Voľnejší tréning pred spoločným tréningom s Bengals!

ZDRAVOTNÉ OKIENKO

PUP LIST

 • CB Eric Stokes (chodidlo)

Hneď na úvod tréningu skvelá správa! OLB Rashan Gary bol oficiálne aktivovaný z PUP listu a objavil sa na tréningu! Aj keď si len zatiaľ prechádzal individuálne drilly, tak toto je skvelé znamenie vzhľadom na jeho potenciálnu účasť vo weeku 1! Jediným hráčom na PUP teda zostáva CB Eric Stokes.

NON-FOOTBALL INJURY LIST

Non-Football Injury list nám v najbližšom článku zmizne (ak sa niečo neudeje), lebo nováčik na pozícii wide receivera Grant DuBose bol oficiálne aktivovaný a zúčastnil sa tréningu!

NOVÉ ZRANENIA

 • C Jake Hanson (lakeť)
 • TE Josiah Deguara (lýtko)
 • DB Innis Gaines (kvadriceps)
 • RB Lew Nichols (rameno)

C Jake Hanson stále netrénoval, ale počas naťahovačiek bol prítomný. TE/FB Josiah Deguara bol stále out. Po Family Night nám pribudli dve nové zranenia. Jedná sa o nováčika RB Lew Nicholsa a slota Innis Gainesa. Po zmeškanej Family Night kvôli chorobe bol OL Elgton Jenkins na tréningu prítomný a trénoval.

LT David Bakhtiari, ktorý je na upravenom osobnom rozpise tréningov, sa tréningu zúčastnil.


ROSTER MOVES

Na druhý deň po Family Night nám bolo oznámené, že Packers sa rozhodli prepustiť QB Dannyho Etlinga. Matt LaFleur nám hovoril o tom, aké to je ťažké rozdeľovať opakovania medzi štyroch quarterbackov a Etling sa stal mužom navyše po posledných sľubných výkonoch v podaní nováčika Clifforda. Etling má už aj 29 rokov a tak mu zostal v rukách čierny Peter. Packers pokračujú v tohtoročnom training campe s 3 QBs – Jordan Love, Sean Clifford, Alex McGough.

Uvoľnilo sa nám teda na súpiske miesto a to sme zaplnili podpísaním running backa Nata McCraryho. Jedná sa o 24-ročného running backa, ktorý do NFL vstupoval ako nedraftovaný v roku 2021 z univerzity Saginaw Valley State. Počas posledných dvoch sezón strávil čas s Baltimorom Ravens, Denverom Broncos, Carolinou Panthers a Clevelandom Browns. Za Broncos sa objavil aj v jednom zápase regular season, kde mal jeden beh pre mínus jeden yard. Na Saginaw Valley State vyprodukoval 1,889 nabehaných yardov a 28 touchdownov. Počas svojej finálnej sezóny v roku 2020 nazbieral 1,060 yardov a 10 touchdownov, vrátane 90-yardového touchdownu.


POSTREHY Z TRÉNINGU

Po Family Night mali naši chalani voľnejší a kratší tréning, bez súbojov 1vs, ale na ktorom sa udiali aj nejaké tímové drills. Najbližšie budú mať spoločný tréning na pôde s Bengals a následne aj vzájomný zápas.

JORDAN LOVE – Náš mladučký starting quarterback začal svoj tréning pomalšie, ale zakončil ho vo veľkom štýle. Tréning začal 0-4, pričom jeho úplne prvá prihrávka tréningu v tímových drilloch sa skončila v rukách safetyho Darnella Savaga. Pri tejto play hľadal svojou prihrávkou receivera Romeo Doubsa, ktorý bežal slant. Savage však jeho routu podbehol a pripísal si ľahký pick. Druhá prihrávka bola krásne hodená deep shot na wide receivera Romeo Doubsa, ktorý buď nedokázal udržať loptu pod kontrolou počas toho ako padal na zem, alebo mu ju vyrazil nicker cornerback Keisean Nixon. Skorej to však vyzeralo ako drop. Keby túto loptu Doubs udržal vo svojich rukách, je to 50 yardový touchdown.

