Príprava na sezónu je minulosťou. Teraz ostáva čakať na oznámenie 53-člennej súpisky.

Posledný prípravný zápas zaviedol Green Bay Packers na Arrowhead Stadium. Miestni Kansas City Chiefs už raz porazili Packers na domácej pôde v zápase, v ktorom bol starterom Jordan Love. V noci zo štvrtka na piatok sa im to podarilo opäť. V poslednom preseason zápase vyhrali Chiefs 17:10.

Do posledného prípravného zápasu nezasiahlo 25 hráčov. Nehral napokon ani WR Christian Watson, ktorý sa vrátil do akcie 11-na-11 len tento týždeň.

Kompletný výpis hráčov, ktorí nehrali:

K Mason Crosby (PUP), S Dallin Leavitt (injury), WR Christian Watson, WR Sammy Watkins, QB Aaron Rodgers, WR Allen Lazard, WR Randall Cobb, CB Eric Stokes, CB Jaire Alexander, S Darnell Savage, (injury), RB AJ Dillon, CB Rasul Douglas, S Adrian Amos, RB Aaron Jones, OLB Tipa Galeai (injury), LB Rashan Gary, LB De’Vondre Campbell, LT David Bakhtiari, OL Elgton Jenkins, TE Robert Tonyan, TE Marcedes Lewis, DL Jarran Reed, OLB Preston Smith, DL Dean Lowry, DL Kenny Clark


SPECIAL TÍMY

Tentoraz začneme special tímami Packers, ktoré sú stále veľmi zlé. Je fajn, že obrana vyzerá byť top a možno vôbec najlepšia v celej lige, ale čo z toho, keď nefungujú special tímy? Ich základom je, aby súper musel prejsť čo najväčšiu porciu ihriska a mali by vyplniť prechod medzi prácou obrany a útoku. V Green Bay však boli special tímy zväčša ďalším silným kalibrom súperov.

Chiefs zaznamenali v zápase priemer 19.7 yardov na šiestich punt returnoch. Packers vrátili raz pre nula yardov… Pridajte si nestabilný výkon proti Chiefs k tomu, čo sme videli a počuli počas tréningového kempu a dvoch zápasov proti Saints a 49ers.

Jediným veľkým pozitívom special tímov je punter Pat O’Donnell, ktorý proti Chiefs zaznamenal 56.3-yardový priemer na šiestich puntoch. Najdlhší meral 69 yardov.

A aby som nezabudol. Long snapper Jack Coco opäť nehral zle a myslím, že Packers našli startera aspoň na úvod sezóny. Počas troch preseason zápasov bol jednou z najstabilnejších súčiastok special tímov.


LOVE BOL OPÄŤ KVALITNÝ

Bol to slabší výkon ako proti Saints, ale aj tak ho môžeme hodnotiť pozítívne. Jedno íčko a netrafené passy do hĺbky zamrzia, no keď mu dala O-line dostatok času, z pocketu dokázal perfektne v tempe rozdávať prihrávky a riešiť situáciu s chladnou hlavou. Love sa stal v pockete veľmi sebavedomím quarterbackom. Zlepšiť sa stále musí jeho konzistencia, no celkovo sme mohli počas augusta sledovať novú, lepšiu a takmer ligovú verziu Jordana Lova. Oproti vlaňajšku je kdesi inde, na tom sa zhodneme.


GOODSON vs TAYLOR

Matt LaFleur povedal, že medzi nimi rozhodne ich prínos pre special tímy, ale ľudia, Goodsona naučíte hrať v special tíme, no Taylora nenaučíte behať tak, ako to dáva nováčik! To sú brutálne behy, perfektný pohyb, mrštnosť a zmeny smerov. Na Goodsona sa pozerá neskutočne dobre a každý raz čakáte, čo nové vymyslí. Tento explozívny running back musí byť v 53ke, ináč budem riadne sklamaný.

Tu je jeden z jeho behov. Všímajte si práce C Josha Myersa:


WYATT SA (ZATIAĽ) TRÁPI

Druhý pick v prvom kole tohtoročného draftu DL Devonte Wyatt má za sebou rozpačité týždne. V tréningoch boli záblesky jeho geniality, no proti Chiefs sme opäť videli, že tempu NFL ešte nestíha. Nedostal sa do hry a nebolo ho vôbec cítiť. Zatiaľ to problém nie je, pretože oproti minulej sezóne je D-line hlboká a vo vysokej konkurencii, no od nejakého konca októbra by už mohol mať vplyv na hru front seven.

Wyatt má aj mínus v jeho veku. Nie je to mladý hráč, veď v marci mal už 24 rokov a taký Kenny Clark ide mať 27 a všetci vieme, čo všetko už má za sebou. Počas zápasu sa dalo odsledovať, že pri súbojoch prehral súboje na line of scrimmage a muži z O-line ho zatlačili dozadu. Nehýbal s OL do backflieldu, ani si nedržal svoj spot, bolo tam viacero pohybov dozadu a to je najväčší problém.

