HISTÓRIA

RODÍ SA DOPOSIAĽ NIEČO NEVÍDANÉ

Klub bol založený 11.8.1919 v ošúchanej miestnosti na 2. poschodí starej Green Bay Press-Gazette building nachádzajúcej sa na Cherry street v centre Green Bay. Nikto presne nevie, čo sa tam vtedy presne udialo. Neexistujú žiadne dokumenty o tom, kto tam vlastne vtedy bol. Noviny Press-Gazette 13.8 vydali, že Indian Packing Co. bude sponzor tímu a po 1x v histórii sa uviedol názov „Packers“. Noviny uvádzali, že domáce zápasy sa budu hrať na Hagemeister Parku. Bolo tam napísaných 38 budúcich kandidátov do tímu, väčšinou z Green Bay East a West High Schools a kompletné uniformy mali byť za predpokladu, že sa do tímu získa nad 20 hráčov. „Bude to najsilnejšie zoskupenie „Pigskin chasers“, aké kedy bude zhromaždené pokope v tomto meste,“ napísali miestne noviny Press-Gazette.

Druhé stretnutie sa konalo 14.8, tri dni po tom prvom a navštívilo ho takmer 25 hráčov. Curly Lambeau bol zvolený za kapitána tímu a George Whitney Calhoun bol menovaný manažérom.
Lambeau bol bývala hviezda na East High School a hral za 1. tím legendárneho trénera Knuteho Rocknena na univerzite Notre Dame v roku 1918. Calhoun, vnuk Daniela Whitneyho, bol editorom v Press-Gazette. Green Bay Packers odohrali prvé dve sezóny ako amatérsky tím, a svoje zápasy hrali najmä proti tímom z Wisconsinu. V roku 1921 sa však pripojilo k American Professional Football Association, čo bola predchodkyňa terajšej NFL, a maličký tím z Green Bay sa stal profesionálnym tímom. Keď sa do nej Packers v roku 1921 pripojili, tak už vtedy boli najmenším mestom v lige. Populácia Green Bay bola v roku 1920 len 31,017 obyvateľov. Nebolo to len najmenšie mesto v lige, ale dokonca bolo menšie ako 6 ostatných miest vo Wisconsine!

PRVÁ LIGOVÁ SEZÓNA (1921)

Green Bay Packers zasiahol prevrat, keď podpísali linemana Howarda „Cub“ Bucka, veterána slávnych Canton Bulldogs. Histroricky prvý zápas v APFA prišiel v nedeľu 23. októbra 1921 proti Minneapolis Marines. Green Bay Packers tento prvý zápas vyhrali pred domácim publikom Hagemeister Parku pomerom 7-6. Tým pádom im bolo umožnené hranie zápasov proti Chicago Staleys (budúcim Bears), či Chicagu Cardinals.
Avšak následne boli Packers odsúdení k zániku, a to aj napriek tomu, čo všetko dosiahli. Dňa 4. decembra v roku 1921, v neligovom zápase proti Racine, čo bolo niečo ako súboj o štátneho šampióna, Packers museli využiť troch hráčov z univerzity Notre Dame z college, ktorí boli schopní nastúpiť, no pod falošnými menami. O menej než 2 mesiace pozdejšie, boli Packers z ligy vyhodení. Hoci nie na dlho…

