Obrázok

Tak toto čo bolo?!

Žijete? Pevne dúfam, že žiadna syrová hlava nemusela ísť počas zápasu (alebo po zápase) do nemocnice kvôli srdcovým problémom. Proste toto čo bolo u Svätého Vinca?!!!! Na ihrisku sa diali veci, ktoré sa len tak nedejú. Nakoniec sa nám podarilo poraziť Bengals na ich ihrisku až po bláznivom predĺžení pomerom 25-22. Ak niekto tento zápas nevidel a pozrie sa na tento graf tak si povie, že to asi fakt nebol normálny zápas. No a veru, že nebol.

Quarterback Joe Burrow našiel v end zóne wide receivera Tee Higginsa, čím sa im úspešne podarilo premeniť 2-point conversion. Vďaka tomu skóre zápasu vyrovnali, pričom do konca štvrtej štvrtiny zostávalo niečo cez tri minúty. Vtedy by nikoho ani len nenapadlo čo bude nasledovať ďalej. Po tom, čo sa skóre zápasu vyrovnalo na 22-22, kicker Packers Mason Crosby a kicker Bengals Evan McPherson dokopy netrafili päť field goalov za sebou. Ukončiť to musel až náš Mason, ktorý dve minúty pred koncom predĺženia rozhodol o našom víťazstve. Toto proste nevymyslíte…

Toto víťazstvo je pre nás skutočne veľké. Hrali sme na ceste proti neznámemu tímu z AFC, ktorý bol na bilancii 3-1. Nám v tomto zápase chýbali hráči ako Jaire Alexander, Za´Darius Smith, David Bakhtiari, Elgton Jenkins, Marquez Valdes-Scantling, či starting center Josh Myers. A aj napriek tomu sa nám podarilo vyhrať a poraziť dobrý futbalový tím. Keby ste mi pred sezónou povedali, že budeme hrať bez týchto hráčov a aj tak budeme 4-1, tak by som vám povedal, že choďte pozerať soccer a kašlite na futbal. Som hrdý na tento tím, ako dokáže bojovať so zraneniami a verme, že všetkých hráčov ešte v tejto sezóne uvidíme na ihrisku. Obrovské otázniky sú nad Zeem a Alexanderom, ktorí sa už v tejto sezóne na ihrisku nemusia vôbec ukázať.

Toto víťazstvo znamenalo aj to, že náš head coach Matt LaFleur sa stal 7. trénerom Packers, ktorému sa podarilo vyhrať 30 zápasov v regular season. Avšak zo všetkých mien má jasne najlepšiu bilanciu: 30-7. Na druhom mieste sa nachádza legendárny Vince Lombardi s bilanciou 30-12. Matt teda na dosiahnutie tejto méty potreboval 37 zápasov, čo je tretie najnižšie číslo v histórii NFL. Menej zápasov k tomu potrebovali len George Seifert (36) a Guy Chamberlin (35). Na treťom mieste je Matt a o toto miesto sa spoločne delí s legendárnym Paul Brownom.

NOVÝ TÍMOVÝ REKORD (300-200-100)

Pôjdeme pekne po poriadku ako je už zvykom a začneme pri našom quarterbackovi Aaronovi Rodgersovi. Ten nemal vôbec dobrý vstup do zápasu. Hodil interception na neúspešnom back-shoulder hode na Davante Adamsa a celkovo celá prvá štvrtina bola v jeho podaní veľmi zlou. Netriafal voľných hráčov, snažil sa z každej play spraviť big play a my sme len neveriacky krútili hlavou nad tým, že čo to na ihrisku predvádzal. V našom úvodnom drive si na 2nd&7 nevšimol úplne voľného Lazarda, ktorý by skóroval jednoduchý touchdown. Namiesto toho prišiel punt. Následne prišila jeho tretia interception v tejto sezóne. Potom si na treťom downe vôbec nevšímal úplne voľného Aarona Jonesa v underneathe pre jednoduchý first down, namiesto toho hodil loptu na pokrytého Big Boba, ktorého podľa mňa trošičku Wayne aj fauloval (držal mu pravú ruku) a opäť sme museli len puntovať. Rodgers sa na každej play snažil vymýšľať nejakú big play, bol úplne mimo rytmu a ihrisko nevidel čisto.

