Viacej ako 65,000 divákov sa prišlo pozrieť na tréning na Lambeau Fielde!

ZDRAVOTNÉ OKIENKO

PUP LIST

 • OLB Rashan Gary (koleno)
 • CB Eric Stokes (chodidlo)

Ako pre Rashana, tak aj pre Erica platí to isté čo minule, mali by sa pomaličky vrátiť niekedy počas campu. Taký je úvodný plán.

NON-FOOTBALL INJURY LIST

 • WR Grant DuBose (chrbát)

Jediným hráčom na NFI liste zostáva nováčik receiver Grant DuBose, pri ktorom čas návratu stále nebol aktualizovaný. Podľa posledných správ by sa mal vrátiť niekedy počas campu.

NOVÉ ZRANENIA

 • C Jake Hanson (lakeť)
 • TE Josiah Deguara (lýtko)
 • OL Elgton Jenkins (choroba)
 • RB Lew Nichols (neznáme)

Pri Hansonovi a Deguarovi nič nové, tieto zranenia tu už boli na poslednom tréningu. Pokiaľ sa jedná o neúčasť Elgtona Jenkinsa, tak by sa nemalo jednať o nič vážne a čoskoro by mal byť späť v tréningovom procese, jedná sa len o chorobu. Pri running backovi Lew Nicholsovi nevieme dôvod neúčasti. Ale na poslednom tréning obdržal ku koncu tréningu dva tvrdé hity, po ktorých vyzeral byť otrasený.

David Bakhtiari sa tréningu nezúčastnil. V utorok vypadol z tréningu, vo štvrtok netrénoval a ani v sobotu. David je na svojej vlastnej flexibilnej schedule tréningov. Tréner Matt LaFleur stále prisahá, že tu nie je žiadny problém.


POSTREHY Z TRÉNINGU

Máme za sebou 22. Family Night na Lambeau Fielde! Jednalo sa opäť o výnimočný večer. Naši Green Bay Packers mali verejný tréning na Lambeau Fielde, na ktorý sa prišlo pozrieť neskutočných 65,222 fanúšikov! Chápete to?! Na tréning športového tímu sa prišlo pozrieť cez 65,000 ľudí v maličkom meste Green Bay!

Futbal je tu náboženstvom a tento večer to potvrdzuje každý jeden rok. Hráči si odtrénujú svoj tréning a na konci so svojimi rodinami všetci spoločne sedia na trávniku Lambeau Fieldu a vychutnávajú si spoločne s fanúšikmi laserovú show a ohňostroj. Zaujímavé je to, že sa jednalo o prvú Family Night, ktorá neobsahovala Bretta Favra alebo Aarona Rodgersa. Tohtoročná edícia Family Night nám priniesla mnoho krásnych momentov, ktoré si teraz spoločne prejdeme!

Presne o tomto je Family Night!

JORDAN LOVE – Jordan po prvýkrát vybehol na ihrisko Lambeau Fieldu ako starting quarterback Green Bay Packers. Ako po tréningu povedal aj Matt LaFleur, tak začiatok tohto tréningu bol až príliš prehajpovaný a úvod mu moc nevyšiel, keď netrafil niekoľko hodov. Ale potom sa ukľudnil a začal rozdávať nádherné lopty.

Tréning sa klasicky začal individuálnymi súbojmi 1vs1, kde Jordan doručil takúto krásnu loptu na wide receivera Romeo Doubsa ku pravej sideline, kde to trafil perfektne ponad rameno. Romeo sa tu presadil cez cornera Shemara Jean-Charlesa.

Tímová časť tréningu sa začala v jeho podaní nepresnosťami. Začal ho len 1/5 a fanúšikovia Bears sa na tom na Twitteri náramne bavili. Jeho prvé dve prihrávky boli deep shots na wide receivera Romeo Doubsa proti cornerovi Jairovi Alexanderovi. Prvá prihrávka bola trošičku podhodená a Jaire ju dokázal zraziť. Lopta síce bola podhodená, ale Romeo nespravil správny read na celú situáciu. Pri druhej prihrávke sa Romeo cez Jaira krásne uvoľnil, ale Jordan ho trošičku prehodil. Toto si nebude môcť netriafať, obzvlášť keď sa jednalo o situáciu na treťom downe.