Vďaka vytrvalosti Lambeaua a dobrého dojmu, ktorý Packers urobili na ostatných majiteľov klubov počas prvej sezóny, Packers boli pozvaní na ďalší ligový míting. The Acme Packing Co, odstúpili už po prvej sezóne a malá skupina organizovaná ako Green Bay Football Club na čele s Lambeauom a Calhounom prevzali kontrolu nad organizáciou. Sužovaní obmedzenými zdrojmi a zlým počasím, noví majitelia ťažko prežili svoju 1. sezónu. Zápas proti Columbusu na začiatku novembra bol hraný v silnom daždi a výsledkom bola strata $1,500, nakoľko cez deň napadlo veľké množstvo vody a Packers museli zaplatiť poistenie voči dažďu. Na deň Vďakyvzdania, 12 hodinový dážď narobil ďalšie škody. Vďaka nemu na neligový zápas proti Duluthu prišlo veľmi málo ľudí, čo viedlo k ďalšej finančnej strate. Takmer o 25 rokov neskôr, Calhoun napísal sériu pozostávajúcu z 3 častí 30.11.1922. „Zlomovým momentom v histórií Packers bolo, keď Turnbull sľúbil, že ak klub oficiálne bude pokračovať a odohrajú svoj zápas ešte v ten deň, tak na konci sezóny dá obchodnej skupine z Green Bay klub, aby stáli za ním.“ Na konci sezóny svoje slovo dodržal, z Packers ešte pred štartom novej sezóny vytvoril neprofitujúcu korporáciu Green Bay Football. Od vtedy boli Packers vlastnení komunitou a investormi boli ich vlastní fanúšikovia.

SPOJENIE, KTORÉ IDE DO KOPY: LAMBEAU + GREEN BAY PACKERS

Curly Lambeau bol zakladateľ, hráč, a tréner klubu Green Bay Packers (1919-49). Spolu s Calhounom a skupinou mladých športovcov, 11.8.1919 vytvorili organizáciu pod prezývkou „Packers“. Curly, ktorý bol vtedy úradník v Indian Packing Company, presvedčil svojho šéfa, aby prispel $500 z firemných peňazí na tímové uniformy. Počas jeho prvej sezóny vo funkcii, Packers skončili s bilanciou 10-1. Medzičasom však Indian Packing Company odkúpili Acme Packing, no Curly opäť presvedčil majiteľov, aby zaplatili členské v novej APFA a tým zachránil Green Bay pred koncom a Packers sa stali profesionálnym tímom. Nie dlho potom, vyšla na povrch informácia so špinavými peniazmi a ilegálnymi hráčmi z college, ktorí boli povolaní do tímu. No Curly opäť všetko zachránil. Na ligovom stretnutí v Cantone zaplatil z vlastného vrecka $300 a tým umožnil tímu fungovať aj naďalej. Curly je 1 zo 7 trénerov v histórii NFL, ktorí dostiahli na métu 200 vyhraných zápasov, Curlyho kariérna bilancia s Green Bay Packers je 212-106-21 (.667) Packers doviedol k 6 titulom svetových šampiónov: 1929-31, 1936, 1939 a 1944. Packers nehrali oficiálny post-season zápas do roku 1936, ich prvé 3 víťazné šampionáty boli rozhodnuté na základe ligovej tabuľky. Playoff systém bol pridaný v roku 1933, keď porazili Boston Redskins 21-6 a to bol zároveň ich 4. titul. Packers boli späť v hre o titul v roku 1938, ale podľahli New Yorku Giants 23-17. V roku 1939 však došlo k sladkej odplate. Packers porazili Giants 27-0 a vyhrali tak svoj 5. titul. V roku 1944, vyhrali svoj 6. a posledný titul pod Curlym, keď porazili opäť Giants 14-7.

7  hráčov, ktorí hrali pod Curlym sa dostali do Pro Football Hall of Fame: T Cal Hubbard (1929-33, 1935), HB Johnny ‚Blood‘ McNally (1929-33, 1935-36), FB Clarke Hinkle (1932-41), G Mike Michalske (1929-35, 1937), QB Arnie Herber (1930-40) a E Don Hutson (1935-45).