Ale potom sa vrátil späť do tempa a už to bolo lepšie. Ako sa Bengals dostali do vedenia 7-0, tak Aaron Rodgers skompletoval 22 zo svojich ďalších 25 pokusov o prihrávku a Packers skórovali na piatich zo svojich ďalších držaní lopty. Keď odhliadneme od toho sacku v polčase, tak naše drivy vyzerali nasledujúco: TD, FG, TD, FG, FG, missnutý FG, missnutý FG, missnutý FG, FG. Rodgers celkovo skompletoval 27 prihrávok pre 344 yardov a 2 touchdowny. Jeho priemer na jeden pokus bol 8.8 yardov.

V zápase predviedol dva nádherné hody, ktoré keby hodil Mahomes, tak si na nich celonárodne média honia ešte najbližšie dva týždne. Na prvej play sa Rodgersovi podarilo vopchať loptu do prakticky neskutočného okienka na wide receivera Randalla Cobba a to aj napriek tomu, že bol pod tlakom od Trey Hendricksona. Zázrakom bolo to, že sa vôbec lopta dostala z jeho ruky, nie to že ju ešte umiestnil do perfektného miesta pre svojho receivera. Aby toho nebolo málo, tak sa jednalo o situáciu 3rd&16 v závere predĺženia. Táto play pripravila pozíciu pre víťazný field goal Masona Crosbyho.

Na druhej play loptu odhadzoval prakticky bočným pohybom vďaka čomu loptu poslal okolo prichádzajúceho defenzívneho linemana na Davante Adamsa, ktorý len robil pohyb do vnútornej strany v momente, keď už lopta letela jeho smerom. Aby aj tu toho nebolo málo, tak nejakým zázrakom sa lopta dostala aj cez cornerbacka, ktorý mal perfektné vnútorné postavenie na zahranie play na loptu. Toto bola perfektná coverage, ktorú Rodgers s Adamsom porazili vďaka úžasnej chémii. Ako rád hovorím, toto je futbalové porno!

Ofenzívna lajna Packers v tomto zápase prežila ďalší krst ohňom. V tomto zápase nám nielenže chýbal David Bakhtiari a Elgton Jenkins, ale ešte aj starting center Josh Myers. Naša ofenzívna lajna hrala teda bez svojich troch starterov a hrala v nasledujúcom zložení: Yosh Nijman – Jon Runyan – Lucas Patrick – Royce Newman – Billy Turner. Toto je zoskupenie, ktoré by nám nenapadlo ani vo sne, že bude počas regular season hrať ako starting OL. Ale aj napriek tomu chalani podali kvalitný výkon proti silnej front 7 Bengals. Aaron Rodgers bol sackovaný len dvakrát a to aj napriek tomu, že mal za zápas celkovo 41 dropbackov. Celkovo bol pod tlakom len na 13 dropbackoch. Keď mal Rodgers čistý pocket, tak skompletoval 23-28 prihrávok pre 304 yardov, 2 touchdowny, 0 interceptions a 135.7 passer rting. Teraz do tejto OL pridajte Bakhtiariho s Jenkinsom a Rodgers bude mať čistý pocket prakticky nonstop a to je pre súperove obrany zastrašujúce.

Pochváliť musím najmä náhradného centra Lucasa Patricka. Ten odohral v pass-protection všetkých 41 snapov, no nepustil ani jeden tlak, hit, hurry, či sack na svojho quarterbacka. V pass-protection bol tou povestnou skalou. V behovej hre to už bolo slabé, tam bol našim najslabším článkom a najmä na inside runoch sme nebolo schopní zahrávať vplyvné behové plays. Avšak aj napriek tomu je to chalan, ktorý dokáže nastúpiť na všetkých troch inside pozíciách a podať kvalitný výkon, na ktorý sa nechytá drvivá väčšina backupov v NFL. Jeho hodnota pre náš tím je ohromná.

Obrázok

Už tradičným cieľom nášho quarterbacka bol Davante Adams, ktorý opäť len potvrdil svoj status najlepšieho receivera súčasnej NFL. 11 zachytených prihrávok pre 206 yardov a 1 touchdown hovorí samo za seba. Zápas zakončil so 6 explozívnymi plays nad 16 yardov a piatimi pre aspoň 20 yardov, vrátane 34-yardového catchu ktorým premenil 3rd&long a 59-yardového catchu, ktorým pripravil fielad goal. Pri jeho touchdowne sa ho Bengals snažili zdvojiť, ale on bol až príliš rýchly pri svojom uvoľnení a rýchlo sa dostal ku fadu od Aarona Rodgersa. Double coverage sa mu podarilo poraziť aj pri spomínanom 59-yardovom zachytení. Plus ho ešte Rodgers v štvrtej štvrtine netrafil v end zóne, kde bol Adams voľný, no kvôli tlaku bola lopta nepresná. Keby tu skóroval touchdown, tak by bolo o osude zápasu rozhodnuté. V tomto zápase prišla jeho najväčšia produkcia na loptách do oblasti seamu, vďaka čomu získal 193 yardov, čo bolo podľa Next Gen Stats druhé najvyššie číslo v jednom zápase od roku 2016, kedy sa to podarilo Michaelovi Thomasovi (195 yardov). Obrany súpera sa ho nonstop snažia zdvojovať, ale LaFleurove schémy a Adamsov route running sú dosť často aj nad sily mýtickej double coverage, ktorá má hráčov vymazávať zo zápasov. Tu je jeden krásny príklad:

Davante momentálne vedie NFL v počte nachytaných yardov (579), zachytených prihrávok (42), získaných prvých downov vďaka zachytenej prihrávke (28), v zachytených prihrávkach pre aspoň 20 yardov (10) a targetoch (61). Minulý rok viedol celú NFL v získaných yardoch na routu (2.96). No a v tejto sezóne opäť kráľuje aj tejto štatistike (3.49 yardov). Adams má na svojom konte najviac targetov a to aj napriek tomu, že je na 26. mieste v počte odbehnutých routes. K tomu vedie celú ligu v získaných yardoch na jednu odbehnutú routu.. To je proste neskutočný podiel targetov a produkcie!!

Ruku k dielu pridala aj naša úderná dvojica running backov Aaron Jones – AJ Dillon. Táto dvojka v posledných dvoch zápasoch získala dokopy 384 yardov na 64 dotykoch s loptou – 262 nabehaných a 122 nachytaných yardov. V tomto zápase vyprodukovali 133 nabehaných yardov na 22 behov a 55 nachytaných yardov.

AJ Dillon vytvoril hneď tri big plays: 24-yardový catch, 12-yardový touchdown catch a 17-yardový beh. Tento mohutný runninng back nám naplno ukazuje to, že dokáže byť zbraňou hromadného ničenia ako target na checkdownoch v passovej hre. Nakoľko pre defenzívnych backov je ohromne nepríjemným hráčom na tacklovanie v priestore a to špeciálne vtedy, keď už sa rozbehne smerom dopredu. Pri touchdownovej zachytenej prihrávke nám ukázal excelentné ruky a celkovo jeho 12 dotykov s loptou vyprodukovalo 79 yardov. Matt LaFleur nám po zápase povedal, že by si želal aby mal loptu vo svojich rukách ešte častejšie. Nuž, nám nezostáva nič iné len súhlasiť.

Aaron Jones si pripísal jednu fenomenálnu behovú play, ktorou v štvrtej štvrtine získal 57 yardov a prakticky to mala byť kľúčová plays zápasu, avšak bohovia amerického futbalu to chceli zariadiť inak. Celkovo mal v tomto zápase 103 nabehaných yardov a tri behy pre zisk viacej ako 10 yardov. Run blocking od našej OL pre Jonesa nebol vôbec dobrý, ale aj tak z toho dokázal vyčarovať pekné plays.

Chcem tu ešte vyzdvihnúť jeden LaFleurov play-call v predĺžení, vďaka ktorému sme sa dostali do field goal range. Potrebovali sme Cincy nejako zaskočiť. Teraz si položme ruku na srdce a úprimne si povedzme, kto by očakával screen na Big Doga v predĺžení? Asi tak… Vzišla z toho krásna play a cheeseheadu dole za odvahu! A ako na túto play reagovala naša sideline! Big Doga miluje celý tím!

V tomto zápase sa nám podarilo niečo, čo sa v histórii Packers ešte nikdy neudialo. Mali sme v tomto zápase quarterbacka, ktorý nahádzal cez 300 yardov, receivera ktorý nazbieral cez 200 yardov a ďalšieho hráča, ktorý nabehal cez 100 yardov. V NFL sa takéto niečo stalo poslednýkrát v roku 2018 v Dallase Cowboys. Prakticky bez troch starting OL a jedného starting wide receivera sme dokázali v útoku nazbierať 466 yardov proti piatej najlepšej obrane podľa DVOA. Plus k tomu nás o 30 skórovaných bodov obral Mason Crosby svojim úletom mimo realitu.

SLABÁ HRA V RED ZONE

Musím tu však niečo poriadne skritizovať a to je naša útočná hra v red zone. V minulej sezóne sa 80% (!!!!!) našich tripov do súperovej red zóny skončilo touchdownom a v tejto štatistike sme kráľovali celej lige. Táto naša úspešnosť bola vôbec tá najvyššia v NFL za posledných 40 rokov! V LaFleurovej prvej sezóne bola naša úspešnosť 68% (2. najvyššie číslo v NFL). Avšak v tejto sezóne sa nám v red zone vôbec nedarí. Naša aktuálna úspešnosť je len 55%, čo stačí na 27. mieste v NFL!

V tomto zápase sme boli v red zone hneď päťkrát, ale s touchdownom sme odišli len v dvoch prípadoch. Mali sme množstvo možností na to, aby sme tento zápas jasne rozhodli na našu stranu, ale sami sme tieto príležitosti zahodili. Náš play-calling bol v red zone strašne nudný, statický, bez nápadu a príliš konzervatívny. Dokonca aj Matt LaFleur tento fakt priznal po zápase.

Stav 19-14 pre Packers a máme náš 4. trip v red zone Bengals. Sme inside 10. Ako to dopadlo?

• inside run Dillon – 1 yard
  • neskompletovaná prihrávka

Vyrovnaný stav 22-22. Opäť sme v red zone. Hrá sa 1st&10 na 18ke, pričom dokonca zápasu zostáva 3:27 a Bengals MUSIA používať svoje timeouty. Ako to dopadlo?

• play action neskompletovaná prihrávka
  • neskompletovaná prihrávka na Adamsa
  • Bengals ušetrili dva timeouty, Mason netrafil field goal

OBRANA ZABRALA

Obrana síce pustila v štvrtej štvrtine touchdowný drive a k tomu 2-point conversion, čím sa zápas vyrovnal, avšak Mason Crosby by nedostal 4 šance na víťazný field goal bez pomoci v podaní obrany. Obrana spravila dve stopky na tretích downoch, čím prinútila Bengals kopať dva dlhé field goals (57 a 49 yardov), pričom interception v predĺžení v podaní Campbella mala všetko ukončiť. Dokonca aj bez Jaira Alexandera a Za´Dariusa Smitha sme dokázali zaznamenať 3 sacky a 2 turnovers, pričom sme útok Bengals udržali len na 5.6 yardoch na jednu play. Pričom v druhom polčase sme pustili len jeden touchdown na 6 drivoch.

A aby som nezabudol, tak prvých 14 bodov pre Bengals prišlo po krátkom ihrisku kvôli zlému puntu a zbabranej jednej play, ktorá priniesla 70-yardový touchdown pred polčasom. Keď si odmyslíme tento touchdown, tak naša secondary v tomto zápase pustila 11 zachytených prihrávok pre 64 yardov a 1 touchdown na ilegálnej pick play v prvom polčase. To nie je vôbec zlé si myslím.

Inak k tej pick play… Tak tam Chase totálne nezvládol techniku pick play a namieril si to rovno do Adriana Amosa. Tu mal priletieť jednoznačne flag. V našom útoku tiež zahrávame veľa pick plays. Len proste sa pri nich musíte snažiť nevyzerať tak, že vašou jedinou prácou bol pick, ktorý ešte vyzerá tak, že legitímne nebežíte žiadnu routu.

