Čo sa deje v Titletowne počas posledných dní?

Poďme sa spoločne pozrieť na to, čo sa za niekoľko posledných dní udialo v našom milovanom Titletowne! Máme za sebou rookie minicamp, dva verejné tréningy v rámci OTAs (organizované tímové aktivity) a ešte oveľa viacej!

ROOKIE MINICAMP

Už tradične prvou udalosťou po NFL Drafte býva rookie minicamp, kde sme mali možnosť vidieť našich nováčikov po prvýkrát oblečených v green & gold! Počas tréningov na ihrisku rozhodne vyčnieval náš výber v prvom kole – cornerback Eric Stokes. Tréner Matt LaFleur si tiež prvý feeling z tohto hráča pochvaľoval a vyzdvihol najmä jeho veľkosť, dĺžku, rýchlosť a komunikáciu s trénermi. Mattovi sa práve obzvlášť páčilo to, ako náš výber v prvom kole komunikovali s trénermi (Jerry Gray a Ryan Downard). Dokonca to opísal tak, že to bolo „výnimočné“. K tomu dodal, že je to skvelý chalan, ktorý má takú personalitu, že vás ňou okamžite nakazí. Zároveň sa vyjadril, že Packers sa pri ňom budú snažiť o to, aby sa zlepšili jeho loptové schopnosti a bol viacej tým povestným „ballhawk cornerom“. Mňa osobne veľmi prekvapil práve samotný Eric, keď v rozhovore jasne povedal to, že bude musieť zapracovať na svojej technike, lebo práve kvôli sa jeho ohromná rýchlosť nie vždy prenesie na ihrisko. Ak sa chcete zlepšiť, tak musíte vedieť priznať svoje chyby a pracovať na ich zlepšení. Eric hneď pri prvej príležitosti dal jasne najavo, v ktorom ohľade je so sebou nespokojný a kde musí pracovať najviac. Skvelý prístup od nováčika! LaFleur si veľmi pochvaľoval aj náš výber v treťom kole – wide receivera Amariho Rodgersa. Pri ňom ocenil to, ako je výborne stavaným hráčom a že ho ohromne teší jeho všestrannosť. Matt takisto dodal, že primárne sa zamerajú práve na jeho pozíciu ako receivera, ale k tomu ho budú skúšať aj na punt, či kick returne, čím môžu maximalizovať jeho všestrannosť a uvidia, že koľko toho dokáže ustáť mentálne. Pozitívnou správou bolo aj to, že náš výber v druhom kole – center Josh Myers bol tiež na ihrisku. Na konci sezóny podstúpil operáciu (turf toe), no už teraz na ihrisku dokázať behať v plnej rýchlosti. Zaujímavosťou je, že počas tohto minicampu bol u nás na skúške Alvin Jones Jr., čo je brat nášho running backa Aarona Jonesa. Avšak Alvin sa zatiaľ nepodpísal, takže jeho skúška podľa všetkého neprebehla zrovna najúspešnejšie.


AARON RODGERS A TOP WIDE RECEIVERS SA NA OTAS NEUKÁZALI

Ako sa očakávalo, tak quarterback Aaron Rodgers sa OTAs nezúčastnil, nakoľko bol so svojou snúbenicou na Hawaii. Tým, že sa na tieto dobrovoľné mimosezónne aktivity nedostavil, tak prišiel o bonus o výške $500,000, ktorý má zahrnutý v zmluve. Táto jeho neúčasť nebola žiadnym prekvapením, skôr bola vyslovene očakávanou. Packers voči salary capu v roku 2022 obdržia „kredit“ v podobe $500K, nakoľko v roku 2021 sa táto suma počíta voči platovému stropu. Dňa 8. júna sa u nás začína minicamp (do 10. júna), ktorý je povinný a ak sa Rodgers na neho nedostaví, tak obdrží pokutu vo výške takmer $100K. Ale tím môže jeho absenciu označiť ako ospravedlnenú absenciu a v takom prípade by pokutu nedostal. Osobne očakávam, že tu sa tiež neukáže, nakoľko táto suma je pre neho smiešna. Z jeho neúčasti na tomto minicampe by som nerobil vôbec žiadne závery a prvá reálna udalosť, ktorá už skutočne bude stáť za reč bude začiatok tréningového campu.