31.1.1950, Lambeau rezignoval na post trénera Packers a bol nahradený Genem Ronzanim, ktorý trénoval Packers do roku 1953. Lambeau svoju trénerskú kariéru ešte neskončil a trénoval Chicago Cardinals (1950-1951) a Washington Redskins (1952-1953). Lambeau mal 21 rokov, keď sa stal kapitánom Green Bay Packers v roku 1919. No jeho oficiálna kariéra sa datuje od roku 1921 do roku 1929. Hrával na pozícií halfbacka. Ale v tom období aj halfback dostával snapy od centra, takže Lambeau bol vlastne generálom Green Bay Packers. V prvom oficiálnom zápase za Green Bay, 23.10.1921, Lambeau hodil 2 passy a Packers vyhrali 7-6.

q6beywivmf0jemwqsaik

PRICHÁDZA DON HUTSON!

Packers boli na veľmi dobrej ceste vyhrať šampionát v roku 1931, no nastala katastrofická udalosť. V ich druhom zápase proti Brooklynu Dodgers, miestny fanúšik Williard J. Bent, si zranil chrbát, potom, čo jedna časť tribúny Vtedajšieho City Stadium nevydržala a on padol z výšky 3 metrov na zem. Packers boli hrubo potrestaní a museli zaplatiť pokutu $5,000. Packers sa dostali do bankrotu a ťažko prežívali toto obdobie počas súdov. Green Bay toto obdobie nakoniec prežili a opäť boli zachránení 2 udalosťami. Prvá bola vytvorenie novej korporácie, Green Bay Packers, Inc. a následne v januári 1935 predaním skladu. Ďalšou bolo podpísanie Dona Hutsona.

Hutson mal vtedy podpísané 2 kontrakty. Jeden s Packers a druhý s Dodgers, no na základe rozhodnutia prezidenta ligy Joea Carra, bol prisúdený práve Green Bay Packers, nakoľko jeho kontrakt s Packers bol podpísaný skorej než ten s Dodgers. Vo svojom druhom zápase ako profesionál, zachytil 83 yardový TD pass od Arnieho Herbera, ktorý znamenal víťazstvo 7-0 nad Chicagom Bears. Keď o 11 rokov skončil, Hutson vlastnil 18 hlavných rekordov NFL a postaral sa o revolúciu na pozícií ofenzívneho enda. Don Hutson je medzi fanúšikmi všeobecne uznávaný ako najlepší Packers v histórii.

S peniazmi v banke a Hutsonovým ničením obrán, ktoré ničil ako nikto iný v NFL, Packers vyhrali 3 tituly pod Lambeauom v rokoch 1936, 1939 a 1944. Avšak, keď Hutson v sezóne 1945 zavesil kopačky na klinec, nasledovali opäť ťažké časy. Packers sa stali pravidelne porážaným tímom a opäť sa dostali do finančnej krízy. Vojna medzi NFL a novou sformovanou All-America Football Conference ich nechala finančne zviazaných a nemohli si dovoliť podpísať ich draftové 1ky v rokoch 1946 a 1947. Na deň Vďakyvzdania v roku 1949, Packers museli hrať zápas, aby vyzbierali dostatok finančných prostriedkov na to, aby mohli dokončiť sezónu. Na City Stadium prišlo 15,000 fanúšikov a aj napriek hroznej zime, Packers dosiahli zisk $50,000, čo bolo dostatok na zaplatenie posledných 3 zápasov. Medzi tím, Packers stále strácali peniaze na tréningovej časti Rockwood Lodge, nachádzajúcej sa okolo 15 míľ severovýchodne od Green Bay a Lambeau bol vo veľkom boji s veľkým množstvom členov predstavenstva. Dňa 24.1. 1950 Rockwood vyhorel. A ďalšie problémy nastali potom, čo Lambeau rezignoval o týždeň pozdejšie a stal sa trénerom Chicaga Cardinals.

