Jeden z najlepších defenzívnych lajnmenov na Drafte.

BIO

Je to bývalý 5-hviezdičkový recruit a all-state hráč z Mickinney v Texase. Ako freshman si pripísal 20 tacklov, 2.5 for loss a jeden forced fumble. Ako sophomore sa stal tímovým defenzívnym hráčom roka, keď sa mu podarilo nazbierať 40 tacklov, 10.5 for loss, 6.5 sackov a 3 forced fumbles. Ako junior nazbieral 45 tacklov, 11.5 for loss, 5.5 sackov, 1 interception, 2 zrazené prihrávky, 1 forced fumble a 1 zablokovaný kop. V Bowle sa rozhodol nehrať, lebo sa chcel plne sústrediť na Draft.

SCOUTING PROFILE

Madubuike je kompaktný, explozívny a atletický defenzívny tackle z Texasu A&M. V obrane hrával na niekoľkých pozíciách, či už ako 3-tech, 5-tech a dokonca aj ako 0-tech nose tackle. Prvé čo si na ňom všimnete je jeho výbušný a rýchly prvý krok a blokárov dokáže tlačiť do backfieldu pomocou bullrushu bez problémov, čím rozbíja pocket. Váži síce 138 kg, no 40 yardov zabehol za 4.83s. Je to pomerne obratný hráč, čo využíva pri stuntoch a twistoch. Prezentuje sa dobrou hracou silou a snahou ako run defender. Neustále sa snaží dostávať svoje boky do gapov, kvôli čomu je ho pomerne zložité zablokovať. Dokáže hrať ako v súbojoch 1 vs 1, tak aj proti double teamom. Ak je tu niečo, na čom musí fakt zapracovať, tak je to jeho technika. Obzvlášť technika rúk. Jeho úder a sila úchopu sú na skvelej úrovni, no často sa s blokármi radšej „pretláča“, než aby použil ruky na zbavenie sa bloku a zahranie play. Musí sa naučiť doručiť ten prvý úder skorej a ruky umiestniť na blokárov hrudník, čím získa výhodu.

FIT PRE PACKERS

Madubuike je jeden z najlepších defenzívnych tacklov na tohtoročnom Drafte a je omnoho lepší one gap defenzívny tackle, než two gap. Na základe jeho skill setu sa do našej základnej 3-4 moc nehodí. No defenzívny koordinátor Mike Pettine veľmi rád mieša formácie. Madubuike by mohol byť takým novým Mikom Danielsom.

POTENCIÁLNA POZÍCIA NA DRAFTE: KONIEC 1. KOLA/ZAČIATOK 2. KOLA