Najmenej záživné obdobie nie je to po Super Bowle a konci sezóny. Podľa mňa to je od skončenia minicampu po štart tréningového kempu. My máme pred sebou ešte celý mesiac tejto futbalovej nudy. Aj napriek tomu sa občas vynoria zaujímavé novinky a správy. Zhrnul som, čo by vás mohlo zaujímať a nemalo minúť.

POZNÁME ROZPIS TRÉNINGOVÉHO KEMPU

Packers začnú s tréningami v stredu 27. júla a skončia dvomi spoločnými tréningami s New Orleans Saints 16. a 17. augusta. Tradičná akcia Family Night bude 5. augusta, čo je piatok. U nás to bude ale uprostred noci z piatka na sobotu. sobota. Dvanásť tréningov bude otvorených pre verejnosť. Nepoznáme však časy. Táto sezóna prinesie 77. tréningový kemp v histórii Green Bay Packers.

Už tradične môžeme očakávať, že tréningy hneď skraja kempu budú otvorené pre verejnosť. S príchodom prípravných zápasov sa budú dvere zatvárať a čoraz viac vecí sa bude, pochopiteľne, nechávať pred zrakom novinárov a špehov z ostatných tímov.

Dôležité dátumy:

 • 22. júl – Report day nováčikov
 • 23. júl – Zápas Bayern Mníchov – Manchester City. Predpokladá sa, že budeme vidieť zaujímavý content v spojení s Packers, Wisconsinom a Lambeau Fieldom. Hráči Packers by mali zápas sledovať na tribúne a môže sa stať, že LaFleur, Rodgers a ďalší budú aj pri slávnostnom výkope.
 • 25. júl – Shareholders Meeting
 • 26. júl – Report day ostaných hráčov/veteránov
 • 27. júl – Prvý tréning – už nech to je!
 • 5. august – Family Night (6. august o 2:30 nášho času) – perfektná udalosť
 • 12. august – Prvý zápas preseason @ San Francisco 49ers (13. august o 2:30 nášho času)
 • 17. august – Posledný verejný tréning
 • 19. august – Druhý zápas preseason vs. New Orleans Saints (20. august o 2:00 nášho času)
 • 25. august – Posledný zápas preseason @ Kansas City Chiefs (26. august o 2:00 nášho času)
 • 30. august – Deadline na 53-člennú súpisku

Počas konania tréningového kempu bude Bart ešte stále v USA. Ja budem doma, a tak sa budem snažiť priniesť čo najviac informácií. Rovnako bude aktívny aj Bart, ktorý sa bude snažiť sem-tam priniesť svoj pohľad na vec. Z mojej strany môžem sľúbiť typický reporty z tréningov doplnené o videá, fotky a všetky dostupné materiály.

Preview a review preseason zápasov je rovnako samozrejmosťou. Aj napriek pracovnej a voľnočasovej vyťaženosti sa budeme snažiť prinášať servis, na ktorý ste boli minulé roky zvyknutí.


MARCEDES LEWIS MAL NOČNÉ MORY

Veľký veterán, srdciar a skúsený tight end Marcedes Lewis nemal po vypadnutí vôbec ľahké dni a hlavne noci. Priznal sa, že po jeho skrate a fumble, ktoré bolo jedným z najväčších zlomov zápasu, mal nočné mory. Packers viedli 7:0 a vyzeralo to tak, že si idú po ďalšie body. Rodgers poslal na Lewisa krátku prihrávku, no zozadu priletel Fred Warner a lopta Lewisovi vypadla. Tu sa podľa mnohých odborníkov stratilo momentum a zápas sa začal nakláňať na druhú stranu.

„Je to niečo, čo mi spôsobovalo najmenej mesiac a pol nočné mory. Som však schopný sa pozrieť do zrkadla, pretože viem, že každý deň som na ihrisku nechal maximum. Vždy do toho dávam všetko,“ povedal Lewis pre Wesa Hodkiewicza z packers.com.

Jeho chyba bola ojedinelou. 38-ročný hráč totiž spôsobil fumble naposledy v sezóne 2013 a jednalo sa len o jeho štvrté fumble v kariére!

Lewis Packers pred touto sezónou oznámil, že má v pláne hrať ešte dve sezóny: naplniť aktuálny kontrakt v Green Bay (ide do poslednej sezóny) a následne prekonať rekord v počte odohraných sezón na jeho pozícii v roku 2023. Teraz sa Lewisovi podarí vyrovnať 17. sezónou maximum, ktoré má duo Tony Gonzalez a Jason Witten.


MILÁČIK KURT BENKERT JE PREČ…

Je to tak. Quarterback #3 Kurt Benkert už nie je súčasťou Green Bay Packers. Počas roka si získal srdcia všetkých fanpšikov tímu z Wisconsinu a aj Kurtovi sa s Green Bay nelúčilo najľahšie. Sám napísal, že to bolo nádherné obdobie a bude na to s celou rodinou spomínať len v dobrom.

Celú situáciu Benkert opísal v nedeľu vo svojom streame na Twichi. Brian Gutekunst sa na základe tohto určite posunul v očiach všetkých priaznivcov NFL ešte o úroveň nahor a ozaj to ukazuje, že je manažérom s ľudským zmýšľaním:

„To, ako to spravil a postavil sa k tomu si zaslúži obrovský rešpekt. To, kedy ma prepustil a dal mi tak šancu nájsť si pôsobisko, v ktorom môžem reálne zabojovať o 53ku, keď som vedel, že tu tá šanca nie je… Obrovský rešpekt za toto. Mohol si ma tu nechať päť týždňov a potom ma vyhodiť po tom, čo by som sa prihlásil na kempe. Alebo si ma mohol nechať do preseason, nasadiť ma na 15 minút do zápasu a potom ma prepustiť.“

Benkert oznámil, že ide s rodinou na Floridu, kde počká, ako sa situácia vyvinie. Chcel by pre rodinu vytvoriť stálejšie zázemie a nám neostáva nič iné, len mu fandiť.


CHRIS ODOM HVIEZDIL V USFL

Bývalý hráč Packers OLB Chris Odom sa stal v historicky prvej sezóne súťaže USFL Defensive Player of the Year. Odom bol členom Packers od septembra 2017 do toho istého mesiaca nasledujúceho roka. V obrane Mika Pettina nastúpil do siedmich zápasov regular season, keď zaznamenal 59 snapov v defense (13 v special tímoch) a šesť tacklov.

Potom bol súčasťou Salt Lake Stallions v Alliance of American Football, následne bol polroka vo Falcons a mesiac vo Washingtone. Po polročnej anabáze v CFL v službách Calgary Stampeders si ho v 2022 USFL Drafte vybrali v 2. kole Houston Gamblers.

Ovládol USFL v počte sackov (12.5) a forced fumbles (6) v 10 zápasoch sezóny 2022. Ako jediný zakončil sezónu s dvojciferným počtom sackov. Pridal aj 8 tacklov pre stratu.