Najlepší deep-threat tohtoročného NFL Draftu!

PROFIL

 • Meno – Dyami Brown
 • Pozícia – Wide receiver
 • Univerzita – North Carolina
 • Výška – 185 cm (6´1´´)
 • Váha – 86 kg (189lb)

Dyami Brown hrával za West Mecklenburg High School, kde počas posledných dvoch sezón nazbieral viacej ako 1,500 nachytaných yardov a 24 zachytených touchdownov. Dyami a aj jeho brat Khafre boli v nábore označení ako 4-hviezdičkoví recruiti a obidvaja sa rozhodli uviazať North Caroline. Dyami v roku 2018 a Khafre v roku 2019. Tar Heels uprednostnili pred mnohými ponukami, vrátane Alabamy. Dyami na strednej škole bol aj členom atletického tímu, pričom 100 metrov dokázal zabehnúť za 10.78s. V drese Tar Heels hrával už ako true freshman a na scénu prerazil o rok neskôr so Samom Howellom. Za svoje výkony sa dostal do third-teamu All-ACC a vyrovnal školský rekord v počte nachytaných touchdownov v jednej sezóne – 12 v 13 zápasoch. Vo svojej kampani pokračoval aj v roku 2020, dostal sa do third-teamu All-American a do first-teamu All-ACC. Na UNC sa stal prvým hráčom v histórii tejto školy, ktorý má na svojom konte dve sezóny, v ktorý nachytal aspoň 1,000 yardov a zároveň jediným hráčom, ktorý má na svojom konte viacero zápasov, v ktorých nachytal aspoň 200 yardov. Jeho 21 nachytaných touchdownov je druhé najvyššie číslo v histórii North Caroliny.

ZÁKLADNÉ ŠTATISTIKY

 • 2018: 9 zápasov, 17 zachytených prihrávok pre 173 yardov, 1 zachytený touchdown
 • 2019: 12 zápasov, 51 zachytených prihrávok pre 1,034 yardov, 12 zachytených touchdownov
 • 2020: 11 zápasov, 55 zachytených prihrávok pre 1,099 yardov, 8 zachytených touchdownov

SCOUTING REPORT

Dyami Brown je wide receiver, ktorý v drese Tar Heels zohrával úlohu exkluzívneho deep-ball špecialistu. V útoku North Caroliny hrával takmer výhradne v pozícii X wide receivera na ľavej strane. Jeho postava je tenšia, ale má dobrú výšku a excelentné schopnosti sledovať loptu vo vzduchu, kde mu do rúk preletí ponad rameno a donesie ju až do end zóny. Tieto zložité over-shoulder catche mu nerobia žiadny problém a loptu dokáže sledovať bez toho, aby uberal na rýchlosti. Brown odvádza dobrú prácu aj v uvoľňovaní sa pre svojho quarterbacka v scrambling drille. Nespí tam a snaží sa nájsť voľné miesto a pracuje smerom k lopte. Ak quarterback hodí aj loptu za neho, alebo ponad jeho zorné pole, tak mu to veľmi neprekáža.  

Ak by som mal vybrať jednu vec, ktorá je na ňom skutočne špeciálna, tak to je jeho uvoľnenie. Lepšie uvoľnenie z tohtoročnej draft class má fakt málokto. Sám Brown povedal, že veľa sleduje Davante Adamsa, čo je korunovaný kráľ releasov a práve od neho sa toho veľmi veľa naučil. Jeho uvoľnenie je krásne čisté. Z line of srimmage doslova vyletí, využíva tu vo svoj prospech rýchle nohy a rovnako aj prácu rúk, aby sa presadil cez man coverage. Keď proti nemu hráte off-coverage, tak vás doslova zožerie zaživa.

Keď sa pozeráme na jeho route running, tak na tape vidíme takmer výhradne hlboké vertikálne routy, čiže začneme s týmto. Dlhé routy behá excelentne, pričom jeho každý jeden pohyb má zmysel. Tu sa prezentujem skvelým chápaním toho, čo má presne urobiť vzhľadom na hru a postavenie obrancu, ktorý ho pokrýva. Double-moves sú jeho špecialitou a tu využíva vo svoj prospech tzv. twitch. To je proste ten moment, kedy so sebou trhnete a meníte smer behu. Keď sa pozeráte na Dyamiho hru, tak on má tento twitch priam neskutočný. To vidíte práve pri double moves, či post routach, kde robí cut. Má to zmáknuté fakt parádne a keď to vidíte, tak si poviete, že tento chalan v sebe niečo má. Perfektne tu vo svoj prospech využíva prácu tela. Efektívny je aj na comeback, či curl routach, kde využíva vo svoj prospech rýchly cut a to, že defenzívny back musí rešpektovať jeho vertikálnu hrozbu. Ďalšou jeho zbraňou je to, že cornerbacka prinúti svojim pohybom trošku zaváhať, kde corner vyrovná svoje nohy a potom Brown vyšprintuje. Skvele atakuje slepý bod cornerbacka. Vie ako sa má do tohto slepého bodu dostať a potom prekĺznuť do otvoreného priestoru. Skutočne to je veľmi bystrý vertikálny route runner.

