Jeden z najviac pro-ready tacklov do pass protection.

BIO

Na strednú chodil v Houstone a Jones sa pôvodne rozhodol pre Oklahomu State, no tréner Cougars, Tom Herman, do svojho tímu zbierali najlepších hráčov z okolia, a tak sa nakoniec rozhodol pre Houston. Svoj prvý rok v programe strávil ako redshirt, no na nasledujúcu jeseň už bol starting left tacklom a odohral všetkých 13 zápasov. Rok na to na pozícii left tackla odohral 10 zápasov a do dvoch zápasov nezasiahol kvôli zraneniu. Ako junior exceloval v bránení slepej strany svojho quarterbacka, odohral všetkých 13 zápasov, no z nepochopiteľných dôvodov sa mu nedostalo celonárodného ocenenia. V seniorskej sezóne už však neostal bez povšimnutia a bol menovaný do second-teamu all-conference a to aj napriek tomu, že odohral len 9 zápasov na pozícii left tackla.

SCOUTING PROFILE

Jones meria 201 cm a váži 141 kg. Keď sa pozeráme na jeho tape, tak si môžeme všimnúť, že je ešte príliš „raw“ a je viacej projektom, ktorý potrebuje zapracovať na svojej technike, no keď sa pozrieme na jeho posledné zápasy na college, tak zistíme že sa značne zlepšil a je to veľmi nadaný a atletický prospekt na pozícii ofenzívneho tackla. Potrebuje sa zlepšiť vo svojej práci v pass setoch a práci nôh, no väčšina problémov sa dá vyriešiť kvalitným tréningom, čo u nás v Green Bay robíme fakt dobre. Jeho pohyb je dobrý, nakoľko je vynikajúcim atlétom. S bočným pohybom nemá problém, a takisto s dostávaním sa do second levelu, či do blokov pri screenoch. Celkovo je dominantným pass-blokárom, keď počas troch rokov na college pustil podľa Pro Football Focusu len 18 tlakov na QB, a v roku 2019 to boli len 4 tlaky na QB. Pass rusherov dokázal eliminovať aj bez nejakej oslňujúcej techniky a keď si ho pod krídla zoberie dobrý tréner, tak sa môže stať elitným blokárom. V Houstone príliš často nehrávali v tradičných NFL pass-blocking setoch, no keď sa do nich pustili, tak Jones vyzeral veľmi dobre. Hrá s nasadením, ktorý každý jeden tréner bude milovať, edge rusherov prišpendluje o zem a neustále na sebe pracuje. V zápase proti Oklahome Sooners sa niekoľko krát dostával do second levelu, kde doslova ničil ILB Kennentha Murrayho. Ako run blokár sa konzistentne zlepšuje a najviac mu sedí zónová behová hra, čo je presne to, čo u nás hráva head coach Matt LaFleur. V Houstone nehrával proti absolútnej elite, avšak proti komu hral, tak toho konzistentne porážal. Jeho tape sa veľmi podobá na Laremyho Tunsila, ktorý v roku 2016 odchádzal z Ole Miss. Obidvaja sú to dlhí tacklovia s dominantnými pass-blocking kvalitami.

FIT PRE PACKERS

Prvé kolo, alebo už nikdy. V skutočnosti tu je veľká šanca, že keď my prídeme v prvom kole na rad, tak už bude dávno preč. Tento rok to je kvalitná Draft Class na ofenzívnych tacklov, no veľmi veľa tímov potrebuje tacklov a takýchto kvalitných pass-blocking tacklov sa neprehliada. Ak padne na 30ku, tak by ho mal Brian Gutekunst draftovať. Za mňa to je jeden z najviac pro-ready tacklov do pass protection.To je môj názor.

POTENCIÁLNA POZÍCIA NA DRAFTE: 1. KOLO