Perfektný výkon našej obrany a A.J. Dillona znamenal ôsme víťazstvo v tejto sezóne!

Do Frozen Tundry pricestovali Seattle Seahawks a pred zápasom to boli z ich strany veľmi silné slová. Po zranení sa im vrátil Russell Wilson a optimizmom okolo jeho návratu sa veru nešetrilo. Niektorí hráči Seahawks (ako je už tradičné) sa pred zápasom zahrali na frajerov, keď na predzápasovú rozcvičku prišli ako keby bolo Jána. Avšak tieto prejavy sebavedomia sa v zápase akosi vytratili. Ako sa hovorí – skutek utek. Od poriadnej hanby ich zachraňoval len Aaron Rodgers, ktorý bol úplne mimo rytmu a aj jeho receivers, keď robili zbytočné chyby. Výsledkom bolo naše víťazstvo 17-0!

Seattle mal dokonca na prípravu na tento zápas dva týždne, nakoľko mali bye week. Avšak ani toto im nepomohlo a v zápase prakticky nespravili nič, čo by nás nejakým spôsobom zaskočilo, resp. prekvapilo. Matt LaFleur si týmto zápasom upravil svoju bilanciu na Lambeau Fielde počas regular season na 18-2 (.900), čo je historické delené prvé miesto spomedzi všetkých head coachov NFL počas ich prvých 20 domácich zápasov. K tomu Matt LaFleur ešte nikdy neprehral dva zápasy po sebe počas jednej sezóny. Skvelá práca Coach!

Niekto si možno povie, že to bol vyrovnaný duel, avšak len výsledkovo. Herne bol na ihrisku len jeden tím a výsledné štatistiky hovoria za všetko. Získané prvé downy: 22-15 pre Packers. Celkový počet získaných yardov: 393-208 pre Packers. Získané yardy na jednu play: 5.6-3.5 pre Packers. Čas držania lopty: 39:09-20:51 pre Packers a to aj napriek tomu, že Seattle mal o jeden drive viacej (10-9). To odzrkadľuje otrasný výkon ich útoku, ktorý mal problémy hýbať s loptou.

Po tomto zápase som sa zase len raz utvrdil v tom, prečo nemám rád organizáciu Seahawks prakticky už od mojich samotných začiatkov v sledovaní NFL (ktoré sú mimochodom o niečo staršie než 99% súčasných fanúšikov Seahawks, ktorí sa na planéte Zem objavili po prvýkrát v roku 2013. Dovtedy to bol ohrozený druh na pokraji vymretia).

Po zachytenej interception, ktorú mu prakticky daroval Aaron Rodgers a nemusel pre ňu spraviť nič výnimočné, len stál celý čas na jednom mieste a skoro sa tam aj vytrepal keď sa pošmykol, Jamaal Adams mockol Rodgersov typický belt a následne sa snažil skočiť Lambeau Leap. Musím povedať, že obdive veci totálne posral. Keď mockujete Rodgersov belt, tak sa pripravte na to, že ten zápas prehráte, to už sa stáva tradíciou (vtedy bol stav 3-0 a za chvíľu to už bolo 17-0). No a ten Lambeau Leap? Fanúšikovia si ho tam krásne postrážil a strčili ho dole. Toto sa proste nerobí… Ale tak mali by sme mu poďakovať, nie? Že spravil ten belt? V tom momente som vedel, že tento zápas vyhráme 😀

Pokračujeme nešportovým správaním Carlosa Dunlapa. Ten po dohraní play (pričom Seahawks spravili stopku na treťom downe) odhodil kopačku Billyho Turnera a vyfasoval za to flag, ktorý nám daroval first down. Ešte že sú ich hráči takto dutí, ďakujeme! 😀

Tesne pred koncom zápasu začal robiť somariny aj hviezdny receiver Seahawks D.K. Metcalf, ktorý v priebehu pár sekúnd zaťahal za toľko facemaskov našich hráčov, ako mal dokopy zachytených prihrávok v celom zápase. Za toto svoje nešportové správanie bol vylúčený zo zápasu a nášmu Darnellovi Savageovi hodili rozhodcovia flag za taunting, keď počas tohto vyčíňania niečo povedal práve Metcalfovi. To znamenalo, že penalty sa vzájomne znegovali a opakoval sa druhý down.

