Obrana opäť dominovala!

ZDRAVOTNÉ OKIENKO

PUP LIST

 • OLB Rashan Gary (koleno)
 • CB Eric Stokes (chodidlo)

Ako pre Rashana, tak aj pre Erica platí to isté čo minule, mali by sa pomaličky vrátiť niekedy počas campu. Taký je úvodný plán.

NON-FOOTBALL INJURY LIST

 • WR Grant DuBose (chrbát)

Jediným hráčom na NFI liste zostáva nováčik receiver Grant DuBose, pri ktorom čas návratu stále nebol aktualizovaný. Podľa posledných správ by sa mal vrátiť niekedy počas campu.

NOVÉ ZRANENIA

 • WR Dontayvion Wicks (otras mozgu)
 • C Jake Hanson (lakeť)

WR Dontayvion Wicks na prvom tréningu utrpel otras mozgu. Pribudlo nám nové zranenie a to pri Jakovi Hansonovi, ktorý doposiaľ hrával ako center v druhom útoku. Trápiť ho má lakeť. Na tréningu bol prítomný, bol súčasťou rozťahovačiek, ale nemal na sebe prilbu.

LT David Bakhtiari, ktorý je na upravenom osobnom rozpise tréningov, bol na tréningu prítomný a trénoval. Avšak tréning neskôr v závere opustil (2-minute drill). Po tréningu ho členovia médií videli v šatni chodiť v pohode. Packers sú s nim opatrní a nechcú nič riskovať.


ROSTER MOVES

Naši Green Bay Packers prepustili nedraftovaného nováčika na pozícii tight enda Camren McDonalda, nedraftovaného nováčika na pozícii ofenzívneho linemana Chucka Filiagu a outside linebackera La´Dariusa Hamiltona. Ako korešpondenčné transakcie sa udiali nasledujúce podpisy linebackera Aarona Mosbyho, centra Cole Schneidera a wide receivera Andre Millera.

Na pozícii tight enda zrovna nemáme najväčšiu hĺbku, avšak nedraftovaný McDonald bol úplne jasne za našou TOP 4 kou na pozícii tight enda a jeho cesta do 53ky bola prakticky nemožná. Packers sa očividne páči čo majú vo svojom tight endovi Henrym Pearsonovi, ktorého prerovili na fullbacka/H-backa.

Ďalší nedraftovaný nováčik Filiaga je rozhodne šikovný guard, ale túto pozíciu máme pokrytú. Jenkins, Runyan, Newman, Rhyan. Filiagova cesta do 53ky nebola reálna a nás tlačí topánka na centrovi.

Hamiltona sme podpísali z practice squadu Buccaneers v roku 2021 a v našich farbách dosiahol do 9 zápasov. Naša hĺbka na pozícii edge rushera je pomerne veľká. Vyzerá to tak, že Rashan Gary by mohol byť ready na week 1, za ním je Preston Smith, Justin Hollins, Kingsley Enagbare a Lukas Van Ness. Plus nedraftovaný nováčik Brenton Cox je skutočne zaujímavým hráčom a Hamilton bol za týmito hráčmi zaseknutý. Tímy si v tejto časti training campu trieda spodok súpisku a Hamilton bol na jej spodku.

Nováčikovia na pozícii wide receivera Grant DuBose a Dontayvion Wicks nie sú k dispozícii a na pozícii wide receivera potrebujeme extra muža. Andre Miller je pomerne veľký receiver, keď meria 188 cm a váži 100 kg. Na college hrával ako receiver, ale po odchode z college ho v roku 2022 podpísali ako nedraftovaného New York Giants, kde strávil celú sezónu v practie squade a skúšali ho ako tight enda. Packers ho však vedú ako receivera. Na college hrával za Maine. Celkovo odohral za Maine 38 zápasov počas 4 sezón a jeden rok strávil na Husson University. Vo farbácha Maine nachytal 104 prihrávok pre 1,848 yardov a 14 touchdownov.

Náš second string center Jake Hanson má zdravotné problémy s lakťom a tak sme okamžite potrebovali ďalšieh centra. Gutekunst sa rozhodol podpísať známu tvár centra Cole Schneidera. Ten bol minulý rok u nás počas training campu a mal by náš útok poznať. Vtedy si v strede augusta poranil článok a bol prepustený. Potom však šiel do USFL a odohral veľmi dobrú sezónu za Birmingham Stallions.