Jeho route tree nebol v útoku Tar Heels naplno rozvinutý, keď to bol špeciálne deep-ball guy. Ale keď sa pozeráte na jeho rýchle outy, slanty, alebo nejaké 8 yardové outy, tak tam vidíte rýchlosť nôh a kontrolu tela. Niekoľkokrát sa mu podarilo dostať obrancu mimo rovnováhu vďaka metodickej práci nôh. Čiže za mňa to nie je o tom, že by to behať nevedel, ale proste to od neho tento útok nevyžadoval. Ten twitch on v sebe má, a ak dokáže byť pri tomto na kratších routach konzistentný, tak má obrovitánsky upside. Na UNC kvôli svojej obmedzenej úlohe nemal k dispozícii veľa príležitostí na hru po zachytení prihrávky, ale za mňa má dostatok rýchlosti a fyzickej hry, aby sa tu presadil. Toto je za mňa tá šialená časť. V útoku Tar Heels bol limitovaný útokom, ktorý hrajú. V NFL môže byť z neho úplne iné zviera, keď sa začne využívať vo viacerých smeroch. To je celkom strašidelné, že?

Na to, že je pomerne ľahší a jeho postava je tenšia, tak je to parádny run blokár. Keď sa na neho pozeráte, tak vidíte ako ide do blokov tvrdo, s veľkou chuťou a obrancov sa snaží poslať pekne tvrdo na zem. Disponuje tu kvalitnou technikou, vďaka čomu dokáže blokovať aj väčších defenzívnych backov. Toto je jeden z dôvodov, prečo sa mi veľmi páči. Tímový hráč, ktorý na ihrisku nechá všetko a aj pre behový útok je obrovským prínosom.

Slabinou sú dropnuté lopty kvôli nedostatku koncentrácie, keď už bol úplne voľný. Takýchto prípadov mal viacej. Musí na tomto zapracovať, aby si vybudoval dôveru quarterbacka. Niekedy si pomáha odstrčením defenzívneho backa, za čo mu môžu lietať flagy. V contested catchoch nie je konzistentný. Avšak v tomto smere je ochotný a súboju sa ani náhodu nebojí. Pridať by mohol ešte trošku na sile, ktorá mu výrazne pomôže pri uvoľnení proti silnejším cornerbackom v press-man coverage. Tu by mohol mať v úvode kariéry problémy.

POKROČILÉ ŠTATISTIKY

 • Priemer +20 yardov na jeden catch v rozmedzí posledných 100 catchov
 • Počas svojej college kariéry skóroval 8 +40 yardových touchdownov
 • Od roku 2019 sa jeho každý 5.3 catch skončil touchdownom
 • Priemer na jeden target mal 18.4 yardov v roku 2020 (najvyššie číslo v college futbale, min. 60 targetov)
 • V sezóne 2020 mal 5 catchov pre +50 yardov
 • Priemer 3.32 získaných yardov na odbehnutú routu proti man coverage v roku 2020
 • 0.0% zachytených prihrávok na screenoch

ZHRNUTIE

PLUSY

 • Rýchlosť nôh
 • Práca s telom
 • Uvoľnenie
 • Sledovanie lopty vo vzduchu
 • Excelentný route running vertikálnych routes
 • Run blocking

MÍNUSY

 • Váha
 • Dropnuté lopty
 • Na univerzite limitovaný route tree
 • Contested catche
 • Sila rúk proti press-man coverage

FIT PRE PACKERS

Dyami Brown začal na boardoch stúpať niekde okolo marca. Chalani začnú v tomto čase (február, marec) stúpať práve preto, lebo na tape sa začnú pozerať tréneri a keď vidíte nejakých hráčov, ktorí v tomto čase idú boardom smerom nahor, tak v drvivej väčšine to je kvôli tomu, že sa ten hráč páči trénerom. A pri Dyamim nie je pochybností o tom, prečo sa im páči. Ochotný blokár, hrá fyzicky, k tomu lieta na vertikálnych routach cez celé ihrisko a ku svojmu menu si pripisuje highlight za highlightom. Aktuálne má perfektne zvládnuté blokovanie pre behovú hru a vertikálne routy. Vďaka tomuto môže byť v NFL užitočný od prvého dňa. Ak z neho tréneri dokážu dostať viacej, rozvinúť jeho route tree, tak sa z neho môže stať skvelý X receiver. Mne osobne svojou hrou veľmi pripomína Stefona Diggsa. Aktuálne ešte nie je taký spoľahlivý ako Diggs, ale má veľmi podobnú veľkosť, rýchlosť a plynulé pohyby tela. Sky is the limit.


PREDPOVEDANÁ POZÍCIA NA DRAFTE – ÚVOD 2. KOLA