Do regular season vstupuje výhrou nad Seahawks!

Dámy a páni, milé syrové hlavy, tohtoročný training camp a preseason sú minulosťou. Obdobie prípravy sme uzavreli na víťaznej nôte, keď pred zhruba 72,000 divákmi sme na domácom Lambeau Fielde porazili Seattle Seahawks pomerom 19-15. V tomto zápase už bolo cítiť, že sa jedná o posledný zápas preseason, najmä v druhom polčase.

DO TOHTO ZÁPASU NEZASIAHLI:

 • CB Eric Stokes (PUP)
 • RB Lew Nichols (rameno)
 • OT Luke Tenuta (členok)
 • RB Tyler Goodson (rameno)
 • ILB De´Vondre Campbell (členok)
 • WR Bo Melton (hamstring)
 • WR Dontayvion Wicks (hamstring)
 • FB Henry Pearson (koleno)
 • S Tarvarius Moore (koleno)
 • CB Jaire Alaxander (oddych)
 • RB Aaron Jones (oddych)
 • OLB Rashan Gary (oddych)
 • LT David Bakhtiari (oddych)
 • WR Romeo Doubs (hamstring)

Pred zápasom nám bolo oznámené, že Romeo Doubs má problémy s hamstringom a kvôli tomu nenastúpil. Pred zápasom so svojimi spoluhráčmi chytal loptu, ale nehral. Packers očakávali, že do tohto zápasu nastúpi spoločne s prvým útokom.


JORDAN LOVE

Jordan Love dostal v tomto zápase k dispozícii tri ofenzívne drivy, na ktorých skompletoval 9/15 prihrávok pre 63 yardov a 1 touchdown. K tomu pridal aj 21 yardov na troch behoch.

Jordan túto preseason zakončil s nasledovným skóre: 21/33 prihrávok pre 183 yardov, 3 touchdownové prihrávky, 0 interceptions a passer ratingom 109.79. K tomu pridal 4 behy pre 33 yardov a ani raz nebol sackovaný. Skompletoval 63.6% prihrávok s priemerom 5.8 yardov na jeden pokus. Všetky tri jeho touchdownové prihrávky prišli po odlišnom type prihrávky. Prvý bol touch pass, potom prišiel bullet pass a zakončil to back-shoulderom, kde veríte svojmu receiverovi.

Ak to niekoho zaujíma, tak sem pridám štatistiky Aarona Rodgersa z jeho prvej preseason v roku 2008 v pozícii starting quarterbacka: 36/53 (67.9%) prihrávok pre 368 yardov (6.94 yardov na jeden pokus), 2 touchdowny, 1 interceptions a passer rating 92.33.

Čo nám v tomto zápase Jordan ukázal? V úvodných dvoch drivoch veľmi nemal kam s loptou. Secondary Seahawks mala kvalitnú coverage a tak si musel vypomáhať nohami. Práve tu ukázal svoje schopnosti, ktoré sa podľa mňa naučiť nedajú, ale ich musíte mať. Keď nemal svoje ready voľné, tak to nebola panika, kde dal hlavu dole a stal sa z neho okamžite running back, ktorý vidí iba smer dopredu a nič viacej. Najskôr si správne dokázal navigovať svoj pohyb v pockete, pričom svoje oči dokázal stále udržať v downfielde. Cíti tlak, vie kam si má povystúpiť, výborne sa vyhýba sackom a takto anuluje negatívne plays. Keď nikto nie je voľný, tak získa yardy po svojich, ale aj tu sa treba pozrieť na detaily. Aj tu ukazuje svoje futbalové cítenie. Vie kde sú obrancovia, kde mu hrozí nebezpečenstvo, kde sa má čomu vyhnúť. Videli sme to už v zápase proti Patriots, kde keď si povystúpil, tak okamžite za sebou cítil defenzívneho linemana, pozrel sa na neho a dal si pozor, aby tú play úspešne dohral. V tomto zápase to tiež ukázal, vie kedy má zodvihnúť nohy, cíti to a počas toho ako beží sa snaží aj obranu rôzne zmiasť, tu sa čosi to naučil od Rodgersa. Robí pump faky, aby si vytvoril miesto a takto si naviguje obrancov. Pôsobí pri tom prirodzene a sebaisto.