Následne sa tréning a presunul do red-zone, kde naši hráči strávili celý zvyšok tréningu. Najskôr cornerback Rasul Douglas svojou excelentnou coverage na receiverovi Christianovi Watsonovi zabránil touchdownu a prihrávku zrazil. Pri nasledujúcej play išiel do blitzu linebacker Quay Walker, ofenzívna lajna si ho postrážila a Jordan hodil jump ball na tight enda Tylera Davisa, ktorá však bola trošku vyššie, ale Savage mal aj tak skvelú coverage. Prišla skompletovaná prihrávka na RB Tylera Goodsona do flatu, ktorý možno skóroval touchdown, alebo by ho obrana v reálnom zápase pokryla, ťažko povedať. Preto túto play do štatistík ako touchdown počítať nebudeme. Potom Jordan neďaleko goal line našiel voľného receivera Jaydena Reeda na crossing route, ktorý sa presadil cez inside linebackera Isaiaha McDuffieho a skóroval jednoduchý touchdown. Posledná play bola neskompletovaná lopta na wide receivera Samoriho Toureho, kde si obrana perfektne postrážila nadizajnovaný rollout. Na poslednej play v tejto časti nemal Jordan nikoho voľného, obrana si všetko pokryla a defenzívny tackle Kenny Clark si pripísal coverage sack.

V poslednej časti tréningu Love skompletoval všetky 4 prihrávky. Posledné 3 boli touchdowny na receivera Jaydena Reeda, receivera Romeo Doubsa a tight enda Luka Musgrava. Pôjdeme od konca. Musgrave bol na crossing route, kde mu linebacker Quay Walker absolútne nestíhal a bol z toho touchdown. Musgrave sa vie uvoľniť. Doubs zabehol slant a Love mu doručil loptu priamo do rúk, ďalší touchdown. Jordan tu porazil blitz, ktorý perfektne pred snapom prečítal a loptu rýchlo odhodil na slant pre touchdown. V coverage bol safety Moore. Tretí touchdown bol najkurióznejší. Jayden Reed si pripísal azda catch kempu. Jednalo sa o play na 3rd&3 z 11-yardovej línie. Túto play krásne prečítal cornerback Carrington Valentine a mal v rukách jasnú interception. Lopta mu však preletela pomedzi prsty a loptu po zrazenej prihrávke zachytil Reed na konci end zóny. Tu predviedol skvelú koncentráciu na loptu. Pri tejto play si vieme všimnúť aj jednu vec. Jayden Reed je opäť v matchupe proti linabackerovi McDuffiemu a jasne tento súboj vyhral a bol voľný pre touchdown. Jordan mal správny read na ten správny matchup. Problém tu nastal ten, že za WR Samoriho Toureho, ktorý hral na slote, bol pri svojom zónovom drope zodpovedný práve corner Valentine, ale tým, že Samori išiel do stredu ihriska, tak si ho prebral iný hráč (safety) a Valentine mohol čítať play na Reeda. Keby tu Samori napríklad na svojej route zostal v zónve Valentine a takto ho „otravoval“, tak by to bol touchdown. Veľmi sa mi páči tento play dizajn, kde mali Reeda pokrývať linebackers (najskôr Walker a potom si ho preberal McDuffie). Dúfam, že sa k nemu vrátime.

Počas tohto voľnejšieho a kratšieho tréningu mal Jordan niekoľko krásnych hodov, ale aj prvé dve skutočne zlé rozhodnutia tohto campu. Celkovo tento tréning zakončil 6/11 pre 4 touchdowny a 1 interception. Počas doterajších 9 tréningov mal Jordan na svojom konte dokopy 3 plays, ktoré skutočne smrdeli/sa skončili turnoverom. Na týchto plays je Jordan 1/3 pre 10 yardov, 1 touchdown a 1 interception. Veľmi sa už teším na jeho tréning s Bengals a potom s Patriots.

