Králi Severu!

Baltimore Ravens sa nám podarilo poraziť pomerom 31-30 a to znamená len jedno. Oficiálne sme sa stali kráľmi severu v konferencii NFC a v nasledujúcich troch zápasoch regular season sa bude bojovať o prvé miesto v konferencii a tým pádom aj bye week v prvom kole play-off a výhodu domáceho prostredia. Aktuálne sme na bilancii 11-3, čo je najlepšia bilancia v konferencii NFC. Aktuálne sme jediný tím, ktorý má na svojom konte len tri prehry a v tesnom závese sú za nami Buccaneers (10-4), Cardinals (10-4) a Cowboys (10-4). V tomto momente to vyzerá tak, že práve táto štvorica si to rozdá o titul kráľa konferencie NFC v regular season.

Môžeme si pripomenúť aj to, ako si stojíme proti týmto súperom vo vzájomných interakciách. Nad Cardinals máme aktuálne náskok dvoch zápasov, pričom do konca regular season zostávajú už len tri zápasy. Prečo 2? Lebo náš vzájomný zápas išiel na našu stranu. Rovnako máme výhodu dvoch zápasov na Bucs. Ak by nakoniec mali Green Bay a Tampa Bay rovnakú bilanciu, tak Packers vyhrávajú tento tie-breaker kvôli bilancii proti vzájomným súperom (Packers 4-1, Bucs 1-3). Toto sa už nezmení, nakoľko žiadnych spoločných súperov už nemáme. Najnepriaznivejší tie-breaker je s Dallasom Cowboys. Cowboys majú aktuálne voči nám výhodu. Proti súperom z konferencie NFC majú bilanciu 8-1, my ju máme 8-2. Cowboys majú na programe ešte WFT, Cardinals a Eagles. Ak by však Cowboys prehrali jeden zápas, tak si z nášho posledného trojzápasu proti Browns, Vikings a Lions môžeme dovoliť prehrať ešte jeden zápas a stále zostať na prvom mieste. Inak ak by sa nám podarilo vyhrať všetky tri nasledujúce zápasy, tak by sme dosiahli na 40 víťazstiev v regular season od roku 2019, kedy sa Matt LaFleur stal našim head coachom. Aktuálny rekord NFL vyhraných zápasov v regular season počas prvých troch sezón ako tréner je 38. Aby toho nebolo málo, tak toto je zoznam všetkých head coachov v NFL, ktorí v každej zo svojich prvých troch sezón vyhrali viacej ako desať zápasov a k tomu získali divízny titul: Matt LaFleur.

Ale poďme už späť k zápasu s Ravens. Bolo to tesnejšie, než sme si všetci mysleli a nebyť perfektne ubránenej 2-point conversion v samom závere zápasu, tak sme z tohto zápasu mohli veľmi ľahko odísť s dlhým nosom. Pred zápasom som si povedal, že je mi jedno ako tento zápas vyhráme. Či to bude 35-3 alebo 12-11 premeneným field goalom v poslednej sekunde. Hlavné je, že sa vyhrá a nech nepribudne ďalšie vážne zranenie. To sa splnilo a ja som s tým viacej ako v pohode. Hrali sme vonka proti neznámemu tímu z AFC, ktorý hrá štýlom akým nehrá nikto iný v lige, plus k tomu je tento tím veľmi dobre vedený. Avšak treba si otvorene povedať, že sme sa hrali s ohňom tak dlho, až kým nám nezačalo obhorievať obočie.

Ravens chýbalo kopec hráčov kvôli zraneniam a pridali sa aj ďalší kvôli covidu. Aj napriek tomu nám poriadne zatopili. Avšak až také veľké prekvapenie to nie je. John Harbaugh vždy dokáže svoj tím pripraviť na zápas a to takmer za každej situácie a podmienok. K tomu Ravens stále hrajú o veľa, nakoľko konferencia AFC je úplne otvorená. Aj napriek tomu, že im chýbal ich MVP quarterback a niekoľko kľúčových hráčov, tak Ravens bojovali až do samotného konca a to aj vtedy, keď prehrávali o dva touchdowny.

ČO TO MALO ZNAMENAŤ?!