Aj v treťom zápase presesason nám ukázal, že sa dokáže starať o loptu. Nesnaží sa vopchať loptu do okien do ktorých nemusí, alebo neexistujú. Aj v tomto zápase robil správne rozhodnutia a prakticky mu na tých snapoch ktorého odohral nemôžem vyčítať skoro nič. Možno na jednej play nemal najlepšie rozhodnutie, ale inak lopta išla vždy tam kde mala, prípadne scrambloval vtedy keď scramblovať mal. Tu sa za mňa veľmi ukazuje vplyv nášho trénera quarterbackov Toma Clementsa, ktorý má toto za jednu z priorít u svojich quarterbackov. Robí správne rozhodnutia a ako quarterback dospieva. Toto je jeden z X-faktorov pri jeho hre. Druhý x-faktor je jeho práca nôh, na ktorej pracoval poriadne tvrdo a aj počas tohtoročnej offseason ladil detaily početnými tréningmi zameranými práve na túto činnosť. Teraz to prináša svoje ovocie a dovoľuje mu to hrať v rytme. Keď sa pozerám na jeho hru, tak hrá vo veľkom komforte, sebaisto a operuje plynulo. Jediné, čo mu môžem a musím vytknúť sú nepresnosti, keď lopta nie vždy padne tam kde má.

V prvom útočnom drive to bolo v podstate všetko o behoch AJ Dillona. Prvý pokus o prihrávku prišiel až na šiestej play tohto drivu. Jordan tu hodil presnú prihrávku na receivera Christiana Watsona, ale skvelú coverage mal Blout a prihrávku zrazil. Tu si Jordan krásne povystúpil z pocketu a doručil krásnu loptu. Pekná play od defenzívneho backa. Potom prišli dve neskompletované prihrávky na Heatha a Toureho a kopal sa field goal. Tento drive mal 11 plays a získalo sa na ňom 50 yardov.

Druhý útočný drive sa skončil veľmi, veľmi netradične. Jordan tento drive začínal na vlastnej 9ke. Na 2nd&7 hodil krátku prihrávku na slant pre 5 yardov na receivera Heatha a na 3rd&7 sa snažil opäť hodiť prihrávku na Heatha, ktorý bol na out route a mal separáciu. Avšak Jordanova prihrávka bola zrazená na line of scrimmage a Jordan ju sám aj zachytil. Tu by som bol radšej, keby sa rovno vzdal a nevymýšľal nič ďalej, je to preseason. Ale Jordan ukázal, že sa ničoho nebojí a s loptou sa rozbehol na štýl Bretta Favra. Výsledkom tak bola len strata 2 yardov a lepšia pozícia pre puntera Whelana.

Jeho tretí drive v tomto zápase, v závere prvej štvrtiny bol prakticky simuláciou 2-minute drillu. Útok hral v no-huddle offense a operovalo sa veľmi rýchlo. Matt LaFleur chcel svojmu quarterbackovi dopriať aj takúto ostrú skúsenosť, tak prečo nie. Je to koniec koncov len preseason. Tento drive sa nakoniec preniesol až do druhej štvrtiny. Obsahoval 15 plays, na ktorých sa získalo 80 yardov a bol zakončený touchdownom.

Začínal sa na vlastnej 20ke. Prvé dve prihrávky tohto drivu boli na receivera Jaydena Reeda, pričom obe neboli skompletované. Avšak jedna bol veľmi škaredý drop od Reeda, keď okolo neho nikto nebol a lopta mu preletela pomedzi ruky. Tu mal možnosť aj získať yardy po zachytení prihrávky. Bola to presná prihrávka rovno do behu. Na 3rd&2 sa získal first down prihrávkou na tight enda Luka Musgrava pre 4 yardy a potom Jayden pridal zachytenie pre 7 yardov. Nasledujúca prihrávka letela na Heatha pre zisk 9 yardov. Na 2nd&1 prišiel pokus o deep shoot na receivera Christiana Watsona. Christian tu svojho receivera porazil vďaka svojej prirodzenej ohromnej rýchlosti. Obranca hral aj off coverage, ale Christian okolo neho preletel ako raketa a získal si separáciu aj piatich yardov. Jordan to na neho hodil, avšak lopta neprišla do behu, Watson musel spomaliť a ako loptu chytal, tal prišiel obranca a lopta mu vypadla. Aj keď to bola podhodená lopta, tak toto musí udržať. Mal obe ruky na lopte. Je hviezdny receiver a tí v takýchto momentoch musia podržať svojho quarterbaka. Jordan tu hádzal proti vetru, ktorý bol v tomto zápase výrazný, ale táto play sa mala proste skončiť touchdownom. Nemôže to byť vietor, prečo sa takáto lopta neskompletuje.