Následne prišla skompletovaná lopta na tight end screene na Musgrava, ale obrana si to kompletne postrážila. Hneď na ďalšej play sa Musgrave dokázal uvoľniť v strede ihriska, ale Love ho prehodil. Piata lopta bola na seam a opäť na voľného Musgrava, avšak opäť trošku prehodená a Love mal za sebou veľmi nevydarený štart do tímovej časti.

Následne prišla časť trénovania hry v red zone a tu sa Jordan rozbehol. Skompletoval 2/4 prihrávok pre 2 touchdowny. Dáme si kompletný výpis hier prvého útoku v red zone:

 • Prvá play priniesla beh running backa AJ Dillona do stredu, ale zisk minimálny pre 3 yardy.
 • Toss do ľavej strany na AJ Dillona a bol z toho touchdown! Kraft, Watson a Musgrave odviedli skvelú prácu pri blokovaní pre svojho running backa!
 • Na tretej play bol Jordan Love pod tlakom a hádzal loptu do stredu ihriska, kde bola dropnutá a neskompletovaná. Jednalo sa o contested play. Prihrávka smerovala na receivera Reeda, ktorý ju podľa záznamu aj chytil a mal to byť touchdown. Ale túto play do štatistík počítať nebudeme.
 • Štvrtá play bol rollout, ktorý si obrana perfektná postrážila a narušila načasovanie ofenzívnej play. Prihrávka na receivera Watsona bola neskompletovaná.
 • Na piatej play si Jordan povybehnutím z kapsy získal extra čas a nádherným sidearm hodom našiel v end zóne running backa Aarona Jonesa pre touchdown. Pass rush už pri tejto play trošku vypustil aby sa ochránil Jordan, ale ten nám aj tak demonštroval svoj talent v ruke.
 • Posledná play v red zone pre prvý útok priniesla touchdown receivera Jaydena Reeda. Pri tejto play DT Devonte Wyatt absolútne zničil Royca Newmana, posadil ho na zadok a mal tlak na Jordana. Ten však svojim druhým readom stihol nájsť úplne voľného Reeda.

Pri čakaní na ďalší drill si naši QBs zahádzali na sieťky v end zóne. Tu máme záznam jedného hodu v podaní Jordana:

Ďalšie dve časti tréningu priniesli pre Jordana 5/7 skompletovaných prihrávok. Z toho 4 boli na tretích downoch, vďaka ktorým sa získal prvý down. Dve boli na receivera Doubsa, jedna na receivera Reeda a jedna na running backa Tylera Goodsona. Rozohrávalo sa z vlastnej 20-yardovej línie. Tu si dajme výpis plays prvého útoku:

 • Beh running backa Aarona Jonesa, ale okamžite zastavený DT Clarkom a ILB Campbellom.
 • Jones našiel cestu pre svoj beh za RT Tomom a RG Runyanom.
 • Na treťom downe Love našiel rýchlym outom receivera Doubsa. CB Douglas mal dobrú coverage, ale útok získava first down.
 • Running back AJ Dillon mal pekný beh do ľavej strany, kde mal dobrý blok na DL Karl Brooksovo LG Royce Newman.
 • Prišiel blitz v podaní safetyho Rudyho Forda a Love našiel neďaleko sideline tight enda Musgrava, ale toho hneď zastavil ILB Campbell. Zisk 5 yardov.
 • Love na treťom downe našiel na flate running backa Tylera Goodsona a ten získal prvý down. CB Nixon tu zabránil väčšiemu zisku. Zisk 4 yardov.
 • Jordanov prvý read nebol k dispozícii a počas toho ako otáčal hlavu na druhú stranu ihriska pre ďalší read, tak sa k nemu prihnal DT Devonte Wyatt a sackoval ho. Pri tejto play porazil centra Josha Myersa pomocou bull rushu.

