Návrat domov a príchod veľkého chlapa!

Keď o tom po prvýkrát napísal Trey Wingo, tak som sa na tom poriadne zasmial, poslal to do skupiny syrových hláv, že zasmejte sa spoločne so mnou… Ale o pár hodín neskôr tento report potvrdil Tom Silverstein a mne začalo lepiť obe polky. A deň na to nám bolo oznámené, že je to hotová vec. Akú som tomu dával šancu? Asi takú, ako že Darth Vader bude hrať quarterbacka v drese Packers počas tejto sezóny. Ako som hovoril, že návrat Rodgersa ma nijako neprekvapil, tak toto mi odpálilo dekel. Čiže si viete predstaviť moje pocity počas toho, ako píšem tento článok.

Je oficiálne potvrdené, že Green Bay Packers sa s Houstonom Texans dohodli na výmene, ktorá poteší najmä Aarona Rodgersa. Tomu sa do Green Bay vracia jeho blízky kamarát a receiver, ktorému dôveruje ako málokomu. Do šatne na Lambeau Fielde sa totižto vracia wide receiver Randall Cobb! Podľa Cobbovej aktivity na sociálnych sieťach je jasné, že zo svojho návratu domov je ohromne nadšený. Bude opäť raz so svojimi kamarátmi a vráti sa na miesto, kde to všetko začalo a kde zažil najlepšie roky svojej kariéry.

Cobb bol srdcom v Green Bay aj počas pôsobenia v Texans
Cobb bol srdcom v Green Bay aj počas pôsobenia v Texans

Čo za neho Packers poslali do Houstonu a čo mu musia platiť? Veľmi silno som sa bál toho, že Texans budú chcieť túto celú situáciu využiť a budú na nás poriadne tlačiť, nakoľko sú si vedomí, že ho chce späť najmä Aaron Rodgers a môžu dostať Packers do úzkych. To sa však nestalo. Do Houstonu putuje náš výber v 6. kole na NFL Drafte v roku 2022, čo ak pôjde všetko podľa očakávania, tak je to de facto výber v 7. kole kvôli svojej nízkej hodnote v 6. kole. To však nie je všetko, musela sa ešte intenzívne rokovať ohľadom jeho platu a to je dôvod, prečo nemohol byť tento trade oficiálne oznámený ešte skorej. Tento rok mal Cobb vo svojej zmluve garantovaných $8.25M a to sa muselo vyriešiť, nakoľko Packers mu toto nemohli platiť v tejto sezóne. Tom Silverstein uvádza, že zdroje, ktoré sa pohybujú v okolí tohto tradu mu oznámili, že Cobbov cap hit voči platovému stropu bude tento rok tesne pod $3M. Texans si majú ponechať časť Cobbovho platu a budú mu platiť $3M. To nám však stále nevychádza. Preto tam ešte musia byť ďalšie kroky, ktoré nám ešte neboli oznámené, lebo v takomto prípade by bol jeho cap hit voči nám v tejto sezóne na úrovni takmer $5.5M (základ $5.25M plus roster bonus ($220K). Packers teda museli jeho kontrakt ešte ďalej reštrukturalizovať a pravdepodobne k nemu pridali aj nejaké void years, čím cap hit pre túto sezónu dostali na takéto nízke číslo. Toto je pre Packers výhodný obchod.

Acme Packing Company Watch Party, 4/2/2020: Packers v. Bears, Week 17 2013 - Acme Packing Company

Zaujímavosťou je, že Chicago Bears nám vlastne pomohli získať Cobba. Keď už Texans vedeli, že Packers chcú Cobba, tak sa začali pozerať po jeho náhrade a ňou sa stal WR Anthony Miller, ktorý bol len pred pár dňami vymenený z Chicaga práve do Hostounu, aby zaplátal dieru za Cobbom a tým poslal „Bears Killera“ späť do Green Bay. A možno nám aj pomohli dostať Aarona Rodgersa späť za centra na rok 2021. Ďakujeme pekne Chicago! Určite si všetci pamätáme Cobbov rozhodujúci 75-yardový touchown v 4. štvrtine proti Bears v roku 2018. Alebo na jeho 48-yardový touchdown proti Bears v 4. štvrtine, keď do konca zápasu zostávalo 46 sekúnd, Packers boli na 4th&8 a prehrávali 27-28. V tomto zápase sa hralo o divízny titul.