BLACKBOURN

Lisle Blackburn bol trénerom Green Bay Packers v rokoch 1954-1957. Jeho funkčné obdobie bolo sklamaním, keď sa skončilo s bilanciou 17-31. Ale aby sme na Blackbourna nehovorili len zlé veci, tak počas jeho obdobia sa vybudoval štadión, ktorý niesol názov Lambeau Field a draftoval niekoľko budúcich členov Packers Hall of Fame. 3.4.1956, referendum rozhodlo o skonštruovaní nového, čisto futbalového štadiónu – „Lambeau Field“. Draftoval hráčov ako Forrest Gregg, Bart Starr, Paul Hormung, Jim Taylor alebo Ray Nitschke. Všetko to boli budúci členovia Pro Football Hall of Fame. Lombardi, ktorý nastúpil do funkcie po jeho odvolaní, si ho ponechal ako skauta, keďže mal veľký talent na hľadanie nových talentovaných hráčov a zohral veľkú úlohu v Lombardiho Packers.

sdad

PO BÚRKE VŽDY VYJDE SLNKO

Potom, čo Green Bay Packers zažili v roku 1958 najhoršiu sezónu vo svojej histórií s bilanciou 1-10-1, bol vtedajší tréner McLean odvolaný a po vyše mesačnom hľadaní nového trénera bol nahradený neznámym Vincentom Lombardim. Ďňa 28. januára v roku 1959 o 15:00, prezident Packers Dominic Olejniczak prehlásil, že Vince Lombardi akceptoval 5 ročný kontrakt a stane sa trénerom a generálnym manažérom zároveň. O 6 dní pozdejšie bol Lombardi oficiálne predstavený na tlačovej konferencií v hotely Norhland, kde prehlásil: „Chcem, aby pochopili, že tu tomu kompletne velím.“ Lombardi bol 8 rokov ofenzívnym koordinátorom v New Yorku Giants. V tej dobe bol ešte pomerne neznámy, narozdiel od súčasnosti. Televízory boli ešte len na začiatku svojej slávy a profesionálny futbal bol vnímaný ako druhoradý šport a asistenti neboli vôbec známi. V Green Bay sa všetci pýtali: „Kto sakra je ten Vince Lombardi?!“ 

Vo svojej prvej sezóne Lombardi skončil s bilanciou 7-5 a bol menovaný NFL trénerom roku. V roku 1960 sa Packers zmocnili Západnej konferencie, v playoff  prehrali proti Philadelphii a to bolo posledný krát, keď Lombardiho Packers prehrali NFL Championship Game. Lombardiho Packers vyhrali 5 svetových titulov v rokoch 1961, 1962, 1965, 1966 a 1967, vrátane Super Bowlov I a II . Počas 9 rokoch skončili so skvelou bilanciu 98-30-4 (.776) a vyhrali 9 z 10 postseason games. Lombardiho Packers boli ocenení ako najlepší tím 60-tych rokov a boli jednou z najlepších dynastií v histório NFL. Lombardi bol ocenený ako jeden z najlepších trénerov v histórií a dostalo sa mu obrovskej pocty, keď po ňom pomenovali trofej pre víťaza Super Bowlu. 

