Futbal je späť! Na čo sa môžeme tešiť?

Dámy a páni, dočkali sme sa! Už za pár dní nám začína training camp 2021 a to znamená len jedno – futbal je konečne späť! Tohtoročný training camp sa začne v stredu 28. júla, kedy je na programe prvý tréning na Ray Nitschke Field! 23. júla sa majú v Green Bay hlásiť nováčikovia, veteráni 27. júla a 28. júla to potom všetko vypukne! Tento rok je pre verejnosť otvorených hneď 13 tréningov, vrátane Family Night na Lambeau Fielde a dvoch spoločných tréningov s New Yorkom Jets počas 18., resp. 19. augusta. Práve tento posledný dátum to bude pre Packers posledný verejný tréning.

Najskôr by som vám odporúčal, aby ste si pozreli môj posledný článok, kde rozoberám našu kompletnú súpisku, aby ste mali prehľad o hráčoch v našom tíme. A keď to už máte za sebou, tak sa poďme spoločne pozrieť na príbehy, ktoré napíše tohtoročný trianing camp!


SPOLOČNÉ TRÉNINGY S JETS

V strede dvaja výborní kamaráti – Robert Saleh & Matt LaFleur

Tento rok nás čaká spoločný tréning s ďalším tímom a budú to New York Jets. Pred našim spoločným zápasom v pre-season do Green Bay pricestuje partia okolo nového trénera Roberta Saleha a dá si spoločný tréning s družinou Matta LaFleura 18., resp. 19. augusta. V Jets sa stal novým hlavným trénerom práve Robert Saleh, čo je bývalý defenzívny koordinátor San Francisca 49ers a práve náš head coach bol svedkom Roberta Saleha na jeho svadbe (potom si to vymenili na Mattovej svadbe), a k tomu mu Robert pomohol dostať sa do NFL. Teraz budú obidvaja viesť svoje vlastné mužstvo NFL do sezóny 2021.

Okrem Roberta do Green Bay pricestuje aj Mattov mladší brat – Mike LaFleur, ktorého si Robert vybral za svojho ofenzívneho koordinátora. Rovnako aj Mike pôsobil posledné sezóny vo 49ers, ale ako koordinátor passovej hry. Plus tieto spoločné tréningy napíšu ešte jeden zaujímavý príbeh.

V tíme Jets aktuálne pôsobí aj quarterback James Morgan, čo je rodák priamo z Green Bay, na strednej hrával neďaleko Lambeau Fieldu na Ashwaubenon High School a nosil zeleno-zlatý dres s číslom štyri na počesť Bretta Favra. Na NFL Drafte 2020 si ho vybrali v 4. kole práve Jets a teraz sa v ich farbách vráti na miesto, kde vyrastal a bude trénovať proti tímu, ktorému ako mladý chlapec fandil.

Naopak z týchto spoločných tréningov zrejme nebude veľmi potešený náš quarterback Aaron Rodgers, ktorý nebol zrovna nadšený zo spoločných tréningov s Houstonom Texans v roku 2019, čo boli naše prvé spoločné tréningy od roku 2005. Vtedy povedal: „Vôbec by mi nevadilo, keby takéto tréningy nemáme ďalších 14 rokov.“ Štrnásť rokov zatiaľ však neubehlo. Len dva…


NÁVRAT LIGOVÉHO MVP?!

Aaron Rodgers & Jordan Love Practice Video Goes Viral [WATCH] | Heavy.com

Ukáže sa Aaron Rodgers na training campe? To je azda najčastejšie kladená otázka ohľadom tohtoročného campu. Aktuálne k Aaronovi pre vás nemám žiadne nové/potvrdené informácie a platí všetko to, o čom som písal v posledných článkoch. Avšak ak sa niečo objaví, tak vás o tom určite budem informovať.

Ak však chcete môj názor, že čí sa ukáže, tak ten zostáva nezmenený od samotného začiatku – Aaron Rodgers nebude nikam počas tejto off-season vymenený a v sezóne 2021 bude starting quarterbackom Green Bay Packers. Opýtajte sa ma ale na túto otázku po tejto sezóne a tam už zrejme bude moja odpoveď iná. Už od momentu ako sme draftovali Jordana tvrdím, že 2021 je posledná Rodgersova sezóna v Green Bay a v roku 2022 bude vymenený, tak je postavená aj jeho aktuálna zmluva. Ak však bude Jordan prepadák, nedivil by som sa, keby sa obe strany dohodnú na predĺžení.