 • Cobb proti Bears celkovo skóroval 9 touchdownov, čo je 5 viacej než má proti hocijakému inému tímu.
 • A aby toho nebolo málo, tak 5 z týchto 9 touchdownov skóroval vo 4. štvrtine. Cobb má teda viacej touchdownov vo 4. štvrtine proti Bears než má total touchdownov proti hocijakému inému tímu v NFL.
 • Celkovo proti Bears nachytal 855 yardov, čo je tiež najviac v jeho kariére proti jednému tímu. Dokonca proti inému tímu neprekonal hranicu 600 nachytaných yardov.
 • A rovnako aj jeho 61 zachytených prihrávok proti Bears je najviac, proti žiadnemu inému tímu nemá viacej ako 50.
 • Najviac prihrávok v jednom zápase zachytil tiež proti Bears a to 11 (11 mal ešte aj proti tampe).
 • Najviac yardov v jednom zápase nachytal tiež proti Bears a to 142 yardov.
 • V drese Packers má proti Bears 13 výhier a len 1 prehru.

Cobbov príchod veľmi poteší aj nášho nováčika WR Amariho Rodgersa. Amariho otec trénoval Randalla Cobba v Kentucky a náš ex-receiver (teraz už súčasný receiver) bol pre neho ako veľký brat počas dospievania. Keď sa Amariho pýtali na to, aký by bol pre neho vysnívaný draftový scenár, tak povedal že druhé kolo a Green Bay Packers. Keď bol Amari draftovaný práve nami tak povedal, že jeho rodina mu počas celého pred-draftového obdobia hovorila, že ho Packers draftujú. On sa to však snažil ignorovať, lebo to bol jeho vysnívaný scenár a nechcel sa trápiť, ak by sa to neudialo. Teraz bol nielenže draftovaný svojim vysnívaným tímom, ale ešte v ňom bude hrať aj so svojim idolom. Amariho otec Tee Martin povedal pred pár mesiacmi nasledujúcu myšlienku: „Nikdy som nemal šancu ísť do Green Bay a vidieť Randalla hrať, lebo som trénoval, ale teraz mám šancu zažiť túto atmosféru, keď tu hrá môj syn.“ Nuž Tee, dostaneš šancu vidieť svojho syna a aj Randalla ako spoločne v jednom útoku obliekajú Green & Gold! Takéto príbehy proste nevymyslíš…

Aké sú pozitíva a negatíva jeho príchodu?

POZITÍVA

The rambling, non-recap Packers game review: Wild Card round vs. Giants
 • Aaron Rodgers chcel Cobba a Packers spravili všetko čo mohli, aby spravili svojho quarterbacka šťastným počas sezóny 2021
 • Rodgers nemá veľmi čas na to, kým sa napríklad nováčik Amari Rodgers vyvinie do vplyvného hráča. Toto je podľa všetkého jeho posledná sezóna v Green Bay a posledná šanca vyhrať titul v drese Packers. Rodgers vie, že Cobb dokáže hrať. Má v neho obrovskú dôveru. Preto nie je veľmi prekvapivé, že si na svoju poslednú jazdu vybral práve Cobba, ktorého pozná lepšie než hocikoho iného. O tom svedčí ich vzájomný priemerný passer rating, ktorý je 115.3, čo je piate najlepšie číslo od roku 2010 pri hráčoch, ktorí majú aspoň 500 targetov. Celkovo Rodgers na neho hodil 39 touchdownov v regular season a ďalších 5 pridali v playoff. V roku 2014 Cobb zaznamenal passer rating 134.4 (keď na neho letela lopta), čo je tretí najlepší passer rating od roku 2006. Lepší mal len Adams (2020 – 136.9) a Gronkowski (2011 – 142.5).
 • Na papieri bol Cobb počas posledných dvoch sezón efektívny (jedna v Cowboys a druhá v Texans), keď zachytil 71% svojich targetov s priemerom 9.7 yardov a 13.6 yardov na jeden catch. To sú vysoko efektívne čísla pre slot receivera.
 • Cobb po odchode z Green Bay vyzerali dynamickejšie. Na druhú stranu to mohlo byť aj tým, že zo zimy prešiel do tepla? Uvidíme ako to bude, keď bude hrať u nás v decembri.
 • Náš útok dostane skúseného typického slot receivera, ktorého sme de facto nemali od odchodu Cobba. Randall rozumie tomu, ako sa má zo slotu uvoľniť a LaFleur ho dokáže postaviť do pozícií, v ktorých môže byť úspešný. Do LaFleurovho útoku zapadá perfektne.
 • Randall môže byť ohromne dôležitý pre napredovanie a rast Amariho Rodgersa. Ten dostáva svojho obľúbeného mentora a nie je na ňom až taký obrovský tlak od samotného začiatku. Nemusí byť hviezdou od prvého weeku.
 • Spoluhráči milujú Cobba. Cobb stále miluje Green Bay. Ako povedal Rodgers, je to o ľuďoch, či ako? Randall je ďalším potrebným skúseným lídrom v kabíne.