O pár chvíľ neskôr sa D.K. vrátil späť do huddlu a tváril sa, že sa nič nedeje. Rozhodcovia ho však pekne poslali preč, nakoľko na ihrisku nemal čo hľadať. Po zápase sa ho novinári opýtali na to, čo má povedať ku svojmu vylúčeniu zo zápasu a ten len odpovedal: „Som unavený z prehrávania.“ Na jednu stranu je krásne, keď si človek dokáže priznať aktuálny chabý stav organizácie Seahawks, avšak na druhú stranu to bola absolútne nevhodná odpoveď a keby povedal hocičo iné, tak je to stále lepšie než toto – je to proste vúl.

Obrázok

Aby toho nebolo málo, tak opäť raz nesklamal ani coach Pete Carroll. Toto je už v zápasoch s Packers notorietou. Najskôr si za rozhodnutého stavu zoberie tesne pred koncom zápasu z trucu timeout a potom sa po zápase len vyhovára a sťažuje. Matt LaFleur dokáže či už po výhre alebo prehre vždy pochváliť kvality súpera, nech už je tá prehra/výhra akákoľvek. Carroll však nikdy nedokáže Packers pochváliť za predvedený výkon a len si bude po porážke hľadať výhovorky. Vždy. V pondelok večer bol v miestnom rádiu, sťažoval sa na rozhodcov a jedným z jeho bodov bolo aj to, že táto situácia nebola vyhodnotená ako first down pre Seattle. Ako sorry, ale toto uvidí aj slepý, že na first down to nebolo. A aby som nezabudol, Pete je úplne ten posledný, kto by sa mal vyjadrovať na túto tému. Všetci si pamätáme na túto udalosť, na túto fotku a slová, ktoré povedal po zápase: „Rozhodli to, liga sa za nich postavila, koniec hry. Vyhrali sme.“ Vodu káže, víno pije…

Obrázok

NÁVRAT RODGERSA NEBOL VEĽKOLEPÝ

Návrat Aarona Rodgersa neprebiehal tak ako by mal. Počas prvých 50 minút sa nám podarilo skórovať iba 3 body a mali sme problémy s koncovkou našich útočných drivov. Nepremenený field goal, turnover na downoch v teritóriu Seahawks a interception v red zone nás obrali o jasné body. Úprimne ma trošku serie to naše prvé útočné držanie lopty, keď nás rozhodcovia obrali o čistý prvý down po vymyslenom holdingu na Elgtona Jenkinsa pri behu Aarona Rodgersa po prvý down. Hrali by sme first down tesne pred end zónou a keby tu skórujeme touchdown a nepríde missnutý field goal, tak by mal tento zápas úplne iný náboj. Fakt škoda.

Aaron Rodgers kvôli pozitívnemu testu na COVID-19 musel vynechať dva týždne tréningov a to sa na jeho výkone výrazne podpísalo. Plus ešte keď k tomu pripočítam fakt, že pred tým sme hrali TNF na pôde Cardinals, pričom pred týmto zápasom sme tiež nemali poriadne tréningy na trávniku, tak Rodgers naposledy absolvoval poriadny tréning pred zápasom s WFT.

Rodgersove prihrávky boli nepresné, nehral v rytme a robil na svoje pomery až netypicky príliš veľa mentálnych chýb. Celkovo mal 2 plays, ktoré smrdeli íčkom (jedna sa íčkom aj skončila a druhá bola takmer pick-six). K tomu skompletoval len 2/8 prihrávok, ktoré leteli 10 a viacej yardov. Spomeniem najmä jeho nepresnú hlbokú prihrávku do stredu ihriska na Allena Lazarda, kde bol Allen úplne voľný a veľmi ľahko sa to mohlo skončiť aj touchdownom cez celé ihrisko. Rodgers však loptu výrazne podhodil, Allen musel výrazne spomaliť a loptu už udržať nedokázal, veľká škoda.