Ďalšia porcia plays zo spomínaných plays v podaní Jordana prišla za situácie, kde útok rozohrával z vlastnej 5-yardovej línie:

 • Hneď na prvej play mal tlak OLB Lukas Van Ness a prihrávka Lova bola neskompletovaná. Blokovať ho tu mal tight end Masgrave. To nebolo asi najšťastnejšie rozhodnutie.
 • Následne Jordan hádzal slant na receivera Romeo Doubsa, toho si ale perfektne pokryl corner Jaire Alexander a prihrávku zrazil.
 • Na 3rd&10 Romeo zabehol rovnakú routu na slante, tentoraz Jaira porazil a získal 21 yardov.
 • Inside beh RB Aarona Jonesa pre pár yardov.
 • Opäť inside beh Jonesa ale safety Owens ho pokryl.
 • Na 3rd&3 hodil Jordan krásnu loptu na receivera Reeda, ktorý bežal crossing routu proti cornerovi Valentinovi. Získal viacej ako 10-yardov. Jordan ho trafil rovno do behu a tak mohol získať yardy po zachytení prihrávky.

Pred Jordanom a jeho prvým útokom stál už len 2-minute drill. Lopta sa postavila na vlastnú 25ku, čas presne 2 minúty a 3 timeouty k dispozícii. Výpis jednotlivých plays:

 • Hneď na prvej play center Josh Myers snapol loptu, keď Jordan ešte nebol pripravený a nepozeral sa. Matt LaFleur prišiel ku hráčom a oznámil, že drill pokračuje aj napriek tejto udalosti odznova. Počas doterajšieho priebehu campu sa udialo 5 fumblov pri predávke lopty od centra quarterbackovi. Pri všetkých piatich bol Myers (3 s Jordanom).
 • Love v strede ihriska svojou prihrávkou našiel tight enda Luka Musgrava pre 30 yardov, ktorý bežal crossing routu.
 • Receiver Christian Watson sa uvoľnil na slante, Jordan ho trafil priamo do behu a pripísali si zisk 20 yardov.
 • Beh do stredu v podaní running backa Aarona Jonesa, menší zisk len 4 yardov.
 • Receiver Christian Watson bol pri pravej sideline v single coverage proti cornerbackovi Coreymu Ballentinovi. Tight end Musgrave zhltol double coverage a Jordan presne vedel kam má loptu smerovať. Hádže back-shoulder na svojho receivera číslo 1, ktorý predvádza nádherný catch a skóruje 21-yardový touchdown! Útok vyhráva tento drill, za 53 sekúnd prešiel 75 yardov a skóroval touchdown.

Jordan celkovo za deň skompletoval 11/19 prihrávok pre 3 touchdowny (malo to byť 12/19 pre 4 touchdowny) a ani jeden jeho hod nebol blízko interceptions. Opäť robil správne rozhodnutia, správne ready, vidí ihrisko výborne, vyhýba sa veľkým chybám a produkuje krásne hody.Jjedine čo mu musíme vytknúť je nepresnosť v úvode tréningu a to sa týka toho, že musí byť viacej konzistentný v presnosti hlbokých prihrávok. Ale to príde tréningom a opakovaniami. Keď je toto jediné, čo nás zatiaľ môže trápiť, tak to je to najmenej. Po tréningu mal Jordan krátky rozhovor s Johnom Kuhnom:

A počas tohto rozhovoru jeho TOP 3 WRs (Watson, Doubs a Reed) mu v pozadí vyznali lásku:

BACKUP QB – Sean Clifford odohral pomerne slušný tréning. Highlightom bola určite jeho touchdownová prihrávka na tight enda Tuckera Krafta v strede ihriska. V závere tréningu mal Clifford veľmi pekný 2-minute drill, ktorý sa skončil úspešným 51-yardovým field goalom. Pri druhom hode v tomto drive mal trošku aj šťastie lebo cornerback Valentine podskočil routu a keby bola lopta presná, tak má pick-6. Lopta však presná nebola a tak bola z toho len zrazená prihrávka. Pri tomto drive skompletoval prihrávky na Wicksa, Meltona a Tylera Davisa. V úvode tréningu hodil Clifford 56-yardový touchdown na wide receivera Malika Heatha, avšak keby sa jednalo o reálny zápas, tak by ho Colby Wooden sackoval.

Danny Etling zahral v red zone drille jednu peknú play, kde našiel wide receivera Malika Heatha pre touchdown, ktorý sa presadil cez cornera Ballentina.

Alex McGough sa tiež ukázal a to pri hodoch do sieťky, plus v red zone drille, kde ho zakončil touchdownovou prihrávkou na RB Emanuela Wilsona, ktorý bežal out routu z 3-yardovej línie a presadil sa cez ILB Tariqa Carpentera. Wilson ako nedraftovaný nováčik je zatiaľ príjemným prekvapením.

