Skvelý pass-catching running back.

BIO

Počas posledných 15 rokov mali na LSU niekoľko šikovných running backov. Boli to napríklad Domanick Davis, Joseph Addai, Stevan Ridley, Spencer Ware, Alfred Blue, Jeremy Hill, Leonard Fournett, či Derrius Guice. No a Edwards-Helaire je ďalším nádejným running backom po skvelej sezóne 2019. Práve v tejto sezóne sa predral do celonárodného poňatia, keď na 215 behoch získal 1,414 nabehaných yardov a 16 behových touchdownov. K tomu pridal 55 zachytených prihrávok pre 453 yardov a 1 TD.

SCOUTING PROFILE

Edwards je running backom, ktorý nemá problém hľadať diery a predierať sa cez súperových hráčov po kontakte. Veľmi dobre rozumie tomu, ako sa má zachovať po kontakte s obrancom a hneď po prvom hite nerobí paniku. V open fielde proste zatrasie telom a zbaví sa ich ako mravcov. Má skvelý balans, ťažisko je nízko a dolnú časť tela má veľmi silnú, práve toto je dôvod, prečo ho je také ťažké položiť na zem. V minulej sezóne sa zbavil 71 tacklov a mal 21 behov, ktoré boli pre 15 a viacej yardov. Ako receiver je to obľúbený cieľ quarterbacka, keď sa mu darí najmä na angle routes a motion screenoch. Linebackerov dokázal porážať na mnohých typoch routes a bude to skvelý hráč na checkdowny. Dokonca niektoré svoje routy vyhral aj v downfielde, napríklad jeho touchdown proti Bame. Zrejme je to najlepší route runner a pass catching running back v tohtoročnej Draft Class. Pro Football Focus uvádza, že v roku 2019 bol 13. najhodnotnejším hráčom nezávisle na pozícii a tretím najhodnotnejším nie-quarterbackom. Je to veľký running back, ktorý vyhráva vďaka svojej veľkosti. Jeho jediná skvelá sezóna prišla práve v poslednej sezóne, keď Burrow hádzal touchdownové prihrávky ako mašina a to ovplyvňovalo obrany súpera. Edwards-Helaire čelil preplnenému boxu len pri 12% svojich behov. Veľká časť jeho produkcie prišla pri gap run game v shotgune. V NFL by mohol byť efektívny ako zónový runner. Jeho rýchlosť nie je vynikajúca a v NFL zrejme nebude ten home run hitter. 40 yardov zabehol za 4.6s, no jeho split na 10 yardoch bol 1.53s, čo nám ukazuje jeho výbušnosť. V pass protection môže maž problémy, nakoľko má kratšie ruky a proti veľkým pass rusherom môže mať veľké problémy. S fumblami problémy nemá a pri 270 dotykoch s loptou mal len 2, pričom sa stratil len jeden. Toto je jeden z najlepších percentilov v tohtoročnej Draft Class.

FIT PRE PACKERS

Jones, Williams a Ervin budú po tejto sezóne voľnými hráčmi. Ak by Edwards-Helaire nejakým zázrakom vydržal až do tretieho kola, tak Gutey bude mať veľké nutkanie ho draftovať. Do systému LaFleura by sa hodil, nakoľko je skvelým pass-catching running backom, a Matt túto vlastnosť od svojich running backov vyžaduje.

POTENCIÁLNA POZÍCIA NA DRAFTE: 2. DEŇ