Ravens dostali šancu na comeback najmä vďaka neobvyklej Rodgersovej hrúbke, keď v end zóne netrafil úplne voľného Lazarda a prehodil ho. Allen odbehol perfektnú routu a bol úplne voľný v zadnom rohu end zóny, ale Rodgers svoju prihrávky vôbec netrafil a nedal Lazardovi ani len šancu na jej zachytenie. V tomto momente sme mali ísť do vedenia o 18 bodov, čo mal byť koniec zápasu. Namiesto toho to bolo len o 14 bodov a Ravens sa veľmi rýchlo dokázali dostať späť do zápasu.

Aj keď obrana si zaslúži veľkú časť pokarhania za to, že sa Ravens v štvrtej štvrtine dostali späť do zápasu, tak útok tiež neodviedol svoju prácu tak ako mal. Nepresný hod na Lazarda spravil svoje a potom aj totálne otrasný pokus o náš záverečný drive, keď do konca zápasu zostávali štyri minúty. Namiesto poťahania času sme išli okamžite 3&out a Ravens v priebehu pár sekúnd dostali loptu späť do svojich rúk na polovici ihriska. V tejto sezóne sme boli dosť dobrým tímom v koncovkách zápasov, ale zápas proti Ravens nám ukázal, že ešte máme na čom pracovať. Chyby sa objavili vo všetkých troch fázach (útok, obrana, special team) a kvôli našim chybám a nedisciplinovanosti sme dali Ravens príležitosť k tomu, aby nás porazili a odkopli z prvého miesta v NFC. Za toto víťazstvo by sme sa nemali ospravedlňovať, aj napriek výslednému skóre a ako to tesné v skutočnosti bolo, ale Matt LaFleur a jeho trénerský tím si búdu musieť sadnúť za tape a poriadne si všetko vyrozprávať.

Musím sa priznať, že som len ťažko chápal to, o čo sme sa v tomto zápase snažili. A to sa týka oboch strán lopty. V útoku sme sa snažili rozbehnúť behovú hru proti tímu, ktorý na ihrisku nemal žiadnych cornerbackov, avšak na druhú stranu disponuje jednou z najlepších behových obrán v lige. V obrane sme hrali až príliš soft, úplne pasívnu coverage proti náhradnému quarterbackovi bez obrovského strašidla na pozícii wide receivera.

Ravens hrali bez niekoľkých kľúčových hráčov, ale aj tak skórovali 30 bodov, v útoku získali 354 yardov a 143 yardov po zemi. Proti Kylerovi Murraymu a Russellovi Wilsonovi sme odvádzali fenomenálnu prácu čo sa týka držania línií pri pass rushy a prakticky po zemi sme vôbec nič nedovolili. Vďaka disciplinovanému pass rushu sme ich dokázali držať v pockete a prinášalo to svoje ovocie. Ale v posledných dvoch weekoch to bolo diametrálne odlišné. Žiadna disciplína, pass rushery si nedokázali strážiť edge, robili mentálne chyby a výsledkom bolo to, že quarterback Huntley mal 13 behov pre 73 yardov a 2 touchdowny. Obrovské problémy nám robil tight end Mark Andrews, ktorý v tomto zápase chytil 10 prihrávok pre 136 yardov a 2 touchdowny. Výkon našej obrany bol skutočne frustrujúci, lebo pred zápasom to vyzeralo tak, že toto musia byť naše 2 hlavné ciele:

  • Zastaviť Marka Andrewsa
  • Udržať Tylera Huntleyho v pockete

Avšak ani na jeden z týchto dvoch bodov sme nemali odpoveď. Prečo sme sa tak báli ich wide receiverov, ako keby tam stál Don Hutson s Jerrym Riceom? Prečo sme im dali toľko rešpektu, že na 3rd&7 hráme 8 yardov off coverage a ešte corner ustupuje? Prečo sme proste nezdvojili Marka Andrewsa? To sme sa fakt tak silno báli ich ostatných receiverov a Huntleyho? Prečo sme pri dvoch plays (jeden z toho bol touchdown) mali na ihrisku len desiatich hráčov? Joe Barry a jeho obrana si počas tejto sezóny zaslúži veľkú pochvalu, ale toto je zápas, ktorý im vôbec nevyšiel a z ktorého sa musia poučiť.


PROBLÉMY V PRVEJ ŠTVRTINE

Po prvej štvrtine sme zase raz prehrávali 0-7, čo už prakticky vôbec nie je prekvapivé. Toto bolo už šiesty krát, čo sme po prvej štvrtine prehrávali týmto rozdielom. Stalo sa nám to ešte proti Chiefs, Cardinals, Bears, Bengals a Steelers.