OFENZÍVNA LAJNA – Poznatky k OL:

 • Ako sme si už povedali, tak v ofenzívnej lajne chýbal David Bakhtiari, tak aj Elgton Jenkins. Preto starting OL bola poriadne prekopaná a vyzerala nasledujúco: Nijman – Newman – Myers – Runyan – Tom.
 • V druhej ofenzívnej lajne bol na centrovi Cole Schneider a na pravom guardovi James Empey.
 • V OL chcem opäť vyzdvihnúť guarda Seana Rhyana. Ten pokračuje v kvalitných výkonoch a počas tohto tréningu dostal do súboja 1vs1 skvelého Devonte Wyatta, ktorý doposiaľ centrov a guardov rozbíja ako čínske hračky. No a proti nemu si Rhyan pripísal 2 výherné súboje. Potom vyhral po dva súboje aj proti Jasonovi Lewanovi a Colbymu Woodenovi. Ja si už nepamätám, kedy naposledy prehral súboj 1vs1. Ak bude Elgton dlhšie chýbať, tak by som ho skúsil na LG v prvej OL namiesto Newmana.
 • OT Yosh Nijman porazil 2-0 OLB Justina Hollinsa, OL Zach Tom porazil 2-0 Lukasa Van Nessa a C Josh Myers porazil DT TJ Slatona 2-0.

TIGHT ENDS – Tight endi odohrali veľmi vydarený tréning a to sa týka celej top trojky – Musgrave, Kraft & Davis. Musgrave nám už tradične ukázal svojou rýchlosť a dokazoval, akým missmatchom je pre obrany súperov. V súbojoch 1vs1 totálne vykúpal safetyho Darnella Savaga.

Tucker Kraft mal niekoľko veľmi pekných blokov pre svojich spoluhráčov a plus k tomu pridal niekoľko chytených lôpt, vrátane spomínaného touchdownu. Darilo sa mu aj pri súbojoch 1vs1 a k tomu ukázal aj svoju schopnosť získavať yardy po zachytení. Takáto situácia prišla na 3rd&3. Tu ho Clifford našiel prihrávkou, kde Kraft dokázal po zachytení získať extra 15 yardov. Tyler Davis už tradične predvádzal perfektné bloky a dláždi si cestu na ihrisko. Inak v podaní tight endov sme mohli v 1vs1 red zone drille vidieť niekoľko pekných catchov. Tu sú Austin Allen a Tyler Davis:

MLADÍ WIDE RECEIVERS – Nedraftovaný nováčik WR Malik Heath má za sebou skutočne skvelý tréning, keď skóroval 2 touchdowny. Ako route runner vyzeral veľmi dobre a aktuálne to vyzerá tak že on a Bo Melton súperia o potenciálnu pozíciu 6ky. Nováčik WR Dontayvion Wicks sa vrátil po otrase mozgu a jeho route running je skutočne na vysokej úrovni. Vie sa uvoľniť, vytvoriť separáciu a zahráva plays. Obidvaja mali veľmi pekné vyhraté súboj v súbojoch 1vs1 a zahrávali plays aj v tímovej časti. Matt LaFleur povedal, že tréner wide receiverov Jason Vrable mu hovoril o tom, ako mu Dontayvion po nociach neustále vypisuje a pýta sa otázky. Že neustále študuje hru.

OBRANA – Niekoľko mien malo skutočne kvalitnú Family Night:

