Hráči, o ktorých sa moc nehovorí, ale rozhodne stoja za zmienku!

Máme tu ďalšiu várku prospektov, avšak tentoraz to budú prospekty, ktoré sa netešia centru reflektorov, na celý draft sa pozerajú tak trošku z úzadia, ale rozhodne majú čo ponúknuť a oplatí sa ich spomenúť! Snažil som sa vybrať tie najzaujímavejšie prospekty, ktoré mňa osobne zaujali najviac. Vyberal som špeciálne takých hráčov, ktorí nie sú v mojej TOP 25ke prospektov pre Packers, a neobjavili sa tam pod čiarou. Taký Palmer, Little, Adebo, Basham Jr. a podobne su hráči, o ktorých sa moc nehovorí a potenciálne to môžu byť obrovské steals, ale mám ich už v mojej TOP 25ke, resp. pod čiarou TOP 25ky, takže ich tu druhý krát spomínať nejdem. Pri nasledujúcich prospektoch sa pokúsim hlavne vystihnúť ich najväčšie silné stránky a spomenúť nejaké tie najväčšie problémy a prečo sa o nich moc nehovorí. Zameral som sa pri nich hlavne na ich silné stránky, lebo neskôr na drafte sa už pozeráte na to, čo ten hráč dokáže perfektne a nie na to, čo nevie. Ak máte aj vy nejaké svoje zaujímavé mená, tak budem rád, keď sa o ne podelíte v komentároch!

OT SPENCER BROWN (Northern Iowa)

Feldman: Spencer Brown stood out to Northern Iowa, so he'll stick it out  there – The Athletic

Aj keď sa to nezdá, tak Spencer Brown je bývalým tight endom, avšak potom sa zavrel do posilňovne a stal za z neho chlap, ktorý vám pripomína strong mana. Je tu skutočne len veľmi málo chlapov, ktorí sa mu môžu rovnať v parametroch. Meria 203 cm (6´8´´) a váži 141 kg (311 lb). Dokonca sa mu podarilo stanoviť školský rekord pre ofenzívneho linemana, keď na bench vytlačil 227 kg. Poviete si, že tento chalan nemôže byť skvelým atlétom a jeho pohybové vlastnosti budú slabé. To však nie je pravda. Podarilo sa mu dosiahnuť perfektné Relative Athletic Score (RAS) – 10 a je tak na delenom prvom mieste spomedzi všetkých 1,134 OTs v rokoch 1987-2021. K tomu má skvelú dĺžku rúk na OT (35´´). Keď sa pohybuje, tak skutočne vyzerá perfektne, má rýchle nohy, je flexibilný a vďaka tomu dokáže tieňovať rusherov a hrať v priestore. Pohyb mu problém vôbec nerobí. Jeho futbalové IQ je na kvalitnej úrovni, rozumie tomu ako má čítať defenzívne fronty. Twisty, či stunty ho málokedy prekvapia. Jeho štýl hry je agresívny a so svojimi súpermi sa nehrá v rukavičkách. Zaostáva u neho technika rúk a úroveň výšky ramien/využívanie ťažiska, keď býva až príliš vysoko. To vedie k problémom s rovnováhou. Kvôli tomu nie sú jeho výkony NFL ready a musí na sebe zapracovať. Ale keď sa naučí správne využívať techniku a biomechaniku tela, tak to môže byť kvalitný ofenzívny tackle. Je to skutočne zaujímavý projekt. K jeho akciám pridáva hodnotu fakt, že má za sebou aj kvalitný Senior Bowl. Naopak jeho akciám ohľadom draftovania tímom Packers znižuje fakt, že hral takmer výhradne len na pozícii pravého tackla – nie je tam história všestrannosti. –

PREDPOVEDANÁ POZÍCIA NA DRAFTE – 3. KOLO


OT JAMES HUDSON III (CINCINNATI)

Central Catholic's James Hudson excels after fresh start in Cincinnati |  The Blade

Hudson je obrovským neobrúseným diamantom, keď na college zatiaľ odohral len jednu celú sezónu a to práve tú poslednú v ktorej exceloval. Nepustil ani jeden sack, či hit na svojho quarterbacka a jeho pustený pressure rate (1.9%) je štvrtým najlepším spomedzi tohtoročných OTs prospektov. Pred ním je len Christensen (0.7%), Slater (1.4%) a Sewell (1.4%). Jeho obrovskou prednosťou je pohyb v priestore. Na svoju veľkosť sa pohybuje krásne plynulo a nemá absolútne žiadny problém s hrou a dostávaním sa do second-levelu. Jeho nohy sú skutočne obdarované a to vidíte krásne pri tom ako dokáže reagovať na inside movers, na stunty alebo ako hrá pri outside zone plays. Takýto pohyb fakt nedokážete ako tréner do hráča vložiť trénovaním. Je to unikátna vlastnosť. Má bojovnú mentalitu a len veľmi zriedka kedy ho vidíte nedokončiť play nejakým postrčením. To čo pri ňom zaostáva je technika nôh pass setoch a tu sa ukazuje jeho neskúsenosť. Keď príde do NFL, tak tu sa to bude musieť prerobiť takmer úplne od základov. Ale jeho entuziazmus k hre, agresívnosť a atletickosť z neho robia ideálny projekt do zónovo orientovanej útočnej schémy.

PREDPOVEDANÁ POZÍCIA NA DRAFTE – 3. KOLO


OG KENDRICK GREEN (ILLINOIS)

Kendrick Green makes leap to NFL: 'You got to bet on yourself'

Tape tohto guarda je jeden z vôbec tých najzábavnejších spomedzi OL v tohtoročnej draft class. Je to všestranný chalan, ktorý dokáže hrať ako na guardovi, tak aj na centrovi. Je to bývalý zápasník a to je vidieť aj na jeho hre. Excelentne pracuje s ťažiskom a má ohromne silný stred tela. Perfektne sa pohybuje a tu si všimnete najmä jeho odpich po snape a horizontálny pohyb. Nemá žiadny problém s hrou v priestore a práve jeho run blocking na outside zone behoh je fenomenálny. Na túto činnosť budete lepších guardov hľadať len veľmi ťažko a nemá problémy hľadať a odstaviť z hry defenzívnych backov, či linebackerov. Nemá príliš dlhé ruky, na čo dopláca pri pass protection a sila NFL môže byť pre neho výzvou. Zapracovať ešte musí aj na technike, nakoľko sú tam stále technické nedostatky. Nebude ideálnym doplnkom pre tímy s power schémami. On je ideálny fit do zónovo založeného útoku a pre Packers to je fenomenálny fit.

PREDPOVEDANÁ POZÍCIA NA DRAFTE – 3. KOLO


WR ANTHONY SCHWARTZ (AUBURN)

Auburn receiver Anthony Schwartz leaving Tigers early for NFL draft

Dámy a páni, tu sa pozeráte na najrýchlejšieho wide receivera na tohtoročnom NFL Drafte. O tom podľa mňa nemôže byť ani debaty a o tom svedčí jeho zabehnutý čas na 100m – 10.09s. Toto je jeho najväčšia zbraň a hýbe sa rýchlejšie než hocikto iný na tomto drafte. Jeho obrovským plusom je to, že nie len dokáže rýchlo akcelerovať, ale rýchlosť si aj udržať. Nemá problém držať rýchlosť okolo 22 MPH pri celom šprinte cez ihrisko. Problém je ten, že sme v ňom zatiaľ nevideli žiadny cit pre route running, či nejaké ball-skills. Jeho priemerná hĺbka na jeden target (bez screenov) bola v poslednej sezóne 15 yardov a to ešte k tomu na slote bolo cca 50% jeho snapov. Routy behať nevie, sledovanie lopty vo vzduchu slabučké, ruky nespoľahlivé, a nie je to nejaký fyzický receiver, ktorý ustojí tackle za tacklom. Avšak keď sa už tacklu uhne, tak ho proste nemáte nárok chytiť. 77% jeho nachytaných yardov v roku 2020 prišlo až po zachytení prihrávky. Nevidíte tam také to cítenie pre hru wide receivera. Je to gadget-hráč, ktorého chcete dostať do priestoru, niečo mu nadizajnovať, dať mu loptu do ruky. Využívať ho na slote, na screeny a motions. Na viacej to podľa mňa nebude, ale v správnom systéme to môže byť z neho užitočný a produktívny hráč.

PREDPOVEDANÁ POZÍCIA NA DRAFTE – 5. KOLO


WR SIMI FEHOKO (STANFORD)

