Dva tréningy po zápase s Bengals a pred spoločnými tréningmi s Patriots!

ZDRAVOTNÉ OKIENKO

PUP LIST

 • CB Eric Stokes (chodidlo)

Eric by sa mal podľa posledných správ vrátiť niekedy počas campu.

ZRANENIA

 • RB Lew Nichols (rameno)
 • OT Luke Tenuta (členok)
 • LB Tariq Carpenter (chrbát)
 • RB Tyler Goodson (rameno)
 • OT Caleb Jones (členok)
 • DT Kenny Clark (chrbát)

C Jake Hanson, TE Josiah Deguara a DB Innis Gaines boli späť na ihrisku a trénovali. Počas zápasu s Bengals sa zranil OT Luke Tenuta a LaFleur nám povedal, že keď neberie do úvahy zranenie Davisa, tak práve Tenuta bude najdlhšie out. RB Tyler Goodson si v zápase s Bengals poranil rameno a mal tú srandu na rameno, čo si zavesíte ruku a rameno odpočíva. Keď sa ho novinári v šatni spýtali, že je oukej, tak začal s rukou hýbať a ukázal, že to nie je nič vážne. V pondelok nám pribudlo nové zranenie a to DT Kenny Clark.

Bolo nám reportované, že CB Jaire Alexander má menšie problémy s trieslom. Ale na tréningoch bol a trénoval (len individuálne drills, tímové časti vynechal. Jedná sa len o preventívne opatrenie.

LT David Bakhtiari, ktorý je na upravenom osobnom rozpise tréningov, sa oboch tréningov nezúčastnil.


POSTREHY Z TRÉNINGU

Po prvom zápase preseason sme mali prvý tréning v nedeľu, ktorý bol bez chráničov, nebol verejný a bol aj kratší než poriadny tréning. Avšak tempo a úroveň tréningu boli na vysokej úrovni. Druhý tréning sme mali v pondelok, ktorý mal byť verejný na Ray Nitschke Field, ale zlé počasie zapríčinilo to, že tréning sa sťahoval do Don Hutson Center a dostali sa tak na neho len členovia médií. Možno ste si všimli, že číslovanie našich dní je o jedno číslo pozadu ako vidíte na strankách Packers. To je preto, že minulý týždeň mali Packers jeden extra krátky tréning v úplne pohodovom tempe bez akejkoľvek akcie a z toho som report nerobil. Čiže preto máme vždy o jedno číslo menej. V stredu a vo štvrtok nás čakajú spoločné tréningy s New Englandom Patriots v Green Bay!

NEDEĽNÝ TRÉNING (BEZ CHRÁNIČOV)

JORDAN LOVE

Od začiatku do samotného konca sa Jordanovi darilo. Celkovo skompletoval 17/23 prihrávok pre 4 touchdowny a 0 interception. Pri prvej sérii v tímovej časti skompletoval 4/5 prihrávok, vrátane dvoch explozívnych plays na tight enda Luka Musgrava. Prvá prišla po fake jet-sweep action na wide receivera Christiana Watsona, vďaka čomu sa Musgrave ocitol voľný za linebackers. Po tejto play Christian oslavoval azda najviac. Tu je vidieť, ako pracuje pre tím, nevedia mu ani takéto plays, lebo on veľmi dobre vie, že hru výrazne ovplyvňuje aj vtedy keď loptu nemá v rukách, svojim pohybom. Pri ďalšej play sa Jordan vyhol tlaku a hodil loptu na running backa AJ Dillona. A na záver prišiel opäť čas Luka Musgrava. Tentokrát dokázal dostať loptu do jeho rúk ponad linebackera Quay Walkera.

Počas red zone Jordan skompletoval 4/6 prihrávok s 3 TDs za sebou. Prvý prišiel na wide receivera Jaydena Reeda a potom dva za sebou na running backa AJ Dillona. Pri prvom touchdowne AJ previedol šikovné ruky, keď lopta bola trošku nižšia a hodená pred neho.