Čo sa však stane, ak by sa náhodou neukázal? V takom prípade prídu na radu penále. Za každý vynechaný deň to bude $50,000, pričom táto pokuta je povinná a tím ju nemôže odpustiť. Keď bude chýbať aj šiesty deň training campu, tak príde na $2,065,000 (signing & roster bonus). V rozmedzí 7. a 16. dňa to bude denne $137,667 (signing & roster bonus). Avšak podľa ustanovení aktuálneho CBA (kolektívna zmluva) Aaron Rodgers nie je subjekt, na ktorý by sa vzťahovala pokuta ohľadom vynechania zápasu pre-season, ktorá je na úrovni $816,667. Ak sa Packers rozhodnú ísť po jeho signing a roster bonusoch, tak tieto kroky budú mať vplyv na ich salary cap, ale až v roku 2022, kedy to Packers dostanú k dobru ako kredit.


JORDAN LOVE A JEHO NAPREDOVANIE

Jordan Love having some issues at Packers camp is concerning

Či už sa Aaron Rodgers na training campe ukáže alebo nie, svetlo reflektorov sa aj tak bude upierať na nášho 22-ročného quarterbacka Jordana Lova. Minuloročný training camp nemal najlepší, ale aktuálne vykazuje náznaky zlepšenia. Ako sme si ukázali v článku na našom webe, tak prvý deň minicampu bol v jeho podaní slabý, druhý bol dominantný a tretí priemerný. Počas svojej rookie sezóny nemohol kvôli pandémii zasiahnuť ani do zápasov pre-season a preto ho teraz po prvýkrát uvidíme v zápasovej akcii. Na tréningovom ihrisku môžeme vidieť jeho silnú ruku, zlepšenú presnosť a prácu nôh, či skvelú mobilitu. Ale nevieme ako dokáže viesť tím z huddlu, robiť pre-snap ready, čítať obranu po snape a mnoho ďalších vecí, ktoré musí NFL quarterback ovládať. To nám ukážu až reálne zápasy. Ak by vás detailne zaujímalo ako sa mu darilo počas OTAs, či minikempu, tak články z oboch udalostí sú na našom webe.

Rozhodne netreba očakávať, že od prvého momentu to bude elitná úroveň a jeho výkony budú bez jedinej chybičky, ale chceme vidieť napredovanie a zlepšenie v jeho hre oproti výkonom na college. Ak toto uvidíme, tak môžeme byť optimistickí. Nezabúdajme, že ako otrasne vyzeral Aaron Rodgers počas svojich prvých zápasov v pre-season. Vsadili by ste vtedy čo i len 5 centov na to, že to bude budúci Hall of Fame quarterback? Myslel som si.

Inak pevne dúfam, že sa počas tohtoročnej Family Night na Lambeau Fielde nebude opakovať scenár ako s Aaronom Rodgersom pred takmer 15 rokmi. Fanúšikovia neboli nadšení z toho, že sa draftovala potenciálna náhrada za miláčika domácich tribún Bretta Favra. No a keď mohli na vlastné oči sledovať Rodgersov slabý výkon na tréningu počas Family Night, tak sa na číslo 12 z tribún pustilo hlasité „Booooooooo“. Rodgers verejne povedal, že o tomto momente premýšľa každý rok, keď ide na Family Night a hovorí si, že ako sa vtedy cítil a aké to bolo šialené. Najskôr bol „vybučaný“ v roku 2005, keď v ten deň hádam skompletoval len jednu prihrávku a na prvej hre hodil hneď pick-six.

O tri roky pozdejšie to bolo lepšie. Ale tesne pred výkopom Family Night priletel do Green Bay na súkromnom lietadle Brett Favre a všetko sledoval z boxu na Lambeau Fielde. Rodgers mal za sebou decentný štart, prvý drive sa skončil touchdownom, no potom na ďalších dvoch išiel 3 a von, pričom 2-minute drill zakončil interception v red zone. Fanúšikovia vedeli, že ich miláčik sedí v boxe a takmer 56,000 fanúšikov opäť spustilo hlasité „Boooo“ na Aarona Rodgersa. Pevne verím, že sa z minulosti dokážeme poučiť a toto sa už nestane, inak potom sme tu na čo?