Bolo to taktiež po deviaty-krát, čo sme na konci prvej štvrtiny prehrávali a po deviaty-krát, čo sme v prvej štvrtine nedokázali skórovať ani jeden bod. Očividne nás to veľmi neovplyvňuje, keď sme na bilancii 11-3, ale problémy v prvej štvrtine zostávajú byť trendom. Kombinované skóre v prvej štvrtine je na strane našich oponentov v pomere 71-34. Naprieč našimi poslednými 11 prvými štvrtinami sme skórovali celkovo len 17 bodov. V playoff nás toto môže stáť zápas a sezónu, čiže by sme sa mali nad týmto poriadne zamyslieť a pred playoff na tom výrazne zapracovať.


RODGERS JE MVP

Aaron Rodgers odohral takmer fantastický zápas. Avšak dva hody by chcel určite späť. Prvý prišiel hneď v našom prvom útočnom drive, kde Davante Adams odbehol krásnu sluggo routu a bol voľný pre big plays. Rodgers ho však prehodil, pričom takéto lopty sme túto dvojku videli kompletovať so železnou presnosťou. Tento koncept sme už zahrali v Divisonal round proti Seahawks dva roky dozadu, pričom na tej play sme skórovali touchdown. Istotne si to všetci pamätáte. Druhý bol už spomínaný hod na Allena Lazarda. Ale okrem týchto dvoch obrovských nepresností to bol od neho ďalší MVP výkon.

Rodgers začína na ihrisku pôsobiť veľmi isto, má kontrolu nad hrou pred snapom a aj v pohybe v pockete po snape. Robí rýchle rozhodnutia, loptu nedrží príliš dlho a rozdáva ju naprieč celým ihriskom do rúk tých najrôznejších hráčov. Keď si odmyslíme naše zlyhanie v prvom weeku, tak od tejto doby je Rodgers jednoznačne najefektívnejším quarterbackom v lige. Rodgers bol v minulej sezóne doslova historický, keď jeho EPA/play boli na neuveriteľnom čísle .369. Od prvého weeku v tejto sezóne je Rodgers aktuálne na EPA/play na úrovni .315. Toto číslo je lepšie ako mali Mahomes, či Allen v minulej sezóne, keď skončili na druhom a treťom mieste v hlasovaní o MVP. Jediný hráč, ktorý polčas posledných dvoch sezón pre svoj tím vytvorí väčšiu hodnotu než Aaron Rodgers v roku 2021 je Aaron Rodgers v roku 2020. Toto je skutočný MVP. Back to back. A ešte keď k tomu pripočítame fakt, že naposledy mal poriadny tréning s tímom pred zápasom s WFT, čo bolo 24.10… Jeho zlomený malíček vyzeral počas zápasu oukej, dokonca sme ho videli aj scramblovať, ale po zápase keď išiel do šatne, tak viditeľne kríval.

Obrázok

V tomto zápase hneď ôsmi rôzni hráči Packers zachytili aspoň jednu prihrávku. Pred zápasom som očakával, že ho Ravens budú viacej blitzovať a nebudú chcieť sedieť v downfielde v coverage, ale opak bol pravdou. Ravens ho za celý priebeh zápasu blitzovali len dvakrát. Jeden z týchto blitzov využil vo svoj prospech, cítil že prichádza a loptou na tight enda Tylera Davisa získal 22 yardov. Predviedol nám opäť aj jeden magický hod a to na Marquez Valdes-Scantlinga v závere prvého polčasu. Pri tomto hode sa mu podarilo loptu vopchať do nezmyselne malého okienka a vďaka tomu sme získali pekný počet yardov. Receiver nebol voľný, coverage bola výborná, ale toto je definícia toho, kedy hod sa postará o to, že receiver je voľný.

V tomto zápase Rodgers skompletoval 23/31 prihrávok pre 268 yardov a 3 touchdowny. V posledných štyroch zápasoch Rodgers nahádzal 1,301 yardov, 13 touchdownov a 0 interceptions. V tomto zápase sa Rodgesovi podarilo hodiť svoj 442 passový touchdown vo farbách Green Bay Packers, čím vyrovnal tímový rekord Bretta Favra. Keď Aaron hodí svoj ďalší touchdown, tak bude jediným aktívnym tímovým lídrom v počte nahádzaných touchdownov, ktorý priamo prelomil rekord svojho predchodcu. Rodgers na týchto 442 touchdownov potreboval o 45 zápasov menej, o 1,730 passových pokusov menej a o 193 menej interceptions než legendárny Brett. Rodgers má na svojom konte 30 nahádzaných touchdownov v tejto sezóne a je tak len piatym quarterbackom v histórii, ktorý má na svojom konte aspoň 8 sezón s 30 alebo viacej nahádzanými TDs. Pridal sa k Drew Breesovi (10 sezón), Tomovi Bradymu (9 sezón), Brettovi Favremu (9 sezón) a Peytonovi Manningovi (9 sezón).