Simi Fehoko - Football - Stanford University Athletics

Štatistický model NFL Next Gen Stats vypočítal, že Ja´Marr Chase má 24% šancu dostať sa do Pro Bowlu počas prvých troch sezón v NFL. To je spomedzi WRs najvyššie číslo a to druhé najvyššie má práve Simi Fehoko – 15%. Kto to je ten Fehoko? Je to monštrum ohľadom kombinácie veľkosti a rýchlosti. Meria 193 a váži ľahko cez 100 kg. Pri tejto svojej veľkosť a váhe zabehol 40 yardov za 4.39s (Bruce Feldman´s Freak´s List 2020 – The Athletic). Takúto kombináciu veľkosti a rýchlosti v tohtoročnej draft class nenájdete. Je to DK Metcalf tohtoročného draftu. Jeho obrovskou výhodou je to, že nemá kvalitnú rýchlosť len na dlhý šprint ako niektorí receiver, ale on má aj excelentnú akceleráciu, vďaka čomu je jeho uvoľnenie výborné. K tomu na každom jednom snape dokáže vyprodukovať maximálnu rýchlosť, toto je veľmi podceňovaný aspekt, ktorý robí obrovský rozdiel. Corners majú proti nemu obrovský problém hrávať v press-coverage, keď ich proste len od seba odstrčí. Je dominantný v contested catchoch, čo je obrovská doména jeho hry. Problém je pri ňom to, že počas trojročnej kariéry na Stanforde odohral len 4 zápasy ako starter a v týchto zápasoch nazbieral 412 yardov. Celkovo počas svojej college kariéry zachytil len 62 prihrávok, ale treba povedať že stáli za to. V roku 2019 vytvoril školský rekord v priemerných získaných yardoch na jeden catch (23.6), keď mal hneď 10 catchov pre +35 yardov. Vo svojom poslednom univerzitnom zápase predviedol veľkú show, nachytal 230 yardov (vrátane víťazného touchdownu) a tím stanovil školský rekord. Celkovo bol veľmi produktívny, keď 77% jeho catchov vyústilo do first downu, alebo touchdownu. Technicky je na tom kvôli nedostatku skúseností veľmi slabo a na route runningu musí pracovať. Stále sa učí čítať coverages a musí rozšíriť svoje cítenie pre routy. Na tape má ešte niekoľko škaredých dropov. Je to už aj starší prospekt, keď ide mať 24 rokov, nakoľko 2 roky bol na duchovnej misii v Seoule v Južnej Kórei.

PREDPOVEDANÁ POZÍCIA NA DRAFTE – 4. KOLO


WR D´WAYNE ESKRIDGE (WESTERN MICHIGAN)

D'Wayne Eskridge Fantasy Football Rookie Profile - The NFL Draft Bible on  Sports Illustrated: The Leading Authority on the NFL Draft

Tony Pauline z Pro Football Network nás informoval o tom, že Packers si cenia práve tohto wide reeivera a mohli by ho zvažovať počas druhého dňa draftu. Nie je to nejaký najmohutnejší receiver, keď meria len 5-9 a váži 190 lb, ale jeho obrovskou prednosťou je rýchlosť, keď 40 yardov dokázal zabehnúť za 4.39s. Táto jeho rýchlosť sa naplno ukázala na jeho univerzitnom priemere, kde v 44 zápasoch zachytil 122 lôpt a priemer na jeden catch bol 18.5 yardov. Dokonca v roku 2020 premenil 34 catchov do 784 yardov, čo je až neuveriteľný priemer 23.1 yardov, pričom 76.5% jeho catchov vyústilo do first downu alebo touchdownu. K tomu je hrozbou aj na returne, pričom ako senior skončil na 1. mieste v FBS v all-purpose yardoch na zápas (213.0), pričom bol finalistom o Paul Hornung Award (najvšestrannejší hráč v krajine). Dokonca bol využívaný aj ako gunner pri pokrývaní kopov, čiže jeho hodnota sa zvyšuje vďaka perfektnej všestrannosti. Dokonca v roku 2019 hrával na pozícii cornerbacka, tu sa stal tímovým najlepším cornerbackom na súpiske, ale v štvrtom zápase sa zranil a zvyšok sezóny vynechal. V tej ďalšej už bol späť na receiverovi. Jeho príbeh je veľmi zaujímavý na TOMTO ODKAZE sa dočítate viacej. Obavy sú to pri ňom o tom, že v minulej sezóne nečelil žiadnemu skvelému man coverage cornerovi. Jeho obrovskou prednosť sú práve rýchle nohy, z line of scrimmage doslova vyletí, keď aj press poráža vďaka svojej rýchlosti. Veľmi dobre sa orientuje v catch-pointe, chápe ako má koordinovať svoje pohyby vzhľadom na loptu. K tomu je veľmi ochotným blokárom pre behovú hru. Jeho nevýhodou je to, že už má 24 rokov a route running je stále len v štádiu učenia. Ak dokáže route running premakať, tak bude v NFL obrovskou hrozbou pre súperove obrany. Jeho draftovým akciám pomáha fakt, že má za sebou perfektný Senior Bowl, kde sa dokázal uvoľňovať až príliš jednoducho. Tu behal veľmi pekné routy a na in/out breaking routach vyzeral výborne. Tímy to rozhodne muselo zaujať.

PREDPOVEDANÁ POZÍCIA NA DRAFTE – 3. KOLO


WR/RB DEMETRIC FELTON (UCLA)

Demetric Felton - Football - UCLA

Demetric Felton je taký ten váš švajčiarsky nožík v útoku. Je to bývalý slot receiver, ktorý stále dokáže hrať na slote a k tomu hráva v backfielde ako running back. Je známy práve pre svoju všestrannosť (rusher, receiver, returner) a hodí sa do tímov, ktoré v útoku preferujú running backov, ktorí dokážu loptu aj chytiť. Dokáže na svojich routach získavať separáciu a má spoľahlivé ruky. Na Senior Bowle predviedol skvelý výkon práve v súbojoch 1vs1 a tu jeho route running vyzeral veľmi dobre. Jeho problémom je to, že to nie je ten váš starting running back, nebude konštantne behávať medzi tacklov a to ho limituje vo využití v určitých útočných schémach. Silová stránka hry nie je jeho silnou stránkou. Ale keď sa dostane do toho správneho útoku, tak tu môže hviezdiť. Ako runner dokáže čítať ihrisko, ukazuje tu svoje inštinkty, dokáže si počkať na bloky a potom využiť svoju výbušnosť a rýchlosť na vpálenie do vzniknutej diery, pri kontaktoch má skvelú rovnováhu (36 broken tackles na 132 behoch) a hodí sa práve do outside zone blokovacích schém. Je to moderný slot-running back hybrid, ktorý vám vytvára mismatche v passovej hre. U nás by to bola skvelá náhrada a upgrade oproti Ervinovi, či Austinovi. zaujímavosťou je pri ňom to, že je jedným z najvyužívanejších hráčov na tretích a štvrtých downoch v college futbale – spomedzi RB je na prvom mieste.

PREDPOVEDANÁ POZÍCIA NA DRAFTE – 4. KOLO


WR AMARI RODGERS (CLEMSON)

Rookie Rundown: WR Amari Rodgers, Clemson

Toto je ďalší vzrastovo menší receiver, ktorý sa využíva takmer výhradne na slote. V Clemsonse ho ako runnera veľmi nevyužívali, ale keď to už urobili, tak tu bol veľmi efektívny, čo je dobré znamenie. Postavou je skôr viacej ako running back a jeho schopnosť získavať yardy po zachytení prihrávky je špeciálna. Disponuje skvelou hernou silou, tackles dokáže ustáť. Má parádny cit na ihrisko, vždy presne vie, že kde sa na ihrisku nachádza. Jeho prednosťou je aj akcelerácia a rýchlosť, z ktorej mohutne ťaží vo svoj prospech. Naopak mínusy má v tom, že je menší, kvôli tomu nemá veľký úspech v contested catchoch, ruky nie sú príliš spoľahlivé a väčšina jeho targetov v college prišla na horizontálnych routach a v underneathe. Otáznikom je aj jeho zdravie, keď v roku 2019 mal pretrhnuté ACL. Jeho profil a využitie v NFL je veľmi podobné ako pri Ty Montgomerym a v NFL zrejme prejde na post running backa. Ako čistý wide receiver nedokáže získavať dostatok separácie. Presun do backfieldu mu môže pomôcť a bude vplyvnejší aj v passovej hre.

PREDPOVEDANÁ POZÍCIA NA DRAFTE – 4. KOLO


RB KYLIN HILL (MISSISSIPPI STATE)

Mississippi State RB Kylin Hill Reportedly Expected to Opt out of 2020  Season | Bleacher Report | Latest News, Videos and Highlights

V poslednej sezóne síce odohral len 3 zápasy, ale aj tie mu pomohli. Ukázal sa v nich ako veľmi schopná zbraň do passovej hry, keď zachytil 23 lôpt pre 234 yardov len s jedným dropom a k tomu mal ešte na týchto plays 8 broken tackles. Ukázal nám, že rozumie tomu ako má získavať výhodu na svojich routach a vyzerá ako prirodzený catcher. Jeho obrovskou devízou je práve výbušnosť a schopnosť ustáť tackles. Jeho dolná časť teľa je silná a to potvrdzuje štatistika, že na 453 kariérnych behoch zaznamenal hneď 116 broken tackles. Na druhú stranu to nie je power rusher a ako runnerovi mu veľmi v poslednom roku nepomohol spread offense Mikea Leacha, ale na druhú stranu ukázal jeho schopnosti v passovej hre. Najviac mu bude zrejme vyhovovať wide zone útok v NFL, kde naplno môže využiť svoju výbušnosť, schopnosť ustáť tackle, inštinkty a celkové to cítenie pre hru v priestore. Plusom je aj to, že je to dobrý pass protector, keď tu ukazuje ochotu a fyzickú hru.

PREDPOVEDANÁ POZÍCIA – 5. KOLO


TE TOMMY TREMBLE (NOTRE DAME)

Spring football allowed depth to form on Notre Dame's offense | Notre Dame  Insider Football | ndinsider.com

Tremble počas posledných dvoch sezón zachytil síce len 35 prihrávok pre 401 yardov a 4 touchdowny, ale je ohromne cenený pre svoju prácu v blokovaní. Keď sa na neho pozeráte, tak on je tým typom hráča ako náš Josiah Deguara, ktorý je všestranný, dokáže blokovať a má potenciál aj ako receiver. Myslím si, že minulý rok bol azda najlepším run-blocking tight endom v univerzitnom futbale a viete ho využívať skutočne všade naprieč celou formáciou. Tento jeho profil si Matt LaFleur ohromne cení a nebudem sa diviť, ak na našom boarde bude pomerne vysoko ako bol minulý rok Deguara. Toto je ideálny hráč pre náš útok do úlohy H-backa, či F tight enda. V správnej schéme z neho môže byť najlepší fullback v lige.

PREDPOVEDANÁ POZÍCIA NA DRAFTE – 3. KOLO


DL MILTON WILLIAMS (LOUISIANA TECH)

Milton Williams - Football - LA Tech Athletics

Dvojročný starter na Lousiane Teh hrával najmä ako defenzívny tackle/end v 3-4 obrane a to primárne oproti B-gapu. Je to hráč zo slabšej konferencie, ale tímy zaujal na svojom Pro Day. Tu sa mu podarilo zabehnúť najrýchlejší čas na 40 yardov spomedzi všetkých DLs – 4.62s, k tomu pridal skvelý čas na short shuttle (4.25s) a najlepší čas na 3-cone drille (6.87s). Plus k tomu jeho vertical jump (39 inchov) bol tiež najlepší spomedzi DLs. Jeho čas na 40 yardov a 3-cone drill je podľa reportov najlepším časom za posledných 20 rokov spomedzi obrancov, ktorí vážia nad 280 libier. Jeho vertical je na druhom mieste. Toto sa ukazuje aj na ihrisku, kde je na svoju veľkosť skutočne výbušným hráčom a jeho pohyby v dolnej časti tela sú pekne plynulé. Po line of scrimmage sa pohybuje parádne a horizontálny pohyb je jeho silnou stránkou. To mu pomáha najmä proti behom, keď v tomto smere je veľmi kvalitným obrancom. Je to dobrý futbalový hráč, ktorý rozumie ako má využívať ťažisko vo svoj prospech a ako využívať ruky. V NFL môže zo začiatku doplácať na to, že nie to zrovna postavou najsilnejší lineman. Bude musieť pracovať na technike rúk a nôh, aby svoj potenciál rozvinul naplno. Pre tímy NFL to je zaujímavý projekt. Počas posledných dvoch sezón bol produktívnym hráčom, keď nazbieral 104 tacklov, 19 tacklov pre stratu yardov a 10 sackov počas tohto obdobia.

PREDPOVEDANÁ POZÍCIA NA DRAFTE – 2./3. KOLO


DL BOBBY BROWN (TEXAS A&M)

Texas A&M defensive lineman gets hurt celebrating a sack

Tento chalanisko je veľký a vytiahnutý nose tackle, ktorého v súboji 1vs1 udržíte len veľmi ťažko. Na tape má niekoľko až neuveriteľne kvalitných snapov proti double teamom, kde aj napriek takejto zvýšenej pozornosti dokázal zahrávať plays. Ak chce, tak svoju hmotu dokáže pretaviť do objektu, ktorým proste nepohnete. Tu využíva vo svoj prospech silný a široký základ. Jeho silnú dolnú časť tela dopĺňa sila v hornej časti tela a to mu pomáha pri zbavovaní sa blokov s ľahkosťou. Problémom pri ňom je to, že nemá down-to-down konzistentné výkony a jeho disciplína nebýva najlepšia. Skauti hovoria o tom, že má problémy s pracovnou morálkou. To je dôvod, prečo nie je na boardoch vyššie. Na tape má proste perfektné opakovania proti behu, ale na druhú stranu aj veľmi zlé. Jeho nezvyčajná flexibilita a sila mu dávajú veľký upside, ale musí ho naplniť a ukázať ochotu a odhodlanie na sebe pracovať. Stále je veľmi mladý, keď má len 20 rokov. Aktuálne je to projekt, ktorý musí pracovať na technike v pass rushy a chápaní ako pravidelne porážať bloky, aby nebol na ihrisku neefektívny.

