Daniel Jeremiah Projects Colts to Select Virginia Tech LT Christian Darrisaw in 2021 NFL Mock Draft 3.0 - Stampede Blue

Prepadne sa dostatočne hlboko, aby mohol Gutey robiť trade up?

PROFIL

 • Meno – Christian Darrisaw
 • Pozícia – Offensive tackle
 • Univerzita – Virginia Tech
 • Výška – 196 cm (6´5´´)
 • Váha – 142 kg (314 lb)

Darrisaw hrával na Riverdale Baptist v štáte Maryland a v univerzitnom nábore bol označený ako 4-hviezdičkový ofenzívny tackle. Veľkej pozornosti sa netešil, keď obdržal len ponuky od škôl mimo Power-5. Boli to Morgan State, North Carolina Central a Central Connecticut. No nakoniec dorazil jediná ponuka z power-5 a bola to Virginia Tech. Vybral si práve Hokies, avšak nastúpil ku nim až v roku 2018, lebo v roku 2017 sa pripravoval na Fork Union Military Academy. V drese Hokies okamžite naskočil do starting ofenzívnej lajny na pozícii ľavého tackla, pričom vynechal len jeden z 13 zápasov kvôli zraneniu. Ako sophomore chránil slepú stranu svojho quarterbacka vo všetkých 13 zápasov a ako junior sa zaradil medzi najlepších tacklov v univerzitnom futbale. Odohral 10 zápasov a za svoje výkony bol menovaný do second-teamu All-American a do first-teamu All-ACC.

ZÁKLADNÉ ŠTATISTIKY

 • 2018: 785 snapov (366 run-blocking, 419 pass-blocking), 4 pustené sacky, 3 pustené hity na QB, 5 pustených hurries
 • 2019: 863 snapov (472 run-blocking, 391 pass-blocking), 3 pustené sacky, 4 pustené hity na QB, 10 pustených hurries
 • 2020: 688 snapov (375 run-blocking, 293 pass-blocking), 0 pustených sackov, 0 pustených hitov na QB, 6 pustených hurries

SCOUTING REPORT

Christian Darrisaw disponuje dobrou zmesou dĺžky, práce s telom a atletickosti, aby dokázal v NFL hrávať na pozícii ofenzívneho tackla na vysokej úrovni. Na univerzite hrával ako ľavý tackle, no v niekoľkých prípadoch sa objavil aj v pozícii jumbo tight enda na pravej strane formácie.

V dolnej časti tela ukazuje dobrú flexibilitu a jednoducho dokáže udržať správe ohnuté kolená počas celého priebehu play. Jeho postavenie je kompaktné s prirodzenou prácou s ťažiskom, čo maximalizuje dobrou úrovňou výšky bokov a ramien. Na to, že je to ofenzívny tackle, tak je elitným atlétom, v pass protection sa pohybuje ľahko, rovnako aj ako run-blokár, či v priestore. Ako pass-protector je spoľahlivý a tu kombinuje svoje pohybové schopnosti a dlhými rukami (34 ½ ), vďaka čomu dokáže hrať proti každému pass rusherovi a v NFL môže nastupovať ako na RT, tak na LT. Pri svojich blokoch je sebaistý, zostáva pokojný a to aj za situácie, že sa proti nemu postaví rýchly pass rusher. Jeho prirodzená práca s ťažiskom a široký základný postoj mu umožňuje absorbovať silových pass rusherov a to bez toho, aby im pustil nejaký priestor navyše.

Rovnako je aj výborným run-blokárom, kde ukazuje komfort a efektívnosť ako v zone, tak man blocking schémach. Nie je to nijaký extrémne silový blokár, ale má dostatok sily na to, aby dokázal na line of scrimmage rozhýbať šachové figúrky pri power schémach. Zároveň má dostatok atletickej výbavy k tomu, aby bol efektívny ako zone blokár, a rovnako aj pulling blokár, či hráč v priestore na screenoch.

Na ihrisku ukazuje bojovného ducha a konzistentne ponúka snahu počas celého priebehu play. Keď mu nezostane do bloku žiadny hráč, tak si neustále hľadá na ihrisku prácu navyše a snaží sa dokončovať svoje bloky až na zem. V zápase proti North Caroline si zobral do parády linebackera Chazza Surratta a toho na jednej play zatlačil 30 yardov do downfieldu.

Zlepšiť by sa mohol v umiestnení rúk. Raz za čas ruky umiestni na vonkajšiu stranu obrancovho tela a to spôsobuje to, že sa mu ruky od seba rozchádzajú a tým dáva pass rusherovi výhodu. Pri ňom je to buď perfektná práca rúk, alebo nie príliš dobré. Ešte má priestor na nabratie väčšej funkčnej sily, ale toto nie je niečo čoho by sa mali tímy báť. Keď prišiel na univerzitu, tak bol viacej atlétom než futbalistom. V poslednej sezóne sa to zmenilo a stále má priestor na rast.

POKROČILÉ ŠTATISTIKY

 • Najlepšie hodnotený pass-blocker na tohtoročnom drafte podľa PFF (94.5)
 • Darrisaw a Christensen sú jediní OLs v FBS, ktorí dostali od PFF známku +90 ako za pass, tak run blocking

ZHRNUTIE

PLUSY

 • Elitný atlét
 • Funkčná sila
 • Práca s ťažiskom
 • Pohyb v dolnej časti tela
 • Schematická všestrannosť
 • Elitná dĺžka rúk
 • Bojovný duch

MÍNUSY

 • Nekonzistentné umiestnenie rúk

FIT PRE PACKERS

Predpovedá sa, že na drafte pôjde niekde v rozmedzí 10-20 výberu. Avšak môže sa stať, že by tímy uprednostnili iné pozície a tak by sa prepadol na začiatok 20ky. Ak by sa tak stalo, tak by Packers mali dvíhať telefón a snažiť sa niečo vymyslieť, aby sa mohli posunúť smerom nahor a získať ho. Perfektne im zapadá do útočných schém a zrejme nikto v NFL by nedisponoval lepšou dvojicou ofenzívnych tacklov než práve Green Bay Packers. Ak sa fakt prepadne, tak by to malo byť no matter what.


PREDPOVEDANÁ POZÍCIA NA DRAFTE – 1. KOLO