Dominantný výkon Packers!

To, že náš útok si s obranou Titans podarí, tak to som očakával. Ale to, že naša obrana totálne z ihriska vymaže do tohto zápasu najlepšie skórujúci útok v NFL s Derrickom Henrym, tak to sa mi ani len nesnívalo. Výsledkom je dominantné víťazstvo 40-14 a tí čo neustále pochybovali, dostali jasnú odpoveď. Tento tím rozhodne má na Super Bowl. Tu sme v priamom prenose videli to, čo sme videli celú sezónu, ale po častiach. Teraz si to všetko sadlo dokopy a výsledkom bol komplexný výkon. Obdivuhodné je aj to, že v tomto zápase sme nemali ani jeden punt a ani jednu penaltu. Toto sa stalo vôbec po prvý krát od roku 1941, kedy sa penalty začali počítať.

QUADZILLA

Obrázok

Vo svojom preview som načrtol, že sa konečne môžeme dočkať nástupu quadzilly a to sa aj udialo. Doposiaľ dostával len pár behov za zápas, ale takmer vždy nám na nich dokázal ukázať, že potenciál tam je. Potom ho chytil covid trošku silnejšie, než ostatných a kvôli tomu musel vynechať celý mesiac. Teraz je späť, po prvýkrát dostal väčší priestor a on s ním naložil excelentne. Vo Frozen Tundre pôsobil ako skúsený harcovník a predviedol výkon, za ktorý by sa nehanbili ani tí najlepší runneri v NFL. Zároveň je obdivuhodné, že týmto svojim výkonom sa už teraz zapísal do histórie Green Bay Packers. Od roku 2005 sa stalo 73-krát, že náš running back mal v zápase 20 a viacej behov. No a Dillon z nich odohral najlepší zápas a to pomerne výrazne. Je to ešte o to pôsobivejšie, že to dokázal hneď pri svojom prvom pokuse. Jamaal Williams má na svojom konte doposiaľ len dva zápasy v celej kariére, v ktorých nabehal nad 100 yardov a jeho najlepší zápas prišiel v roku 2017 proti Tampe (21-113-1TD). A Dillon toto dokázal vo svojom prvom zápase, v ktorom mal nad 5 behov. Týmto nechcem povedať, že Jamaal je zlý hráč, to ani náhodou. Milujem ho, ale Dillon nám naplno ukázal, aký to je talentovaný runner. A je tu zaujímavosť, Derrick Henry potreboval 20 zápasov s minimálne 10 behmi, aby dal dokopy zápas, v ktorom nabehal +100 yardov a 2 a viacej touchdownov. A ďalšia zaujímavosť, Dillon sa stal najmladším hráčom v histórii Packers, ktorý mal v jednom zápase 100 nabehaných yardov a 2 touchdowny (22 rokov a 239 dní). Dillonov výkon nakopával aj spoluhráčov a keď som si všímal Rodgersa, tak ten po každom jeho behu stúpal a stúpal. Dillon mal na neho taký vplyv, ako na mňa má nakopávač Poison (kto mal, tak vie o čom hovorím). Dillonovi sa podarilo strhnúť aj spoluhráčov a skutočne vás to nakopne, keď vidíte svojho spoluhráča, ako tam demoluje obranu súpera.

V tomto zápase zahral hneď niekoľko hier, pri ktorých nemal získať 7-9 yardov, ale on ich získať dokázal. Toto vám spraví obrovský rozdiel, keď väčšina running backov by na tej hre získali 2-3 yardy, ale on ich získa 7 až 9. A azda čo je najzaujímavejšie, tak v tomto zápase bolo jeho EPA (expected points added) na úrovni +12.1. To je metrika, ktorá meria vplyv hráča na to, že jeho tím skóroval. A teraz tá zaujímavosť, jeho EPA v tomto zápase bola vyššia, než akú dosiahol Alvin Kamara v piatkovom zápase (+10.0).

Celkovo mal v tomto zápase 21 behov pre 124 nabehaných yardov a dva touchdowny. Podarilo sa mu v tomto zápas spôsobiť hneď 9 missnutých tacklov, čím sa zaradil na delené prvé miesto v tejto sezóne spomedzi všetkých nováčikov na poste running backa (Jonathan Taylor, week 14). Celkovo získal sedem prvých downov, jeho priemer získaných yardov po kontakte bol 4.4 a celkovo po kontakte získal 93 yardov. Dillon a Jones mali v tomto zápase dokopy 218 nabehaných yardov a 143 prišlo po kontakte, čo je delené najvyššie číslo v jednom zápase, odkedy to ESPN začali počítať v roku 2006. Ak je tu vec, na ktorej musí zapracovať, tak to je rozhodne Lambeau Leap. Ten prvý pokus bol tragický a pri druhom mu musel pomôcť Allen Lazard. AJ, nakukaj si film a v najbližšom zápase chcem už vidieť čistý a perfektný Lambeau Leap!