NEGATÍVA

Rodgers and Cobb hugging and crying on the sidelines before what may have been their final game together: GreenBayPackers
 • Práve teraz sme na drafte využili výber v treťom kole na receivera, ktorý je typologicky veľmi podobný Cobbovi. A je to celkom možné, že mladý a dravý 21 ročný chalan by mohol útoku ponúknuť viacej „šťavy“ než takmer 31 ročný receiver s históriou zranení.
 • Cobb neodohral celú sezónu od roku 2015. Naprieč piatimi rokmi vynechal 18 zápasov, vrátane 6 zápasov v minulej sezóne. Cobb ide mať 31 a v NFL odohral už 130 zápasov. Ohľadom zranenia tu je veľký risk.
 • Čo ešte zostáva v Cobbovi? Už ide mať 31, história zranení a teraz ide hrať väčšinu zápasov v zime mimo teplého štadióna. Počas posledných dvoch sezón v Green Bay už rozhodne nevyzeral tak dynamicky ako v úvode kariéry a zranenia v tomto isto zohrali svoju úlohu.
 • Myslelo sa pri tomto kroku aj na special team? Pod LaFleurom do 53ky berieme 5, maximálne 6 wide receiverov. Adams, Lazard, MVS, Rodgers a Cobb sú jasnými členmi 53ky. Ale čo ďalej? Kto z nich bude pomáhať special teamu a bude tam hrať gunnera, čo je zvyčajne úloha 4ky, 5ky, 6ky na pozícii wide receivera?? … Teraz to vyzerá tak, že budeme brať šiestich wide receiverov a posledný chalan, ktorý sa dostane do 53ky nebude nutne najlepším receiverom spomedzi potenciálnych kandidátov. Tento posledný chalan bude najlepším hráčom do special teamu. Tu by som si možno aj vsadil, že to bude Malik Taylor, ktorý sa minulý rok dostal do tímu vďaka jeho hre v special teame a v minulej sezóne v našom special teame odohral cez 200 snapov. Čiže aká je cesta do 53ky pre ostatných chalanov? Uistiť sa, že ich prínos pre special team je obrovský.
 • Packers by toto rozhodnutie bez Rodgersovho tlaku nespravili. Väčšina hráčov, vrátane quarterbackov, nie je zrovna najúspešnejšia, keď sa snažia hrať na generálnych manažérov. Je toto nostalgická akvizícia vyvolaná vôľou quarterbacka, alebo je to v najlepšom záujme tímu pre rok 2021 a ďalej? To sa čoskoro dozvieme.

Baltimore Ravens to visit with Ex-Tennessee Titans RT Dennis Kelly

Ďalej sa ešte podpísal aj veľmi skúsený ofenzívny tackle Dennis Kelly, ktorý v minulej sezóne štartoval vo všetkých 16 zápasoch na pozícii pravého tackla v drese Tennessee Titans. Kelly má 31 rokov, meria 203 cm, váži 146 kg a v NFL už zasiahol celkovo do 104 zápasov (takmer 4,000 odohraných snapov v NFL).

V poslednej sezóne v drese Titans odohral viacej ako 1,000 snapov, z čoho bolo 558 pass-blocking a jeho štatistiky vyzerá nasledujúco: 0 pustených sackov, 11 hitov na QB a 17 tlakov na QB. Len tak pre porovnanie, náš Billy Turner v minulej sezóne odohral 524 pass-blocking snapov, na ktorých pustil 2 sacky, 5 hitov na QB a 21 tlakov na QB.

Tréner Matt LaFleur ho tiež veľmi dobre pozná, keď bol v roku 2018 jeho ofenzívnym koordinátorom. Kelly vyzerá ako náhrada za Ricka Wagnera a je to skúsená poistka pre prípad zranenia, či do úvodu sezóny, kým nebude ready David Bakhtiari. Za mňa to je skvelý podpis, len ešte nevieme presné detaily kontraktu. A aby toho nebolo málo, tak Kelly už v NFL skóroval aj jeden touchdown: