Prvý spoločný tréning s New England Patriots v Green Bay!

ZDRAVOTNÉ OKIENKO

PUP LIST

 • CB Eric Stokes (chodidlo)

Eric by sa mal podľa posledných správ vrátiť niekedy počas campu.

ZRANENIA

 • RB Lew Nichols (rameno)
 • OT Luke Tenuta (členok)
 • LB Tariq Carpenter (chrbát)
 • RB Tyler Goodson (rameno)
 • OT Caleb Jones (členok)
 • CB Corey Ballentine
 • DT Kenny Clark (chrbát)
 • ILB De´Vondre Campbell (členok)
 • WR Bo Melton (hamstring)

Počas zápasu s Bengals sa zranil OT Luke Tenuta a LaFleur nám povedal, že keď neberie do úvahy zranenie Davisa, tak práve Tenuta bude najdlhšie out. RB Tyler Goodson si v zápase s Bengals poranil rameno a mal tú srandu na rameno, čo si zavesíte ruku a rameno odpočíva. Keď sa ho novinári v šatni spýtali, že je oukej, tak začal s rukou hýbať a ukázal, že to nie je nič vážne. V pondelok nám pribudlo nové zranenie a to DT Kenny Clark, ktorý má problémy s chrbtom a na tomto prvom spoločnom tréningu sa Kenny vonku ani len neukázal. Je možné, že bol vo vnútri Don Hutson Centra a tam si sedel na bicykli.

Nové zranenie sa objavilo pri našom starting ILB De´Vondre Campbellovi, ktorý na tréningu chýbal pre problémy s členkom. Plus nové zranenie vyskočilo aj pri WR Bo Meltovi, ktorý má problémy s hamstringom.

Bolo nám reportované, že CB Jaire Alexander mal menšie problémy s trieslom. Ale na tréningoch bol a trénoval. Zúčastnil sa aj niektorých tímových drillov.

LT David Bakhtiari, ktorý je na upravenom osobnom rozpise tréningov, sa tréningu nezúčastnil.


POSTREHY Z TRÉNINGU

V stredu bol na programe prvý spoločný tréning s New Englandom v Patriots v našom tréningovom komplexe oproti Lambeau Fieldu! Do Green Bay tak zavítal tím Billa Belichicka, ktorý je známy svojou vždy skvele pripravenou obranou. Pre nášho mladého quarterbacka Jordana Lova a jeho mladý/neskúsený útok sú to neoceniteľné snapy, ktoré predstavujú fantastický test. Pred tréningom nám Matt LaFleur povedal, že s Belichickom sa nerozprával o tom, že majú Jordana bitzovať viacej a že nemá ani len šajnu o tom, čo bude defenzívne Belichick počas týchto dvoch tréningov robiť. Takže náš útok bude musieť byť pripravený na hocijaký možný personnel a schematické prístupy.

Matt LaFleur nám tiež oznámil, že pred tréningom mal pre svoj tím príhovor ohľadom toho, že chce aby hrali na čiare, ale neprekračovali ju. Aby sa neopakovalo niečo podobné ako minulý week proti Benglas. Zaujíma vás, ako takýto Mattov príhovor vyzeral? No opísal nám to takto: „Videli ste niekedy Peaky Blinders? Pamätáte si na scénu, keď prišiel Thomas Shelby a povedal ´žiadne bitky´? Tak to vyzeralo takto.“ Táto jeho reč zrejme trošku pomohla. Lebo počas tréningu tu boli šance na nejakú strkanicu. Na jednej play defenzívny back Patriots spravil horse-collar na WR Christianovi Watsonovi, ten ale odtiaľ odišiel ešte pred tým, ako k niečomu mohlo dôjsť. Potom počas puntov dvaja hráči Patriots stlačili Wicksa medzi seba a strčili ho na zem. Ten sa rozhorčil, prehodil niekoľko slov, no potom za nim prišiel Watson a ukľudnil ho. Po tejto play prišiel aj tréner Patriots za defenzívnym backom, ktorý bol pri tejto play a jasne mu povedal, že žiadne bitky sa diať nebudú. Ku koncu tréningu sa tiež skoro pobil corner Patrots Jalen Mills a tight end Packers Jadakiss Bonds.

Aaron Jones si pred tréningom trošku zabehol so svojimi synom Aaronom LaRae Jonesom (ten najmenší).


JORDAN LOVE

Jordan odohral fantastický tréning. Celkovo skompletoval 16/28 prihrávok pre 3 touchdowny, 0 interceptions a nebyť niekoľkých tesných plays o ktorých si povieme, tak by to bolo ešte oveľa pestrejšie. Obrana Patriots sa mu snažila pokrývať deep shots a on rozdával loptu väčšinou do priestoru vo flate a v strede ihriska. S loptou bol efektívny, staral sa o ňu, neponúkal obrane Patriots možnosti na turnover, prechádzal si svoje ready, pod tlakom nepanikáril, keď musel nehanbil sa zobrať checkdown, využíval svoj skvelý hard count (ďalšie nachytanie obrany, už tretí tréning po sebe) a keď bola možnosť, tak vygeneroval big play. Tento jeho výkon je úctyhodný aj vzhľadom na to, že obrana Patriots na neho hádzala rôzne blitzy, rôzne personnels a neskoré zmeny v secondary tesne pred snapom. Toto je to, čo môžeme očakávať aj počas sezóny. Obrany sa budú snažiť Jordana čo najviac zmiasť, takže toto je pre neho skvelá škola futbalu.

Tréning začal krátkymi skompletovanými prihrávkami, ktoré mu obrana Pats ponúkala. Bol tam swing pass na RB Dillona pre niekoľko yardov, slant na WR Watsona, či krátky crosser na WR Doubsa. Celkovo bol v tejto časti 4/4. Po pár behových pokusoch pre minimálne zisky sa Jordan rozhodol hádzať deep ball na WR Christiana Watsona ku ľavej sideline. Bola to skvelá lopta, Love ju hodil perfektne medzi cornera a safetyho, ale Watsonovi preletela pomedzi ruky. Hneď na ďalšej play našiel v strede ihriska WR Jaydena Reeda, ktorý bežal slant a loptu doručil presne do behu. Následne tu mal ešte krátku prihrávky, dve neskompletované a celkovo bol 7/9.

Druhú časť tréningu začal 25-yardovou touchdownovou prihrávkou na tight enda Luka Musgrava. Bola to krásna prihrávka na pravom seame do end zóny, kde sa Luke po ňu vyšplhal a vo vzduchu loptu aj zachytil. Na tejto play sa Luke presadil cez Kyla Duggera.

Druhá prihrávka bola neskompletovaná na wide receivera Jaydena Reeda. Vyzeralo to tak, že Reed sa pri konci svojej routy trošku zasekol a to spôsobilo trošku dlhšiu loptu. Patriots tu mali kvalitnú coverage. Tretia passová play v tejto časti priniesla krásny touchdown v podaní wide receivera Romeo Doubsa. Ďalší parádny hod a catch. Rozhodca pôvodne ohlásil, že sa Doubs nedokázal dokončiť catch v ihrisku, ale nakoniec play otočil. Tento red zone drill Jordan zakončil 2/3 prihrávok pre 2 touchdowny.

Pri end zone drille z 10 yardovej línie si jeden krásny catch v skoku pripísal nováčik receiver Jayden Reed. Na konci end zóny vyhral svoj súboj proti Marcusovi Jonesovi. Jordan Love hodil perfektnú loptu, kde ju mohol chytiť len Jayden, ten opäť raz ukázal, že aj keď je vzrastovo menší, tak tieto plays zahráva pravidelne, jedine pri dopade sa mu nepodarilo udržať obe nohy v ihrisku.

V útoku sme boli aj trošku kreatívni a pop pass v backfielde dostal tight end Luke Musgrave, kde sme chceli využiť jeho veľkú postavu skombinovanú s ohromnou rýchlosťou. Luke tu z 10-yardovej línie získal 7 yardov.

Na radu prišiel skutočný move the ball drill. Hneď na prvej play hádzal Jordan Love deep ball na receivera Romeo Doubsa po play-action, kde running back Aaron Jones perfektne zachytil blitz. Loptu umiestnil medzi dvoch obrancov, kde ju mohol chytiť len Doubs. Avšak ten ju nedokázal chytiť, lebo corner ju zrazil. Doubs sa tu uvoľnil cez defenzívneho backa Jacka Jonesa na deep corner route do pravej strany. Vyzeralo to tak, že Doubs nedokázal nájsť loptu vo vzduchu dostatočne skoro. Po false starte, nejakom behu, neskompletovanom hode do stredu ihriska na Reeda prišla play celého tréningu. Ofenzívna lajna Jordanovi dopriala dostatok času a ten na deep crossing route našiel wide receviera Christiana Watsona, ktorý sa ocitol za chrbtami defenzívnych backov Patriots. Jeden sa aj v skosku snažil loptu zraziť, ale neúspešne. Watson sa uvoľnil cez cornerbacka Christiana Gonzalesa, chytá presnú loptu od Jordana a skóruje 75 yardový touchdown. Jordan po tréningu povedal, že tento route koncept pre Watsona sa snažili trafiť niekoľkokrát počas doterajšieho priebehu campu a končene im to vyšlo. Hneď za tým prišla 15-yardová prihrávka na wide receivera Samoriho Toureho.