VL

PRICHÁDZA ÉRA ČÍSLA 4

Green Bay Packers boli v 70. a 80. rokoch pravidelne porážaným tímom a úspech bol v nedohľadne. Všetko sa to ale zmenilo dňa 11. januára v roku 1992, keď generálny manažér Ron Wolf menoval Mikea Holmgrena, architekta útoku San Francisca, 4 násobných držiteľov Super Bowlu, hlavným trénerom Green Bay Packers. Mike podpísal 5 ročný kontrakt. Wolf prostredníctvom tradu získal QB Bretta Favreho, ktorý mal za sebou nevýraznú rookie sezónu v Atlante Falcons, no Wolf si Favreho vysoko cenil. Počas 24 rokov, čo Packers nič nevyhrali, tak ich situácia v pozícií QB bol viac než mizivá. V 3. zápase sezóny, Favre doviedol Packers k ohromujúcemu víťazstvu v poslednej minúte proti Bengals na Lambeau Fielde. Na ďalší týždeň si odbil svoj debut v úlohe starting QB a Packers išli správny smerom po 1x v tomto štvrťročí. V roku 1992 Packers všetkých prekvapili, keď skončili s bilanciou 9-7. Holmgren sa tak stal len 3. hlavným trénerom v histórii Packers, ktorý vo svojej prvej sezóne dosiahol na kladnú bilanciu a bolo to podporené vyhraním 6 zápasov v rade, čo bola najdlhšia séria Packers od roku 1965. Holmgren dotiahol Packers v roku 1993 do playoff s bilanciou 9-7. Zároveň Packers vyhrali svoj 1. zápas v playoff po 11 rokoch, vďaka Favreho „Hail Mary“ na WR Sterlinga Sharpea v poslednej minúte, čím porazili Detroit Lions pomerom 28-24. Následne v Divisional round prehrali proti Dallasu 27-17. Packers to dotiahli do playoff opäť v roku 1994 a 1995, no bez úspechu. Ale to ako Favre viedol Packers dávalo nádeje na nejaký väčší úspech.

V roku 1995 Packers skončili s bilanciou 11-5 a vyhrali NFC Central Division, čo sa udialo po 1x od roku 1972. No v playoff opäť nestačili na Dallas Cowboys. No dotiahli to až do NFC Championship game a vylepšili tak Divisional round z minulej sezóny. Highlightom sezóny bolo zničenie aktuálneho držiteľa Super Bowlu San Francisca 49ers a k tomu ešte na ich štadióne 27-17 v NFC Divisional Playoff. Po takmer 3 dekádach sklamaní, Packers odmenili svojich verných fanúšikov v roku 1996. Skončili s bilanciou 13-3 a vyhrali 2x v rade svoju divíziu. Potom si zaistil svoj 1. titul NFL od roku 1967, keď v Super Bowle XXXI, ktorý sa hral v Superdome v New Orleans, porazili New England Patriots pomerom 35-21. Po ich 12. vyhratom titule NFL, si zlepšili svoj vlastný rekord a pridali sa do elitnej skupiny tímov, ktoré vyhrali  Super Bowl 3 a viac krát. 

B8Tg9zkCMAAtcON

Packers do sezóny v roku 1997 vstupovali s možnosťou obhajoby titulu. Takmer sa im to podarilo. Skončili s bilanciou 13-3. V playoff porazili 49ers na ich štadióne pomerom 23-10. A opäť tu bol Super Bowl XXXII, konajúci sa v San Diegu. Nádej Packers na obhajobu bola po polčase vysoká, viedli 17-14. Favre 85 yardovým drivom vyrovnal skóre zápasu na 24-24. Ale Broncos skórovali 105 sekúnd do konca zápasu touchdown a Packers žiaľbohu prehrali 31-24.

V roku 1998 to bola 80. sezóna Packers. Dosiahli playoff 6x v rade, čo bol tímový rekord, počas 7 po sebe idúcich víťazných sezón. Dosiahli ďalší rekord, keď ťahali sériu 25 zápasov neporaziteľnosti na Lambeau Fielde (2. najdlhšia v historií NFL). Skončila 5.10, keď podľahli Minnesote. Skončili s bilanciou 11-5. Packers to dotiahli do NFC Wild Card, ktoré bolo pre fanúšíkov aj hráčov obrovským sklamaním. Packers nastúpili proti 49ers a viedli 27-23. 49ers skórovali 3 sekudny do konca zápasu TD a vyhrali tak zápas 30-27. 3 dni potom Holmgren rezignoval a stal sa hlavným trénerom Seattlu Seahawks.