Po tomto prišli skompletované prihrávky na Taylor pre 8 yardov, na Heatha pre 15 yardov, na Musgrava pre 11 yardov a všetko sa zakončilo na 1st&goal z 6 yardovej línie. Jordan tu na ľavej strane identifikoval matchup 1vs1, v ktorom bol jeho receiver Christian Watson. Hodil nádherný back-shoulder, Watson loptu zachytil a bol z toho touchdown. Táto play nám pripomenulo spomenie Aaron Rodgers – Jordy Nelson/Davante Adams. Jordan si pred snapom spočítal 1 plus 1. Watson bol sám na jedného na ľavej strane a tak sa už pred snapom rozhodol, že lopta pôjde na neho. Môžete to vidieť na pohybe všetkých ostatných hráčov, ktorí blokujú pre beh. Jordan to mohol trošku umiestniť lepšie, trošku vyššie.


OFENZÍVNA LAJNA

Naša starting ofenzívna lajna zase raz nastúpila v zložení: Rasheed Walker – Elgton Jenkins – Josh Myers – Jon Runyan – Zach Tom. S najväčšou pravdepodobnosťou toto bude konfigurácia s ktorou budeme vstupovať aj do regular season vo weeku 1 proti Bears.

Už to skutočne vyzerá tak, že Rasheed Walker na depth charte predbehol Yosha Nijmana. V tomto zápase odohral 26 pass-blocking snapov, na ktorých pustil len jeden tlak na quarterbacka. Počas tejto preseason odohral dokopy 143 snapov (23 snapov na pravom, zvyšné na ľavom tacklovi), pričom 75 z toho bolo pass-blocking snapov a pustil na nich len dva tlaky QB. Veľmi pekná offseason v jeho podaní. Má prirodzený talent a aj pri tej jednej play, kde v tomto zápase pustil tlak, sa nakoniec dokázal vrátiť do play a Jordan dokázal utiecť z pocketu. Keď zapracuje na technike rúk, tak bude z neho skvelý tackle.

Druhá ofenzívna lajna hrala v zložení: Rasheed Walker – Royce Newman – Jon Runyan – Sean Rhyan – Yosh Nijman. Tu bolo veľké prekvapenie to, že z prvej OL sa na pozíu centra postavil Runyan a neskôr tu hra aj Zach Tom pár snapov. Packers sa podľa mňa snažia zistiť, kto bude najlepší prípadný záskok v stave núdze za Josha Myersa.

Ofenzívna lajna hrala naozaj dobre. V pass protection už druhý week po sebe nepustila ani jeden hit na quarterbacka, v tomto zápase to boli len 3 tlaky na QB a v behovej hre sa im darilo vytvárať cestičky pre running backov. OL hrala celkovo veľmi kvalitnú preseason. Naša top 6ka bez Bakhtiariaho (Jenkins, Myers, Runyan, Tom, Nijman, Walker) odohrala nasledujúcí počet snapov a pustila nasledujúci počet tlakov na QB:

 • Jenkins – 38/0
 • Myers – 37/0
 • Runyan – 51/0
 • Tom – 53/0
 • Nijman – 48/0
 • Walker – 78/2

Keď sa pozrieme na pass-blocking známky od PFF, tak Packers ich mali suverénne najlepšie. Čo sa týka behov, tak naši running backs mali počas troch zápasov priemer 4.6 yardov na jeden beh za všetkými možnými konfiguráciami OL. Aby som to dal do kontextu, tak tento priemer by bol 11. najlepším v sezóne 2022.