Okrem Aarona sa OTAs vôbec nezúčastnili nasledujúci hráči: WRs Davante Adams, Marquez Valdes-Scantling, Allen Lazard, Equanimeous St. Brown, Devin Funchess, CB Jaire Alexander, CB Ka´Dar Hollman a CB Stanford Samuels. Avšak všetci sa z nich sa zúčastnili virtuálnej fázy (okrem Rodgersa). K tomu nám už napríklad Lazard, Funchess, či Alexander potvrdili, že minicampu sa zúčastnia. David Bakhtiari sa nakoniec aj ukázal na tréningovom ihrisku, ale o ňom neskôr. Na ihrisku bol aj Elgton Jenkins, ale nie na všetkých tréningoch.


RODGERS PO PRVÝKRÁT VEREJNE PREHOVORIL

Aaron Rodgers sa objavil v relácii Kennyho Maynea na SportCenter a teda to bolo jeho vôbec prvé verejné vystúpenie od doby, ako počas štvrtkovej draftovej noci vyšli na svetlo sveta reporty o jeho nespokojnosti. Rodgers tu toho veľa nepovedal. Za to však podľa mňa potvrdil môj článok, ktorý som písal pár dní dozadu o komunikácii. Hneď v úvode Aaron jasne odmietol to, že problémom je Jordan Love. „Je to len o filozofii a možno zabúdame na to, že je to o ľuďoch, ktorá to robia. Je o o charaktere, je to o kultúre, je to o tom robiť veci správnou cestou a veľa z tohto sa počas posledného roku dalo do pohybu. Kľúč bol tak trošku vrhnutý do toho vtedy, keď som vyhral MVP vďaka spôsobu, akým som hral minulý rok. Toto je len únik všetkého. Je to o ľuďoch a to je tá najdôležitejšia vec.“ Aaron k tomu dodal, že miluje svojich trénerov, spoluhráčov a fanúšikov v Green Bay, ale nespomenul ani jedného z členov front office, čiže tu opäť len nahral do mojich karát. „Myslím si, že niekedy ľudia zabúdajú na to, čo skutočne robí organizáciu organizáciou. História je dôležitá. Odkaz mnohých ľudí, ktorí tu boli pred vami. Ale ľudia sú tou najdôležitejšou vecou. Ľudia robia organizáciu, ľudia robia business a niekedy sa na toto zabúda. Kultúra sa buduje tehlu po tehle, pričom základ je vybudovaný ľuďmi. Nie organizáciou, nie budovou, nie korporáciou. Je to postavené ľuďmi. Mal som to šťastie hrať s mnohými úžasnými, fakt úžasnými ľuďmi. A tiež som pracoval pre niekoľko úžasných ľudí. Sú to ľudia, ktorí vytvárajú základ týchto entít. Myslím si, že na to niekedy zabudneme.“ Na záver sa Mayne Rodgersa priamo opýtal, či chce byť vymenený, ale súčasný quarterback Packers zahral túto situáciu do outu. „V tomto momente je na stole všetko.“

Zároveň ku Aaronovi Rodgersovi dodám, že Adam Schefter pred pár týždňami vystúpil v jednom podcaste, kde jasne oznámil to, že jeho report pred začiatkom prvého kola neboli žiadne breaking news, ale len ZBIERANIE INFORMÁCIE. Jasne a zreteľne oznámil to, že to nebol únik, ktorý by sa konal práve v tom čase. Teda prakticky týmto svojim verejným oznámením spravil to, že jeho pôvodný report bol poriadny bullshit. Nakoľko v ňom uviedol, že zdroje mu to povedali práve vo štvrtok. Ale on v skutočnosti žiadne zdroje nemal a jednalo sa o zbieranie informácii. Pred pár dňami nám Ian Rapoport oznámil, že výmena Aarona Rodgersa je extrémne nepravdepodobná, ale tomuto všetkému sa venujem v mojom poslednom článku, tak to tu druhýkrát nejdem rozoberať. Zakončím to akurát slovami nášho prezidenta/CEO Marka Murphyho spred dvoch dní, ktoré uverejnil vo svojom pravidelnom článku na našom oficiálnom webe. „Ako som povedal minulý mesiac, tak stále sme odhodlaní veci s Aaronom urovnať a chceme aby bol našim quartrabackom v roku 2021 a ďalej. Pracujeme na tom, aby sme túto situáciu vyriešili a uvedomujeme si, že čím menej obe strany verejne povedia, tým je lepšie.“ Týmto nám Murphy jasne naznačil, že verejné média píšu blud za bludom a ak náhodou aj on, či Aaron niečo povedia, tak sa to hneď pretáča na všetky svetové strany. Preto si musíme počkať na to, ako celá situácia dopadne.