Kvôli tomu, že tréning bol skutočne krátky, tak zvyšné postrehy si dáme za sebou do bodov, aby nebolo zbytočne veľa odsekov po pár slovách:

 • Bakhtiari a Jenkins boli späť a teda naša prvá ofenzívna lajna vyzerala nasledujúco: Bakhtiari – Jenkins – Josh Myers – Jon Runyan – Zach Tom.
 • OT Yosh Nijman strávil väčšinu tréningu ako pravý tackle v druhej ofenzívnej lajne, ale na konci tréningu dostal na tejto pozícii opakovania aj v prvej OL.
 • Druhá ofenzívna lajna hrala v nasledujúcom zložení: Walker – Newman – Empey – Rhyan – Nijman.
 • RB Tyler Goodson zahral niekoľko pekných plays, či už po svojich pri behu alebo pri zachytení prihrávky. Keď má loptu v rukách, zahráva plays.
 • V útoku sme mohli vidieť ďalšie 2 fumbles pri snape. Jednalo sa o plays dokonca hneď za sebou. Obidve sa udiali medzi centrom Schneiderom a quarterbackom McGoughom.
 • Nováčik FB Henry Pearson mal krásny blok na linebackerovi Walkerovi, vďaka ktorému si RB AJ Dillon pripísal pekný beh. Pri absencii Deguaru hrá práve Pearson v pozícii H-backa.
 • OLB Lukas Van Ness hral v prvej obrane a ukázal sa pri krásnych plays proti behu. Na jednom jednoducho porazil svojho chlapa a okamžite sa dostal do backfieldu pre stopku. Pri druhom si pekne vyplnil svoju dieru a zastavil beh. Je známy najmä pre svoju silu a schopnosti ako pass rusher, ale počas doterajšieho priebehu campu sa javí ako aj platný hráč proti behom.
 • DT Kenny Clark zahral dve vplyvné plays. Pri prvej sa predral cez Zacha Toma a zastavil RB AJ Dillona v backfielde. Druhá bol spomínaný coverage sack.
 • DL Karl Brooks opäť zahral dve pekné plays v backfielde v druhej obrane.
 • CB Carrington Valentine dostal opakovania v prvej obrane. Keď bol v prvej obrane, tak oddych dostal Jaire, pričom Rasul Douglas bol na slote. Avšak po väčšinu tréningu to bol Valentine s Douglasom na outside a Nixon na slote.
 • DT TJ Slaton zahral pekné plays. Na jednej vyhral svoj súboj proti centrovi Joshovi Myersovi a zatlačil ho dozadu a na ďalšom bol okamžite v backfielde a pripísal si stopku na behu running backa Aarona Jonesa.
 • Na pozícii safetyho sme vedľa Darnella Savaga mohli najčastejšie vidieť Jonathana Owensa, ale niekoľko snapov dostal aj Tarvarius Moore.
 • K Anders Carlson premenil 5/6 field goalov. Prvá trojka: 33 (ok), 44 (ok) a 45 (trafil pravú tyčku). Druhá trojka: 49 (ok), 50 (ok) a 51 (ok). Jednalo sa o poriadne veterný deň, keď aj Anders ledva dokopol 50-yardový field goal. Pri jednom punte do chrbta mal punter O´Donnell punt dlhý 72-yardov. Lopta snapnutá na 30ke a skončila v end zóne.

HRÁČI DŇA

OBRANA:

 • S DARNELL SAVAGE
 • CB RASUL DOUGLAS
 • DT TJ SLATON
 • OLB LUKAS VAN NESS
 • DT KENNY CLARK

ÚTOK:

 • LT DAVID BAKHTIARI
 • WR JAYDEN REED
 • RB TYLER GOODSON