SÚBOJ O CORNERA Č. 2

Green Bay Packers on Twitter: "Cheesin' 😁🧀 @_jamane_ | #GoPackGo… "

Kto bude starting cornerbackom na druhej strane ihriska oproti Jaire Alexanderovi? Kevin King, či Eric Stokes? Všetko nasvedčuje tomu, že ak sa nestane niečo nepredvídateľné, tak sezónu ako naša dvojka na pozícii cornerbacka nastúpi Kevin King. Avšak náš aktuálny výber v prvom kole na drafte – Eric Stokes – má za sebou výborné prvé tréningy, ktoré vygradovali takmer úspešnou pick-six proti Jordanovi pri hre 11 vs 11, čo bola jeho jediná interception počas doterajšieho priebehu offseason. Nemám pochýb o tom, že Eric bude na Kinga poriadne tlačiť.

„Eric, ten má nákazlivú energiu, proste skvelú energiu. A toto sme už dopredu vedeli. Gutey a jeho tím odviedli výbornú prácu ohľadom skautingu a zisťovaní informácii ohľadom osobnosti. Boli na neho skvelé recenzie a u nás sa ukázal tak ako ho prezentovali. Skutočne milujem detaily, ktoré do všetkého vkladá,“ nechal sa počuť náš tréner Matt LaFleur.

O Ericovom charaktere som už písal aj v predchádzajúcom článku a pochválil som ho za jeho prístup ku slabinám v hre, na ktorých musí pracovať. Pár dní dozadu nám opäť potvrdil, aký to je skvelý chalan a splnil to, čo sľúbil svojej starej mame. Kúpil jej dom. Toto jej sľúbil keď mal 14 rokov a odvtedy sa toho pevne držal. Toto bolo pre neho vždy číslo 1, nič iné. Každý jeden krok, ktorý doteraz spravil mal význam a bol cestou k tomu, aby splnil to čo sľúbil.


NÁVRAT DAVIDA BAKHTIARIHO

Zatiaľ sa ku nám nedostali žiadne reálne čísla ohľadom návratu nášho All-Pro ľavého tackla Davida Bakhtiariho. Ale David sa zúčastnil ako OTAs, tak aj povinného minicampu a za postrannou čiarou pracoval na rehabilitácii. Rozhodne vyzeral byť na tom veľmi dobre a zreje by vám ani nenapadlo, že na nový rok si pretrhol ACLko. Videá môžete nájsť v našich starších článkoch. Nezúčastnil sa však žiadnych tímových drillov a pracoval len na rehabilitácii. Keď si odmyslíme príbehy okolo dvojice Aaron Rodgers a Jordan Love, tak práve zdravie najlepšieho ľavého tackla vo svete futbalu je najdôležitejšou vecou na sledovanie počas tohto leta.


ČIERNE KONE

Aj tento rok máme na súpiske hneď niekoľko hráčov, ktorým môžeme udeliť prívlastok čierny kôň. To je taký hráč, o ktorom sa veľmi veľa nehovorí, je viacej v úzadí, ale má šancu na účasť v 53 člennom tíme, či dokonca byť vplyvným hráčom. Training camp každý rok píše nejaký zaujímavý príbeh a tento rok sú hlavnými kandidátmi na príjemné prekvapenie nasledujúci hráči (pozn. neberiem sem do úvahy hráčov ako Deguara, Dafney, Runyan, Barnes, Dillon, Keke, či Martin. To sú podľa mňa hráči, ktorí majú miesto v tíme isté a ich prípadný výrazný úspech nebude až tak príjemný prekvapením, skôr je posun v ich výkonnosti očakávaný):