Druhá veľká nepresnosť prišla presne jednu play pred tým, ako hodil tú nepochopiteľnú interception v štýle Bretta Favra. Pri postrannej čiare mal voľného Aarona Jonesa, ktorý sa uvoľnil cez Jamaala Adamsa a keby ho Rodgers trafil do behu, tak je to touchdown. Jeho lopta však bola nepresná, Jones ju nedokázal udržať a na ďalšej play sa udialo čo sa udialo… Seahawks sme v zápase držali len našimi chybami. Keby takéto chyby robil Jordan Love, tak je toho opäť plný internet a každý ho ide zožrať zaživa…


A.J. DILLON SHOW

Pamätáte si čo sa dialo v momente, keď sme draftovali A.J. Dillona v druhom kole? Áno, tiež si to pamätám veľmi dobre a teraz sa títo ľudia musia cítiť ako degeši. A.J. sa stáva kľúčovou súčasťou nášho útoku a keď je na ihrisku, tak sa dejú dobré veci. Dillon v tomto zápase nabehal 66 yardov, 2 touchdowny a k tomu pridal 2 zachytené prihrávky pre 62 yardov, pričom obrovským highlightom sa stal jeho 50-yardový catch popri postrannej čiare po zachytení prihrávky. Táto play prišla po screene, pričom screeny začali Packers využívať najmä v druhom polčase keď zistili, že Seahawks na ne nemajú prakticky žiadnu odpoveď. Pri oboch touchdownoch sa A.J. prezentoval čistou hrubou silou, keď sa mu podarilo prebiť do end zóny cez telá obrancov Seahawks. A.J. tento zápas rozhodol a už aj jeho Lambeau Leap vyzeral byť zmáknutý s maximálnou precíznosťou. Všetci si pamätáme ako skončil jeho prvý Lambeau Leap v minulej sezóne proti Titans 😀

Týmto svojim výkonom sa A.J. stal len štvrtým hráčom v histórii Packers od zlúčenia NFL v roku 1970, ktorý v jednom zápase zaznamenal +60 nabehaných yardov, 2 behové touchdowny a +60 nachytaných yardov. Doposiaľ sa to podarilo len Aaronovi Jonesovi (2x), Ahmanovi Greenovi (2x) a Dorsey Levensovi. Zaujímavé je to, že run-blocking z našej strany opäť nebol vôbec ideálny, ale A.J. to dokázal vykryť svojou výnimočnosťou. Až 58 z jeho 66 nabehaných yardov prišlo po prvom kontakte. Podľa dát True Media Sports je A.J. Dillon aktuálne na 8. mieste v NFL čo sa týka získaných yardov po kontakte na jeden beh – 3.31 yardov.

Inak musím povedať, že sa mi veľmi páči spôsob ako dokážeme využívať 4WR sety a v tomto zápase sme tento personnel využívali veľmi často. Pred weekom 9 sme neodohrali ani jeden snap so 4 WRs na ihrisku. Počas posledných dvoch weekov sme takýchto snapov odohrali 26% s celkového počtu útočných snapov. A v tomto zápase sme odohrali takýchto útočných snapov hneď 15 (21% ofenzívnych plays). Takto dokážeme diktovať čo má súperova obrana robiť a takto ich môžeme dostať z cover-2. Ak obrana na ihrisku pošle dime package s 2 deep safeties, tak ich front je váhovo oslabený a A.J. nemá problém získať prvý down. Na ihrisku majú 6 defenzívnych backov a len 4 hráčov v DL a LB k tomu, aby zastavili A.J. Dillona.

Ak stiahnu jedného safetyho do boxu, tak hrajú so single-high safetym proti Aaronovi Rodgersovi, Davante Adamsovi a MVSkovi. Veľa šťastia! Tu mám play na MVS a aj pri play na Lazarda sa jeden safety sťahoval do stredu ihriska.

Tu máme opäť personnel so 4 WR. Randall Cobb je v motion, ide do backfieldu, následne ide do swing motion, aby sme mohli zahrať RPO. Na tejto strane máme súboj 2 WR vs 2 DB a pre nás jednoduchý first down. Randall Cobb sa začína zapájať do nášho útoku čoraz viacej a tieto 4 WR sety sú cesta.

Portál PFF uvádza, že naša ofenzívna lajna bola zodpovedná iba za 3 pustené tlaky na quarterbacka. S pass rushom Seahawks nemali nejaké extra problémy. Royce Newman pustil jeden tlak na svojho quartebrcka, Turner jeden tak a Jenkins bol najväčšou silou čo sa týka pass protection. Celkovo bol Rodgers pod tlakom len na 7 zo svojich 39 dropbackov.