V tomto zápase mal motion pred snapom obrovský vplyv na našu behovú hru. Keď sme v tomto zápase spravili nejaký druh motion, tak sme mali 21 behov pre 174 yardov, čo je priemer 8.3 yardov na jeden beh. A inak LaFleur nám nerdom dal pekne päsťou do očí. Kritizujeme jeho behy na 2nd&10, ale v tomto zápase mal Dillon pri takýchto dvoch behoch dokopy 20 yardov.


RODGERS JE MVP

Ako som písal v preview. Rodgers mal v tomto zápase šancu ukázať, že je MVP a to aj potvrdil. Po zápase povedal, že netrpezlivo celý deň pozeral na mobil a dúfal, že počas zápasu bude snežiť. To sa mu aj splnilo a on na zasneženom Lambeau Fielde predviedol ďalší parádny výkon. Dokonca sa stihol zahrať aj na Bretta Favra (to škaredé íčko). Výsledkom bolo, že skompletoval 21/25 prihrávok pre 231 yardov, 4 touchdowny a 1 interception.

Jeho hlavným cieľom bol opäť Davante Adams a ten zachytil 11/12 prihrávok, skóroval tri touchowny a vyprodukoval tri hry pre +20 yardov. Sneh pre neho nebol žiadnym problémom a aj tu vyzeral pohodlne. Nemal problémy so zmenami smeru a to bola jeho obrovská výhoda voči defenzívnym backom. Celkovo získal deväť prvých downov, alebo touchdownov. Aktuálne vedie celú ligu v troch hlavných kategóriach – zachytené prihrávky na zápas (8.4), zachytené touchdowny (17) a nachytané yardy na zápas (102.2). V histórii NFL sa doposiaľ objavili len traja hráči, ktorý mali v jednej sezóne aspoň 100 zachytených prihrávok, 1,300 yardov a 17 touchdownov. Sú to Cris Carter (1995), Randy Moss (2003) a Davante Adams (2020).

Touchdown skóroval aj EQ St. Brown, ktorý sa zo stredu dokázal uvoľniť proti kvalitnému slot cornerovi Desmondovi Kingovi a tým sa stal 10. hráčom, ktorý zachytil touchdown od Rodgersa v tejto sezóne. Pri tejto prihrávke si Rodgers odtiahol očami safetyho do ľavej strany, spravil si priestor na loptu a ten jeho odhod netreba komentovať.

V útoku sa mi veľmi páčila formácia s Jonesom, Dafneym, Adamsom, Tonyanom a Austinom. Táto formácia nám dáva xy možností, ako a čo zahrať. Dafney si zaslúži pochvalu. Dokázal naskočiť za zranených Deguaru s Lovettom a zlepšuje sa zápas od zápasu. V tomto zápase odohral 25 snapov, kde bol väčšinou run blokár. Plus k tomu sa raz uvoľnil do flatu a zachytil prihrávku pre zisk 12 yardov. Nenápadný, ale pre útok Matta LaFleura dôležitý hráč.

A k OL nemám čo dodať. Skvelý výkon, Rodgers bol čistý celý zápas a hádam som ešte nezažil, že keď sa nám zranil starting right tackle, tak som nebol ani trošku nervózny. Adam Stenavich, cheeseheada dole. No a Rick má byť podľa slov LaFleura v pohode. Vďaka Vince!


OBRANA SA PREDVIEDLA!

Naša obrana v tomto zápase predviedla parádny výkon, za ktorý dávam cheeseheadu dole. Skupina Mikea Pettina konečne hral na úrovni, na ktorú reálne má. Titans do tohto zápasu vstupovali s najlepšie skórujúcim útokom v lige (31.3), ale vo Frozen Tundre sa im podarilo tento obávaný útok udržať na parádnych 14 bodoch! K tomu sme si pripísali dve interceptions a Henry nenabehal ani 100 yardov. To je skvele odvedená práca! Na našu obranu sa pozeralo veľmi dobre, bol tam život, chuť, odhodlanie a tvrdosť. Treba pochváliť aj Mikea Pettina, ktorý prišiel konečne s kvalitným coachingom a osobne veľmi kvitujem to, ako konečne začal stavať Amosa so Savageom do pozícii, v ktorých hrajú najlepší futbal. Zároveň je vidno, že keď je Kenny Clark zdravý a hrá svoju hru, tak to boostuje výkon celej naše obrany. Nech si hovorí kto chce, čo chce.. Clark je za mňa MVP našej obrany. Na ňom to všetko stojí a rozpadá. Zaslúži si každý cent z tej zmluvy, ktorú sme mu dali. Ja vždy „rád“ hovorím, že Pettinovi sa podarí jeden zápas a potom päť pokazí. V tejto sezóne som ho chválil v zápase proti Texans a teraz proti Titans. Dúfajme, že toto platinové pravidlo zamrzne vo Frozen Tundre a už to pôjde až do Super Bowlu presne takto.