Na záver tréningu Jordan predviedol nadupaný 2-minute drill, počas ktorého skompletoval 9/12 prihrávok a zakončil ho touchdownovou prihrávkou na wide receivera Jaydena Reeda. Tento drill sa začínal na vlastnej 30ke, do konca zápasu zostávalo 1:45, útok mal k dispozícii 2 timeouty a potreboval skórovať touchdown. Tu je výpis plays:

 • Krátka skompletovaná prihrávka na RB Jonesa, žiadny zisk, vybehol do outu, zastavil čas. Pri tejto play mal kvalitný pass rush OLB Hollins proti OT Nijmanovi a Jordan musel loptu odhadzovať skorej.
 • Skompletovaná prihrávka na WR Toureho pre zisk 6 yardov, vybehol do outu, zastavil čas. Samori si tu našiel priestor medzi cornerom a safetym.
 • Skompletovalá prihrávka do pravej strany na RB Jonesa, získaný first down.
 • Big play na TE Musgrava, získava first down a vybehol do outu, zastavil čas.
 • Love a Deguara neboli na jednej vlne pri corner route. Deguara svoju routu cutol skorej ako mal. Neskompletovaná prihrávka.
 • Jordan využíva hard count, nachytáva obranu na offside, získava free play. Loptu skúsil napratať do downfieldu na WR Watsona, ale šanca na úspech bola malá. Skúsil to na free play.
 • Love missol checkdown na RB Dillona.
 • 3rd&5 na súperovej 38ke, 52 sekúnd do konca.
 • WR Reed zabehol slant, Jordan ho našiel a získali first down. Čas beží.
 • Love rolluje do svojej ľavej strany, nikoho nemá voľného, loptu zahadzuje. Lopta je na 31ke, 2nd&10 a zostáva 30 sekúnd, k dispozícii oba timeouty.
 • Love na crossing route nachádza WR Wicksa pre zisk 9 yardov. Timeout. Zostáva 24 sekúnd, lopta je na 22ke a útok stojí pred 3rd&1.
 • WR Watson beží rýchly out, Jordan ho triafa, získavajú first down. Christian vybehol outu a zastavil čas. Zostáva 20 sekúnd, lopta na 15ke, 1st&10.
 • Love nachádza RB Jonesa pre pár yardov.
 • Love hádže prekrásnu loptu na WR Reeda, ktorý na pravom seame skóruje touchdown. Krásna play. Pri tejto play sa Jayden presadil cez CB Nixona. Pri tejto play Jordan opäť využil hard count, nachytal obranu a získal free play.
 • 2 point conversion – Love hádže fade na WR Doubsa, ale CB Valentine si ti postrážil a nedovolil skompletovanie prihrávky.

POSTREHY

 • 2-minute drill v podaní druhého útoku – Na prvej play hodil QB Clifford takmer interception, keď za loptou sa v skoku naťahoval LB McDuffie. Clifford skompletoval loptu na RB Taylora pre pár yardov. Clifford hodil krásnu loptu medzi troch obrancov na seame na TE Krafta. Kraft zahral naozaj peknú play, ale ocitol sa tu ešte pred tým sack na Clifforda (nemôže sa QB kontaktovať). Na 4. downe Clifforda sackuje OLB Brenton Cox a obrana vyhráva. Na tejto play sa nováčik predral cez Royca Newmana.
 • Aj keď sa nám v zápase preseason zranil do konca sezóny tight end Tyler Davis a na pozícii tight enda sme pomerne „krátki“, tak Henry Pearson a aj Josiaha Deguara stále trénovali oddelene od tight endov vo svojej vlastnej skupine fullbackov.
 • V našich skorších reportoch sme vám reportovali, že Packers podpísali hráča Andre Millera, ktorý bol na college na pozícii wide receivera, ale keď prišiel do NFL, tak Giants ho skúšali ako tight enda. Avšak keď sme ho podpísali my, tak my sme ho poslali späť na pozíciu wide receivera. V tomto tréningu sa už od skupiny receiverov presunul do skupiny tight endov. Uvidíme, či to je permantné, alebo len dočasné kým sa nezaplní medzera za Davisom.
 • OL Zach Tom dostal opakovania na pozícii ľavého guarda.
 • Pri 2-minute drille Jordanova OL vyzerala nasledujúco: Walker – Tom – Myers – Runyan – Nijman.
 • Je zaujímavé, že na LT dostal opakovania Walker a nie Nijman ako to bolo zvykom.
 • Na pozícii safetyho bol vedľa Savaga zase Jonathan Owens, ale v prvej obrane dostal dosť snapov aj Tarvarius Moore, ktorý odohral kvalitný zápas proti Bengals.
 • Viacej snapov v útoku dostal wide receiver Malik Heath než wide receiver Bo Melton. Ale v zápase proti Bengals odohral viacej snapov v special teame práve Melton.
 • WR Grant DuBose v treťom útoku mal dve zachytené prihrávy a aj jeden touchdown.
 • V prvej obrane dostal snapy aj rookie safety Anthony Johnson, ktorý odohral kvalitný zápas preseason.
 • Center James Empey a QB Sean Clifford predviedli ďalší fumble pri snape.

