ÚSPECHY

Nie každý tím vo svete športu sa môže pochváliť tým, že trofej pre víťaza ligy nesie meno, ktoré sa spája práve s daným tímom. Bohatá a legendárna história značky Green Bay Packers sa postarala o to, že tím z maličkého mesta vo Wisconsine si môže povedať, že v NFL sa hrá o našu trofej. V roku 1966 sa začala písať moderná éra amerického futbalu, ktorú označujeme ako éru Super Bowlu. V prvom Super Bowle (označovaný ako Super Bowl I), ktorý sa hral 15. januára v roku 1967 sa stretli Green Bay Packers s Kansasom City Chiefs. Vince Lombardi, legendárny tréner Green Bay Packers, doviedol svoj tím k presvedčivému víťazstvu 35-10 a mohol tak nad hlavu pozdvihnúť historicky prvú trofej pre víťaza Super Bowlu. O rok neskôr nezabudnuteľný Vince doviedol svoj tím opäť do Super Bowlu, v ktorom opäť jeho tím dominoval a Green Bay Packers rozdrvili Oakland Raiders pomerom 33-14. Po tejto sezóne Vince Lombardi skončil svoje pôsobenie v roli hlavného trénera a generálneho manažéra Green Bay Packers. Spočiatku sa táto trofej označovala slovami „World Professional Football Championship“, no v roku 1970 bola oficiálne premenovaná na počesť zosnulého trénera Vinceta Thomasa Lomabardiho, ktorý futbalový svet opustil predčasne, keď prehral boj so zákernou rakovinou. Od tej doby je táto trofej pre celý futbalový svet známa pod názvom – VINCE LOMBARDI TROPHY.

Legendárny Vince so svojou trofejou po Super Bowle I

7dcec94e9f58a1e59370d70f6b537bd0

„DIVÍZNE TITULY SÚ CENNÉ, NO MŇA NIJAKO NETRÁPIA, PRETOŽE V GREEN BAY MÁME VYŠŠIE CIELE. MY TU BANNERY ZA DIVÍZNE VÍŤAZSTVÁ NEVEŠIAME,“ Mike McCarthy

UXTDFKKXIRDCBDU5YHO6ZHGVD4
2010
SUPER BOWL XLV
Packers vedení skvelým QB Aaron Rodgersom, CB Charlesom Woodsonom, či LB Clayom Matthewsom na AT&T Stadium porazili Pittsburgh Steelers pomerom 31-15!
1996
SUPER BOWL XXXI
Packers vedení skvelým QB Brettom Favrem, DE Reggiem Whitom, či S LeRoyom Butlerom v Super Dome v New Orleans porazili New England Patriots pomerom 35-21!
1967
SUPER BOWL II
Posledný titul Lombardiho Packers. Tentoraz si to odniesli Oakland Raiders, ktorých v Miami Orange Bowle Green Bay Packers porazili pomerom 33-14! Lombardi svoju kariéru v pozícii hlavného trénera a generálneho manažéra Green Bay Packers zakonči veľkolepo, a to ziskom tretieho titulu v rade, čo sa stalo v histórii Green Bay Packers už po druhý krát!
1966
SUPER BOWL I
Historicky prvý Super Bowl nemohol mať lepšieho víťaza. Green Bay Packersna Los Angeles Memorial Coliseum porazili Kansas City Chiefs pomerom 35-10!
1965
NFL CHAMPIONSHIP
Cleveland Browns sa nemohli tešiť z obhajoby titulu, nakoľko Green Bay Packers ich porazili pomerom 23-12!
1962
NFL CHAMPIONSHIP
Po nezabudnuteľnej sezóne, ktorá sa takmer skončila bez jedinej prehry, Green Bay Packers v New Yorku porazili domácich New York Giants pomerom 16-7!
1961
NFL CHAMPIONSHIP
Prvý titul pre legendárneho Vinca Lombardiho bol získaný po suverénnej jazde vo finálovom zápase, ktorý sa skončil jednoznačným výsledkom 37-0. V Green Bay si to odniesli New York Giants!
1944
NFL CHAMPIONSHIP
Posledný titul pre zakladateľa, trénera a hráča Green Bay Packers Curlyho Lambeaua a Packers v titulovom zápase porazili New York Giants pomerom 14-7!
1939
NFL CHAMPIONSHIP
Tu sa začala čierna série 4 finálových prehier New York Giants v zápasoch proti Green Bay Packers. Packers vyhrali pomerom 27-0!
1936
NFL CHAMPIONSHIP
Po dominantnej sezóne Packers ovládli aj titulový zápas, v ktorom porazili vtedy ešte Boston Redskins pomerom 21-6!
1931
NFL CHAMPIONSHIP
Po prvý krát v histórii klubu Green Bay Packers sa stalo, že tím vyhral 3 tituly za sebou! (Poradie sa určovalo na základe ligovej tabuľky)
1930
NFL CHAMPIONSHIP
Nebolo to také presvedčivé ako rok dozadu, no titul je opäť v Green Bay! (Poradie sa určovalo na základe ligovej tabuľky)
1929
NFL CHAMPIONSHIP
10. výročie založenia klubu Green Bay Packers sa nemohlo osláviť lepšie! Historicky prvý titul pre Green Bay Packers po dominantnej sezóne s bilanciou 12-0-1! (Poradie sa určovalo na základe ligovej tabuľky)

REKORDNÝCH 13 TITULOV SVETOVÝCH ŠAMPIÓNOV!