 • OL BEN BRADEN – Ben dostal počas minicampu pri absencii Bakhtiariho priestor v prvej ofenzívnej lajne na pozícii ľavého tackla, plus hrával aj na pravom guardovi. Tréner našej OL Adam Stenavich jasne povedal, že sa im Ben ohromne páči a že bude mať možnosť bojovať o pozíciu startera. Braden je všestranný chalan, ktorého budeme rozhodne sledovať pozornejšie.
 • CB KABION ENTO – Meno, ktoré veľa ľuďom nič nehovorí, no mali by ste sa na neho zamerať. Je to bývalý wide receiver, ktorý sa len nedávno presunul na pozíciu cornerbacka. No a počas posledných dvoch campov vždy na seba strhol veľkú pozornosť. Minulý rok sa dokonca dostal do 53ky, aj keď bol zranený, a potom bol umiestnený do IR. Packers si takto poistili to, že im ho nikto nebude môcť uchmatnúť a určite v ňom vidia obrovský potenciál. Pre neho bude kľúčové zostať zdravý, herne napredovať a aj naďalej zahrávať plays.
 • WR DEVIN FUNCHESS – V minulej sezóne nehral a tak veľmi nevieme, čo v ňom máme. Ale podľa tréningových záberov vyzerá byť v perfektnej fyzickej forme, zobral pay-cut aby mohol u nás zostať a o svoju príležitosť a rozhodne pobije všetkými silami. Prakticky posledné dva roky nehral ani jeden súťažný zápas a teda uvidíme, že v akej hernej forme sa ukáže. Ak by sa ukázal v tej z roku 2017, kedy v drese Panthers nachystal 67 lôpt pre 913 yardov a 8 touchdownov, tak by to bolo pre nás parádne.
 • WR JUWANN WINFREE – O ňom sme prakticky nič nepočuli a poriadne sme ani nevedeli že je na našej súpiske až do momentu, kedy začal predvádzať parádne výkony počas minicampu. DO 53ky ho čaká ešte veľmi dlhá cesta, ale začiatok má výborný.
 • CB SHEMAR JEAN-CHARLES – Náš tohtoročný výber v 5. kole zahral niekoľko pekných plays počas minicampu a počas univerzitnej kariéry bol jedným z najproduktívnejších cornerov v krajine. Aj keď nie je zrovna najväčší, tak na 119 targetoch za posledné dva roky má na svojom konte 25 zrazených prihrávok. Celkovo za toto časové obdobie spôsobil 27 neskompletovaných prihrávok a nikto v college futbale nemá lepšiu úspešnosť zrazených prihrávok od roku 2019 než práve on – 22.6%. Portál Pro Football Focus ďalej uvádza, že v roku 2020 do jeho single coverage letelo 35 lôpt, pričom tu pustil len 5 skompletovaných prihrávok a ani jeden touchdown. K tomu v single coverage počas poslednej sezóny spôsobil 17 neskompletovaných prihrávok, čo je najvyššie číslo vo svete college futbalu za poslednú sezónu (kvalifikovaných DBs je 494). PFF rovnako uviedli, že podľa nich bol v minulej sezóne 16. najlepším hráčom vo svete univerzitného futbalu. Tohto chalana sa isto oplatí poriadne sledovať a myslím si, že sa pobije o miesto v obrane s Chandonom Sullivanom.
 • OL ROYCE NEWMAN – Ďalší nováčik v tomto zozname, ktorý na seba upozornil už počas minicampu. Od začiatku dostal priestor v prvej ofenzívnej lajne a to najmä na pozícii pravého tackla. Rozhodne je v mixe o miesto starting pravého tackla.