Inak v útoku nemám extra koho pochváliť. WR Marquez Valdes-Scantling mal jednu explozívnu 41-yardovú play v prvej štvrtine, WR Davante Adams zachytil sedem prihrávok pre 78 yardov. Zápas nevyšiel WR Allenovi Lazardovi, ktorý chytil len jeden zo svojich štyroch targetov vrátane dropu na 4. downe. V run-blockingu sa mu tiež veľmi nedarilo. Problém bol najmä v tom, že sa nám nedarilo premieňať contested catche v náš prospech. V takýchto situáciách sme boli 0/6, pričom sme si tu pripísali až tri dropy. Inak chcem tu ukázať jeden absurdný pass Aarona Rodgersa, ktorý Allen nedokázal udržať. Jednalo sa však o zložitú situáciu a úplne ako rutinný drop by som to nenazval. Avšak hráč jeho kvalít by to mal byť schopný udržať. Inak takúto prihrávku v NFL hodí azda len Rodgers. Mal v zápase veľa nepresností, ale toto je futbalové porno!


LET RUSS COOK, ČI?

Hviezdny quarterback Russell Wilson sa vracal po zlomenine prostredníka na hádzacej ruke a pred zápasom nás sociálne siete kŕmili jeho neuveriteľnou cestou, ktorá stála za jeho skorým návratom. Dokonca nám bolo oznámené, že rehabilitoval 19 hodín denne! Možno keby rehabilitoval 23 hodín denne, tak by nepodal taký slabý výkon a Seahawks by vyhrali. Výsledkom je však to, že po prvýkrát vo svojej kariére bol útok Seahawks pod jeho vedením vynulovaný (166 zápasov) a svoju kariéru bilanciu na Lambeau Fielde si vylepšil na 0-5. Teraz na našom svätostánku skompletoval len 96/167 prihrávok (57.5%) pre 1,042 yardov 4 touchdowny, 8 intereptions, 64.0 QB Rating a bol sackovaný 16-krát.

V tomto zápase robil veľa otrasných rozhodnutí a jeho výsledná bilancia bola 20/40 prihrávok pre 161 yardov a 2 interceptions. Veľa ľudí hovorí o tom, že jeho prst proste ešte nerobil ready a mal sedieť. Avšak chcem upozorniť na to, že jeho prst nebol príčinou jeho otrasných rozhodnutí. V zápase hodil 2 interceptions po otrasných rozhodnutiach a nie po tom, že by lopta nemala dostatočnú presnosť alebo niečo obdobné. Tých interceptions mohlo byť ešte aj viacej, keď minimálne ďalšie tri plays smrdeli interception, len sa nám loptu nepodarilo udržať v rukách. Napríklad si ukážeme túto play. Hrá sa 2. down, má čistý pocket a spraví toto otrasné rozhodnutie ktoré vyústilo do interception v podaní Adriana Amosa. Tu to nemôžeme zvaliť na prostredník. Proste to bolo otrasné rozhodnutie v podaní Wilsona.

Ofenzívna lajna a ani útočný play-calling mu vôbec nepomáhali. Keby mi pred zápasom poviete, že Wilson mal 40 pokusov o prihrávku a na druhú stranu mali RBs Seahawks ze celý zápas len 11 behov, tak by som na našu výhru stavil všetko čo mám, ešte by som do stávky dal aj dom. Toto nie je recept na našu obranu a ak toto je to najlepšie čo dokázali Seahawks za 2 týždne počas bye weeku vymyslieť, tak by mali prehodnotiť svoje myslenie a postupy. Potvrdilo sa mi to, čo som si tak trošku pred zápasom aj myslel. Ofenzívny koordinátor Shane Waldron nemá konzistentný play-calling a útočné problémy Seahawks sa nedajú hodiť len na Russella Wilsona. K tomu ako som už spomenul, ofenzívna lajna mu ani len trošku nepomohla pod tlakom bol na 22/48 dropbackov, pričom sme mali na svojom konte celkovo 32 tlakov (pri niektorých plays mali tlak viacerí hráči), vrátane 27 hurries a 3 sackov. Našich 32 tlakov na quarterbacka v tomto zápase je vôbec najviac od… posledného zápasu, ktorý sme hrali proti Seahawks v roku 2019 v playoff.


AKO SA NÁM PODARILO VYNULOVAŤ ÚTOK SEAHAWKS?

