Švajčiarsky nožík v ofenzíve.

BIO

Gibson začal svoju college kariéru na East Central Community College (Mississippi), kde sa dostal do all-state výberov v obidvoch sezónach. Potom v Memphise bol počas prvej sezóny využívaný len sporadicky a na svojom konte mal len 6 zachytených prihrávok pre 99 yardov a 2 TDs. Skautov NFL zaujal najmä vo svojej seniorskej sezóne. Primárne bol používaný ako receiver a zachytil 38 prihrávok pre 735 yardov a 8 TDs. No uprostred sezóny dostal opakovania aj na pozícii running backa. K dispozícii dostal 33 behov, ktoré premenil do neuveriteľných 369 yardov a 4 TDs. Pôsobil aj na kick returne, kde mal 23 retunov pre 645 yardov a 1 TD. Za svoje výkony sa dostal do second-teamu All-American a bol ACC Co-Special Teams Player of the Year.

SCOUTING PROFILE

Gibson je home-runner s neuveriteľnou úspešnosťou. K dispozícii mal celkovo 77 dotykov s loptou na scrimmage, ktoré premenil do 14 touchdownov, plus k tomu pridal touchdown aj na kickoffe. Je to doslova nepolapiteľný hráč, ktorý má výbušnosť, balans a silu. S loptou v rukách je nesmierne kreatívny, o čom svedčí fakt, že podľa PFF mal v roku 2019 71 dotykov s loptou, pri ktorých ustál 31 tacklov. Položiť ho na zem je extrémne ťažké a pri mnohých dotykoch s loptou ustál viacej ako jeden tackle. Avšak je to hráč, ktorý nebol naplno využívaný vo všetkých smeroch, čo sa prejavuje na jeho limitovaných skúsenostiach s behaním routes a operovaním na pozícii true running backa. Tímy budú musieť nájsť rôzne spôsoby, ako dostať loptu do jeho rúk. Ako senior mal priemer 19.3 yardov na jeden dotyk s loptou a 6 z jeho 33 behov bolo pre 15 a viacej yardov. Big plays dokáže zahrávať ako runner, tak aj ako receiver. Jeho rýchlosť je perfektná a pri 100 kg dokázal 40 yardov zabehnúť za 4.39s a jeho 10 yardový split bol 1.51s. Proti SMU sa mu podarilo skórovať run, receiveing a return touchdown. Na returnoch mal priemer 28 yardov a pre každý tím to bude okamžitý upgrade v special teame. Ako route runner bude potrebovať kopec práce a myslím si, že ľahší začiatok by bol pre neho na pozícii running backa.

FIT PRE PACKERS

Je to skutočný gadget hráč, ktorý v správnych útočných schémach môže byť obrovskou hrozbou. Potrebuje sa dostať do rúk kvalitného a kreatívneho playcallera, ktorý dokáže maximalizovať jeho hodnotu, a ktorý ho dokáže vzdelávať ako po behovej, tak aj po chytacej stránke. Matt LaFleur by týmto trénerom byť mohol. Je možné, že Gibson nikdy nebude reálnym slot receiverom, alebo tradičným running backom, no jeho všestrannosť sa prehliadať nedá. Pomocou kreatívneho playcallingu mu dajte loptu do rúk, a on sa už postará o zvyšok. Na začiatku tretieho dňa by to bol nesmierne zaujímavý hráč.

POTENCIÁLNA POZÍCIA NA DRAFTE: ÚVOD 3. DŇA