PREDPOVEDANÁ POZÍCIA NA DRAFTE – 4. KOLO


LB CHARLES SNOWDEN (VIRGINIA)

Virginia linebacker Charles Snowden a modern-age defensive catalyst

Tohto chalana na ihrisku nemôžete prehliadnuť. Je to bývalý basketbalista, ktorí meria takmer 2 metre, no váži len 240 libier, čo je nejakých 109 kg a jeho rozpätie rúk je 82 inchov. Skutočne vyzerá viacej ako basketbalista, než futbalista. Na pozíciu linebackera má nevídanú výšku a na to aký je vysoký sa hýbe veľmi dobre. V obrane hrával ako linebacker, tak aj ako edge rusher, ale nikdy si nenašiel tú svoju stále pozíciu. V college hrával najmä v 3-4ke, čo je pre neho to najideálnejšie rozostavenie a ukázal, že v tomto systéme dokáže fungovať. Disponuje skvelým futbalovým IQ, vďaka čomu dokáže rozoznávať útočné plays. Svoju dĺžku rúk (34´´) využíva vo svoj prospech veľmi dobre a dokáže sa držať od blokárov. V coverage sa mu darí najviac v zone. V NFL však bude musieť nabrať na funkčnej sile a na váhe, k tomu zlepšiť techniku a to ako proti runu, tak aj ako pass rusher. Tímy sa budú musieť rozhodnúť, akým smerom ho budú chcieť využívať. Či viacej ako WILL linebackera, či EDGE rushera, no tam bude musieť jednoznačne nabrať na váhe.

PREDPOVEDANÁ POZÍCIA NA DRAFTE – 4. KOLO


LB BARON BROWNING (OHIO STATE)

Ryan Day takeaways: On Baron Browning, Wisconsin's defense and staying  focused – The Athletic

Browning disponuje elitnou kombináciou veľkosti a rýchlosti na pozíciu inside linebackera. Proste ak by ste „stavali“ inside linebackera, tak by vyzeral práve takto. Od Next Gen Stats obdržal altetické skóre 99 a jeho Relative Athletic Score je 9.98, čo je 5. miesto spomedzi 2,137 linebackerov v rokoch 1987-2021. Ako tackler to je demolačná guľa, ktoré nechcete vidieť prichádzať svojim smerom. V roku 2020 sa mu podarilo spraviť obrovský krok smerom v pred čo sa týka hernej rýchlosti a spracovávania informácií. Dokážete ho využívať aj ako pass rushera, keď v súbojoch proti ofenzívnym tacklom dokáže vyhrávať svoje osobné súboje 1vs1. Keď sa na neho pozeráme, tak po fyzickej stránke je veľmi blízko Micahovi Parsonsovi, ale v tej futbalovej to už je iná rozprávka. Pomalšie rozoznáva play dizajny a route koncepty. Musí sa v tomto zlepšiť a mentálna stránka veci je stále len vo fáze vývoja. Ako ďaleko môže tento vývoj zájsť? To je hlavná otázka skautov v NFL.

PREDPOVEDANÁ POZÍCIA NA DRAFTE – 4. KOLO


CB BENJAMIN ST. JUSTE (MINNESOTA)

St-Juste showing he can tick all boxes at pro level - CFL.ca

St. Juste z Minnesoty disponuje skvelou výškou, váhou a dĺžkou na pozíciu cornerbacka. Meria 6´3´´, váži 202 libier a jeho rozpätie rúk je skvelých 80 inchov. Keď si toto všetko dáte dokopy, vám z toho vzíde prototyp vytiahnutého cornerbacka a takýchto veľa nenájdete. Na svoju výšku disponuje až prekvapivo rýchlymi nohami. Proste chlap, ktorý je takto vysoký by sa nemal pohybovať takto plynulo. S pokrývaním vertikálnych routes nemá žiadny problém a za celú college kariéru pustil len 2 skompletované deep prihrávky. Jeho tackling je perfektný a prakticky podľa futbalovej učebnice. Nevidíte ho hádzať sa ramenom do hráčov. Vždy na tackles používa ruky. Tento kanadský cornerback bol hviezdou Senior Bowlu, kde bol najlepšie hodnoteným hráčom v coverage v súbojoch 1vs1. Problémom pri ňom je to, že už ako rookie bude mať 24 rokov a počas svojej college kariéry odohral len 420 coverage snapov. Bude ešte musieť zapracovať na svojom čítaní hry, rozoznávaní route konceptov a kombinácií. St. Juste disponuje zbraňami, ktoré proste neviete získať tréningom a pre tímy v NFL môže byť veľmi zaujímavou možnosťou. Špeciálne pre tie, ktoré hľadajú press-man cornerbacka, alebo vytiahnutého cornera do zone coverage.

