Rashan Gary je späť!

ZDRAVOTNÉ OKIENKO

PUP LIST

 • CB Eric Stokes (chodidlo)

Pri Ericovi sa stále nič nemení. Matt LaFleur pred týmto tréningom povedal, že ešte nie je pripravený na to aby mohol byť aktivovaný z PUP. Začínam si možno myslieť, že sezónu začne na PUP.

ZRANENIA

 • RB Lew Nichols (rameno)
 • OT Luke Tenuta (členok)
 • RB Tyler Goodson (rameno)
 • ILB De´Vondre Campbell (členok)
 • WR Bo Melton (hamstring)
 • DL Jason Lewan (chrbát)
 • WR Dontayvion Wicks (hamstring)
 • FB Henry Pearson (koleno)
 • S Tarvarius Moore (koleno)

Počas zápasu s Bengals sa zranil OT Luke Tenuta a LaFleur nám povedal, že keď neberie do úvahy zranenie Davisa, tak práve Tenuta bude najdlhšie out. RB Tyler Goodson si v zápase s Bengals poranil rameno. WR Dontayvion Wicks opustil zápas s Patriots kvôli problémom s hamstringom. FB Henry Pearson si v zápase s Patriots poranil koleno. Rovnako sa v zápase s Patriots zranil aj DL Jason Lewan. Zranenie S Tarvariusa Moora by nemalo byť vážne a bude sa každodenne posudzovať, kedy sa môže vrátiť do tréningu. Zranenie ILB De´Vondre Campbella by podľa slov nášho generálneho manažéra Briana Gutekunsta nemalo byť vážne a mal by stihnúť first week proti Bears.

CB Corey Ballentine, OT Caleb Jones a DB Innis Gaines boli späť na tréningu po zraneniach.

LT David Bakhtiari, ktorý je na upravenom osobnom rozpise tréningov, sa tréningu nezúčastnil.


ROSTER MOVES

Prepustený bol center Jake Hanson, ktorý si v zápase s Patriots poranil holeň. Aj bez tohto zranenia bola jeho cesta do 53ky longshotom a do practice squadu by asi nešiel.

Tight end Tyler Davis bol umiestnený do injured reserve a sezóna sa pre neho skončila. V zápase s Bengals si pretrhol predný krížny väz.

Popísal sa nedaraftovaný nováčik na pozícii linebackera Marvin Pierre. Na college hrával za Kent State a vo svojej poslednej sezóne na tejto univerzite nazbieral 96 tacklov, 7.5 tacklov pre stratu yardov, 1.5 sackov, 2 forced gumbles a 1 interception v 11 zápasoch. Do NFL prišiel v roku 2023 ako nedraftovaný nováčik a určitý čas strávil v Arizone Cardinals. Ale na začiatku júna bol prepustený. Portál PFF ho počas poslednej sezóny ocenil 46 stopkami a 10 tlakmi na QB na 716 snapoch. Jeho 46 stopiek bolo 30. najlepšie číslo vo svete univerzitných linebackerov. K tomu missol 14 tacklov. V special teame vyprodukoval 8 tackles, ale ďalších 6 missol. Jeho RAS (Relaative Athletic Score) je 9.08 z 10.

Druhým hráčom, ktorý sa čerstvo podpísal je cornerback Elijah Hamilton. Tento corner vstupoval do NFL v roku 2022 ako nedraftovaný nováčik z Louisiana Tech. Štyri sezóny strávil vo Vanderbilte, ale na svoju poslednú v roku 2021 sa presunul práve do Louisiany. Tu odohral 10 zápasov, v ktorých nastúpil na 227 snapov a pripásal si jednu zrazenú prihrávku. V NFL strávil čas s Miami Dolphins a posledne hrával za St. Louis Battlehawks v XFL. Počas sezóny 2023 v drese Battlehawks na 317 snapoch v deviatich zápasoch pustil 13 prihrávok a zrazil 2 prihrávky. Jeho RAS je 8.79 s 10.0.


POSTREHY Z TRÉNINGU

Tento tréning bol trošičku narúšaný silnejším vetrom a zajtrajší posledný verejný tréning sa presúval na skoršiu hodinu, aby sa hráči vyhli vysokým teplotám, ktoré budú v Green Bay panovať.

Najhlavnejšou správou dňa je určite návrat outside linebackera Rashana Garyho do tímových drillov (11 vs 11). Tímovej časti za zúčastnil po prvýkrát od svojej aktivácie z PUP listu. Na úvod tréningu dokázal v individuálnych súbojoch poraziť OL Zacha Toma a svoj návrat do tímovej časti oslávil sackom. Jaire Alaxander po tréningu povedal, že zdravý Rashan Gary je podľa neho ako Superman a že robí jeho prácu oveľa, oveľa ľahšou.