Aarona Mosbyho sme získali z waivers Caroliny Panthers. V roku 2022 vstupoval do NFL ako nedraftovaný nováčik z Fresno State. V drese Panthers sa ako rookie objavil v troch zápasoch a celkovo odohral 35 snapov, z čoho 33 bolo v special teame. Je to linebacker, ktorý vo svojej seniorskej sezóne na Fresno State vyprodukoval 15.5 tacklov pre stratu yardov, 6.5 sackov a 6 forced fumbles. Je rozhodne všestrannejším hráčom než Hamilton. Na Fresno State hrával ako defenzívny back, off-ball linebacker a edge rusher.


POSTREHY Z TRÉNINGU

Prvý tréning, ktorý sa odohral v komplet chráničoch! Ale okrem toho to bol pomerne nudný tréning. Veľa zaujímavého sa neudialo, ale zachránil to Romeo a videli sme veľmi zaujímavú rotáciu v prvej ofenzívnej lajne!

Ak by vás zaujímalo, že čo je kľúčom k úspechu a ako sa z vás môže stať jeden z najelitnejších cornerbackov na svete, tak sa pozerajte na Jaira Alexandera. Ten prišiel na tréning skorej než hocikto iný a prechádzal si svoje vlastné veci.

Wide receiver Christian Watson trošku aj hecoval prítomných fanúšikov:

Dajme si jedno video z rozcvičky a to Jordan Love ako roluje do ľavej strany a hádže loptu do sieťky:

JORDAN LOVE – Tento tréning rozhodne nepatril medzi jeho najkvalitnejšie. Skompletoval 7/16 prihrávok. Nemal veľa možností kam ísť s loptou. Obrana si to perfektne pokrývala. Nerobil zlé rozhodnutia, neprehadzoval lopty príliš zle, nepodhadzoval, žiadna lopta nesmrdela íčkom. Ale celkovo útok bol proste prehratý obranou. Niektoré lopty musel odhodiť, niektoré boli dropnuté, niekde nemal s loptou kam. Skúšali sa aj s Jordanom nejaké RPO, ale Nixon si pokryl.

Jeho tréning začal veľmi dobre. Skompletoval 4 prihrávky z piatich, vrátane perfektne hodenej lopty na out routu, ktorú bežal WR Christian Watson proti CB Jairovi Alexanderovi. Toto má skutočne vycibrené. Ďalšia pekná play bola pri hlbokej play-action, kde sa mu nikto neuvoľnil. Následne zaimprovizoval a hodil loptu na tight enda Luka Musgrava, ktorý bol voľný na line of scrimmage a získal 10 yardov. Pri tejto play bolo vidieť, že Jordan za tie tri roky čosi od Aarona odkukal.

Avšak v red zone bol len 1/5. Jediná skompletovaná prihrávka bola na tight enda Luka Musgrava, ktorá znamenala touchdown. Jednalo sa o play, kde bol Jordanov prvý read pokrytý, ale on neprestal skenovať obranu a vyplatilo sa mu to. Musgrave sa objavil za linebackerom Quay Walkerom a počas toho ako sa mu pocket rozpadal doručil loptu do rúk na milimeter presne na svojho tight enda. „On tam len tak plával. Odviedo dobrú prácu v tom, že si našiel voľný priestor priamo za Quayom. Myslím si, že Quay sa skoro dokázal lopty dotknúť, takže odviedol (Musgrave) skvelú prácu v koncentrácii a vďaka tomu mohol dokončiť play,“ povedal po tréningu Jordan. Pri jednej play mal smolu. V end zóne našiel nováčik wide receivera Jaydena Reeda, ktorý loptu dropol. Jednalo sa o zložitejšiu loptu, keď bol na ňom obranca, ale Love to hodil presne do jeho rúk.

Pri simulácii záveru zápasu, kde mu zostávalo 14 sekúnd do konca zápasu, tak trafil receivera Watsona na rýchlom oute do ľavej strany, kde bol v coverage cornerback Rasul Douglas. Po zachytení zostávalo 8 sekúnd a následne kicker Carlson premenil game-winning 46-yardový field goal.