NOVÁ NÁDEJ

Dňa 12. januára v roku 2006, generálny manažér Ted Thompson menoval Mikea McCarthyho 14. hlavným trénerom v histórii Gree Bay Packers. Vo svojej prvej sezóne doviedol Packers k bilancii 8-8, čo však na playoff nestačilo. McCarthy bol sklamaný, že sa Packers nedostali do playoff aj napriek tomu, že Packers v poslednom mesiaci hrali najlepší futbal v celej NFL. V roku 2007, Packers vyhrali svoje prvé 4 zápasy a skončili sezónu so skóre 13-3. McCarthy tak dorovnal Shermanov tímový rekord, za najviac víťazstiev v prvých dvoch sezónach v pozícii hlavného trénera Green Bay Packers (21). Packers nabehali 201 yardov a skórovali 3 touchdowny v playoff zápase proti Seahawks a na zasneženom Lambeau Fielde vyhrali pomerom 42-20. Nasledujúci zápase proti Giants bol 3. najchladnejší zápas v histórií NFL, s teplotou -23 stupňov počas výkopu. Green Bay však doma nešťastne podľahli New Yorku Giants až po predĺžení 23-20. Po tejto sezóne sa cesty Bretta Favra a Green Bay Packers rozišli.

V roku 2008 sa stal Aaron Rodgers len druhým QB v histórií NFL, ktorý počas svojej prvej sezóny v pozícii starting quarterbacka prekonal hranicu 4,000 nahádzaných yardov. Packers aj napriek tomu skončili so zápornou bilanciou 6-10. Nastal čas zmien. Najvýraznejšia zmena bola v defenzívnych koordinátoroch. McCarthy si za vodcu svojej obrany zvolil Doma Capersa a schéma sa zmenila na 3-4. Obrana sa hneď umiestnila na 2. mieste v NFL v počte pustených yardov a na 1. mieste v behovej obrane, čo sa stalo po 1x v histórii tohto klubu. Stanovil sa nový rekord klubu v počte pustených nabehaných yardov na jeden zápas – 83.3 yardov. Defenzíva bola vedená skvelým defenzívnym backom Charlesom Woodsonom, ktorý vyhral ocenenie NFL Defensive Player of the Year, nováčik outside linebacker Clay Matthews viedol štatistiku tímu v počte sackov a safety Nick Collins sa pridal tiež do súpisky obranných hráčov Packers, ktorí bolí zvolení do Pro Bowlu. V kombinácií s dynamickým útokom, na čele s QB Aaronom Rodgersom, RB Ryanom Grantom, WR Gregom Jenningsom a WR Donaldom Driverom zopakovali skvelé výkony z pred roka. Packers vyhrali 7 z 8 posledných zápasov sezóny, skončili na bilancii 11-5 a zaistili si tak účasť vo Wild Card. Rodgers bol zvolený do svojho prvého Pro Bowlu a vo svojom prvom playoff zápase zažiaril. Nahádzal 423 yardov, 4 touchdowny a tak stiahol deficit 21 bodov po polčase. No Packers v predĺžení po neodpískanom facemasku na Aarona Rodgersa podľahli Arizone Cardinals 51-45, čo bolo zároveň najvyššie skóre v histórií playoff.