Na záver tréningu už tradične prišiel 2-minute drill. Zápas je vyrovnaný, do konca zápasu zostáva 1:30, útok má k dispozícii len jeden timeout a lopta je umiestnená na vlastnej 25ke. Tu je výpis hier:

 • Hneď práva play a Jordan skompletoval 20-yardovú prihrávku na WR Doubsa, ktorý bežal slant.
 • Druhá play priniesla deep loptu na Doubsa, ale bola neskompletovaná.
 • Crossing routa v podaní WR Watsona, lopta skompletovaná, ale v ihrisku a čas beží.
 • Skompletovaná lopta na WR Toureho, ale v ihrisku a čas beží.
 • Prišiel throw away kvôli tlaku.
 • Love opäť našiel svojou prihrávkou WR Doubsa na slante, pekný získ, timeout.
 • 1st&10 a do konca zostáva 11 sekúnd. Lopta je na 25ke.
 • Love hádže rýchly out na WR Doubsa, zisk cca 5 yardov, vybehol do outu, do konca zostáva 7 sekúnd.
 • Zámerne hodená prihrávka do outu na spálenie času a pripravenie víťazného field goalu.
 • Kicker Anders Carlson nepremenil 40-yardový kop. Útok odviedol fantastickú prácu, Jordan skompletoval 5/7 prihrávok pre 47 yardov (obe boli throw aways), Doubs chytil 3 prihrávky pre 34 yardov, Watson 2 pre 12 yardov a Carlson to posral.

Tu si dajme aj dva jeho hody do sieťky.


ÚTOK

2- minute drill v podaní nášho druhého útoku, rovnaká situácia ako pre náš prvý útok:

 • QB Clifford skompletoval prihrávku na WR Wattsa, ktorý našiel slabé miesto v zone coverage, loptu chytil v ihrisku, čas beží.
 • QB Clifford skompletoval loptu na RB Tayora do flatu, ktorý vybehol mimo ihriska a zastavil tak čas.
 • QB Clifford sa snaží získavať čas ako len môže, nakoniec scrambluje a získava prvý down na treťom downe. Zisk cca 10 yardov.
 • QB Clifford hádže deep loptu na WR Heatha pri pravej sideline, ktorá skončila neskompletovaná. Loptu prehodil, no Heath bol dobre pokrytý.
 • QB Clifford hádže slant na WR Wattsa, ale prihrávka je zrazená.
 • Keby to bol riadny zápas, tak asi sack, ale QB Clifford našiel RB Wilsona na rýchlom oute.
 • QB Clifford našiel na crossing route RB Wilsona, ktorý získava pekné yardy, vybehol do outu a pekný blok predviedol Bonds.
 • Lopta na úplne voľného WR Chresta, získava 8 yardov a vybieha z ihriska. Zostáva 23 sekúnd, 2nd&2 na súperovej 25ke.
 • QB Clifford sa snaží získať čas, ale lopta je neskompletovaná na H-backa Deguaru, bola príliš vysoká.
 • Na 3rd&2 hádže QB Clifford nádhernú loptu na WR Heatha, ktorý predvádza fenomenálny catch, naráža do pylonu a je to touchdown. Jeden rozhodca zacalloval touchdown, druhý že bol down na 1ke. Ale zdalo sa to ako touchdown. Skvelá lopta od Clifforda rovno do rúk Heatha cez CB Jacka Jonesa a krásny catch od Heatha. Krásny blitz tu zachytil RB Taylor. Po tréningu nám Malik Heath povedal, že sa pôvodne malo jednať o rýchly out, ale cornerback Jack Jones hral proti nemu press coverage, čiže zmenil routu a bežal rovno.
 • Nakoniec sa rozhodlo, že kicker Carlson si tu pôjde kopnúť potenciálny víťazný 43-yardový kop. Ale tento field goal nebol úspešný, Carlson nedokopol. Viacej o tomto kope v jeho osobitnej časti.

