presvedčili o tom, že na poste inside linebackera to je hlavne o tom, že aký ste futbalista, a nie aký skvelý atlét.

Jamin Davis (Kentucky):

 • PLUSY: veľmi dobre stavaný linebacker, rovnováha pri hre proti blokom je skvelá = vie ako sa dostať k lopte a runnerovi, nemá problémy s orientáciou v prehustenom priestore na ceste k runnerovi, rýchlosť a výbušnosť na malom priestore, skvelý na triafanie gapov, solídny tackler, excelentná rýchlosť sideline-to-sideline
 • MÍNUSY: neskúsený = len jeden rok ako starter, limitované skúsenosti v coverage = len 26 snapov v man coverage v minulej sezóne, pri tacklingu býva vysoko = musí lepšie pracovať s ťažiskom = musí pridať funkčnú silu, stráca prehľad pri play-action a misdirection