NFL draft profile: Kadarius Toney of Florida - Chicago Tribune

Obrovská hrozba v hre po zachytení prihrávky!

PROFIL

 • Meno – Kadarius Toney
 • Pozícia – Wide receiver
 • Univerzita – Florida
 • Výška – 180 cm (5´11´´)
 • Váha – 88 kg (194 lb)

Rodák zo štátu Alabama hrával za Blount High School a bol označený ako 3-hviezdičkový recruit podľa 247Sports, ale aj napriek tomu obdržal ponuky od veľkých škôl ako Florida, Alabama, Ole Miss, Georgia Tech, South Alabama, či South Carolina. Pôvodne to bol dual-threat quarterback, ktorý ako senior nahádzal 2,894 yardov a 32 touchdown, plus k tomu pridal 894 nabehaných yardov a 15 skórovaných touchdownov. Rok pred tým sa mu podarilo nahádzať 3,604 yardov a 37 touchdown, pričom po zemi pridal 896 yardov a 16 touchdownov. Toney sa nakoniec rozhodol, že sa upíše Gators, nakoľko tu mal šancu zachovať si pozíciu quarterbacka. Svoje rozhodnutie nezmenil ani po tom, čo sa v závere náboru o neho silno pokúsila Alabama.

Po jeho príchode do Gainesvillu si skúsil niekoľko snapov na pozícii quarterbacka, ale počas celých štyroch sezóny bol na súpiske vedený ako „athlete“ a nakoniec sa na plný úväzok presunul na pozíciu wide receivera. Na univerzitných ihriskách sa naplno presadil v roku 2020 a bol menovaný do second-teamu All-American ako all-purpose hráč a tréneri konferencie SEC ho zvolili do first-teamu All-Conference ako all-purpose a do second-teamu All-Conference ako wide receiver. Plus k tomu bol finalistom o ocenenie Paula Hornunga, ktoré sa udeľuje najvšestrannejšiemu hráčovi.

ZÁKLADNÉ ŠTATISTIKY

 • 2017: 8 zápasov, 15 zachytených prihrávok/152 nachytaných yardov, 14 behov/120 nabehaných yardov/1 behový touchdown
 • 2018: 12 zápasov, 25 zachytených prihrávok/260 nachytaných yardov/1 zachytený touchdown, 21 behov/240 nabehaných yardov
 • 2019: 7 zápasov, 10 zachytených prihrávok/194 nachytaných yardov/1 zachytený touchdown, 12 behov/59 nabehaných yardov
 • 2020: 11 zápasov, 70 zachytených prihrávok/984 nachytaných yardov/10 zachytených touchdownov, 19 behov/161 nabehaných yardov/1 nabehaný touchdown

SCOUTING REPORT

Kadarius Toney je postavou podpriemerný, no za to výbušný receiver, ktorý je dostatočne všestranný na to, aby mohol v NFL zohrávať hneď niekoľko rôznych úloh. Vyznačuje sa skvelou rýchlosťou, pohyblivosťou a rovnako aj rýchlosťou na dlhej trati, či výbušnou akceleráciou. Na Floride hrával všade naprieč útočnou formáciou – či už na slote, na outside, alebo z backfieldu ako running back. Tiež sa od neho často vyžadoval motion z rôznych postavení a rovnako aj jet motion. Najviac operoval v strede ihriska na krátkych routach v rozmedzí 1-9 yardov, kde na neho letelo 33 targetov, pričom zachytiť sa mu podarilo 27 prihrávok. Veľa hlbokých routes nebehal a v poslednej sezóne mal len 9 targetov, ktoré boli nad 20 yardov. Avšak tu z nich zachytil 7 prihrávok pre 4 touchdowny a perfektný passer rating 158.3.

Na line of scrimmage má kvalitné uvoľnenie a do svojich routes sa dostáva bez nejakých zbytočných extra pohybov. Svoju rýchlosť dokáže veľmi dobre využívať na vertikálnych routach. Tu dokáže prešprintovať okolo obrancu, ktorý otvára svoje boky príliš neskoro, alebo najskôr v úvode svojej routy nepoužíva plnú rýchlosť a následne akceleruje neskôr, čím dokáže nachytať obrancu mimo správneho postavenia. Avšak jeho route running nie je premakaný a routy nebehá tak ako by ste úplne chceli. Nepresnosti prichádzajú najmä proti press coverage a na in/out braking routach. Práve nováčikovia na poste wide receivera majú v NFL najväčšie problémy s press-man, tak som zvedavý, ako na tomto zapracuje. Ak sa tu nezlepší, tak to bude pre neho ťažké. Musí zlepšiť svoje route tempo a lepšie čítať coverages pred tým, než sa rozhodne nájsť dieru v zóne. V NFL bude musieť byť vo svojom route running precíznejší. Ale ukázal nám, že má všetky schopnosti potrebné k tomu, aby sa dokázal konzistentne uvoľňovať. V tomto smere má obrovský upside, len ho musí naplniť.