NAJLEPŠÍ HRÁČI DŇA

 • TE Tucker Kraft
 • WR Jayden Reed
 • QB Jordan Love
 • TE Luke Musgrave

PONDELKOVÝ TRÉNING

Whalen a O´Donnell sa zrejme konkurencie v podaní Jaira Alexandera báť nemusia.

JORDAN LOVE

Počas tohto tréningu Jordan skompletoval 8/12 prihrávok a hodil jednu interception. Jeho štyri neskompletované prihrávky zahŕňali 2 prehodené lopty, jeden drop a interception. V tomto tréningu hodil niekoľko skutočne kvalitných lôpt. Pri svojej druhej passovej play v tímovej časti mal na sebe okamžitý tlak, ale nič si z toho nerobil a poslal krásnu loptu do downfieldu na WR Christiana Watsona pre zisk 30 yardov, ktorý bežal deep out. Počas celého priebehu campu nám Jordan ukazuje, že pod tlakom zachováva chladnú hlavu, nepanikári a je tu kľudný. Toto pri ňom vyzdvihol aj coach LaFleur.

V tretej časti tréningu mu WR Romeo Doubs dropol kvalitnú loptu, ale na ďalších dvoch plays skompletoval ďalšiu peknú loptu na WR Jaydena Reeda na post route a následne využil svoj talent v ruke, keď pomocou sidearm hodu našiel TE Luka Musgrava.

V jednej časti tréningu sa zahrával situačný drill. Jednalo sa o situácie, kde v štvrtej štvrtine zostávalo do konca 12 sekúnd, útok prehrával o tri body a začínal na 42-yardovel línii súpera. Útok rozohral play a obrana bola príliš hlboko v prevent defense, aby nepustila žiadnu big play. Takže útok zahral draw play, Jordan hodil loptu na RB Aarona Jonesa, ten získal 9 yardov, potom rýchlo zakľakol, Jordan stihol loptu spiknúť keď do konca zostávali 2 sekundy a kicker Carlson premenil 51-yardový field goal. Jordan tu ukázal, že má útok dobre zorganizovaný pri takejto situácii. Hráči vedeli čo majú robiť.

Pri tom istom drille bola sekvencia druhého útoku pohromou. Rookie QB Sean Clifford zahral QB draw, získal niekoľko yardov, ale nezostal mu čas na spike a to kvôli tomu, že dvaja z troch receiverov zabehli až príliš ďaleko do downfieldu a nestihli sa vrátiť do formácie. Clifford si uvedomil, že nemá čas na spike, tak namiesto toho play rozohral a jeho lopta do downfieldu skončila neskompletovaná.