Wyatt má isté miesto v 53ke, ale práve „vďaka“ jeho neistým výkonom si môžu Packers nechať na súpiske až šesť DL, čo znamená, že sa dvere otvoria pre Heflina.


RASHEED WALKER JEDNÝM VÝKONOM DO 53ky?

Rasheed Walker sa do zápasu s Chiefs moc neukázal. Kvôli zraneniu chodidla vynechal tréningy aj zápasy. Keď bol na ihrisku, tréneri ho poriadne školili a mal naozaj intezívne jednotky. Walker vo svojom debute ukázal na RT, že v ňom drieme veľký potenciál. Perfektná pass protection bola viditeľná na prvý pohľad a Walker jednoznačne preskočil v hierarchii Caleba Jonesa. Walker bol vybraný až v 7. kole draftu, no počas 49 snapov (35 bolo pass blocking) nepustil ani jeden tlak! Rovnako doručil kľúčový blok pri 11-yardovom behu Patricka Taylora.

Walker sa tak stal počas pár hodín z hráča zrelého na cut kandidátov na roster spot ako 10. lineman. Počas úvodných troch sezón LaFleura si Packers nenechali viac ako 9 hráčov do O-line, no aktuálne sa to môže hodiť. Zranenia Jenkinsa a Baka dali veľký výkričník a my stále ešte nevieme, v akej kondícii sa obaja vrátia. Ak by sa totiž zapísali 9 hráči a oni by nemohli nastúpiť, Packers by ostalo len sedem mužov a z toho piati musia byť na každom ofenzívnom snape. To nie je vôbec ideálne.

Walkera alebo Jonesa bude škoda, no skôr som na strane Rasheeda, ktorý vyzerá vyspelejšie a viac pripravený ako Caleb.


ČO S TOUREM? PREJDE CUTOM AMARI ALEBO WINFREE?

Nováčik WR Samori Toure si v troch zápasoch preseason pripísal 9 catchov pre 125 yardov (šesť catchov a 83 yardov prišlo proti Chiefs). Perfektný výkon podal aj v druhom spoločnom tréningu so Saints, ktorý prišiel po tom, čo mali mladí receiveri debatu s Rodgersom. Toure je výber v 7. kole, no ujal sa a Packers budú poriadne uvažovať, či ho pustia na waiver.

Je otázne, koľko WRs si Packers na súpiske nechajp, no môže to byť 6 až 8 hráčov. Veľké rozhodovanie bude medzi triom Amari Rodgers, Juwann Winfree a Samori Toure. Packers využívali Amariho proti Chiefs aj v backfielde a dostal veľa hracieho priestoru. Tri razy bežal pre 17 yardov a pokojne by mohol byť aj tretím running backom na súpiske. Keď sa pozrieme na to, koľko príležitostí dostáva RB3, dáva to zmysel. Rovnako má Amari väčší prínos pre special tímy ako Goodson a Taylor.

Toto by dovolilo Packers nechať si extra wide receivera. Ochrániť Winfreeho a Toureho dáva väčší zmysel, pretože skôr si tímy zoberú niekoho z nich ako Goodsona či Taylora. Hĺbka na tejto pozícii môže byť v tejto sezóne kľúčová, pretože Cobb a Watkins majú bohatú históriu zranení a rovnako nevieme, kedy bude môcť naplno hrať Christian Watson.


QUAY WALKER JE REAL DEAL

Prvý výber Packers v drafte 2022 sa mi páči každým dňom viac a viac. Už po jeho výbere som presne vedel, čo Gutekunst zamýšľa. Packers budú mať veľmi rýchle a tvrdé duo ILBs, do ktorých sa bude (navyše cez nabitú D-line) behať veľmi nepríjemne.

Walker v sebe stelesňuje obrovskú rýchlosť, prirodzené inštinkty, futbalové IQ a dobrý tackling. Jeho hra sideline-to-sideline sadne vedľa Campbella perfektne. Toto duo bude pracovať celý zápas na 100 percent a bude vás pohľad na ich robotu veľmi baviť. K tomu si pridajte Krysa Barnesa, ktorý bude viac čerstvý a v rotácii bude perfektný.

PLAY OF THE GAME

Jack Heflin a jeho neskutočný tackle pri behu Isaiaha Pacheca na 4th&1. Za mňa totálne najlepšia akcia zápasu a možno aj celej preseason. To bolo niečo perfektné!

Jack Heflin sa dostal do 53ky v minulej sezóny a proti Chiefs ukázal, že Packers by mu mali dať opätovnú príležitosť. Bol jeden z najlepších hráčov celej preseason a táto play je len highlightom jeho práce.