Zaujímavé a potešujúce zároveň je aj to, že v posledných dvoch weekoch sa Rodgersovi náramne darí na play-actions. V tomto zápase bol na play-actions 11/13 pre 130 yardov a minulý week proti Bears 9/10 pre 105 yardov. Preed zápasom sa veľa hovorilo o tom, že ak bude mať Rodgers čistý pocket, tak to bude pre neho voda na mlyn. A to sa aj potvrdilo. Keď mal čistý pokcet, tak skompletoval 21/28 prihrávok a hodil 2 touchdowny, pričom 235 z jeho 268 nahádzaných yardov prišlo z čistého pocketu.


MVS HLAVNOU ÚTOČNOU HVIEZDOU

Obrázok

Davante Adams výnimočne nebol hlavnou hviezdou zápasu na pozícii receivera, keď nachytal len 44 yardov, avšak počas celého zápasu bol okamžite od začiatku snapu zdvojovaný. Celkovo zachytil šesť prihrávok, pričom štyri z nich znamenali first down a jeden touchdown. Ravens si povedali, že keď ich má niekto v tomto zápase poraziť, tak to nebude Adams a nonstop ho zdvojovali. Field Yates prišiel s informáciou, že Rodgers po zápase povedal Adamsovi nasledujúce slová: „Toto je ten najväčší level rešpektu aký ti niekto môže dať, že na teba postavia dvoch chlapov počas väčšiny zápasu.“ Pri touchdowne, ktorý sa mu podarilo skórovať, však obrane Ravens nestačila ani double coverage. Srandovné na tomto je to, že Rodgers už pred snapom videl, že to bude double coverage, ale aj tak sa okamžite pozeral na Adamsa.

Tu máme ďalší príklad toho, ako Ravens pokrývali Adamsa, Davante ide do motionu cez celú formáciu a dvaja hráči ho nasledujú. Aj napriek tomu však loptu zachytáva a získava first down.

Hlavnou hviezdou na pozícii wide receivera bol Marquez Valdes-Scantling. Vďaka tomu, že bol Adams nonstop zdvojovaný, tak to vytvorilo priestor práve re neho a on to dokázal využiť vo svoj prospech. Letelo na neho sedem lôpt, z ktorých zachytil päť pre 98 yardov a jeden touchdown. Tri zachytené prihrávky priniesli zisk 20 a viacej yardov. Dvakrát sa mu podarilo vyhrať svoj súboj zo lotu a vytvoriť pre útok big play. K tomu predviedol dva krásne contested catche. Prvý sme si už ukázali, to bol ten famózny hod Aarona Rodgersa a ten druhý prišiel v red zone, kde sa dokázal presadiť vďaka agresívnym rukám a následnému natiahnutiu až do end zóny.

Keď tímy začnú Adamsa zdvojovať, tak práve MVS bude musieť ukázať, že je chlap na tom správnom mieste a zahrávať plays. V tomto zápase sa mu to podarilo. Na ukážku tu mám aj jednu play, kde sa presadil zo slotu najmä vďaka skvelej práci rúk, keď sa dokázal predrať cez kontakt a uvoľniť sa.

V útoku sa mi ešte veľmi páčilo duo tight endov a to Marcedes Lewis s Tylerom Davisom. Big Dog pokračuje vo famóznych výkonoch. Week čo week odvádza dôležitú a kvalitnú čiernu prácu pri blokovaní a teraz nám k tomu ešte ukazuje aj svoje schopnosti v hre po zachytení prihrávky. Tri prihrávky sa mu podarilo premeniť do 40 yardov a to najmä vďaka tomu, že pri jednej play ustál pokus o tackle od piatich rôznych hráčov. Oni si asi mysleli, že kvôli tomu, že má 37 rokov sa na zem položí sám? Big Dog má toho v zásobníku ešte hodne! Náš útok sa na neho spolieha, že dokáže robiť mnoho vecí a v posledných zápasoch sa k tomu ešte pridal aj ako playmaker. V tejto sezóne sa mu podarilo ustáť 9 pokusov o tackle, čo je piate najvyššie číslo v lige spomedzi tight endov. A dokázal to len na 21 catchoch, pričom má priemer 7.1 získaných yardov po zachytení prihrávky.