DAVID BAKHTIARI VYZERÁ EXCELENTNE!

Náš All-Pro ľavý tackle sa síce stredajšieho tréningu počas OTAs nezúčastnil, ale bol na ihrisku a pracoval na svoje rehabilitácii. Presne na nový rok si pretrhol počas tréningu predný krížny väz a tým sa pre neho sezóna skončila. Aktuálne je jeho návrat do zostavy vo hviezdach, ale Packers ešte oficiálne jeho možný návrat vo weeku 1 nevyvrátili. A niet sa čomu diviť, nakoľko Bak na ihrisku vyzeral perfektne a ani náhodou by ste nepovedali, že tento chlap si pred pol rokom pretrhol ACLko. Tréner LaFleur povedal, že Bak je trošku pred predpokladanou dobou rehabilitácie, ale k tomu dodal, že je to stále dlhá cesta k tomu, kým bude pripravený hrať. „Pracuje skutočne tvrdo. Myslím si, že sa vrátil v excelentnej forme. Budeme to posudzovať deň za dňom.“ Návrat po pretrhnutí ACLka zvyčajne trvá 10-12 mesiacov, pričom štart sezóny bude niekde okolo 8 mesiacov od zranenia.


DEGUARA VYZERÁ TIEŽ DOBRE!

Na ihrisku rehabilitoval aj náš minuloročný nováčik tight end Josiah Deguara, ktorý si v druhom zápase poslednej sezóny nešťastne pretrhol ACLko v závere zápasu. Tréneri sa z jeho návratu samozrejme ako my veľmi tešia! Ofenzívny koordinátor Nathaniel Hackett hovorí: „Dokáže robiť mnoho vecí. Vždy môžete mať na ihrisku chlapa, ktorého dokážete poslať na line of scrimmage a bude bežať routu, postaviť ho ako in-line blokára, či do backfieldu ako fullbacka. Kvôli týmto veciam to je pre obrany zložité robiť proti nám gameplan, pretože ho môžete na ihrisku postaviť hocikde do rôznych formácií, či personnelov.“ Bola obrovská škoda, že sa Deguara v úvode minulej sezóny zranil, nakoľko v prvom zápase proti Vikings hral parádne a bolo jasne vidieť, že je to Mattov chlap, ktorého chce na ihrisku využívať. Teraz to je pre nás prakticky ďalšia nová posila do útoku spoločne s Dillonom, Funchessom, či Amari Rodgersom.


AKO BUDE VYZERAŤ OFENZÍVNA LAJNA BEZ BAKA? BUDE TU VEĽKÉ PREKVAPENIE?

Veľkým otáznikom je to, ako bude naša ofenzívna lajna vyzerať počas absencie ľavého tackla Davida Bakhtiariho. K tomu počas free agency odišiel aj starting center Corey Linsley, čiže otáznikov je viac než dosť. Úvodný tréning počas OTAs nám možno naznačil potenciálnu zostavu. Naša starting OL vyzerala nasledujúco: Elgton Jenkins na ľavom tacklovi, Jon Runyan Jr. na ľavom guardovi, rookie Josh Myers na centrovi, Lucas Patrick na pravom guardovi a Billy Turner na pravom tacklovi. V prvej ofenzívnej lajne dostal niekoľko snapov aj nováčik Royce Newman.

Zaujímavosťou je, že ako OTAs pokročili, tak sa aj naša starting OL poprehadzovala a na ľavom tacklovi sa objavil Ben Braden, keď Jenkins nebol na tréningu. K tomu počas tlačovky tréner našej OL Adam Stenavich povedal, že práve Braden bude mať šancu bojovať o pozíciu startera v našej OL. „Veľmi sa teším na Bena, že čo sa s ním udeje. Keď absolvuje celú off-season, odohrá zápas v pre-season, tak si myslím, že skutočne bude bojovať o pozíciu starting guarda, alebo tackla,“ povedal Stenavich. Keď takúto pochvalu dostanete od Adama, tak to už čosi znamená a podľa všetkého bude mať Braden legitímnu šancu zabojovať o miesto v našej starting OL. Braden je nedraftovaný hráč z Michiganu, keď do NFL vstúpil v roku 2017. V roku 2019 bol v našom practice squade a neskôr sa počas sezóny 2020 vrátil späť ku nám. Po väčšinu minulej sezóny bol v našom practice squade a v štyroch zápasoch bol aj na súpiske ako náhradník. Stenavichovovi sa na ňom páči to, že je to veľký chlap, pričom je silný a je dobrým atlétom. Obrovským plusom k tomu je jeho všestrannosť.