 • OT YOSH NIJMAN – Yosh je mohutný ofenzívny tackle a k tomu je kvalitným atlétom. Keď sa na neho pozriete, tak je to proste prototyp ľavého tacka. Už dve sezóny vieme, že sa Packers veľmi páči, ale stále je neskúsený a na ihrisku sme ho prakticky ešte nevideli. Mal problémy s technikou, ale ak sa mu na nich podarilo za posledné dva roky zamakať, tak on môže byť našim novým Jaredom Veldheerom, teda mohutný chlap, ktorý dokáže zaskakovať na oboch tackloch. Som veľmi zvedavý, že ako dokáže napredovať a v akej forme sa ukáže. Pre neho nie je dobrou správou, že Braden a Newman trénujú s prvou lajnou namiesto neho. Bude musieť zamakť.
 • DL JACK HEFLIN – Nedraftovaný nováčik, ktorý odohral skvelú sezónu v roku 2019, keď od ESPN za svoje výkony obdržal elitnú známku 90.1 a pred začiatkom minulej sezóny ho mal portál ESPN na celkovom 7. mieste spomedzi IDL vo svete college futbalu. Avšak v poslednej sezóne prešiel do Iowy, kde výkony upadli a skončil nedraftovaný. Na pozícii defenzívneho linemana nemáme zrovna najväčšiu hĺbku a ak sa mu vydaria zápasy pre-season, tak to môže byť skvelý kandidát do pratice squadu a na prípadný záskok.
 • OLB JONATHAN GARVIN – Garvin je u nás druhú sezónu a išiel na Draft o rok skorej ako by mal. Za dva roky sa mu na univerzite v Miami podarilo nazbierať 10.5 sackov a ukázal veľký potenciál. Stále má len 21 rokov a už má za sebou jednu sezónu v NFL, kde sa najmä učil. Garvin je pre mňa veľký čierny kôň na pozícii edge rushera, ktorý nás môže brutálne prekvapiť.
 • OLB TIPA GALEAI- Tipa je u nás druhú sezónu a ako nováčik bol v našom practice squade. Počas training campu predvádzal kvalitné výkony, keď v súbojoch 1vs1 síce nehrával proti našim starting ofenzívnym lajnmenom, ale aj tak bola jeho výsledná bilancia 11-7 a bola vôbec tou najlepšou, akú dosiahol náš edge rusher počas minuloročného kempu. No a tento rok určite dostane svoju šancu. Na college si Galeai dokopy v 25 zápasoch pripísal 119 tacklov, z čoho 24 bolo pre stratu yardov, 15 sackov a 2 interceptions. K tomu podľa PFF pridal 38 behových stopiek, 20 hitov na QB a 54 hurries.
 • S CHRISTIAN UPHOFF – Tento nedraftovaný nováčik si pred svojim Pro Day poranil hamstring a keď prišiel deň D, tak počasie bolo otrasné. Uphoff tu kvôli tomu zabehol 40 yardov len za 4.6s a to ho poslalo do nedraftovaných vôd. V roku 2019 bol defenzívnou hviezdou v FCS, keď nazbieral 70 tacklov, 5.5 tacklov pre stratu yardov, 9 zrazených prihrávok a 2 interceptions. Tu sa ukázal tímom NFL a zaujala ich najmä jeho kombinácia produkcie, veľkosti (188 cm a 95 kg) a atletickosti. Uphoff bol hodnotený ako jeden z najlepších tohtoročných nedraftovaných hráčov a som na neho osobne veľmi zvedavý.
 • DBs VERNON SCOTT & HENRY BLACK – Obidvaja už u nás pôsobili v minulej sezóne, veľa toho neodohrali, ale keď boli na ihrisku, tak vyzerali až prekvapivo dobre. Určite si všetci pamätáme napríklad Scottov skvelý výkon proti Lions, či Blackov obrovský hit v závere zápasu proti Texans. Som zvedavý na to, ako dokážu títo hráči napredovať. Rozhodne si získali moju pozornosť. 
 • RBs PATRICK TAYLOR & KYLIN HILL – O nich trošku nižšie v tomto článku v osobitnom odstavci.

