VÝKONNÝ VÝBOR

Náš fanklub vznikol v roku 2017 a pri zrode tohto fanklubu boli tri osoby, ktoré sa svojou aktívnou činnosťou podieľali na jeho tvorbe, napredovaní a rozrastaní dobrého mena slovensko-českej rodiny syrových hláv!

RICHARD „BART“ ÚTIS (zakladateľ a vlastník Slovak & Czech Fanclub of Green Bay Packers) – Americký futbal pasívne sledujem od roku 2010 a aktívne od roku 2013. Spočiatku som váhal, ktorý klub budem podporovať. No tradícia a hodnoty, ktorými Green Bay Packers disponuje, vo mne vzbudili vášeň, ktorá dospela až do štádia, že som založil facebookovú fanpage a webstránku, ktorá sa venuje výhradne tomuto historickému tímu z maličkého mesta na severe USA. Za tých pár rokov nášho fungovania sa nám spolu s Rolom a Norom podarilo vytvoriť nesmierne silnú komunitu slovensko-českých syrových hláv, ktorá sa každým dňom rozrastá. Som vďačný za to, že už som bol schopný navštíviť Green Bay a Lambeau Field osobne. Moja maličkosť bola svedkom výkopu 100. sezóny NFL na Soldier Fielde, kde proti sebe nastúpili Chicago Bears a Green Bay Packers a tým pádom som videl začiatok éry 15. head coacha v histórii Green Bay Packers – Matta LaFleura! Pevne verím, že o 30 rokov budem na tento moment spomínať a svojim deťom hovoriť, že som bol naživo pri tom, keď sa zrodila nové éra Matta LaFleura, ktorá priniesla Lombardi Trophy späť do Green Bay hneď niekoľkokrát! Taktiež som bol svedkom „Oslavy života Barta Starra“, ktorá sa konala na ranči Rawhide neďaleko Green Bay krátko po tom, čo nás Bart navždy opustil. Ako je už zrejmé z mojej prezývky, tak mojim najobľúbenejším hráčom je quarterback Lombardiho Packers – BART STARR. Som zapísaný aj na čakacom zozname na sezónnu permanentku na Lambeau Fielde, konkrétne na CLUB SEATS, a moje aktuálne poradové číslo je 14,218.

ROLAND „ROLO“ HRIC (spoluvlastník a spoluzakladateľ Slovak & Czech Fanclub of Green Bay Packers) – Odmala aktívne športujem a sledujem šport. Mnohí mi hovoria, že som až šialenec. Tým, že som hrával dlhé roky si moju pozornosť získala kanadsko-americká NHL. O chvíľku na to som prepadol čaru aj NBA. To sa bavíme o nejakom roku 2005. Výsledky som sledoval ešte na teletexte. Postupne som sa začal zaujímať o športy v USA viac a došlo aj na americký futbal. NFL som začal spoznávať od roku 2010. Vedel som, že vtedy vyhrali Super Bowl „nejakí“ Packers, ale ešte som im nefandil. Prišlo to až v roku 2012. Zistil som celý príbeh tohto fantastického klubu, milujem Aarona Rodgersa a rovnako som mal rád aj Jordyho Nelsona. Spočiatku som ešte popritom fandil Robertovi Griffinovi III, ktorý vtedy hral za Redskins.
Mojim absolútne najobľúbenejším hráčom je Aaron Rodgers. Nedám dopustiť ani na Davanteho Adamsa či lídra obrany Za’dariusa Smitha a jeho „brata“ Prestona. Avšak, vlani na mňa urobil najväčší dojem Allen Lazard, ktorý mi je sympatický a veľmi mu fandím!
V Spojených štátoch som ešte nebol, nevidel som teda ani naživo zápas Packers. Všetko sledujem z domu už pár rokov a verím, že raz budem priamo na Lambeau Fielde sledovať môj najobľúbenejší tím. Dodnes si pamätám na to, keď som Rišovi začal písať ešte vtedy na FB stránku, ktorá mala pár fanúšikov. Prostredníctvom internetu sme sa spoznali bližšie, slovo dalo slovo a spravili sme web. A ako sa hovorí v USA – AND THE REST IS HISTORY!

NORBERT „INŽINIER“ KALINAI (spoluvlastník, doslova Inžinier a Die Hard Packer) – Noro a.k.a. Inžinier je pr(a)vý skalný fanúšik Packers u nás. Tímu z Green Bay fandí od sezóny 1996, ktorá skončila víťazstvom v Super Bowle XXXI. Prečo práve Packers? Pretože najobľúbenejším hráčom je legendárny quarterbrack Brett Favre. Práve v týchto rokoch Brett viedol tím, ktorého hlavným trénerom bol rovnako legendárny Mike Holmgren.

Inžinier je známy tým, že každoročne vyráža na zápasy priamo na štadióny NFL! Do začiatku sezóny 2020 videl priamo v hľadisku 74 zápasov vrátane Super Bowlu, v ktorom predviedli Patriots neskutočný obrat, keď Lombardi Trophy ukradli Falcons doslova spred nosa.

Noro bol svedkom 18 zápasov Packers. Okrem súbojov s rivalmi videl aj výhru v Dallase, ktorú zariadil premeneným FG Mason Crosby. Takisto videl na vlastné oči aj vlaňajšiu remízu doma s Vikings.

Okrem toho bol na 10 zápasoch NBA, 12 zápasoch MLB, 8 zápasoch NHL a 7 zápasoch NCAA. Videl už všetky štadióny NFL.

V minulej sezóne sa postaral o to, že prebehlo prvé stretnutie Slovensko-Českých Syrových hláv! Sme radi, že máme Inžiniera medzi nami. Už sa teším na spoločný trip nás troch. „It’s gonna be legen – wait for it – dary“! (písal Rolo)

22046852_10209713293258869_2884539785616912632_n