PREDPOVEDANÁ POZÍCIA NA DRAFTE – 3. KOLO


CB SHEMAR JEAN-CHARLES (APPALACHIAN STATE)

Shemar Jean-Charles Archives – The Appalachian

Jeho najväčšou devízou je čítanie quarterbacka pomocou pohybu receivera a krásne plynulý pohyb bokov, keď pri zmenách smeru takmer vôbec nepríde o rýchlosť. Exceluje v rozoznávaní route konceptov a prakticky ofenzívne plays vidí ešte pred tým, než sa udejú. Aj keď nie je zrovna najväčší tak na 119 targetoch za posledné dva roky má na svojom konte 25 zrazených prihrávok. Celkovo spôsobil 27 neskompletovaných prihrávok za toto časové obdobie a nikto v college futbale nemá lepšiu úspešnosť zrazených prihrávok než práve one (22.6%). Je aj schopným tacklerom, keď má na svojom konte minimum missov. Je to aj tímový líder, keď počas posledného roku bol svojimi spoluhráčmi zvolený za kapitána tímu. Mínusom je pri ňom to, že nemá ideálnu veľkosť a váhu. Jeho sila nie je najlepšia a to mu môže spôsobovať problémy proti silnejším receiverom v NFL. Problémom sú aj penalty, keď protihráčov až príliš chytá a takto mu bolo za posledné 2 sezóny odpískaných 11 penált. Nie je to žiadny skvelý atlét, nemá perfektné proporcie, ale je ten hráč, ktorý je takmer vždy v správny čas na správnom mieste. Kvôli nedostatku výšky sa hovorí o tom, že v NFL bude hrávať ako nickel cornerback.

PREDPOVEDANÁ POZÍCIA NA DRAFTE – 5. KOLO


CB RODARIUS WILLIAMS (OKLAHOMA STATE)

Rodarius Williams - 2020 - Football - Oklahoma State University Athletics

Rodarius je starší brat cornerbacka Clevelandu Browns Greedyho Williamsa. Je to veľmi agresívny man coverage corner, ktorý už je aj starší, keď ide mať 25 rokov. To nám môže naznačovať to, že už jeho priestor na zlepšenie nie je taký veľký ako pri mladších prospektoch. Jeho obrovskou prednosťou je využívanie ruk v press-coverage a keď je v off-coverage, tak pri svojom beckpedalingu zostáva trpezlivý, vďaka čomu dokáže pokrývať kratšie routy v underneath priestore a nie je náchylný na double moves. V downfielde nespanikári. Je to skúsený harcovník, štvorročný starter a počas college karierý nevynechal jediný zápas. Je to jeden z najskúsenejších cornerov na drafte, keď do jeho coverage letelo celkovo 212 lôpt. Ako tackler je veľmi ochotný, kontaktu sa nebojí a generuje solídne tackles ako proti behom, tak v tacklingu po zachytení prihrávky v open fielde. V poslednej sezóne nemal ani je den missnutý tackle. Zaujímavé pri ňom je to, že v roku 2020 dokázal dať dokopy parádnu sezónu a tá ho vystrelila smerom nahor. V štyroch zápasoch vo svojej coverage nepustil ani jeden yard, počas celého roka nepustil ani jednu touchdownovú prihrávku a do jeho coverage sa skompletovalo len 40.9% prihrávok. Jeho najväčším problém je to, že už je pomerne starý, nemá žiadna skúsenosti na slote a má problémy s hľadaním lopty vo vzduchu. Za celú kariéru má na svojom konte len 2 interceptions. Jeho načasovanie je nekonzistentné a to so sebou prináša flagy. Zlepšiť by ešte mohol dostávanie sa cez bloky, lebo ho je veľmi ľahké odstaviť mimo hru.

PREDPOVEDANÁ POZÍCIA NA DRAFTE – 5./6. KOLO


DB TRILL WILLIAMS (SYRACUSE)