HRÁČI S POSLEDNOU ŠANCOU

Packers rookie CB Josh Jackson is dominating the preseason

V tíme máme aj hráčov, ktorým už takmer odzváňa čas v našom drese a budú potrebovať fakt kvalitný training camp a výkony v pre-season, aby si svoje miesto udržali. Koho radím medzi takýchto hráčov?

 • CB Josh Jackson – Podpísal sa späť Kevin King aj Chandon Sullivan, draftoval sa Eric Stokes a Shemar Jean-Charles a toto je pre Jacksona zrejme vôbec ten najhorší možný scenár, aký mohol nastať. Josh ako nováčik toho odohral pomerne dostať, ale posledné dva roky má problém dostať sa na ihrisko a viacej vysedáva na lavičke. Počas training campu a zápasov pre-season bude musieť podávať konzistentné výkony a ukázať poriadne zlepšenie. K tomu zrejme tréneri nevidia pri ňom potrebnú pomoc pre special team. Ak Jerry Gray a Maurice Drayton z neho nedokážu dostať o dosť viacej než v minulej sezóne, tak to je pre neho labutia pieseň.
 • CB Ka´Dar Hollman – Tu platí presne to isté či pre Jacksonovi. Do poslednej bodky.
 • QB Blake Bortles – Keď sa Aaron Rodgers vráti a Jordan Love totálne nevyhorí, tak tu nie je prakticky žiadny dôvod držať si ho na súpiske. Dostal minimálny kontrakt na jeden rok a keď neprejde cutom, tak nebudeme mať za neho ani žiadny dead cap. V takomto prípade podľa mňa ako trojka u nás v practice squade zostane Kurt Benkert. Inak Kurt sa stáva pomaličky ale isto mojim novým obľúbencom po odchode TBLS. Odporúčam sledovať jeho sociálne siete, veľmi fasa chalan. Ale ak sa Rodgers nevráti, tak Bortles môže zostať, nakoľko v tomto scenári by bola jeho skúsenosť cenená.
 • RB Dexter Williams – Dexter vstupuje už do svojej tretej sezóny v našom drese a zatiaľ to nevyzerá tak, že by mu tréneri nejako extra verili. Práve naopak. Na Notre Dame ukázal talent, ale do NFL ho nie a nie preniesť. Kylin Hill a Patrick Taylor budú jeho hlavní súperi o pozíciu trojky. Ja mu osobne veľké šance nedávam, prakticky skoro žiadne. Jediná šanca je v zápasoch pre-season, kde bude musieť vybuchnúť ako atómová bomba.
 • WR Equanimeous St. Brown – EQ môže byť obrovský čierny kôň, ktorého som medzi čierne kone nezaradil, lebo ja to proste od neho očakávam, aj keď miesto v 53 nemá vôbec isté. Na druhú stranu sa veľmi ľahko môže stať, že po lete už naše farby obliekať nebude. EQ je vysoko talentovaným receiverom, ktorého hlavným problémom sú zranenia. Viacej je pri doktoroch než na ihrisku, čo je obrovská škoda. Je to azda po Adamsovi náš druhý najlepší route runner, je skvelý v hre po zachytení prihrávky, no musí byť na ihrisku. Len tam nám môže pomôcť. Som presvedčený o tom, že keby bol zdravý, tak je teraz niekde úplne inde…
 • WR Devin Funchess – Devin bol pri čiernych koňoch a je aj tu. Veľmi ľahko sa tiež môže stať, že proste sa nevráti k starým výkonom a cutom prote neprejde. Je tu Matt LaFleur, nová éra, do 53ky budeme brať maximálne 5-6 wide receiverov a dopredu sa tlačí mladá krv.
 • TE Jace Sternberger – Prvé dve sezóny v NFL veľmi nestoja za zmienku a teraz ešte bude musieť vynechať prvé dva zápasy regular season kvôli suspendácii. NFL oznámila, že táto suspendácia prišla kvôli porušeniu ligových pravidiel za zneužívanie návykových látok (viacej v našom článku z minicampu). Jace teda na 100% bude musieť vynechať zápasy proti Saints a Lions, pričom počas týchto dvoch týždňov nemá nárok na plat. Táto suspendácia nezasiahne jeho pred-sezónnu prípravu a bude môcť hrať v pre-season a aj zúčastniť sa training campu. Jeho suspendácia začne plynúť práve v prvom weeku sezóny 2021. Nakoľko bude Jace suspendovaný, tak sa nebude počítať voči našej 53ke. Aj keď to možno neznie najlepšie, tak pre Packers je táto jeho suspendácia takým malým cheatom, nakoľko pri cutoch si budú môcť ponechať 54 hráčov. 53 hráčov, ktorí budú na súpiske a plus Jace bude suspendovaný. Je to divný spôsob ako sa na to pozerať a Jaceovi to v rozbehnutí NFL kariéry rozhodne nepomôže, ale aspoň toto je na tom trošku pozitívne. Možno práve táto suspendácia spôsobí to, že sa Jace u nás ohreje ešte trošku dlhšie.
 • OT Yosh Nijman – Toto som už načrtol pri čiernych koňoch. Toto bude už Yoshov tretí training camp, dopredu sa derú iní hráči a už mu len talent stačiť nebude. Bude musieť ukázať svoj talent aj na ihrisku a v zápasoch pre-season.
 • OL Simon Stepaniak – Rookie z poslednej sezóny sa počas svojej nováčikovskej sezóny zotavoval zo zranenia kolena a doposiaľ v NFL ešte neodohral ani jeden snap. Všetci sme si vedomí jeho talentu a teraz vstupuje do svojho prvého plnohodnotného training campu. Bude súperiť hlavne o pozíciu náhradného guarda, kde má poriadnu konkurenciu – Patrick, Runyan, Braden, Newman, či Van Lanen. Stepaniak bude musieť predviesť veľmi dobré výkony, ak chce pomýšľať nad 53kou. Problémom pri ňom je ešte to, že nemá takú všestrannosť ako vyššie spomenutí chalani. Nebude to pre neho nič jednoduché.
 • DT Tyler Lancaster – Lancaster má problémy s vyrovnanosťou výkonov a jeho jednoročná zmluva má len $200,000 garantovaných peniazov. Ak sa Jack Heflin, či T.J. Slaton ukážu ako vplyvní hráči, tak Lancasterove miesto v 53ke sa môže otriasať v základoch.
 • OLB Randy Ramsey – Ramsey v minulej sezóne hrával najmä v special teame a ako 4. edge rusher. Mladíci Jonathan Garvin, či Tipa Galeai sa budú tlačiť na jeho miesto a on bude musieť ukázať, že dokáže byť platným hráčom do rotácie a do special teamu.
 • ILB Oren Burks – Draftoval sa Isaiah McDuffie, ktorý bude hlavne členom special teamu, podpísal sa De´Vondre Campbell, Barnes a Martin sú prakticky istou súčasťou 53ky a zrazu tu už nejako nie je miesto. Burks hrával v minulej sezóne najmä v special teame a uvidíme, či nový DC Joe Barry (bývalý tréner inside linebacekrov)s ním niečo vymyslí.
 • ILB Ty Summers – Tu platí to isté ako pri Burksovi. Najmä hrával v special teame a je takmer isté, že jeden z tejto dvojice sa do 53ky nedostane.
 • LS Hunter Bradley – Na súpisku sme pridali Joe Fortunata a je jasné, že tím chce od svojho long snappera vyrovnanejšie výkony. Bradley ich v poslednej sezóne nemal a nebuďme vôbec prekvapení, ak sa počas campu podpíše ešte ďalší long snapper, ak Bradley aj Fortunato nebudú vyzerať dobre.