Ak by vás zaujímali individuálne súboje 1vs1 v DL vs OL, tak tu je ich výpis:

V úvode tréningu sme mohli vidieť aj na naše pomery netradičnú hru 7 vs 7. Jordan mal dve prihrávky, pri prvej nebol nikto voľný a na druhej skompletoval prihrávku na WR Doubsa na krátkej out route. Najzaujímavejšia play bola tá, kde sa rookie safety Anthony Johnson naťahoval po deep ball smerujúcej na wide receviera Grant DuBosa. Pripísal si tu zrazenú prihrávku. V coverage na DuBosovi bol innis Gaines.


JORDAN LOVE

Tento tréning bol ďalším solídnym dňom pre nášho mladého 24 ročného quarterbacka. Skompletoval 16/23 prihrávok pre 3 touchdowny a 0 interceptions. Po väčšinu tréningu bol presný, atakoval stred ihriska, prechádzal si svoje ready a hral v rytme.

Prvá pekná prihrávka prišla po play-action, keď našiel v strede ihriska wide receivera Christiana Watsona pre pekný zisk 15 yardov. Watson tu bežal in breaking routu, našiel dieru v zónovej obrane a Jordan loptu doručil ponad linebackerov a pred safeties.

Druhý parádna play prišla o niečo neskôr, keď pod tlakom zo svojej zadnej nohy nejakým zázračným spôsobom našiel wide receivera Jaydena Reeda, ktorý bol voľný v downfielde. Reed túto bombu od Lova chytá cez rameno, corner Nixon ho už dobehnúť nevie a je to 61 yardový touchdown. Pri tejto play bol Reed na slote v súboji 1vs1 proti cornerovi Keisean Nixonovi. Pri tejto play mal tlak na quarterbacka Rashan Gary, možno by to mohol byť aj sack, ale ťažko povedať.

Hneď za big play na Reeda sa zahrala ďalšia big play. Love bol pod tlakom, keď Enagbare spoločne s Van Nessom zbúrali jeho pocket a musel si z neho povybehnúť. Jordan získal čas povystúpením z pocketu a hodil loptou ku pravej sideline na receivera Romeo Doubsa, ktorý sa po ňu vyšplhal do vzduchu a dokázal ju zachytiť. V coverage tu bol na ňom corner Rasul Douglas. Love loptu hodil mimo správneho postavenia tela kde to dokáže kompenzovať svojou talentovanou rukou. Lopta bola umiestnená tak, že ju mohol chyť len Romeo. Naozaj krásna improvizačná play od Lova.

Nasledujúca play bola zrazená defenzívnym backom Innis Gainesom, kde mal zo slotu blitz a dokázal zraziť loptu, ktorá smerovala do flatu na running backa AJ Dillona. Avšak hneď na ďalšej play útok predviedol parádny middle screen na running backa Aarona Jonesa, ktorý sa skončil 80 yardovým touchdownom. Skutočne perfektne odvedená práca od celého útoku.

Následne sa zahrával drill, kde bola lopta na 25ke, do konca zápasu zostávalo 17 sekúnd a útok nemal k dispozícii ani jeden timeout. Hneď na prvej play tohto drillu Jordan našiel svojou prihrávkou receviera Christiana Watsona na slante, ktorý skóroval 25-yardový touchdown. Pokrýval ho corner Keisean Nixon, ktorý pri tom ako Watson menil smer behu sa s ním nedokázal udržať a spadol.

Move the ball drill, ktorý sa začínal na vlastnej 5-yardovke začal Jordan skompletovanou 15-yardovou prihrávkou na receivera Jaydena Reeda. Na 3rd&3 sa Jordan snažil svojou prihrávkou nájsť receivera Romeo Doubsa, ale rookie cornerback Carrington Valentine predviedol ukážkovú coverage a šanca na skompletovanie tu bola nulová. Potom Jordan hodil privysokú loptu na tight enda Luka Musgrava, čo mohol byť pekný zisk na 3rd&7. Lopta bola určite vyššia, než ako káže kostolný poriadok, ale Musgrave ju mohol mať. Na ďalšej play našiel v strede ihriska na slante receivera Christiana Watsona pre pekný zisk. Jordan za jeden training camp nahádzal azda viacej lôpt do stredu ihriska než Aaron Rodgers za celú NFL kariéru. Ďalšia lopta do stredu ihriska, tentokrát na receivera Samoriho Toureho. V strede ihriska bol safety, tak to Jordan hodil za Samoriho, aby ho svojou prihrávkou nenaviedol rovno na safetyho, ktorý by ho zdemoloval. Toure spravil catch v slide a získať 24 yardov. Takto si wide receivers získavajú dôveru svojho quarterbacka. Nasledujúca prihrávka bola neskompletovaná. Jednalo sa o deep ball na receivera Jaydena Reeda, ale corner Carrington Valentine si to perfektne pokryl a prihrávku zrazil. Pri tejto play bol aj safety Anthony Johnson, ktorý je spomedzi safeties najčastejšie pri lopte.