Posledná časť tréningu sa niesla v znamení neskriptovaného move-the ball drillu. Najskôr skompletoval raketovú loptu do stredu ihriska na WR Christiana Watsona a následne prišla krátka skompletovaná prihrávka na TE Luka Musgrava do stredu ihriska po play-action. Na 3rd&2 rolloval do ľavej strany, skompletoval loptu na WR Jaydena Reeda a ten získal first down. A posledná play patrila nášmu stealu v 7. kole. Jednalo sa o úplne poslednú play celého tréningu a útok mal šancu na skórovanie. Ale nováčik CB Carrington Valentine prečítal play-call útoku, podskočil out routu v podaní WR Romeo Doubsa, loptu zachytil a skóroval 80-yardovú pick-six.

Aj počas tohto tréningu sme mohli počuť jeho kvalitný hard count a tu sa skutočne niečo naučil od majstra tohto remesla. Jordan povedal, že takto testuje obranu a jeho OL si zvyká na jeho kadenciu. Jordan získal jednu free play, na ktorej to opäť skúsil na WR Christiana Watsona. Ale CB Shemar Jean-Charles sa s ním dokázal udržať a loptu zrazil. Pekná play od Shemara.

ÚTOK

 • OFENZÍVNA LAJNA – Pri hre 11 vs 11 sme sa vrátili k nášmu tradičnému rozloženiu prvej OL: Nijman – Jenkins – Myers – Runyan – Tom. Neskôr v tréningu sme videli aj presun, keď Tom sa opäť presunul na pozícii LG a Walker ho zastúpil na pozícii RT.
 • Pri súbojoch 1vs1 si WR Christian Watson poľahky poradil s CB Keisean Nixonom. Na line of scrimmage okolo neho preletel, uvoľnil sa na go route a chytil loptu od Jordan Lova. Na ďalšej play ho Watson nachytal na deep routu a zabehol stop routu. Tento chalanisko sa bráni skutočne ťažko. Na jednej play vás porazí vďaka rýchlosti na deep route a keď si na ďalšej na to dávate pozor, tak váz porazí na stop route. V tímovej časti nám znova ukázal ako ovplyvňuje plays aj bez lopty v rukách. Zabehol deep routu, zamestnal safetyho a vďaka tomu mal WR Romeo Doubs priestor za linebackerom na crossing route. V tímovej časti si pripísal niekoľko zachytených prihrávok.
 • Nováčik WR Grant DuBose dokázal dať dokopy kvalitný tréning. Pripísal si niekoľko zachytených prihrávok. V nedeľu hral v treťom útoku, v tomto tréningu dostal niekoľko snapov aj v druhom.
 • Útok mal ďalší fumble pri snape. Tentoraz pri Hansonovi a McGoughovi.

OBRANA

 • Na pozícii starting safetyho bol vedľa Savaga opäť Jonathan Owens a ako tretia možnosť je Tarvarius Moore.
 • Druhý tréning za sebou dostal snapy v prvej obrane nováčik na pozícii safetyho Anthony Johnson.
 • V prvej obrane sme mohli vidieť nováčikov OLB Luka Van Nessa a DL Colbyho Woodena. V prvej obrane Colby nahradil chábajúceho Kennyho Clarka a DL hrala v zložení Wyatt – Slaton – Wooden. Colby si pri jednej play pripísal krásny sack na Cliffordovi, keď ofenzívnou lajnou doslova preletel. Van Ness bol počas posledných niekoľkých tréningov neviditeľný.
 • Ďalší deň, ďalší tréning a DL Karl Brooks bol opäť v backfielde a po tejto play coach LaFleur na neho kričal: „Nice job Karl!“
 • OLB Brenton Cox pokračuje v kvalitných výkonoch od zápasu s Bengals.
 • CB Shemar Jean-Charles dostal snapy v druhej obrane na úkor Coreyho Ballentine, ktorý tu hrával počas celého doterajšieho priebehu campu. Shemar odohral kvalitný zápas proti Bengals a dostal šancu v druhej obrane.

SPECIAL TEAM

 • Kicker Anders Carlson premenil 5/7 pokusov o field goal, pričom opäť netrafil extra point a 45 yardový pokus. Kopy, ktoré premenil: 33, 41, 44 & 47.

HRÁČI DŇA

 • WR Grant DuBose
 • WR Christian Watson
 • CB Carrington Valentine

GO PACK GO!!!!