Trill Williams, Syracuse, Safety

Williams je členom secondary Syracuse od roku 2018 a za ten čas hrával ako outside cornerback, slot cornerback a aj ako safety. Je to vytiahnutý defenzívny back (6´2´´), ktorý ma skvelý rozsah, je výborným atlétom, či fyzickým a agresívnym hráčom. Keď sa pozeráte na jeho skillset čo sa týka postavy, tak tu nemá prakticky žiadne mínusy. Výbušný, schopný hrať v zone, tak man coverage. Proti behom je schopným hráčom, nebojí sa kontaktu, ale niekedy sa do tacklu hádže len ramenom a snaží sa obrovský hit, než aby chlapa oblapil. Kvôli tomu nejaké tie tackles netrafí. Nemá problémy sa dostávať aj cez bloky, kde využíva svoju dĺžku a perfektne bráni screeny na wide receiverov. Jeho problémom je to, že raz za čas ukáže parádnu play, ale potom prídu ďalšie, kde neukazuje dostatok inštinktov a futbalového cítenia. Problémy máva pri pokrývaní rýchlonohých route runnerov, kde zaostáva v plynulom pohybe bokov. Boky má príliš tuhé, kvôli čomu nevie pri zmene smeru plynulo prenášať rýchlosť. Problémy máva pri man coverage ešte s beckpedalingom. Jeho najlepším fitom v NFL je outside zone cornerback, alebo nickel safety do sub packages. Jeho výhodou je to, že je ešte pomerne mladý a bude mať len 21 rokov. Stále má priestor rásť v každom jeden smere. Za mňa je on boom-or-bust prospekt. Buď bude skvelým hráčom, alebo z neho nič nebude. V neskorších kolách to podľa mňa skúsiť za to stojí. Odporúčam vám pozrieť si jeho víťaznú play v predĺžení proti Wake Forest, kde tesne pred end zónou doslova vytrhol loptu z rúk útočníka, prešprintoval celé ihrisko a skóroval touchdown, ktorým zaistil svojmu tímu výhru.

PREDPOVEDANÁ POZÍCIA NA DRAFTE – 4. KOLO


S DIVINE DEABLO (VIRGINIA TECH)

Divine Deablo - Football - Virginia Tech Athletics

Deablo je postavou enormný safety, ktorý váži cez 100 kg a meria 6´3´´. Vyzerá viacej ako linebacker, než ako safety. Jeho najväčšou zbraň je rýchlosť spracovávania informácií. Toto sme videli v zápase proti Clemsonu, kde v red zone predviedol parádny read a pripísal si interception proti Trevorovi Lawrenceovi. Svoje fyzické predispozície využíva naplno pri tacklingu, keď v roku 2020 mal na svojom konte len jeden missnutý tackle a nemá problém s predieraním sa cez bloky. Práve hra proti behu je pri ňom ohromne cenená. Spoluhráčmi a skautmi je ohromne cenený za to, aký je to tímový hráč a na univerzite bol aj tímovým kapitánom. Pre svoj tím a spoluhráčov urobí všetko. Je to bývalý wide receiver a to naplno vidíte v jeho prirodzených rukách a loptových schopnostiach. Jeho nevýhodou je to, že to nie je najlepší atlét, nemá najplynulejšie boky a zmeny smeru, kvôli čomu má nedostatky najmä v man-to-man coverage. Tight endov pokrývať dokáže, ale musí sa zlepšiť v rozoznávaní route kombinácii. Je to skôr box safety, kde ho vedia tímy využívať proti behom. Jeho ideálny fit je do cover 3 obrany, quarters, alebo na post Robbera ako hybridný hráč blízko line of scrimmage v zone heavy obrane.

PREDPOVEDANÁ POZÍCIA NA DRAFTE – 4. KOLO


S DAMAR HAMLIN (PITTSBURGH)

Targeting, fourth-down decisions and Jaylen Twyman: Observations from  Pitt's win over North Carolina | Pittsburgh Post-Gazette

Harmlin bol starterom v obrane Pittsburghu od roku 2017 a vybudoval si reputáciu hard hittera. Medzi spoluhráčmi a trénermi bol veľmi obľúbený a v roku 2020 bol zvolený aj za tímového kapitána. Je veľmi inteligentný a to sa ukazuje na jeho hre. Skauti hovoria o tom, že tímy zaujal práve svojou inteligenciou pri pohovoroch. Jeho prednosťou sú skvelé inštinkty a spracovávanie informácií. Nemá problém s čítaním route konceptov. To trénerom dovoľuje postaviť ho prakticky hocikde v secondary – box, priestor, či slot v man coverage. Vďaka svojej výške a dĺžke rúk (32 inchov) dokáže robiť prakticky všetko čo od neho na tejto pozícii chcete. Využíva to aj pri atakovaní catch-pointu, kde väčšinou dominuje. Dokáže rozonávať behové koncepty a verí svojim očiam. Ako tackler je kvalitný a to špeciálne v open fielde. Na Senior Bowle predviedol skvelý výkon v pokrývaní receiverov pri súbojoch 1vs1. Jeho problémom môže byť to, že na NFL nebude mať dostatok funkčnej sily a mohol by trošku pribrať na svaloch. Inak sa v NFL veľmi nepresadí, na hranie v boxe je príliš ľahký. Ak sa mu dá ešte niečo vytknúť, tak jeho rýchlosť na dlhších šprintoch nie je najlepšia a tu je náchylný na pustené big plays v coverage. Ale výbušnosť na krátkom priestore je skvelá – 1.46s 10 yard split.

PREDPOVEDANÁ POZÍCIA NA DRAFTE – 5. KOLO