Žiadny špičkový atlét, no špičkový route runner.

BIO

Vanchii Lashawn Jefferson je synom Shawna, ktorý hrával 13 rokov v NFL na pozícii receivera a aktuálne je asistentom trénera v New Yorku Jets. Van Jefferson bol 4-hviezdičkový recruit a rozhodol sa podpísať s Ole Miss. Na scénu nabehol v roku 2016, keď sa dostal do SEC All-Freshman teamu, celkovo zachytil 49 prihrávok pre 543 yardov a 3 TDs. V nasledujúcom roku hral ako starter len v troch z 10 zápasoch, no aj napriek tomu nachytal 43 prihrávok pre 456 yardov a 1 TD. Po tejto sezóne sa rozhodol zmeniť tím a nový domov si našiel na Floride. Vo svojej prvej sezóne hral ako starter vo všetkých 13 zápasoch a viedol tímové štatistiky, keď nachytal 35 prihrávok pre 503 yardov a 6 TDs. Ako senior to zopakoval a nachytal 49 prihrávok pre 657 yardov a 6 TDs.

SCOUTING PROFILE

Je to všestranný, šikovný receiver, ktorý hrával na všetkých troch pozíciách, no najviac „zloby“ narobil z pozície slota. Ak by ste nechceli nejakého prémiového atléta, ale unikátneho route runnera, tak Jefferson je váš muž. Svojho strážcu dokáže klamať pohľadom, falošnou rečou tela – falošným pohybom rúk, či nôh. Musí nám dokázať, že to nebolo len dielo college a presadiť sa aj v merítku NFL. No Jefferson je podľa mňa už teraz pro-ready receiver, ktorého schopnosti a bojovná osobnosť prebíjajú rýchlostné limitácie. Ako jeden z mála college receiverov rozumie tomu, ako sa treba uvoľniť proti press coverage, práca jeho nôh je rýchla a komplexná, takisto práca rúk je efektívna a vie ako ich použiť. Je to detailista a vďaka tomu sa mu tak darí. Vďaka svojmu skvelému route runningu sa poľahky zbavoval svojich strážcov a tí nemali inú možnosť, len spraviť holding. Od roku 2018 pre svoj tím vybojoval 11 penált, vrátane troch proti Auburnu v roku 2019. Nie je to moc cieľ na dlhé lopty a nemá fyzické predispozície na to, aby bol úspešný na jump balls. V podpore behovej hry nie je efektívny a bloky nie sú ani len náhodou jeho doménou, no snaha tam je, tá sa mu odoprieť nemôže. Ako bonus, v Senior Bowle bol vyhlásený za hráča týždňa. V jeho neprospech hovorí to, že nebol ako na Scouting Combine, a ani na Pro Day, čiže nemáme k dispozícii žiadne merania. Jeho produkcia je trošku skreslená, nakoľko v jeho prvých dvoch sezónach bol v Ole Miss v depth chart za A.J. Brownom a D.K. Metcalfom, následne na Floride bol postihnutý zlou hrou QB, no až v jeho poslednom roku sa to zmenilo s Kylom Traskom.

FIT PRE PACKERS

Na slot by sa nám hodil takýto typ receivera a bol by to okamžitý upgrade od G-ma Allisona, ktorý hrával v minulej sezóne na slote. Jeho skill-set by mohol byť tou ingredienciu v našom útoku, ktorá vyrieši naše minulo-sezónne problémy na tretích downoch.

POTENCIÁLNA POZÍCIA NA DRAFTE: 3. KOLO