Veľmi sa mi páčila práca nášho defenzívneho frontu. Od úvodu zápasu dokázala tlačiť na ofenzívnu lajnu Bengals a prakticky zachraňovala výpadok útoku v prvej štvrtine. Musím pochváliť najmä dvoch hráčov. Sú to Dean Lowry a tradične Kenny Clark.

Dean Lowry odohral kvalitný zápas a viedol tímovú štatistiku v počte vyvinutých tlakov na QB (4). K tomu pridal aj hit na quarterbacka a 2 zrazené prihrávky na line of scrimmage. V behovej hre to bol klasický Dean, nebol tu žiadnym faktorom, ale veľmi pozitívne dokázal ovplyvniť hru ako rusher vďaka svojej síle a dĺžke.

Ku Kennymu už hádam nie je ani čo dodávať. Toto je výpis toho, čo sa mu podarilo spraviť v tomto zápase:

• Veľký podiel na zastavení QB sneaku na 3rd&1
  • tackle pre stratu yardov na RB Mixonovi
  • Tlak na Burrowa, ktorý vytvoril intereption pre Amosa. Tu perfektne prečítal celú play a bleskovo zahral swim move, aby mohol ísť po Burrowovi.
  • tackle pre stratu yardov na RB Perineovi na 3rd&1
  • Stopka na RB Perineovi na 3rd&5, čím prinútil Bengals kopať 57-yardový FG

Proste kľúčový hráč zápasu. Aktuálne je Kenny jediný defenzívny tackle v lige, ktorý je v TOP 10ke ako v pass rush win rate, tak aj run stop win rate. Zaujímavosťou je to, že v tejto sezóne odohral až 75 snapov oproti ofenzívnemu tacklovi. Pýtate sa čo je na tom zaujímavé? No v roku 2020 mal takýchto snapov 130 a v roku 2019 len 85 (za celú sezónu). Toto je jedna z najväčších zmien v obrane Joe Barryho. Ten ho posúva naprieč D-lajnou a snaží samu vytvárať súboje 1vs1. Toto ohromne kvitujem a nech to tak pokračuje aj naďalej!

Na krajoch kvalitný zápas odohral Rashan Gary aj Preston Smith. Rashan si pripísal 3 defenzívne stopky a Preston si kvalitne dokázal strážiť obidva kraje. Pripísal si aj jeden sack, kde sa vďaka bull rushu predral cez ľavého tackla až ku quarterbackovi. Pri tejto play zohral veľmi dôležitú úlohu aj Kingsley Keke, ktorý v A-gape zatlačil pravého guarda až na quarterbacka, ktorý tak nemal kam uniknúť pred prichádzajúcim Prestonom.

Pozitívne je to, že sme sa dočkali produkcie aj od hráčov z rotácie. Jonathan Garvin mal 3 tlaky na QB, Keke mal 2 a rovnako aj Hamilton. Špeciálne Garvin sa od zápasu k zápasu zlepšuje. V tomto zápase odohral 20 snapov a len 8 bolo pass rush snapov, no aj tak mal 3 tlaky a 1 hit na QB.

Na pozícii inside linebackera odohrala perfektný zápas dvojka Krys Barnes a De´Vondre Campbell. Každý z nich si pripísal po troch defenzívnych stopkách a na tejto pozícii hrajú fakt rýchlo, na čo nie sme u nás za posledné roky veľmi zvyknutí. Oboch sme na ihrisku cítili a začnem asi Krysom. Ten si pripísal aj jeden sack, keď sa z blitzu dokázal predrať cez running backa a sackovať Burrowa. Krásna fyzická play v jeho podaní.