Sean Rhyan si podľa mňa v tomto zápase zaistil pozíciu trojky na pozícii guarda. Podal poctivý výkon, hral na pravom, tak aj na ľavom guardovi, čo nie je vôbec jednoduché. Opäť raz predvádzal kvalitné bloky pri behoch a teší ma, že takto hrá. V posledných dvoch zápasoch nepustil ani jeden tlak na QB. Zach Tom odohral v tomto zápase 36 snapov, z čoho bolo 28 na pravom tacklovi a 8 na centrovi. Nepustil ani jeden tlak na QB a mal kvalitný run-blocking. Jon Runyan odohral veľmi kvalitnú prípravu. V tomto zápase odohral 28 snapov na pravom guardovi a 10 na centrovi, pričom nepustil ani jeden tlak na QB. Počas preseason odohral 51 pass-blocking snapov a nepustil na nich ani jeden tlak na QB:

V ofenzívnej lajne odohral pomerne rušný zápas Royce Newman. Pripísal si dve škaredé penalty. Prvá bol totálne zbytočný holding, ktorý anuloval veľmi pekný beh a zisk v podaní running backa Wilsona a potom prišiel aj false start. Vo svojej rookie sezóne odohral cez 1,000 snapov a nepovedal by som, že o dva roky neskôr bude prakticky nehrateľným hráčom.


NEDRAFTOVANÍ NOVÁČIKOVIA NA POZÍCII RECEIVERA

Nedraftovaný nováčik na pozícii wide receivera Malik Heath sa počas predsezónnych programov a training campu predral až do starting útoku, kde v tomto zápase nahradil Romeo Doubsa. V tomto zápase zachytil 4 prihrávky pre 35 yardov. Letelo na neho celkovo 7 lôpt. Opäť nám ukázal to, aký je silný v catch pointe, má silné ruky a je tu fyzický. Svoju fyzickú hru využíva aj pri blokovaní pri behoch, kde opäť raz predviedol fantastickú prácu. Malik zachráni tradíciu a opäť raz budeme mať v 53ke nedraftovaného nováčika.

Druhým nedraftovaným nováčikom, ktorý na seba upútal je Jadakis Bonds. Tento chalan má za sebou skvelý posledný týždeň tréningov, kde zahrával kopec plays a teraz tento týždeň korunoval parádnym výkonom. Zachytil dve lopty pre 60 yardov, pričom jeho 52-yardové zachytenie v samotnom závere zápasu nás dostalo pred end zónu, kde sme skórovali touchdown a získali tak rozhodujúce vedenie v tomto zápase. Za mňa je Jadakis jasným kandidátom do practice squadu.


POSTREHY K ÚTOKU

 • Naši Green Bay Packers disponujú veľmi mladým útokom a s tým prichádzajú a rôzne chyby. Hneď v prvom útočnom drive na prvých troch plays prišli dva false starty, prvý od receivera Malika Heatha a druhý od tight enda Tuckera Krafta. Chalani by mali vedieť, kedy sa majú pohnúť. Aj počas posledného týždňa na tréningoch sme mohli vidieť zbytočné chyby takéhoto rázu. Dúfam, že si to chalani už všetko vystrieľali.
 • V útoku odohral kvalitný zápas tight end Austin Allen. Síce si pripísal jednu zachytenú prihrávku pre jeden yard, avšak jeho obrovský vplyv bolo cítiť najmä v run-blockingu.
 • Matt LaFleur nám povedal, že počas offseason a preseason sa pri running backovi AJ Dillonovi kládol dôraz na to, aby mal pri behoch správnu výšku ramien a vďaka tomu dokázal ustáť tackles a získavať yardy po kontakte. V tomto zápase pri jednom behu zrámoval obrancu Seahawks.