POZNATKY K ÚTOKU

 • Starting ofenzívna lajna hrala v nasledujúcom zložení: Walker – Jenkins – Myers – Runyan – Tom
 • Vyzerá to tak, že Walker na depth chart predbehol Yosha Nijmana. Aj v zápase hral pred Nijmanom a to ešte vtedy keď bol na ihrisku Jordan. Keby mu neverili, určite by ho tam nedali. A zatiaľ hrá skutočne lepšie než Nijman.
 • Druhá ofenzívna lajna hrala v nasledujúcom zložení: Jones – Rhyan – Empey – Newman – Nijman
 • Hneď v úvode predviedol center Empey a quarterback Clifford fumble pri snape.
 • Fumble pri snape sa udial aj prvému útoku. Myers snapoval loptu a ako bol Musgrave za nim v motion, tak ho lopta trafila do nohy. Po tejto play tréneri niečo hovorili Musgravovi, čiže to asi mohla byť jeho chyba. Následne prišli dve penalty (holding Walker a false start Musgrave, ďalší false start od Krafta a aj od Toureho), útok mal skutočne ťažký vstup do tréningu. Toto sa stáva, keď máte takto mladý útok.
 • Ofenzívna lajna podávala kvalitné výkony v passs protection, ale teraz sa už pridáva aj blokovanie pre behy. Aaron Jones a aj AJ Dillon mali niekoľko pekných dier a pri touchdownovom screene cez celé ihrisko sa Jonesa ani jeden obranca nedotkol.
 • Hneď v úvodnej časti bol tight end Austin Allen vyskúšaný na blokovanie. Pri jednom snape ho porazil OLB Brenton Cox pre sack a pri ďalšom sa cez neho Cox opäť predral a tackloval running backa Wilsona.
 • H-back Josiah Deguara mal doposiaľ pomerne nevýrazný training camp, ktorý bol ovplyvnený aj zranením lýtka. Ale tento tréning mu vyšiel. Pri jednej play predviedol prekrásne zachytenie blitzu, vďaka čomu moho Jordan nájsť AJ Dillona vo flate pre zisk cca 10 yardov. Potom predviedol aj pekný blok v downfielde.
 • V move the ball drille našiel quarterback Alex McGough svojou prihrávkou wide receivera Jadakisa Bondsa, ktorý sa popri pravej sideline uvoľnil cez cornera Kiondre Thomasa a skóroval 91 yardový touchdown. Jednalo sa o play na 3rd&3. Veľmi pekná lopta od našej trojky na quarterbackovi.

POZNATKY K OBRANE

 • Pri absencii ILB Campbella bola starting dvojica na tejto pozícii zložená z dvojice Quay Walker a Isiah McDuffie.
 • Na pozícii safetyho hrali v prvej obrane Darnell Savage a Rudy Ford. Niekoľko snapov tu odohral aj Jonathan Owens, ale ten bol primárne v druhej obrane s Anthonym Johnsonom. Trojkou boli Dallin Leavitt a Benny Sapp.
 • OLB Kinsgley Enagbare pokračuje v skvelých výkonoch. Predral sa cez LT Walkera a ten si musel vypomôť holdingom. O pár plays neskôr sa spoločne s DT Devonte Wyattom stretli pri Lovovi a mali by sack.
 • V obrane hral veľmi dobre DT Kenny Clark, keď v backfielde bol veľmi často a maril jednu behovú play za ďalšou.
 • Po návrate zo zranenie odohral DB Innis Gaines svoje snapy na slote v druhej obrane. Mal aj jeden krásne načasovaný blitz zo slotu a zrazil prihrávku.
 • Kvalitný tréning odohral aj nováčik OLB Lukas Van Ness a bol to asi jeho najlepší tréning za posledný týždeň/dva. V niekoľkých prípadoch bol pri quarterbackovi.

POZNATKY K SPECIAL TEAMU

 • Nováčik na pozícii kickera Anders Carlson odkopal ďalší mizerný tréning. Na prvej sérii troch pokusov bol 2/3, keď premenil kopy z 33ky a 47ky a jeden miss prišiel zo vzdialenosti 45 yardov. Na druhej trojke bol 0/3, keď nepremenil kopy z 50ky, 51ky a 52ky. Jednalo sa o veternejší tréning, ale takéto výkony sa diať nemôžu
 • Čo stojí za zmienku, tak holderom pri oboch jeho úspešných pokusoch bol O´Donnell.

NAJLEPŠÍ HRÁČI DŇA

ÚTOK:

 • QB Jordan Love
 • WR Jayden Reed
 • WR Christian Watson
 • TE Josiah Deguara

OBRANA:

 • CB Carrington Valentine
 • OLB Kingsley Enagbare
 • DT Kenny Clark

GO PACK GO!!!