Je na drafte ďalší Aaron Jones?!

BIO

Rodák z Oak Hill na Floride ako freshman nabehal na 48 behoch 217 yardov a v sezóne 2017 bol redshirt kvôli zraneniu kolena. Ako sophomore sa dostal do first-teamu all-conference, keď na 179 behoch nazbieral 1,187 yardov a 7 touchdownov, plus k tomu pridal 12 zachytených prihrávok pre 87 yardov a 1 touchdown. V roku 2019 bol menovaný Sun Belt Conference Offensive Player of the Year, keď patril medzi najproduktívnejších running backov v krajine. Celkovo dostal k dispozícii 255 behov, ktoré premenil do 1,480 yardov a 18 touchdownov. K tomu zachytil 21 prihrávok pre 198 yardov a 5 touchdownov. V New Orleans Bowle a v SBC Championship bol menovaný za naJužitočnejšieho hráča.

SCOUTING PROFILE

Evans je výbušný running back, čo mu dovoľuje prekonať line of scrimmage v neuveriteľne rýchlom čase. Je však trošku menší, keď váži niečo ľahko cez 90 kg a meria 180 cm. Pri zmene smeru neprichádza o rýchlosť a disponuje skvelým balansom. Jeho cutbucky sú veľmi dobré a rozumie tomu, ako má hrať horizontálne pri zónovom behu, kde si dokáže nájsť vzniknutú dieru a napáliť to do nej bez akéhokoľvek váhania. Do zónovej schémy je perfektným fitom. Je to home runner, keď v posledných dvoch rokoch vyprodukoval hneď 11 behov, ktoré boli pre +50 yardov. Za posledné 2 sezóny mal 28 behov pre +20 yardov a počas sezóny 2018 sa mu podarilo zaznamenať 8 behov pre +40 yardov. Na Scouting Combine zabehol 40 yardov za 4.41s. Nie je to silový running back a nebehá priamo cez obrancov. V open fielde dokáže využívať juke move, vďaka čomu sa vie vyhnúť pokusu o tackle. Za blokmi je trpezlivý a vie si na ne počkať. Na univerzite ho moc nevyužívali ako pass catchera, avšak pri chytaní lopty pôsobí prirodzene a tu je legitímny upside. S ochranou lopty nemá žiadny problém, keď v posledných 27 zápasoch nespravil ani jeden fumble. Má skúsenosti aj na kick returne, keď počas troch rokov mal celkovo 56 kick returnov a podarilo sa mu na nich skórovať 2 touchdowny. Touchdown sa mu podarilo skórovať aj pri onside kicku.

FIT PRE PACKERS

Jeho hrací štýl, futbalové IQ a skillset sa nesmierne podobajú práve na Jonesa, keď disponuje skvelou akceleráciou a cutom. Do našej zónovej schémy zapadá perfektne. Ak by bol stále na boarde v úvode tretieho dňa, tak by to mohol byť veľmi pekný steal. Ak sa vám páči Jones, tak pri Evansovi to bude veľmi podobné.

POTENCIÁLNA POZÍCIA NA DRAFTE: 2.KOLO/3. KOLO