BOJ O POSLEDNÉ MIESTO NA SKILL POZÍCII RB, WR A TE

Kylin Hill

Mám tu tri útočné pozície, kde bude boj o miesto v 53ke poriadne tesný. Začneme pozíciou running back. Aaron Jones & AJ Dillon majú miesto v tíme isté. Hrom a blesk sú nedotknuteľní. Ale kto bude trojkou, prípadne štvorkou? Matt LaFleur sa nechal niekoľkokrát počuť, že on chce mať v tíme minimálne troch kvalitných running backov a pokiaľ ideme podľa tej logiky, že do 53ky pôjdu traja a jeden do practice squad, tak nám tu vzniká tuhý boj o jediné voľné miesto na súpiske medzi nováčikom Kylinom Hillom, Patrickom Taylorom a Dexterom Williamsom. Pokiaľ sa neudeje niečo nadpozemské, tak Williams podľa mňa šancu nemá a rozdajú si to Taylor s Hillom. Kylin Hill je typologicky veľmi podobný ako Aaron Jones. Jeho obrovskou devízou je všestrannosť (aj zbraň do passovej hry), výbušnosť a schopnosť ustáť tackles – na 453 kariérnych behoch v college zaznamenal hneď 116 broken tackles a pri 481 dotykoch s loptou spravil len jeden jediný fumble. V poslednej sezóne síce odohral len 2 zápasy, ale aj tie mu pomohli. Ukázal sa v nich ako veľmi schopná zbraň do passovej hry, keď zachytil 23 lôpt pre 234 yardov len s jedným dropom a k tomu mal ešte na týchto plays 8 broken tackles. Na to, že je to running back, tak v týchto dvoch zápasoch na neho letelo neuveriteľných 27 lôpt! Ukázal nám, že rozumie tomu ako má získavať výhodu na svojich routach a vyzerá ako prirodzený catcher. Patrick Taylor je už u nás jeden rok, bol výhradne v practice squade a podľa správ sa našim trénerom veľmi páči. Počas jeho college kariéry mal priemer 5.4 yardov na jeden beh, pričom 3.3 z týchto yardov prišlo po kontakte. K tomu je aj hrozbou v passovej hre, kde mal 70% catch rate na 70 targetoch. Celkovo nachytal 434 yardov a 3 touchdowny. A v neposlednom rade je kvalitným backom v pass-protection. Takýto skillset si Packers veľmi cenia a podľa mňa dostane šancu ukázať sa a zabojovať o miesto v tíme.