JORDAN LOVE MÁ ZA SEBOU DOBRÝ ZAČIATOK

Aaron Rodgers nebol na OTAs prítomných a preto opakovania s prvým útokom dostal talentovaný mladík Jordan Love. Dostalo sa ku nám niekoľko video záznamov a musím povedať, že je pri ňom vidieť obrovské zlepšenie v práci nôh a v technike odhodu. V tomto momente to vyzerá omnoho lepšie ako počas minuloročného training campu a ono sa to prejavilo aj v hodoch do siete, kde bol Jordan omnoho presnejší a pri týchto drilloch pôsobil omnoho pohodlnejšie. Jeho progres si všimol aj tréner LaFleur. „Myslím si, že môžeme povedať, že počas tejto offseason na sebe zamakal. Lopta teraz z jeho ruky lieta výborne. Teší nás jeho progres, ktorý môžeme vidieť, ale ešte má pred sebou dlhú cestu,“ nechal sa počuť kormidelník Packers. K tomu ešte dodal, že sa mu páči jeho momentálne mentálne nastavenie. Pochvalu si Jordan vyslúžil aj od running backa Aarona Jonesa. „Môžete vidieť, že sa tu cíti omnoho pohodlnejšie. Playbook už ovláda a je pripravený hrať. Som rád, že môžem byť s ním na ihrisku,“ povedal náš hviezdny running back.

Jordana sme počas tréningov mohli vidieť rozdávať takmer výhradne krátke lopty a checkdowny. Podľa všetkého od neho tréneri chcú to, aby sa vžil s týmto útočným systémom, prechádzal read za readom a všetko sa to pre neho ako keby zautomatizovalo. Na tomto nie je podľa mňa nič zlé. Na college sme videli, že Jordan nemá žiadny problém hádzať 60 yardové bomby, ale problém mal práve s čítaním ihriska a so spracovávaním ihriska. LaFleur, Getsy, či Hackett vedia veľmi dobre, ako majú k Jordanovi pristupovať, čo na neho hádzať a čo nie. Veľa si z OTAs nemôžeme zobrať, hrá sa v polovičnej rýchlosti, žiadne chrániče, nevieme čo od hráčov tréneri chcú, na čom pracujú, atď. Takže vieme len špekulovať a sledovať nejaké zlepšenie v technike. Ale reportér sa zhodujú, že Love pôsobil omnoho sebavedomejšie a dokonca obranu nachytal aj na offside.


ÚPRAVA KONTRAKTU DEANA LOWRYHO

Bolo nám oznámené, že Packers prerobili kontrakt defenzívneho enda Deana Lowryho. Spravili to tak, že jeho $3.11M z celkového platu $4.1M premenili do podpisového bonusu. Nakoľko sa podpisový bonus rozdeľuje na ďalšie roky, Packers týmto krokom pre tento rok ušetrili voči platovému stropu $2.488M. Lowry je pod kontraktom na sezónu 2022 a podľa všetkého sa k jeho kontraktu pridali voided years, aby sa bonus prerozdelil na dlhšie časové obdobie a tým sa ušetrilo viacej dolárov. Ak sa však budúci rok pred sezónou rozhodneme Lowryho prepustiť, tak v roku 2022 budeme hltať vysoký dead cap.

Keď už sme pri tých kontraktoch, tak Packers využili triky v rukáve aj ohľadom kontraktu TE Roberta Tonyana. Na neho sme použili second-round tender, ktorý je v hodnote $3.384M. Ale my sme tento tender štrukturalizovali veľmi nezvyčajne, keď hneď $2.349M sme zahrnuli v bonusoch. K tomu sa pridali 4 void years, vďaka čomu sa tento bonus mohol rozložiť naprieč 4 rokmi. Tonyan má tak svoje peniaze garantované a Green Bay takto ušetrili $1,879,000 v platovom strope pre tento rok.