POSTREHY K OBRANE

 • Starting safetym vedľa Darnella Savaga bol opäť Rudy Ford. Vyzerá to tak, že vo weeku 1 to bude on, kto bude stáť v starting defense.
 • Nováčik na pozícii cornerbacka Carrington Valentine si takmer pripísal pick-6. Perfektne prečítal úmysel quarterbacka Drew Locka, že bude hádzať loptu do out routy na receivera Jaka Boba, podskočil ju a lopta mu doslova preletela pomedzi nastavené ruky. Keby loptu zachytil, tak je to pick-6. Tam už nikto nebol. Inak v tomto zápase dostal niekoľko snapov aj na slote. Ak by bol na slote tak dobrý ako na outside, tak je za mňa starter pred Nixonom.
 • Opäť raz sa mi veľmi páčil inside linebacker Isaiah McDuffie, ktorý si podľa mňa potvrdil pozíciu trojky na pozícii inside linebackera. Tento chalan sa mi veľmi páči. Vždy je v okolí lopty, po ihrisku lieta, využíva svoje inštinkty. Naozaj šikovný hráč.
 • DL Kenny Clark je na sezónu ready. Odohral 9 snapov a dominoval na nich. Hneď na prvom snape zmaril beh a neskôr si pripísal hit na quarterbacka.
 • Defenzívny tackle TJ Slaton zakončil svoje kvalitné leto veľmi kvalitným výkonom. Proti behu bol veľmi kvalitný a ešte nám ukázal čosi aj ako pass rusher. A aby toho nebolo málo, tak jednu zo svojich skvelých plays v tomto zápase oslávil na štýl Gilberta Browna oslavou „Grave Digger“. Počas preseason mal síce len 13 pass rush snapov, ale pripísal si na nich tri tlaky na QB a jeho pass rush win rate bol 23.1%. Je našou dvojkou na v IDL.
 • Nedraftovaný nováčik outside linebacker Brenton Cox mal opäť kvalitný zápas. Zahral pekné play proti behom, aj ako pass rusher a pripísal si aj ďalšiu zrazenú prihrávku. Celkovo mal na konte 3 hurries, jednu zrazenú prihrávku a jeden tackle pre stratu yardov. Dokopy za túto preseason nazbieral 7 tlakov na QB, čo je v našom tíme to najvyššie číslo.
 • Defenzívna lajna v zložení Jonathan Ford, Colby Wooden, Karl Brooks a Brenton Cox bola v druhom polčase ako demolačná guľa. Cox mal tri tlaky na QB a Ford s Brooksom a Woodenom každý po dva.
 • Defenzívny back Innis Gaines je prakticky počas celého priebehu training campu a zápasov preseason našou dvojkou na pozícii slot cornerbacka. V tomto zápase mal však play, na ktorú bude chcieť určite čo najskôr zabudnúť. Na 3rd&3 na vlastnej 18ku ho po nadizajnovanej play prešprintoval receiver Jake Bobo, ktorý zabehol 40 yardov za 4.99 sekundy. Toto sa proste nemôže stať, že ho takto prešprintuje takýto hráč. Pozícia slot cornera mi skutočne robí vrásky. Starting slot Nixon nemal počas campu nejakú skalopevnú coverage, Gaines takto preseason zakončiť nechcel a Shemar Jean-Charles sa do 53ky nedostane.
 • Cornerback Tyrell Ford odohral nenápadný, no kvalitný zápas. Do jeho coverage leteli tri lopty, no catchom sa neskončila ani len jedna. Pripísal si jednu zrazenú prihrávku.
 • Outside linebacker Lukas Van Ness odohral tiež vydarený zápas. Nemal síce na svojom konte žiadny tlak na quarterback, avšak na jeho celkových 10 snapoch ukázal kvalitné veci.
 • Tento zápas zakončil nedraftovaný nováčik na pozícii safetyho Benny Sapp III, ktorý v end zóne zachytil interception a rozhodol tak tento zápas.

SPECIAL TEAM

V special teame nám zažiaril kicker Anders Carlson. Ten premenil oba field goaly. Prvý meral 43 yardov a druhý 57 yardov! Najmä ten druhý bol poriadny skvost. Kopal proti silnému vetru, čiže to mal ešte sťažené. Ale on to aj tak premenil s takou rezervou, že keby kopal zo 62ky, tak by to bolo stále dobré. Na extra pointoch bol síce 1/2, ale ten miss nebola jeho chyba. Anders zakončil preseason vo veľkom štýle. Jeho noha je skutočne delová a toto je dôvod, prečo s ním Packers budú mať trpezlivosť.

Punter Daniel Whelan mal dva veľmi pekné punty. Jeden meral 58 yardov a druhý (ktorý bol znegovaný kvôli penalte Seahawks) prišpendlil Seahawks na vlastnej 11ke.


GO PACK GO!!!!