Pod Mattom LaFleurom budeme do 53ky brať 5-6 wide receiverov. Neverím, že ich bude 7 ako to bývalo za čias Mike McCarthyho. Isté miesto má Davante Adams, Allen Lazard, Marquez Valdes-Scantling a Amari Rodgers. To znamená, že potenciálne máme voľné už len dve miesta a aj to za predpokladu, že budeme brať 6 receiverov. No a o tieto posledné miestenky bude poriadny pretlak – Equanimeous St. Brown, Malik Taylor, Devin Funchess, Juwann Winfree, Reggie Begelton, či Chris Blair. Komu nakoniec zostane v rukách čierny Peter?

Veľký boj bude aj na pozícii tight enda, kde môže veľkú úlohu zohrať už aj spomínaná suspendácia Jaca Sternbergera. Dovolím si tvrdiť, že Robert Tonyan, Marcedes Lewis a Josiah Deguara majú miesto isté. No a o posledné štvrté miesto (áno, podľa mňa na 100% budeme brať 4 TEs) sa pobijú Dominique Dafney a Jace Sternberger. Ako to nakoniec celé bude? Podľa mňa tak, že Dafney pôjde do 53ky, Sternberger bude suspendovaný, čiže zostane na súpiske ako 54 hráč a rozhodnutie čo s ním príde v momente, keď sa mu skončí trest. Ak bude v hre nejaké zranenie, môže napríklad zraneného nahradiť.


KTO NAHRADÍ COREYHO LINSLEYHO?

Wednesday Cheese Curds: Josh Myers ready to step up at center - Acme Packing Company

Kto nahradí nášho All-Pro centra Coreyho Linsleyho? Toť otázka. Aktuálne to vyzerá na nováčika Josha Myersa, ktorý pracoval na tejto pozícii počas celého minicampu a OTAs. Osobne mám v neho ohromne veľkú dôveru a prakticky nemám o neho žiadny strach a to najmä vďaka faktu, že my proste vieme identifikovať kvalitných centrov. Najskôr sa nám to podarilo s J.C. Tretterom a o trošku neskôr s Coreym Linsleym. Aktuálne sa obaja považujú za elitu NFL na pozícii centra. Aby toho nebolo málo tak dva roky dozadu sme draftovali Elgtona Jenkinsa, ktorý hrával na college ako center a všetci vieme, čo za beštiu to je. Ak by to Myersovi nešlo, tak ho môže nahradiť Lucas Patrick, ktorý už na centrovi za nás hral a tiež tu predvádzal nadštandardné výkony. Možno sa nejako preberie Jake Hanson? V tom moc úprimne neverím. Ale v Myersa mám fakt ohromne vysokú dôveru.


UDRŽÍ SI LUCAS PATRICK SVOJE MIESTO?

Lucas Patrick on Aaron Rodgers: 'I don't think many people truly know what he does off the field to help guys like me' | Pro football | madison.com

Keď už sme pri tej OL, tak bude zaujímavé sledovať, či sa Lucasovi Patrickovi podarí udržať miesto starting pravého guarda? Packers milujú Patrickovu tvrdosť a všestrannosť. Vždy na ihrisku nechá aj dušu, avšak zo zadu sa na neho tlačia draví mladíci a plus k tomu nie sme v najlepšej situácii ohľadom salary capu. A Lucas Patrick je už azda poslednou reálnou možnosťou ako niečo ušetriť. Ak by sme ho prepustili pred začiatkom sezóny, tak by sme mohli ušetriť cca $2M. Kto by ho mohol pripraviť o miesto? Napríklad Jon Runyan Jr., ktorý vstupuje do svojej druhej sezóny a v prvej vyzeral veľmi dobre. Ďalej nováčik Royce Newman, či Ben Braden. Kandidátov veľa, miest málo. Lucas bude potrebovať fakt kvalitné leto, aby si svoje miesto udržal. Stojí na tenkom ľade a za ním beží stádo medveďov.