De´Vondre odohral ďalší skvelý zápas a bol základnou stavebnou jednotkou našej obrany. Pripísal si aj jednu interception v predĺžení, kde využil nedorozumenie medzi Joe Burrowom a jeho receiverom. Treba mu dať kredit za to, že bol v správny čas na správnom mieste a prakticky zahral play zápasu. Avšak Mason sa rozhodol, že to play zápasu nebude, lebo misssol field goal. K tomu mal v štvrtej štvrtine veľmi peknú sekvenciu dvoch plays, kde pokryl v coverage tight enda a spravil tackle pre minimálny zisk na prvom downe. Následne si na druhom downe pripísal veľmi pekný tackle na Samaje Perineovi pre zisk len jedného yardu. Plus k tomu si v predĺžení pripísal tackle pre stratu dvoch yardov na Joe Mixonovi. Next Gen Stats uvádzajú, že Campbell je najvplyvnejším coverage linebackerom v NFL po prvých piatich weekoch a celkovo druhým najvplyvnejším obrancom čo sa týka hry v coverage. Jeho EPA (pustené „expected points added“ na target ako najbližší obranca v coverage) je na úrovni -16.2. Pred ním je len cornerback Trevon Diggs. Campbell je pán hráč a skutočne neviem ako je možné, že sme takéhoto inside linebackera našli v júni na ulici… Len tak ďalej!!!

V secondary sa mi veľmi páčil cornerback Kevin King. Ten do svojej coverage pustil len 3 skompletované prihrávky pre 17 yardov a pripísal si dve stopky. Darilo sa mu všetko držať pred sebou a jeho coverage bola fakt pevná. Smutné je však to, že Matt LaFleur nám po zápase odhalil, že Kevin hral celý zápas prakticky len s jednou rukou, lebo ho trápilo zranenie ramena. To by vysvetľovalo to, že v úvode zápasu mal jeden/dva pekné tackles a potom sa už len do súpera hádzal ramenom. Toto je obrovská škoda a pre nás veľká strata. Tento týždeň podľa všetkého trénovať nebude a myslím si, že v zápase s Bears ho neuvidíme.

Na slote odohral dobrý zápas Chandon Sullivan. Ten pustil len 2 skompletované prihrávky pre 11 yardov a dvojica Sullivan-King udržala dvojicu Boyd-Higgins len na 56 yardoch (samozrejme neboli na nich v coverage na každom snape, ale na väčšine).

Mne osobne sa páčil aj nováčik Eric Stokes. Dokázal odviesť kvalitnú prácu na Ja´Mar Chaseovi a opäť bol v centre diania. Coverage nebustuje a vždy atakuje loptu v catch pointe. Ohromne sa mi páčila najmä tá play, kde ho najskôr Chase na line of scrimmage jednoznačne porazil a uvoľnil sa na go route. Eric však vôbec nespanikáril, perfektne využil svoju rýchlosť aby sa dostal späť na Chasa a akonáhle uvidel, že Chaseove ruky idú smerom na loptu, tak mu do nich zahral a spôsobil neskompletovanú prihrávku. Lopta nebola skvelá, ale Eric nám predviedol schopnosť vrátiť sa späť do play a skvelú disciplínu. Takto má vyzerať hra nováčika?!

Do Stokesovej coverage letelo doposiaľ počas piatich weekoch 33 lôpt, čo je druhé najvyššie číslo v celej lige. Na svojom konte má zatiaľ 4 zrazené prihrávky, 1 interception, 69.4 pustený passer rating a len 5.8 pustených yardov na jeden pokus do svojej coverage. Tu si porovnajme štatistiky niektorých cornerov:

• Eric Stokes – 33 targetov, 18 pustených prihrávok, 193 yardov, 0 touchdownpv (LaFleur nám povedal, že ten pustený touchdown bol na Kinga a nie na neho), 1 interception
  • Jalen Ramsey – 33 targetov, 21 pustených catchov, 210 yardov, 1 pustený touchdown, 1 interception
  • Tre´Davius White – 33 targetov, 20 pustených catchov, 199 yardov, 0 touchdownov, 0 interceptions

Týmto ho nechcem porovnávať s týmito hráčmi, ale proste jeho úvodné výsledky nám dávajú veľkú nádej do budúcnosti. Eric hrá kvalitný futbal!