Behovému útoku sa až tak nedarilo, keď veľa sme toho po zemi nepredviedli. Mohli sme vidieť veľa motions, ale keď sme nejaké yardy po zemi získali, tak to bolo ťažké yardy. Keď už som pri tých running backoch, tak musím spomenúť Patricka Taylora. Ten ukázal, prečo je pre tento tím cenný ako trojka. Počas 2-minute drillu v druhom útoku zachytil 2 klúčové blitzy, pričom vďaka jednému mohol Clifford skompletovať hlbokú prihrávku na Malika Heatha. AJ Dillon si v úvode tréningu tiež pripísal krásny zachytený blitz a hráča Pats poslal na zem.

Nováčik na pozícii tight enda Luke Musgrave nám opäť ukázal, že do nášho útoku prináša element, ktorý sme na pozícii tight enda už extrémne dlho nemali – rýchlosť, schopnosť zahrávať explozívne plays. Ak je tu oblasť v ktorej musí na sebe výrazne pracovať tak to je blokovanie. V úvode tréningu ho z nickel blitzu doslova zničil Jabrill Peppers.

Wide receiver Malik Heath pokračuje v zahrávaní plays. Na jednej play sa mu podarilo zachytiť ťažkú loptu, ktorú QB Clifford hodil za neho. Ťažký catch, ktorý v jeho prípade vyzeral jednoducho. Počas tréningu si pripísal niekoľko zachytených prihrávok, bolo ho plné ihrisko. Na koniec tréningu doručil už spomínaný krásny 31-yardový touchodown v 2-minute drille.


OFENZÍVNA LAJNA

 • Konfigurácia starting ofenzívnej lajny vyzerala nasledujúco: Nijman – Jenkins – Myers – Runyan – Tom.
 • Starting ofenzívna lajna v pass protection držala solídne.
 • Royce Newman opäť raz neukázal nič extra. Pri jedne play ho totálne zdemovali pomocou bull rushu a to až tak, že po play prišiel za ním tréner ofenzívnej lajny Luke Butkus a poriadne si ho podal.

OBRANA

 • Na pozícii starting safetyho vedľa Darnella Savaga bol Tarvarius Moore. Ten odohral skutočne dobrý tréning. Na jednej play sa síce za neho dostal receiver DeVante Parker (prihrávka nebola skompletovaná, bolo to prehodené), tak počas ostatných snapov mal tesnú coverage a pomohol aj OLB Prestonovi Smithovi pri sacku, keď eliminoval check down pre Jonesa. Zahral aj play, kde pokryl primárny read Jonesa na deep ball a kvôli tomu musel len zhadzovať loptu na check down. Potom mal aj pekné vyplnenie gapu proti behu.
 • V druhej obrane na pozícii safetyho hrali Jonathan Owens a nováčik Anthony Johnson. Rudy Ford, ktorý camp otváral v prvej obrane vedľa Savage sa prepadol až do tretej obrany.
 • Zraneného Campbella na pozícii starting ILB nahradil Isaiah McDuffie. Vyzerá to tak, že on je našou trojkou na pozícii ILB.
 • Zraneného Kennyho Clarka v DL opäť nahradil nováčik Colby Wooden.

Obrana odohrala skutočne kvalitný tréning. Dokázala konzistentne vytvárať tlak na quarterbacka a v downfielde toho útok Pats veľa k dispozícii nemal. Reportér Patriots napočítal 5 sackov na Jonesovi a 8 sackovi na Zappem. V end zóne drille z 10-yardovej línii sa na 5 opakovaní prvému útoku Patriots nepodarilo skórovať ani raz.

V obrane odohral skvelý tréning cornerback Rasul Douglas. Zrazil tri prihrávky, pričom pri dvoch si takmer pripísal interception. Prvá play sa udiala v prvej polovici tréningu. Mac Jones, quarterback Patriots, si myslel, že jeho tight end je na svojej corner route voľný a tak hádzal na neho loptu. Douglas pôvodne pokrýval receivera v underneathe priestore, ale to bol len trik na zmätenie quarterbacka, prešiel na Henryho a v skoku sa pred Henrym naťahoval za loptou. Tú mal v rukách, ale nedokázal catch dokončiť. Po tejto play spravil niekoľko klikov, lebo dropol pick.