Ohľadom kontraktov ešte jedna informácia a to ohľadom detailov kontraktu QB Blaka Bortlesa. Jeho kontrakt je na jeden rok s minimom pre veterána v NFL, teda $1,075,000. Nakoľko sa jedná o veterána, tak Pa ckers získavajú platový benefit a voči salary capu sa bude počítať len $850,000. Bortles vo svojej zmluve nemá absolútne žiadne bonusy. Nakoľko v kontrakte nie sú zahrnuté žiadne bonusy, tak Packers nebudú Bortlesovi dlžiť ani cent, pokým sa nedostane do 53ky.


RASHOD BATEMAN BOL TAKMER PACKER?

Baltimore Ravens mali na tohtoročnom drafte hneď dva výbery v prvom kole a to výber č. 27 a výber č. 31. Joe Hortiz, riadil hráčskeho oddelenia Ravens, v rozhovore pre ESPN povedal nasledujúce slová: „Vedeli sme, že ho Packers majú v hľadáčiku a taktiež veľa ďalším tímom sa Rashod páčil.“ Ravens sa nakoniec rozhodli, že Batemana si zoberú už na 27ke, lebo sa veľmi báli toho, že by im kvôli Packers na 31ke nezostal.

Ďalší report hovorí o tom (Bob McGinn, The Athletic), že Packers mali ohromne vysoko hodnoteného receivera z Floridy Kadariusa Toneyho a veľmi dúfali, že sa prepadne do ich dosahu. Ale tieto sny sa nakoniec nenaplnili, nakoľko si ho vybrali Giants na výbere č. 20. Generálny manažér Brian Gutekunst nám povedal, že sa obzeral po možnostiach ako sa na drafte posunúť v prvom kole smerom nahor, no nakoniec sa rozhodol zostať na 29ke a vybrať si šikovného cornerbacka z Georgie. Ak by si Giants Toneyho nevybrali, tak by sa prepadol až do rúk Packers? To je podľa všetkého len vlhký sen, nakoľko na 25ke ho boli pripravení zobrať Jaguars. Čiže pre Packers bol Toney obrovským long shotom.


PODPÍSAL SA WR DEANDRE THOMPKINS

Na súpiske sme mali jedno voľné miesto, keď sa prepustil CB Kei´Varae Russell a toto miesto sa použilo na wide receivera DeAndre Thompkinsa. Thompkins je vzrastom menší receiver, ktorý na college hrával za Penn State a do NFL prišiel ako nedraftovaný hráč v roku 2019. Počas svojej doterajšej kariéry v NFL ešte takmer nič neodohral, do regular season ani raz nezasiahol a bol na súpiskách Eagles, či Steelers. Na Penn State odohral 52 zápasov, v ktorých zachytil 83 prihrávok pre 1,245 yardov a 6 touchdownov. K tomu bol hrával v special-teame, kde vracal hneď 66 puntov, na ktorých skóroval aj 2 touchdowny. Packers ho podpísali podľa všetkého práve kvôli jeho potenciálnu na punt returne a možnému upgradu pre special team.


AJ DILLON A JEHO PREZÝVKY PRE STEHNÁ

Náš running back A.J. Dillon nám odhalil to, aké prezývky dal svojim stehnám. Rozhodol sa, že jedno stehno bude „Guadzilla“ a to druhé „Quadfather“. Dokonca už aj začal predávať merch a stavím sa, že v nasledujúcej sezóne budeme tieto prezývky počuť veľmi často!


ROBERT TONYAN DOSTANE VIACEJ PRIESTORU!

Tréner Matt LaFleur nám odhalil jeho plánky ohľadom tight enda Roberta Tonyana. Povedal nám, že v tejto sezónu mu chce dať ešte viacej priestoru. „Teraz je pre nás ten ideálny čas na experimenty a vyskúšať ho na rôznych routach. Dúfam, že ho môžeme do nášho útočného snaženia v nasledujúcej sezóne zahrnúť ešte viacej. Spomedzi našich hráčov spravil azda počas posledných dvoch rokov najväčší progres. Som si vedomý, že minulú sezónu mal veľmi dobrú, no myslím si, že môže dosiahnuť ešte viacej. Myslím si, že sa stále učí a neustále sa zlepšuje a zlepšuje. Milujem jeho prístup, milujem jeho pracovnú morálku a myslím si, že aktuálne je skutočne sebavedomý,“ nechal sa počuť náš tréner. Tonyan bol v minulej sezóne vôbec tým najefektívnejším pass-catcherom v celej NFL a my sa teda máme na čo tešiť!