 • V prvej obrane hral vedľa Savaga na pozícii deep safetyho opäť Jonathan Owens. Doposiaľ má za sebou podarený camp a dostal sa do konverzácie o starting safetyho.
 • V obrane sa opäť vo veľmi dobrom svetle predviedol nováčik DL Karl Brooks. Chalan zahráva plays a v backfielde doslova žije. V tímovej časti by mal 2 sacky a presadzuje sa najmä ako pass rusher.
 • Nováčik DL Colby Wooden mal tiež niekoľko veľmi kvalitných snapov a ako Brooksa, tak aj Woodena po tréningu coach Matt LaFleur vychválil. Pri jednej play sa dokonca spoločne stretli v backfielde a pripísali si tackle pre stratu yardov.
 • Niekoľkokrát sme mohli opäť vidieť ILB Quay Walkera, ktorý sa postavil na line of scrimmage ako pass rusher. Jednalo sa o situáciu, kde bol Smith s Van Nessom na edgy a Kenny Clark v strede. Mne sa toto veľmi páči a táto úloha mu za mňa ohromne sedí, kde dokáže využívať svoju extrémnu rýchlosť. Inak pri súbojoch 1vs1 bol proti AJ Dillonovi a zachytil interception (QB bol McGough).
 • DT Devonte Wyatt mal znova niekoľko perfektných plays ako pass rusher. Ak by som mal vybrať defenzívneho hráča, ktorý má za sebou doposiaľ najlepší camp, tak by som vyberal medzi Wyattom a Alexanderom.
 • CB Carrington Valentine zažil ďalší kvalitný tréning a určite sa tlačí do 53ky.
 • LB Tariq Carpenter si pripísal 2 interceptions. Na pozícii linebackera sa presunul z pozície safetyho a teraz mal svoj najlepší tréning. Prvá interception prišla v závere tréningu, kde sa jednalo o živý tackling. V skoku si v strede ihriska privlastnil loptu od QB Seana Clifforda a neskôr v rovnakom drille živého tacklovania zachytil ďalšiu loptu, kde prihrávku smerujúcu na rookie receivera Wicksa zrazil nedraftovaný nováčik safety Benny Sapp a loptu zachytil práve Carpenter. Loptu hádzal McGough.

SPECIAL TEAM – V special teame sa tiež dialo zaujímavé veci:

 • Keď sa pozrieme na zloženie kick return jednotky, tak nám možno môže niečo napovedať: Predná 5ka (Carpenter – McDuffie – Taylor – Wilson – Gaines), za nimi trojka (Kraft – Davis – Musgrave), potom 2ka (Owens – Ballentine) a kick returner Nixon. Prečo spomínam toto? Lebo special team bude jedným z faktorov ktoré budú rozhodovať súboj o 3ku na RB a Taylor je v ST. Rovnako si všímajme Innis Gainesa, ktorý hráva v druhej obrane na slote a je platný hráč do ST.
 • Lukas Van Ness bol pri punt teame využívaný ako lineman.
 • Na punt returne boli Keisean Nixon, Samori Toure a Jayden Reed.
 • Ka kick returne boli Keisean Nixon a Jayden Reed.
 • Punter Daniel Whelan dostal zopár opakovaní na výkope. Zrejme skúšame jeho všestrannosť. Počas tohto tréningu puntoval 4x, pričom mal priemer 51.0 yardov a priemerný hang time 4.58 sekundy. V blízkosti stredu ihriska dostal jeden punt, ktorý sa dotkol trávniku na 6ke a do outu vyskočil na 4ke.
 • Punter Pat O´Donnell mal tri swing-away punty, na ktorých mal priemer 53.7 yardov a hang tim 4.51 sekundy.
 • Všetky oči boli na kickerovi Andersovi Carlesonovi. Všetci vieme aké mal posledné tréningy. Teraz prišiel na Lambeau a pozeralo sa na neho 65,000 ľudí. Ako sa mu darilo? O poznanie lepšie! Prvé tri kopy: 40 (ok), 44 (ok) a 49 (ok). Druhá trojka: 43 (ok), 45 (ok) a 50 (miss – tu však bol úplne otrasný snap od nováčika Broughtona Hatchera, toto nejde na Andersa). Tretia dvojka: 51 (ok) a 53 (ok). V 2-minute drille pridal premenený 51-yardový field goal, ktorým uzatváral Family Night. Mladý kicker odkopal veľmi kvalitný tréning a toto vidíme radi! Len tak ďalej!!!
 • Pre divákov sa zahrala jedna súťaž, kde Keisean Nixon a Jayden Reed chytali punty a jednalo sa o to, kto chytí viacej lôpt za sebou bez toho, aby mu nejaká vypadla. Nixon sa dostal na 5, Reed na 3.

HRÁČI DŇA

OBRANA:

 • DT KARL BROOKS
 • DT DEVONTE WYATT
 • ILB TARIQ CARPENTER

ÚTOK:

 • TIGHT ENDS (MUSGRAVE, KRAFT, DAVIS)
 • WR MALIK HEATH

SPECIAL TEAM:

 • K ANDERS CARLSON

VÍŤAZ DŇA: ÚTOK 

GO PACK GO!!!!