Nováčik draftovaný v 7. kole cornerback Carrington Valentine opäť dostal opakovania v prvej obrane. Na jednej play sa ho Mac Jones pokúsil otestovať. Hodil loptu na wide receivera DeVante Parkera, ktorý bežal go routu popri pravej sideline. Valentine si ju ale pokryl, mal perfektnú tesnú coverage. Prihrávka nemala šancu na úspech.

Prvú časť v prvej obrane dostal Valentine a potom prišiel na radu Jaire Alexander. Hneď na prvej play hádzal quarterback Mac Jones loptu na receivera Kendricka Bourna, ktorého pokrýval práve Jaire, ale ten prihrávku zrazil a okamžite po tejto play išiel Macovi Jonesovi hovoriť, že do jeho coverage loptu hádzať nemá. Následne v end zóne drille to Jones znova skúšal cez Jaira Alexandera prihrávkou na wide receivera DeVante Parkera, ale Jaire tu opäť spôsobil neskompletovanú prihrávku.

Naša front-7 odohrala skutočne kvalitný tréning a to ako v prvej, druhej, tak i tretej obrane. Podľa reportov sa obrane podarilo dokopy nazbierať 13 sackov a to na ihrisku ešte nie je hviezdny OLB Rashan Gary. Niekoľko pekných opakovaní mal zas a znova nováčik DL Karl Brooks. V 2-minute drille Patriots mal 2 tlaky na QB. OLB Brenton Cox pokračuje v tom čo rozbehol a pripísal si sack. Dokonca ruku k dielu ešte priložil aj OLB Aaron Mosby, ktorý pri jednej play bull rushol ofenzívneho tackla a položil ho na zadok. Jonathan Ford zahral niekoľko kvalitných behových stopiek, vyzerá to tak, že od minulého roka spravil skutočne poriadny výkonnostný skok.

2-minute drill prvého útoku Patriots proti našej obrane vyzeral nasledujúco:

 • Neskompletovaný rýchly out
 • Keby to bol reálny zápas, OLB Enagbare má sack, ale prihrávka skompletovaná na out route.
 • Sack v podaní DL Karla Brooksa, spolu s ním tam bol aj DL Devonte Wyatt.
 • QB Mac Jones získaval čas, hodil prihrávku do stredu ihriska, skompletovaná prihrávka, v coverage CB Valentine. Slušný zisk.
 • Ďalší catch v strede ihriska, ILB McDuffie tackloval.
 • QB Jones uniká tlaku stredom, robí slide a spikuje loptu.
 • Neskompletovaná lopta.
 • Premenený 40-yardový FG.

SPECIAL TEAM

 • Punter Daniel Whelan mal monštruózny punt.
 • V special teame pracoval aj cornerback Carrington Valentine pri puntoch.
 • WR Dontayvion Wicks mal krásny blok na punt returne.
 • Na punt returne bol v tomto tréningu primárne WR Jayden Reed. Pri chytaní lopty pôsobí skutočne prirodzenie.
 • Náš kicker Anders Carlson začal tento deň 5/5, keď premenil nasledovné kopy: 33, 42, 44, 49 & 51. Potom v tímovej časti nepremenil víťazný 40-yardový field goal pre prvý útok a následne 43-yardový field goal pre druhý útok. Najmä ten druhý bol skutočne bizarný. Lopta vôbec nedoletala a bola krátka tak o 20 yardov. Lopta sa tu ako keby vo vzduchu zastavila a spadla na zem. Hráči, tréneri, reportéri a aj diváci nemohli uveriť tomu čo práve videli. Loptu kopal síce do vetra, ale bolo to až príliš divné. O pár minút neskôr mal rovnaký kop Luke Folk (Patriots), ktorý kopal 43 yardový a rozhodcovia zahlásili, že bol krátky, ale vyzeralo to tak, že tesne to preletelo za tyčkou. Ale stále je toto lepšie ako ten o 20 yardov kratší v podaní Carlsona.

Keď sa tréning skončil, tak Carlson zostal na ihrisku a ešte kopal.

 • O´Donnell a Whalen sa striedali ako holderi pri field goaloch.

NAJLEPŠÍ HRÁČI DŇA

ÚTOK:

 • QB Jordan Love
 • WR Christian Watson
 • WR Malik Heath
 • WR Romeo Doubs
 • TE Luke Musgrave

OBRANA:

 • CB Rasul Douglas
 • CB Jaire Alexander
 • S Tarvarius Moore
 • FRONT 7

GO PACK GO!!!!