Kto bude kapitánom Green Bay Packers?

Boli nám odhalené mená hráčov Green Bay Packers, ktorí budú na svojom drese nosiť kapitánske „céčko“ počas sezóny 2021! Sú to nasledujúci hráči:

  • ÚTOK – Aaron Rodgers, Davante Adams, Marcedes Lewis
  • OBRANA – Jaire Alexander, Adrian Amos, Kenny Clark
  • SPECIAL TEAM – Mason Crosby

Z našich tradičných troch kapitánov, ktorých sme počas regular season točili (na playoff sa vybrala stála trojica) a prakticky sa tak na poste kapitána vystriedali všetci hráči, prechádzame na siedmich kapitánov. To znamená koniec rotácie a kapitáni budu permanentní.

Coach Matt LaFleur nám na svojej tlačovej konferencii povedal, že hneď 27 hráčov obdržalo aspoň jeden hlas! Pričom desiati z nich dostali aspoň 10 hlasov. Viem si predstaviť, že zvyšná trojka sa skladá z mien David Bakhtiari (som si takmer istý), Za´Darius Smith (som si takmer istý), Elgton Jenkins (úplne hádam).

„Čo je zaujímavé, mali sme 27 rôznych hráčov, ktorí obdržali aspoň jeden hlas, čo je neskutočné keď sa zamyslíte nad tým, koľkí chalani pripadali v úvahu. Myslím si, že je to veľmi vzácne. My sme celkom tímom veteránov, ale môžeme povedať, že aj z našich mladých chalanov sa stanú skvelí lídri. Je úžasné byť súčasťou niečoho takéhoto. Myslím, že sme mali 10 hráčov, ktorí dostali viacej ako 10 hlasov. Takže si myslím, že to hovorí o našej šatni a charaktere, ktorí máme v tejto budove.“

Mňa osobne asi najviac prekvapilo to, že sa medzi kapitánmi neobjavilo meno Zeeho Smitha. No a očividne to prekvapilo aj jeho samotného, keď krátko po oznámení kapitánov napísal tento tweet:

Pre Aarona Rodgersa je toto už 11-krát, čo bol zvolený svojimi spoluhráčmi za kapitána – všetkých 8 playoff sezón pod Mikeom McCarthym a v každej z posledných troch sezón pod Mattom LaFleurom. Mason Crosby bol kapitánom zvolený celkovo 8-krát (2011-11, 2013, 2015-16, 2019-21). Aaron, Mason a Marcedes Lewis budú nosiť zlaté céčko, nakoľko už boli všetci traja menovaní kapitánmi aspoň 5-krát (Lewis bol tímovým kapitánom v Jaguars v rokoch 2011, 2013-15 a 2017). Davante, Adrian, Kenny a Jaire sú kapitánmi po 1-krát a budú mať pod céčkom len jednu zlatú hviezdičku.

Zaujímavosťou je, že vo weeku 8 budeme hrať proti Arizone Cardinals, ktorá má hneď deväť kapitánov.