VINATIERI BOL V ROKU 2006 TAKMER PACKER!

Náš bývalý člen front office Andrew Brandt povedal jeden príbeh z roku 2006. Kicker Adam Vinatieri bol v roku 2006 voľným hráčom a to bol rok, kedy sme prišli o nášho kickera Ryana Longwella vo free agency. Andrew a Adam boli kamaráti a Vinatieri súhlasil, že príde do Packers na návštevu. Andrew hovorí, že v úvode si myslel, že ich využije len kvôli tomu, aby od Patriots získal viacej peňazí, čo ako on sám hovorí bolo pochopiteľné a keby to od neho chcel, tak by mu s tým pomohol. Avšak spôsob, akým na Andrewa hovoril, v našom členovi front office spôsobil jasné presvedčenie o tom, že sa do New Englandu už nevráti. Mali spolu dobrú večeru a Andrew hovorí, že keď si išiel večer ľahnúť, tak zaspával s tým pocitom, že Adam Vinatieri bude Packer. Ale na ďalšie ráno sa všetko zmenilo. Adam mu zavolal a jeho tón hlasu bol taký, ako keby sa chcel za niečo ospravedlniť. K Andrewovi sa správal viacej ako priateľ, než ako klient. Adam si povzdychol a povedal: „Andrew, Polian (generálny manažér Colts) mi zavolal. Musím tam ísť. Hrajú na krytom štadióne!“ Cols Adamovi ponúkli menší plat ako Packers, ale mali niečo, s čím Packers nemohli súperiť – príležitosť kopať na krytom štadióne. Ak by v tú noc Polian nevolal, tak Vinatiri by bol Packer, kopal by vo Frozen Tundre a my by sme nikdy nedraftovali Masona Crosbyho.


BUDEME MAŤ NOVÉ RETRO DRESY!

Green Bay Packers budú v jednom zápase počas sezóny 2021 obliekať historickú uniformu! Potvrdil nám to tímový prezident Mark Murphy. Oficiálne odhalenie ešte nebolo, ale ako povedal Murphy, udeje sa tak už čoskoro a tieto alternatívne uniformy by mali zahŕňať odtieň zelenej. Naposledy sme nosili historické dresy vo farebnej kombinácii modrá a žltá. Máme tu hneď niekoľko možností, ktorá to nakoniec bude? Ja som za zelenú so žltými číslami!


ZOPÁR ĎALŠÍCH KRÁTKYCH POSTREHOV

  • Krys Barnes hral v úlohe starting ILB
  • DB Adrian Amos hral aj v boxe vedľa Krysa Barnesa. V tejto formácii boli na pozícii safetyho Darnell Savage a Will Redmond
  • ILB Ty Summers podľa pozorovateľov vyzeral na ihrisku veľmi dobre a vyzdvihujú najmä jeho komunikáciu s obranou a vyzeralo to tak, že vždy vedel, čo sa má diať
  • Kto bude hrať ako nickel/star pozíciu v našej obrane? Joe Barry povedal, že aktuálne majú v mixe o túto pozíciu štyroch/piatich hráčov. Ako opísať túto pozíciu? Je to ohromne dôležitá pozícia v súčasných subpackages. Keď tu hráte, musíte vedieť hrať man a aj zone coverage, byť zahrnutý v behovej obrane, či v blitzoch. Ktorí hráči to môžu byť? Napríklad Jaire Alexander, Chandon Sullivan, Shemar-Jean Charles, či Darnell Savage. Moji favoriti? Sullivan a Savage.
  • OLB Preston Smith sa na OTAs ukázal vo veľmi dobrej forme. Vyzerá byť vysekanejší a pochvaľuje si to aj náš nový defenzívny koordinátor Joe Barry. Preston zobral pay-cut, aby sa mohol vrátiť do Green Bay a prakticky jeho kontrakt je nastavený tak, že čím lepšie bude hrať, tým viacej zarobí. A keď bude hrať extrémne dobre, tak si príde na obrovské peniaze, nakoľko tam má mnoho bonusov vo forme motivačného. Vyzerá to tak, že Preston zobral túto sezónu seriózne a to je len dobre!
  • Mimochodom náš nový defenzívny koordinátor Joe Barry na mňa zatiaľ pôsobí veľmi dobre a jeho prítomnosť je na ihrisku poriadne cítiť!