Do tohto zápasu sme vstúpili s jednoznačným game-planom. Všetko sme investovalo do toho, aby sme zastavili passový útok Seahawks, pričom ich nepochopiteľný útočný gameplan a neschopnosť spraviť úpravy počas zápasu nám v tomto smere nenormálne pomohli. Takmer celý zápas sme odohral v light boxe – až 97% defenzívnych snapov. To je druhé najvyššie číslo hocijakej obrany NFL v jednom zápase počas tejto sezóny. V preklade to znamená, že takmer počas celého zápasu sme mali v boxe 6 a menej obrancov. K tomu sme hrali veľa v cover 2 (2-deep safeties), čím sme chceli eliminovať big plays Seahawks a priemerná hĺbka najhlbšie postaveného obrancu bola 16.1 yardov. K tomu sme blitzovali len v 19% snapov.

Aj keď sme veľa neblitzovali, tak sme boli schopní produkovať tlak na quarterbacka. Svedčí o tom štatistike, že pomocou 4 a menej pass rusherov sme dokázali vygenerovať až 13 tlakov a 3 sacky (37.1% pressure rate). Keď Russell Wilson nečelil blitzu, tak skompletoval len 15/32 prihrávok pre 145 yardov a 2 interceptions. Jeho passové EPA (expected pointes added) boli pri týchto plays na úrovní -20.8, čo je jeho najhoršie passové EPA za posledných 6 rokov.

Joe Barry mal skvelý plán a veľa jeho pressure schém vyzeralo ako táto, ktorú si ukážeme. 4-man rush, ktorý prinútil Wilsona opustiť pocket a ILB De´Vondre Campbell hral v drope ako spy, aby dokázal pri takejto situácii zatlačiť na Wilsona a prinútiť ho k nepresnostiam.

Wilson mal obrovský problém hrať pod tlakom a tréneri vždy od svojich quarterbackov vyžadujú to, aby aj pod tlakom udržali svoje oči v downfielde, vďaka čomu dokážu nájsť voľného receivera keď sa uvoľní. My sme boli schopní na Wilsona vyvíjať tlak pravidelne a to spôsobilo to, že v pockete začal váhať, oči mu z downfieldu padali a snažil sa hľadať cestu ako z pocketu von. Tu je príklad z druhej štvrtiny a už tu Wilson začal váhať v pockete. Dostali sme sa mu pod kožu a mohli sme z toho ťažiť.

Obrázok

Pred zápasom som vo svojom review veľa hovoril o schopnosti útoku Seahawks zahrávať big plays a o tom, že naša obrana je jednou z najlepších obrán čo sa týka bránenia explozívnych passových plays. Kto nevie o čom hovorím, nech so pozrie moje preview k tomuto zápasu. Našej obrane sa v tomto zápase prakticky úplne podarilo odstaviť túto schopnosť passového útok Seahawks. O tom svedčí fakt, že v tomto zápase skompletovali len 2/15 prihrávok, ktoré leteli 10 a viacej yardov. K tomu Russell Wilson nedokázal skompletovať ani jednu zo svojich 7 hlbokých prihrávok (20 a viacej yardov). Čo je vôbec jeho najviac hlbokých passových pokusov bez skompletovanej prihrávky počas celej éry Next Gen Stats (od roku 2014). Tiež som veľa hovoril o D.K. Metcalfovi a Tylerovi Lockettovi a ich schopnosti zahrávať big plays. V tomto zápase však boli úplne vymazaní. Metcalf zachytil len tri prihrávky pre 26 yardov na 8 targetov a Lockett zachytil len 2 prihrávky pre 23 yardov na 8 tartgetoch. V tomto zápase sme wide receiverom dovolili zachytiť len 6/23 prihrávok (26%) pre 45 yardov (1.96 yardov na jeden pokus). To je vôbec naše najnižšie % pustených prihrávok wide receiverom od roku 2012 a najnižší počet yardov na jeden pokus wide receiverom od roku 2009.