Posledný mesiac sme neustále počúvali to, že keď príde Henry, tak nás rozdupe. Henry prišiel a vo Frozen Tundre zamrzol. Celkovo mal 23 behov a 98 nabehaných yardov. Treba však podotknúť, že jeho 48 nabehaných yardov prišlo až vtedy, keď sme už viedli 33-14 a prakticky nám vyhovovalo, že s loptou behá. V prvej štvrtine mal priemer 3.0 yardov na jeden beh, v druhej 3.3, v tretej 4.4 a v poslednej 7.0. Počas troch štvrtín, kedy sa rozhodovalo o výsledku zápasu mal priemer 3.7 yardov na jeden beh. Tým, že sme ho udržali pod 100 yardmi, tak sme prerušili jeho šnúru 9 zápasov na cestách, v ktorých nabehal +100 yardov. Svoj podiel má na tomto každý jeden obranca. Bol to kolektívny výkon. Od defenzívnej lajny, cez Mikea Pettina až po safeties. Keď sa rozhodovalo o výsledku počas prvých troch štvrtín, tak Titans mali získaných len 204 yardov a 14 bodov. Cheesehadu dole.

Základom bolo, aby sa nám podarilo spraviť útok Titans jednodimenzionálny a to sme aj splnili. V prvom polčase mali Titans 12 behov pre 44 yardov (3.67 priemer) a len jeden beh bol pre +10 yardov. V druhom polčase mali Titans 16 pokusov o prihrávku, pričom skompletovali len 5 (31.3%) pre 55 yardov a 1 interceptions. Útok Titans nie stavaný na to, aby dokázali hrať priame dropbacky a z toho hádzať. Ryan Tanehill mal v tomto zápase passer rating 40.5, čo je jeho najnižší passer rating od jeho debutu v NFL v roku 2012.

Koho zvoliť za najlepšieho defenzívneho hráča v tomto zápase? Veľmi chcem povedať Savage, ale ako sa hovorí, všetko sa začína vpredu a preto toto ocenenie udeľujem Rashanovi Garymu. Ten podľa môjho názoru odohral svoj najkomplexnejší zápas v NFL a darilo sa mu ako v tlaku na QB, tak aj proti behom. Celkovo mal v tomto zápase 6 tlakov na quarterbacka a 4 behové stopky. Obidva čísla boli najvyššie z celého nášho tímu. Celkovo sa pass rushu v tomto zápase darilo nadmieru a napočítali sme im 22 tlakov na QB. To je už slušné číslo. Za posledných 20 štvrtín máme na svojom konte 19 sackov. Pass rush sa pomaličky, ale isto preberá.

Pettineovi v tomto zápase vychádzal aj blitz. Naordinoval ich síce len 8, ale takmer každý fungoval. Jeden vytvoril stopku na treťom downe, ďalší sack a interception. Tanehill proti blitzu skompletoval len 2 prihrávky priemerne pre 2.9 yardov. Zaujímavosťou je, že Pettine poslal do blitzu každého hráča, ktorý je členom starting secondary.

V NFL máme metriku, ktorá meria efektívnosť pass rushu a v tejto metrike je Gary aktuálne na 11. mieste spomedzi 120 kvalifikovaných edge obrancov. Hrá veľmi dobrý futbal a od zápasu k zápasu sa zlepšuje. Jeho bull-rush viedol aj k interception. Nejdem vám tu ukazovať jeho tlaky na quarterbacka, lebo na tie sme si už zvykli. Ale tu je parádna play na beh Derricka Henryho. Práve behová obrana mu bola doposiaľ vyčítaná, ale v tomto zápase sa vyznamenal.

Keď už som pri tej behovej obrane od OLBs, tak musím povedať, že ako skupina odohrali kvalitný zápas. Minulý rok Shanahan využil ich agresivitu, behal do nich a nás to stálo zápas. V tomto zápase boli disciplinovaní a za to veľká pochvala. Titans sa snažili odkukať niečo od Shanahana a snažili sa behať do Prestona Smitha. Ale ten na naše prekvapenie na to dokázal reagovať a nevyhorel tu.

Na poste inside linebackera sa mi opäť páčil nedraftovaný nováčik Krys Barnes. Ten prebral úlohu starting ILB a opäť ukázal, že to nebolo len dielo náhody. Pôsobil isto a do očí mi udrela jedna play, kedy síce nespravil tackle, ale spôsob akým túto play zahral je na takej úrovni, na akú sme v Green Bay proste zvyknutí neboli. Najskôr sa vyhne cut blocku a v zápätí to napáli medzi dvoch blokárov, aby sa dostal k Henrymu. Parádna práca.

