Všestranný defenzívny lajmnen.

BIO

Elliott je z Missouri City v Texase, takže je to trošku zvláštne, že sa po svojej freshman sezóne rozhodol pre prestup z Austinu do Columbie. Na strednej hrával za Westside High School a bol radený medzi TOP 100 prospektov v krajine. Za Longhorns v roku 2016 zasiahol do 6 zápasov, v ktorých nazbieral 8 tacklov a 1.5 tacklov pre stratu yardov, no 6 zápasov vynechal kvôli MCL. Po sezóne sa rozhodol k spomínanému prestupu a prestúpil do Mizzou. V sezóne 2017 bol redshirt. Vo svojej sophomore sezóne sa stal playmakerom a aj napriek tomu, že nebol starterom nazbieral 24 tacklov, 8 tacklov pre stratu yardov a 3 sacky. Ako junior sa posunul ešte na vyššiu úroveň a dostal sa do second-teamu All-American, keď nazbieral 44 stopiek, 10 tacklov pre stratu yardov a 3 sacky.

SCOUTING PROFILE

Elliott je všestranný hráč, keď v Missouri hrával na každej pozícii v defenzívnej lajne, vrátane nose tackla, 3-tech a 5-tech. Vyznačuje sa veľkou silou, čo mu pomáha pri bull-rushoch. Guardov a centrov doslova benchpressuje do backfieldu. Ako pass rusher je produktívny, keď podľa PFF v roku 2019 zaznamenal 34 tlakov na QB a to odohral len 290 pass blocking snapov. Jeho percento vyhraných pass-rush súbojov je vôbec to najvyššie spomedzi všetkých obrancov v tohtoročnej Draft Class. Nie je to žiadny explozívny hráč a je otázne, či v NFL dokáže konzistentne udržiavať 2-gap, nakoľko v tejto hernej činnosti bol nekonzistentný. Jeho ruky neustále pracujú, vďaka čomu vyhráva svoje osobné súboje aj v neskorších fázach daných hier. Ako outside rusher nebol efektívny a v tomto smere proti NFL ofenzívnym tacklom vyhrávať nebude. Jeho najjagavejšie momenty prišli na tretích downoch pri jasných passových downoch. Jeho čas na 10 yardov (1.71s) je na 136 kg chlapa veľmi dobrým počinom, no chcel by som vidieť, aby sa to prejavilo aj pri jeho výbušnosti a odpichu po snape. PFF ho ohodnotili známkou 91.1 ako za run defense, tak aj za pass rush.

FIT PRE PACKERS

Packers majú radi veľkých a atletických hráčov, špeciálne ak dokážu hrať na viacerých postoch. Elliott vyzerá ako dobrý fit do našej obrany.

POTENCIÁLNA POZÍCIA NA DRAFTE: KONIEC 1. KOLA/2. KOLO