Ale aj voči obrane mám niekoľko výhrad. Jedna sa týka pusteného 70-yardového touchdownu pred polčasom a druhá hry vo vlastnej red zone. Pri tom touchdowne zaváhal Darnell Savage, ktorý bol v ideálnej pozícii na zrazenie prihrávky na Chasa. Avšak totálne nepochopiteľne loptu zľuftoval a bol z toho touchdown. Fakt nechápem, že ako to dokázal netrafiť. Toto sa stávať ani náhodou nemôže a už vôbec nie pred polčasom, že takto pustíme 70-yardový touchdown… Pri tejto play sme zahrali len 2-man rush, čo ma totálne prekvapilo a quarterbackovi sme tak dali dostatok času nato, aby našiel Chasa. Ale LaFleur nám po zápase povedal, že naši chalani v D-line počuli útočný check, ktorý ich prinútil zmeniť rush na quarterbacka a reagovali na neho. Bránili tú play tak, ako keby to bola play ktorú poznajú. Avšak tento check používa náš útok a poznajú ho práve odtiaľ. Problém bol ten, že v útoku Bengals to znamenalo niečo iné ako v tom našom…

Druhým problémom bolo a aj je naše bránenie red zone. V tejto sezóne sme pustili touchdown v red zone v 13/13 prípadov a ako jediná obrana ešte nemáme v red zone počas tejto sezóny stopku! situačný futbal v red zone musíme jednoznačne zlepšiť, špeciálne ak máme Super Bowl ambície. Minulý rok sme boli v tejto štatistike na 13. mieste v NFL, keď sme pustili touchdown pri 59.7% súperových tripov do našej red zone.

V obrane by som ešte chcel okrem tej jednej Savageovej play vytknúť hru cornera Isaaca Yiadoma. Ten bol v centre diania pri 2-point conversion, ktorá vyrovnala skóre zápasu a potom mal v poslednom drive v štvrtej štvrtine obrovské šťastie, že Higgins dropol jednoduchú prihrávku. Plus k tomu mal aj jeden missnutý tackle v special teame. Nevydarený výkon od tohto hráča.

TAK TO ČO BOLO?!

Special team v tomto zápase nebol special, ale že vôbec. Začnem kickerom Masonom Crosbym. Ten síce premenil víťazný 49-yardový field goal v predĺžení, no pred tým netrafil až štyri kopy, vrátane extra pointu a troch potenciálnych game-winning field goalov. Nedokázal premeniť kopy zo vzdialenosti 36, 51 a 40 yardov. Avšak ja by som vinu len na neho úplne nehádzal. Svoje na tom má určite aj naša kick protection, ktorá ani v tomto zápase nebola na takej úrovni ako by som si predstavoval a opäť to horelo na pravej strane. No a keď už tretí zápas za sebou to pri každom kope horí zblokovaným field goalom, tak to negatívne ovplyvní aj kickera, ktorý už to má v hlave, že tam nie je všetko v poriadku.

Nedarilo sa ani punterovi Coreymu Bojorquezovi. V tomto zápase mal dva punty, pričom obidva prišli v prvom polčase. Jeho priemer na jeden punt bol 33.5 yardov, pričom najdlhší punt meral 36 yard. Prvý bol dobrý, keď puntoval zo stredu ihriska, kopal 36 yardový punt, ktorý skončil na 8ke Bengals. Ale ten druhý bol fakt zlý. Meral len 31 yardov a Bengals vďaka nemu začínali svoj drive na 49-yardovej línii. Toto im prakticky pripravilo pozíciu na vedenie v zápase 7-0.

V special teame nepochválim ani Henryho Blacka. Ten tu missol dva tackles, vrátane jedného na dlhom kickoff returner v prvom polčase (40-yardový kick return).

ROZHODCOVIA

Často na rozhodcov nadávam, ale teraz ich chcem pochváliť za to, akým spôsobom rozhodovali tento zápas. Do zápasu sa prakticky vôbec nestarali, nechali chalanov hrať futbal a dokopy sa v celom zápase odpískali len 4 penalty (po 2 na oboch stranách). Síce tam v úvode zápasu opäť prehliadli úplne jasný tripping na Aarona Rodgersa, avšak keď sa na to pozriem z pohľadu celého zápasu, tak ih rozhodovanie kvitujem. Čím menej rozhodcovia zasahujú do diania zápasu, tak tým lepší produkt my ako fanúšikovia dostávame. Nájde sa snáď niekto, koho by tento zápas nebavil?