Za to že sa nám niečo takéto podarilo môžeme ďakovať skvelej hre našich cornerbackov a najmä safeties Adrianovi Amosovi a Darnellovi Savageovi. Tí odohrali famózni zápas a v cover 2 pokryli prakticky všetko o čo sa útok Seahawks pokúsil. Amos a Savage odohrali v tomto zápase 100 snapov v coverage, pričom pustili len 3 zachytené prihrávky na 8 targetov pre 22 yardov, 1 interception a 3 zrazené prihrávky. Kombinovaný passer rating je 35.8. Trochu vyššie sme si už ukázali zlé rozhodnutie Wilsona proti cover 2, kde jeho úmysel perfektne prečítal Amos a pripísal ínterception. Teraz si ukážeme aj jednu krásnu play v podaní Darnella. Najskôr bol porazený, avšak svoju rýchlosť využil k tomu, aby sa vrátil späť k receiverovi, nespanikáril, nezačal receivera chytať, otočil hlavu na loptu a zahral play práve na loptu. Ukážková play v jeho podaní.

Keď sa pozrieme na cornerov, tak tým a tiež darilo veľmi dobre. Najlepší zápas odohral azda nováčik Eric Stokes, ktorý odohral 49 snapov v coverage, na ktorých nepustil ani jeden catch. Keď Russell Wilson hádzal loptu do jeho coverage, tak mal passer rating 39.6, čo je ekvivalent toho, že by pri každej play hodil loptu rovno do zeme. Stokesove štatistiky naprieč celou sezónou vyzerajú takto: 52 targetov, 27 zachytených prihrávok (51.9%), 13 yardov na jeden catch, 1 interception, 6 zrazených prihrávok a pustený passer rating 78.2.

Zaujímavosťou je, že od roku 2015 bolo v NFL 5 cornerov, ktorí vo svojej rookie sezóne zaznamenali pustený passer rating pod 80.0 – Marcus Peters (2015), Jalen Ramsey (2016), Marshon Lattimore (2017), Marlon Humphrey (2017) a Tre´Davious White (2017). Aktuálne má k tomuto našliapnuté aj Eric Stokes, ktorý sa môže stať len šiestym takýmto nováčikom od roku 2015, ktorému sa niečo takéto podarilo. Uvidíme, ako mu to pôjde ďalej. Držím palce!

Tu si dáme jednu ukážku z tohto zápasu, kde Eric perfektne pokryl Tylera Locketta, na ktorom bol takmer počas celého zápasu. Toto je ukážkovo čisto odvedená práca! Inak pri tejto play sa kľudne mohla pískať aj ofenzívne pass interference, nakoľko Lockett stiahol Stokesa na zem.

Kevin King odohral ďalší veľmi vydarený zápas. Do jeho coverage leteli v tomto zápase 4 lopty, pričom pustil len 2 skompletované pre 10 yardov. Odohral 20 snapov v coverage.

Z front-7 hrali veľmi vydarený zápas OLB Preston Smith, OLB Rashan Gary, či DL T.J. Slaton. Preston Smith si pripísal 8 tlakov, 1 sack, 1 tacle pre stratu yardov, 1 hit na QB a vypracoval sack aj pre Rashana Garyho. 8 vyvinutých tlakov mal Kenny Clark, po štyri vyvinuté tlaky mal aj Rashan Gary, T.J. Stlaton, Dean Lowry a Whitney Mercilus mal 3. V strede DL hral opäť veľmi kvalitne nováčik TJ Slaton, ktorý tak dokázal nadviazať na kvalitný výkon zo zápasu s Chiefs. Mal síce len 12 pass rush snapov, ale pripísal si na nich 3 hurries. Ak bude takto TJ pokračovať, tak s Kennym môže vytvoriť veľmi kvalitnú inside dvojičku! Tu mám na ukážku pekné opakovania od Kennyho, tak T.J-a v podaní Ben Fennella.

A tu si dajme ešte na ukážku jeden stunt v podaní tejto dvojice!


OBRANA NA TITUL?

Naša obrana hrá posledné weeky famózne! Naozaj sa na hru našej obrany pozerá parádna a kredit si za to zaslúži náš defenzívny koordinátor Joe Barry. Po prvom weeku som bol vytočený, ale odvtedy sa naše výkony len stupňunú a stupňujú. Vtedy to vyzeralo tak, že naši chalani nemali ani poňatie čo na ihrisku robia a pôsobili v zápase proti Saints stratene. Ale teraz si to už všetko sadlo a je vidieť, že chalani perfektne vedia čo majú na ihrisku robiť. Ich príprava a následná realizácia game planu je na skvelej úrovni. Nehráme žiadne extra svetoborné defenzívne schémy. Nevymýšľame tam exotické plays, ale chalani dokážu na ihrisku na jednotku s hviezdičkou spraviť to čo spraviť majú v schémach, ktoré hráme. Joe Barry dokáže svojich hráčov učiť a pripraviť ich na zápasy. Chesseheada dole!