Ako si zaslúžite viacej priestoru na ihrisku, keď ste tight endom v Green Bay? Výborne blokujte a zahrávajte plays pre svojho quarterbacka. Davisovi sa v tomto zápase podarilo naplniť obe podmienky. Ako som už spomínal, mal jednu zachytenú prihrávku pre 22 yardov a na 11 snapoch ako run blocker bol buldozérom a úspešne sa mu darilo blokovať pre svojich spoluhráčov. Nebudem vôbec prekvapený, keď v ďalšom zápase dostane ešte viacej priestoru. Fakt parádna práca!

Ofenzívna lajna odviedla opäť skvelú prácu. Rodgers bol pod tlakom celkovo šesťkrát na 36 dropbackoch, ale ofenzívna lajna bola zodpovedná len za štyri tlaky na svojho quarterbacka. Proti Chicagu to bolo len 5 tlakov a teda za posledné dva weeky pustila len 9 tlakov na quarterbacka. A to pripomínam, že hrá len s jedným starterom z weeku 1 (pravým guardom Newmanom). Veľmi sa mi páčil ľavý guard Jon Runyan, ktorý dokázal vytvárať diery pre running backov v behovej hre a v pass protection bol skalou. Tento week nepustil ani jeden tlak na quarterbacka a minulý week mal len jeden pustený tlak na QB. Nováčik Royce Newman odohral ďalší kvalitný zápas a jeho výkony majú stúpajúcu tendenciu. To sa mi páči, to je ten správny smer. Je až neuveriteľné, ako som si zvykol na to, že na ľavom tacklovi hráva Yosh Nijman a už to prakticky ani nevnímam. Fakt veľká pochvala aj jeho smerom. Yosh spoločne s Jonom boli zodpovední za niekoľko pekných dier pre našich behových pokusoch a aj tento touchdown, ktorý si ukážeme bol skórovaný vďaka ich práci (plus samozrejme Big Dog). Príde mi to tak, že si obaja chalani veľmi dobre sadli a dokážu spolu na ľavej strane operovať na vysokej úrovni.

Naopak pochvalu si úplne nezaslúži pravý tackle Dennis Kelly. Ten bol najslabším článkom našej ofenzívnej lajny. Na svojho quarterbacka pustil dva tlaky, vrátane jedného sacku. K tomu mal jednu penaltu za false start a ani pri run blockingu to nebolo ono.

Za zmienku stojí aj štatistika, že náš running back Aaron Jones v tomto zápase skóroval svoj šiesty receiving touchdown v tejto sezóne, čo je najviac v podaní running backa Packers od roku 1931. Vtedy legendárny a mýtický Johnny „Blood“ McNally nachytal až 11 touchdownov. Jonesov touchdown prišiel po typickom play dizajne v podaní Matta LaFleura. Prakticky o všetko sa postaral Allen Lazard, keď svojim pohybom vytvoril prekážku pre LB Ravens, ktorý sa mal držať práve Jonesa, ale kvôli tomuto faktoru sa k nemu nemohol dostať. Jednoduchý touchdown po krásnom play dizajne.


PERFEKTNÝ STOKES, SAVAGE HOREL

V obrane odohral perfektný zápas nováčik cornerback Eric Stokes. Odviedol veľmi kvalitnú prácu na rýchlom a výbušnom receiverovi Marquise Brownovi. V tomto súboji rýchlikov sa Ericovi podarilo limitovať jeho schopnosť zahrávať big plays a v open fielde tackloval ako skúsený veterán. Na jednej play na neho Brown skúsil double move, s čím mával problémy, ale teraz sa nenechal oklamať a zahral perfektnú play na loptu, keď bol v správnej pozícii. K tomu to bol práve on, kto na poslednej defenzívnej play zápasu ubránil v end zóne Marka Andrewsa. Stokes sa nenechal na line of scrimmage odstaviť a silovo mu dokázal kontrovať, aby zostal v tej správnej pozícii. Do Stokesovej coverage v tomto zápse letelo deväť lôpt, ale pustil len 35 nachytaných yardov.