Spôsob akým dokáže zastavovať a štartovať je skutočne parádny na sledovanie a tieto faktory sú jeho obrovskou zbraňou. Akcelerácia je u neho elitná. V členkoch má neskutočnú flexibilitu a práve toto mu pomáha v zrýchlení po spravení cutu. Disponuje solídnymi ball skills, vo vzduchu dokáže loptu sledovať bez problémov, za loptou sa dokáže naťahovať čím rozširuje svoj rádius zachytenia a loptu chytá prirodzene. Ruky sú spoľahlivé a loptu dropuje len veľmi sporadicky. Je otázne, ako sa bude presadzovať v catch-pointe a v tesných súbojoch o loptu, lebo doposiaľ nebol v tomto smere takmer vôbec využívaný.

Jeho všestrannosť ponúka útoku rôzne kreatívne možnosti ako dostať loptu do jeho rúk. V otvorenom priestore je nebezpečný a z obyčajného screenu dokáže vytvoriť big play. Rovnako môže byť využívaný aj na predávky lopty ako running back, alebo na predávky v rôznych motions. V dolnej časti tela má mnoho flexibility a výbušnosti, čo mu dovoľuje ustáť pokusy obrancov o tackles a v tomto smere doslova vyniká. Zloziť ho na zem dá obrane poriadne zabrať. Niektorí skauti dokonca hovoria o generačnom talente v hre po zachytení prihrávky a jeho štatistiky to len a len potvrdzujú.

V úvode college kariéry vyzeral viacej ako gadget hráč, no v poslednom roku sa z neho stal skutočný receiver, aj keď ten route running stále zaostával. Obrovská porcia jeho produkcie prišla práve v roku 2020 po odchode Van Jeffersona. Jeho nedostatočná veľkosť sa môže prejavovať v nedostatkoch pri blokovaní, či contested catchoch. V týchto situáciách ukazuje bojovného ducha, ale väčší obranci ho v tomto smere prehrávajú.

V roku 2020 sa stal aj punt returnerom a tu mal priemer 12.6 yardov na jeden return – 11 returnov pre 139 yardov a 1 touchdown. K tomu vracal aj kicky, kde ich mal 21 pre 324 yardov. Jeho tréneri hovoria o tom, že jeho ruka bola vôbec tou najsilnejšou v celom tíme a za svoju univerzitnú kariéru skompletoval 3/6 prihrávok pre 82 yardov a 1 touchdown.

Niektorí skauti vidia pri ňom problémy ohľadom toho, že viacej ho baví rapovanie ako futbalu. Jeho prezývka na stagy je Yung Joka. Mimo ihriska bol zapletený do mnohých problémov a dokonca bol v roku 2018 suspendovaný na jeden zápas po tom, čo bol v kempuse zapletený v konfrontácii medzi hráčmi a miestnymi. Tu perfarbil svoju air-softovu zbraň tak, aby vyzerala ako AR-15. O dva mesiaca ho zastavila polícia v Gainesville a zistila, že na zadnom sedadle ma skutočnú a nabitú AR-15ku. Toney povedal, že ju má na ochranu proti miestnym. Za toto neboli vznesené žiadne obvinenia.

Red flagom sú aj jeho zranenia, keď počas prvých troch rokov na Floride odohral len 510 snapov.

POKROČILÉ ŠTATISTIKY

 • V roku 2020 dropol len 2 lopty = 2.8% drop rate
 • Celkovo má len 3 kariérny dropy na 123 chytateľných prihrávok
 • Počas kariéry sa len 10x ocitol v situácii contested-catchu
 • Priemer 8.77 získaných yardov po zachytení na jedno zachytenie
 • Priemer 0.358 spôsobeného missnutého tacklu na jedno zachytenie
 • Žiadny wide receiver v Power-5 s +100 zachytenými prihrávkami počas posledných 7 sezón nespôsobil viacej priemerne spôsobených missnutých tacklov na jedno zachytenie než Toney
 • Počas celej college kariéry spôsobil 43 missnutých tacklov
 • 32 spôsobených missnutých tacklov na 80 catchov počas posledných dvoch sezón
 • 27.1% jeho zachytených prihrávok prišlo na screenoch
 • Next Gen Stats mu za výkon na Pro Day udelili maximálne atletické hodnotenie 99

ZHRNUTIE

PLUSY

 • Atletickosť
 • Výbušnosť
 • Schopnosť zahrávať big plays
 • Hra po zachytení prihrávky
 • Isté ruky
 • Dokáže hrať aj ako punt, či kick returner

MÍNUSY

 • Route running
 • Problémy mimo ihriska
 • História zranení
 • Technika proti press-coverage

FIT PRE PACKERS

Narozdiel od Rondale Moora by Toney mohol spĺňať fyzické požiadavky Packers na wide receivera a aktuálne typologicky takéhoto hráča na súpiske nemáme. Platí pri ňom takmer to isté, čo som napísal pri Rondale Moorovi, takže opakovať sa tu nejdem. Ofenzívny systém Matta LaFleur by mu mohol sedieť náramne a do nášho útoku by priniesol ďalšiu dimenziu. Ak chcete k tomuto viacej, tak si prečítajte FIT PRE PACKERS pre Rondale Moora, ktorý vyšiel pár dní dozadu na našom webe.

PREDPOVEDANÁ POZÍCIA NA DRAFTE: KONIEC 1. KOLA/2. KOLO