Sezóna 2010. Packers sa stali favoritom v konferencii NFC na účasť v Super Bowle. So širokým a kvalitným tímom a hlavne skvelou tímovou chémiou boli Packers favoritom na titul. Packers začali sezónu s bilanciou 3-1, no prišli zranenia kľúčových hráčov RB Granta, TE Finleyho, alebo LB Barnetta. A tak bola hneď v úvode sezóny otestovaná sila lavičky. Aaron Rodgers viedol útok Packers a takmer nahádzal 4,000 yardov, pričom jeho QB rating bol 101.2. WR Jennings nahradil TE Finleyho a skončil s 1,265 nachytanými yardami a bol 1x nominovaný do Pro Bowlu. Packers mali 2. najlepšiu obranu v lige, keď súperom priemerne na zápas pustili len 15 bodov. Matthewsova rookie sezóna bola skvelá a stal sa dominantným pass rusherom a skončil s 13.5 sackmi, bol zvolený do Pro Bowlu a taktiež bol zvolený Defensive player of the Year. Packers skončili regular season s bilanciou 10-6. No ich 6 prehier, skončilo dokopy len o 20 bodov. Tým si zaistili 6. pozíciu nasadenia v pavúku NFC. Packers svoju púť NFC playoffs začali proti skvelej ofenzívne hrajúcej Philadephii. Vo Wild Card Packers vyhrali 21-16. V ďalšom kole dostali najťažšieho možného súpera. Atlantu Falcons, 1. nasadených. Green Bay explodovali v druhej štvrtine, keď skórovali 28 bodov. Po skvelom výkone Rodgersa (31 z 36 prihrávok pre 366 yardov a 3 TDs) a dvoch interceptions od CB Williamsa, Packers rozdrvili Falcons 48-21. Čo bolo 2. najvyššie víťazstvo klubu v histórií playoff. V NFC Championship Packers nastúpili proti ich rivalovi – Chicagu Bears. Mali tak možnosť dostať sa do Super Bowlu po prvý krát od roku 1997. Packers sa rýchlo dostali do vedenia 14:0. DL B.J.Raji, sa postaral o neskutočné vrátenie interception do end zóny a Packers viedli 21:7. Bears už iba znížili a Packers vyhrali 21:14 a postúpili do Super Bowlu.

V Super Bowle Green Bay Packers nastúpili proti Pittsburghu Steelers, čo bol zápas dvoch 3-4 obrán. No a práve útok vedený Rodgersom robil v zápase rozdiel. Packers v polčase viedli pomerom 21-3, keď skórovali 2 touchdowny. Žiaľ DB Woodson a WR Driver sa zranili ešte v prvom polčase a museli zo zápasu predčasne odstúpiť. Packers aj napriek tomu vyhrali 31-25 a Aaron Rodgers bol zvolený MVP zápasu.

GYI0063339713

NEÚSPECHY PRINIESLI ZMENU

Po získanom Super Bowle, Green Bay Packers pokračovali v nastolenom trende. Takmer dosiahli na tzv. PERFECT SEASON, keď v regular season podľahli len Kansasu City Chiefs. Do playoff tak vstupovali ako hlavný favorit, avšak hneď v prvom zápase v Divisional round prišiel skrat a prehra na domácom Lambeau Fielde proti New Yorku Giants pomerom 20-37. Ďalšie veľké sklamanie prišlo v roku 2013, keď Packers v Divisiona round nestačili na 49ers. O rok neskôr to opäť nedopadlo v prospech Packers a doma na Lambeau Fielde prekvapivo prehrali opäť proti San Franciscu 49ers pomerom 20-23. Sklamanie sa vystupňovalo v roku 2015, keď v NFC Championship mali Seattle Seahawks už na lopate a stačilo zachytiť len onside kick a bolo by po zápase. TE Bostick však spravil obrovskú chybu, lopty sa zmocnili Seahawks, stihli ešte vyrovnať, v predĺžení vyhrali los, išli na loptu a rozhodli o svojom víťazstve 28:22. V roku 2018 po nepresvedčivých výkonoch bol odvolaný dlhoročný tréner Mike McCarthy, ktorého dočasne do konca sezóny nahradil Joe Philbin. Po sezóne CEO & prezident Green Bay Packers Mark Murphy za 15. hlavného trénera v histórii Green Bay Packers vyhlásil mladého Matta LaFleura. Ten vo svojej prvej sezóne lámal trénerské rekordy Green Bay Packers, skončil na bilancii 13-3, dostal sa až do NFC Championship game a fanúšikovia Packers veria, že práve Matt LaFleur je ich novým hrdinom, ktorý do maličkého mesta na severe Wisconsinu prinesie ďalšie tituly.

Screenshot_20191225_174126_com.android.gallery3d-768x432