Pochvalu si zaslúži aj cornerback Rasul Douglas. Kevin King je síce zdravý, ale na tom vôbec nezáleží, lebo Douglas odohral všetkých 70 snapov v obrane a k tomu pridal ďalších šesť v special teame. Ravens do jeho coverage síce skompletovali štyri prihrávky, ale získali len 29 yardov a ani jeden first down. Douglasovi sa podarilo z ihriska vymazať nováčika Rashoda Batemana. Douglasovi sa darí udržovať všetko pred sebou a keď musí, tak v open fielde doručí kvalitný tackle. Tu si dajme na ukážku skvelú prácu Douglasa a na druhej strane môžeme vidieť aj Erica, ktorý nespanikári a plynulo si pokrýva svojho chlapa.

Veľmi slabý zápas odohral safety Darnell Savage. Tomu návrat do Marylandu vôbec nevyšiel a nevedel si rady s tight endom Markom Andrewsom. Celkovo v tomto zápase pustil šesť prihrávok pre 96 yardov a 2 touchdowny. Päť z týchto catchov išlo do rúk Marka Andrewsa. K tomu si pripísal aj dva missnuté tackles a jednu penaltu. Osobne som napríklad vôbec nepochopil, čo stváral v end zóne pri tom touchdowne, keď sa rozhodol bežať za Andrewsovým chrbtom… Prečo sa netlačil pred neho? Z toho kľudne mohlo byť aj íčko, no namiesto toho to bol touchdown. Stačilo, aby sa tlačil pred neho…

Ale nakoniec pri poslednej defenzívnej play zápasu to bol práve on, kto zrazil prihrávku na Huntleyho a rozhodol o našom víťazstve. Keď sa pozerám na to ich rozhodnutie, tak absolútne nechápem ten play call. Od samotného začiatku play sme to prečítali správne a vedeli sme že to bude roll out pass na Andrewsa a pokryli sme si to. Príde mi ako obrovská chyba, že Ravens nemali play call, ktorý by dal Huntleymu jednoduchý read a možnosť bežať s loptou.

Inak si myslím, že sa krásne ukázalo to, kto je skutočný MVP našej obrany. Na ihrisku chýbal Kenny a nebolo to ono. Tu sa jasne ukázalo to, aký je on pre nás dôležitý. Bez jeho prítomnosti sme stredom defenzívnej lajny nedokázali robiť taký tlak ako robíme s ním na ihrisku. K tomu sa running backom Ravens podarilo získať až 70 yardov len na 13 behoch, čo je priemer 5.3 yardov na jeden beh. Ale tu si dajme na ukážku aspoň jeden kvalitný pass rush snap v podaní Prestona Smitha, Rashana Garyho a Kingsleyho Kekeho. Všetci traja sa postarali o to, že kvôli tlaku Huntley spanikáril a spravil somarinu.


SPECIAL TEAM BOL ZASE RAZ „SPECIAL“

Asi nikto neočakával, že po minulo-týždňovej katastrofe sa to okamžite otočí k perfektnému, ale opäť raz mal náš special team veľmi nevydarený zápas. Začalo to tým, že Isaac Yiadom to napálil do returnera a prišla za to pochopiteľne penalta. Potom tam bol holding pri peknom returne v podaní Amariho Rodgersa (bolo to písknuté na Garvina a úprimne to bol fakt riadne soft call…). Ďalej sme nedokázali zachystiť výkop a ten skončil na našej vlastnej 12-yardovej línii a útok kvôli tomu dostal zlú štartovaciu pozíciu. Na punte prišla penalta za zdržiavanie a v samom závere zápasu prišiel krátky punt po zlom snape v kľúčovej situácii, čím sme darovali Ravens dobrú pozíciu na ihrisku. Toto nie je vôbec dobrá vizitka pre long snappera Steve Wirtella. Ten pred pár zápasmi nahradil Huntera Bradleyho, ale zatiaľ to nie je úplne ono. V tomto zápase spravil dve veľké spomínané chyby (neskorý snap = penalta a zlý snap na punte).

Kyle Malzhan si dal tú námahu, že spočítal všetky chyby special teamu, ktoré sme spravili v zápase proti Bears a následne teraz proti Ravens. Vyšlo mu, že náš special team spravil v týchto dvoch zápasoch dokopy 13 chýb. Pre porovnanie, Aaron Rodgers v týchto zápasoch dokopy neskompletoval len 16 prihrávok… Special team robí takmer toľko chýb ako Aaron Rodgers…


GO PACK GO!!!!