Keď sa pozrieme na jeho 2-minute drill, tak ten sa nikam nedostal. Začínal sa za stavu 24-27, do konca zápasu 1:05, 0 timeoutov a lopta bola zhruba na vlastnej 35-4 0ke.Hádzali sa štyri prihrávky a jediná skompletovaná prihrávka bola na running backa AJ Dillona pre 0 yardov. Prvý down bola neskompletovaná prihrávka na receivera Reeda, ktorú zrazil cornerback Nixon. Druhá play bol spomínaný checkdown. Tretí down hádzal loptu na receivera Watsona a dal mu šancu zahrať play na loptu. Cornerback Rasul Douglas však mal skvelú coverage a prihrávka bola neskompletovaná. Na 4. downe mal šancu na deep ball, avšak o trošilinku prehodil wide receivera Jaydena Reeda, ktorý bežal deep crossing routu a mal náskok jedného kroku pred safetym Savagom.

BACKUP QB – Danny Etling zahrával rovnakú situáciu ako Jordan v 2-minute drille. Prvá prihrávka sa skončilo skompletovanou loptou na WR Malika Heatha pre 8 yardov, ktorý bežal rýchly out. WR Bo Melton si dokázal získať separáciou proti cornerovi Ballentinovi na out route, ale Etling ho prehodil. Následne prišiel false start. Etling musel získať first down a v strede ihriska našiel WR Heatha. Ďalšia play prišiel slant opäť na Heatha pre zisk 5 yardov, ale čas bežal. Etling následne našiel v strede ihriska pre prvý down receivera Wattsa a potom prišiel spike, keď do konca zostávalo 7 sekúnd. Prišla neskompletovaná prihrávka, ktorá bola naschvál aby sa ešte odčítal nejaký ten čas. S uplynutím času Carlson netrafil svoj 52-yardový kop. Pri end-game situation drille obrana poslala all out blitz na Etlinga a ten hodil krásnu hlbokú loptu na úplne voľného wide receivera Bo Meltona, ktoroý skóroval touchdown. Pri tejto play porazil cornera Valentina.

SÚBOJE 1 VS 1 – opäť sme boli svedkami niekoľkých zaujímavých individuálnych súbojov:

 • OL PASS PROTECTION VS PASS RUSH – Guard Sean Rhyan vyhral všetkých 5 opakovaní proti nováčikovi DL Colby Woodenovi. Guard Elgton Jenkins si na dvoch opakovaniach poľahky poradil s DT TJ Slatonom. OT Yosh Nijman si pripísal dve výhry proti nováčikovi OLB Lukasovi Van Nessovi. OT Rasheed Walker prehral obidva opakoavnia proti nedraftovanému nováčikovi OLB Brentonovi Coxovi, ktorého obidva opakovania boli skutočne kvalitné. DT Devonte Wyatt mal 2 nádherné power rushes – pri prvom zatlačil dozadu C Josha Myersa a poslal ho na zadok (prvé opakovanie vyhral Myers). Pri ďalšom položil na zadok aj Jean Delanca.
 • WR/TE VS DB – Pri tomto drille mal Jordan Love dve skvelé deep balls. Prvá bola na WR Jadakisa Bondsa proti LB Tariqovi Carpenterovi a druhá na TE Luka Musgrava proti S Anthonymi Johnsonovi. WR Bo Melton zahral veľmi peknú play, keď skóroval leaping touchdown cet slota Innis Gainesa. CB Keisean Nixon perfektne prečítal out routu v podaní WR Samoriho Toureho, podskošil loptu ktorú hádzal Jordan a pripísal si íčko. WR Cody Chrest predviedol krásny one handed catch v end zóne proti CB Ballentineovi, ktorý mal skvelú coverage, ale ani to nestačilo. QB Sean Clifford mal krásnu deep loptu na WR Samoriho Toureho, ktoré porazil CB Keiseana Nioxna a tak si opakovania rozdelili. CB Shemar Jean-Charles si pripísal 2 DPIs proti WR Malikovi Heathovi, nevyzerá to s ním dobre. WR Christian Watson porazil CB Rasula Douglasa na stante. WR Romeo Doubs predviedol jedno krásne opakovanie proti CB Jairovi Alexanderovi, kde sa zahral na Randyho Mossa, máme aj video! Lopta bola zámerne podhodená a hovoril aj o tom Jordan, že chce aby sa chalani museli o loptu biť. Inak pri druhom opakovaní vyhral Doubs opäť a tak tento súboj ovládol!