Ako som už spomenul, tak Kirksey prišiel o miesto starting inside linebackera a v tomto zápase odohral len 12 snapov. Avšak dokázal z nich vyťažiť maximum. Pripísal si interception po skvelom tlaku na Tanehilla od Prestona a zaznamenal aj sack.

Jaire Alexander odohral svoju klasiku a zo zápasu úplne vymazal Coreyho Davisa. Ten šiel do tohto zápasu ako jeden z najefektívnejších wide receiverov v tejto sezóne, no nepripísal si ani jeden catch. V druhom polčase už bol značne frustrovaný a to dalo Alexanderovi ešte väčšie krídla. Plus k tomu sa ho Tanehill dvakrát snažil testovať proti tight endom, ale obidve prihrávky Jaire zrazil. Ďalší All-Pro výkon.

A čo povedať na adresu našich dvoch hviezd v zadu v secondary. Samozrejme hovorím o Adrianovi Amosovi a Darnellovi Savageovi. Poviem to na plné pecky. Aktuálne nie je v NFL dvojica na pozícii safetyho, ktorá hrá lepší futbal než práve oni. Savage po väčšinu zápasu vyzeral tak, že je o krok pred každým. Pripísal si jednu interception a mal šancu aj na pick-6. Pri svojej interception využil naplno svoju rýchlosť, kedy z pozície deep safetyho podbehol crossing routu na A.J. Browna. Prvý drive Titans zastavil prakticky sám. Najskôr na druhom downe zrazil prihrávku v man-to-man coverage na tight endovi Jonnu Smithovi a potom na treťom downe z blitzu prinútil Tanehilla loptu odhodiť. Plus k tomu pomáhal aj v tacklingu proti Henrymu. Keby hral takto celú sezónu tak je jasný All-Pro. Od weeku 10 hádzali QBs do jeho coverage 16 lôpt. Skompletované boli len 3 pre 57 yardov, 0 touchdownov, 4 interceptions a 6 zrazených prihrávok. Aký je to passer rating? 2.3. V tomto časovom období nie je v NFL lepší safety. Tu sú highlighty dvojice Amos/Savage z posledných dvoch zápasov: 7 zrazených prihrávok a 1 interception.


ROZHODCOVIA (?)

Náš skvelý výkon zatienil fakt, že rozhodcovia spravili jednu chybu. Áno, jednu chybu. Keď si nevšimli, že Aaron Jones vystúpil pri svojom behu do outu. Ale pokiaľ viem, tu má Vrabel šancu túto play challengovať a Packers sa museli presúvať takmer cez celé ihrisko, aby stihli rozohrať. Mnohokrát sa v zápasoch stane, že si rozhodcovia vystúpenie pri behu nevšimnú a otočí sa to až pri challenge. Čiže táto neschopnosť rozhodcov sa mohla jednoducho napraviť. Milí fanúšikovia, nehnevajte sa na rozhodcov, ale na neschopnosť pána trénera Mikea Vrabela a jeho poradenstva. Vie tam vymýšľať rôzne finty s časom, ale hodiť challenge, to nie 😛 No a ten offside pri field goale? Podľa Next Gen čipov, ktoré majú hráči na sebe a ktoré merajú to, kde stoja, ako sa hýbu, ako rýchlo bežia, atď,… tak ukázali, že hráč Titans stál trošku za line of scrimmage. Teraz to nejdeme pískať, lebo stál len o pol yardu za line of scrimmage?

Naši chalani odohrajú parádny zápas, kedy z ihriska totálne vymažú Titans, ale ľudia idú vyplakávať, že sme vyhrali kvôli rozhodcom. Tri týždne počúvame, ako nás Henry zabije a nabehá 300 yardov… Teraz počúvame to, ako nás rozhodcovia tlačia a darovali nám 40 bodov, ktoré by sme bez nich neskórovali. Samozrejme verným fanúšikom hádam nemusím pripomínať druhý tohtoročný zápas s Vikings, kde najskôr rozhodcovia darovali vedenie Vikingom a potom nám zabránili dostať sa späť do bodového kontaktu… Chyby to boli, o tom žiadna, ale nič to nemení na fakte, že Vikings boli v tom zápase jasne lepším tímom, rovnako ako sme boli my jasne lepším tímom v zápase s Titans. V obidvoch prípadoch vyhral lepší tím BODKA. Ironické je, že najviac o rozhodcoch v tomto zápase hovoria fans, ktorí majú v tíme quarterbacka, na ktorého sa celú sezónu absolútne nevzťahuje pravidlo intentional grounding. Ale čo už narobíme s fans, ktorí stále veria, že Fail Mary sa nikdy neudiala 😛

GO PACK GO!!!!!!!!