Počas posledných troch weekov sme hrali proti Kylerovi Murraymu, Patrickovi Mahomesovi a Russellovi Wilsonovi. Títo traja chalani proti nám skompletovali len 62/110 pokusov o prihrávku (56.3%) pre 601 yardov, 1 touchdown, 4 interceptions a dokopy skórovali 34 bodov. K tomu sme dva weeky po sebe udržali súperov útok na excelentnom priemere pod 4 získané yardy na jednu play a bolo to proti Mahomesovi a Wilsonovi.

Doma na Lambeau Fielde sme v tejto sezóne pustili len 44 bodov, čo je naše najnižšie číslo počas prvých štyroch domácich zápasov v jednej sezóne od roku 1969 (26 bodov). Aktuálne naša obrana nepustila touchdown už v 20 po sebe idúcich drivoch. Po desiatich weekch sme na treťom mieste v pustených yardoch (309.3) a na treťom mieste v pustených bodoch (18.0) na zápas. A to pripomínam, že nám chýba Za´Darius Smith a Jaire Alexander.

V tejto sezóne sme zatiaľ pustili wide receiverom len 56 zachytených prihrávok, čo je najnižšie % skompletovaných prihrávok na wide receiverov v celej NFL počas tejto sezóny. K tomu sme im pustili priemerne 6.7 yardov na jeden pokus, čo je druhé najlepšie číslo v NFL a zaznamenali sme 10 interceptions, čo je delené 2. najvyššie číslo v NFL. A to nemôžem zabudnúť poznamenať, že All-Pro corner Jaire Alexander nebol na ihrisku od weeku 4.


ZRANENIA

Najväčším negatívom z tohto zápasu sú opäť zranenia. Nevyhli sa nám ani v tomto zápase. Zápas kvôli zraneniu nedohral RB Aaron Jones, OLB Rashan Gary a OLB Whitney Mercilus.

Najhoršie z tejto trojice dopadol práve Whitney, ktorý si pri svojom pokuse o druhý sack v tomto zápase utrhol biceps a sezóna sa pre neho skončila. Je mi ho fakt ľúto. Lebo bol šťastný, že môže hrať v Green Bay a jeho výkony boli fakt parádne na hráča do rotácie. Počas 4 zápasov, ktoré za nás odohral, zasiahol do 80 pass rush snapov a pripísal si 10 tlakov s 1 sackom. Whitney vyzeral ako fakt hodnotný hráč do pozície náhradného rushera. Dokonca ho Barry využíval aj do pass rush cez B-gap.

Aaron Jones si v tomto zápase len ľahko poranil MCL a vynechať by mal 1-2 týždne. S určitosťou teda vynechá zápas proti Vikings a v ohrození je zápas s Rams. Osobne očakávam, že ani do jedného zápasu nezasiahne, nakoľko po týchto dvoch zápasoch máme be week a nebude musieť byť umiestnený do injured reserve a vynechať tri zápasy. Takto si dva zápasy + bye week oddýchne a bude ready znova nastúpiť.

Zranenie Rashana Garyho nevyzeralo vôbec dobre. Báli sme sa zlomenej ruky, či poškodeného väziva. Nič zo toho sa našťastie nenaplnilo. Po našom môžeme povedať, že má prepáčený lakeť bez poškodeného väziva alebo nejakej zlomeniny. Podľa najnovších správ chce Rashan vyskúšať dať na tento lakeť bandáž, ktorá mu to spevní a chcel by už hrať v zápase proti Vikings. Čiže sa nejedná o nič vážne a aj keď vynechá zápas proti Vikings, tak by to nemalo byť nič dlhodobé. Rashan zažíva doposiaľ veľmi vydarenú sezónu. Počas tejto sezóny sú v NFL len dvaja hráči, ktorí sú v TOP 5ke v počte vyvinutých tlakov na QB, v hitoch na QB a hurries. Sú to Rashan Gary a Maxx Crosby.


GO PACK GO!!!!!!!!!