ÚTOK – V útoku toho veľa pozitívneho počas tímovej časti neprišlo, keď si to celé ešte len sadá a náš nový mladý útok je pokope prakticky jeden týždeň. Ale aj tak tu máme zopár poznatkov:

 • OL Zach Tom dostal opakovania na pozícii centra v prvej OL!! Vyzerá to tak, že Myersovi horí pod zadkom. Ja osobne z tohto moc nadšený nie som. Áno, chceme dostať na ihrisku 5 najlepší linemanov, ale keď je Tom lepší pravý tackle než Yosh Nijman, tak za mňa by sme tu mali uprednostniť pozičnú hodnotu. Prípadne to bolo len kvôli zraneniu Hansona?
 • Zatiaľ čo Tom hral na centrovi, tak na RT bol Yosh Nijman. Keď sa do prvého útoku vrátil Myers na centra, tak na RT zostal Nijman a Tom bol out.
 • V 2-minute drille chýbal LT David Bakhtiari a naša OL tu vyzerala nasledujúco: Nijman-Jenkins-Myers-Newman-Tom.
 • Zatiaľ čo bol Tom na centrovi, tak Josh Myers v druhom útoku predviedol ďalšie 2 fumbles na snape, čo už je jeho tretí, resp. štvrtý počas tohto campu. Tentokrát to bolo s Etlingom. Prvé dva boli s Jordanom. Nevieme, či sú to jeho chyby alebo nie. Rozhodne to môžu byť chyby aj QB. To nevieme. Ale pri všetkých 4 fumbloch je len jeden rovnaká premenná a to on.
 • Zopár snapov dostal na centrovi aj Jon Runyan.
 • RB AJ Dillon hneď na prvej play doslova prebehol cez ILB Quay Walkera. Prvý tréning komplet v chráničoch a už to lietalo!
 • WR Jayden Reed bol opäť využitý na jet sweep, kde zase raz ukázal svoju rýchlosť a získal first down.
 • Nováčik RB Lew Nichols si pripísal pekný beh, keď prebehol cez cornerbacka Kiondre Thomasa pre veľký zisk. Následne mu cestu robil fullback Henry Pearson, dostal sa do open fieldu a svoj beh zakončil ešte stiff armom pre zisk ďalších extra yardov. Naozaj pekné behy. Doposiaľ mal veľké problémy s rukami, keď dropoval lopty pri súbojoch 1vs1, ale aj v tímovej časti.
 • Spomínaný FB Henry Pearson dostal kopec priestoru v prvom útoku a to najmä v I formácii.

OBRANA – Obrana tento tréning opäť opanovala a tu je niekoľko poznatkov:

 • DT Devonte Wyatt sa ukazuje vo veľmi dobrom svetle. Na každom tréningu zahráva plays.
 • V prvej obrane hral vedľa Prestona Smitha primárne nováčik Lukas Van Ness a nejaké snapy aj Justin Hollins.
 • DT TJ Slaton opäť raz dokázal zatlačiť OL a opäť sa dotkol lopty vo vzduchu.

SPECIAL TEAM – kicker vyzerá byť neistý a súťaž o puntera sa vyostruje!

 • ANDERS CARLSON – Nováčikovi minulý tréning totálne nevyšiel a v tomto si chuť napravil len trošičku. Premenil 5/8 pokusov o field goal. Jeho prvé tri pokusy boli nasledujúce: 40 (miss), 45 (ok) a 47 (ok). Ďalšie tri pokusy: 50 (miss), 48 (ok) a 52 (ok aj napriek vysokému snapu a tento totálne kopol, keď to vyzeralo, že to bude ok aj zo 70 yardov). Jeho 52-yardový kop pri 2-minute drille bol nepresný. V tímovej časti si pripísal ešte jeden úspešne premenený 46-yardový. Silu má, o tom žiadna. Ale musí sa naučiť byť konzistentný.
 • DANIEL WHELAN – Punter Daniel Whelan mal ďalši skvelý deň. Jeho prvé dva punty merali cca 60 yardov s masívnym hang timom. Ale jeho Aussie-style punty do inside 10 neboli až také efektívne ako u veterána Pata O´Donnella.

HRÁČI DŇA

OBRANA:

 • DT DEVONE WYATT
 • G SEAN RHYAN

ÚTOK:

 • WR BO MELTON
 • RB LEW NICHOLS

VÍŤAZ DŇA: OBRANA