Zápas, ktorý je veľkou pascou!

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

NRG Stadium | NRG Park

Proti komu? Houston Texans

Kedy?  24/10/2020 o 18:00

Kde? NRG Stadium, Texas

Vzájomná historická bilancia: 4 zápasov (0 v post-season): 3 výhry, 1 prehra, 0 remíza

Kde sa dá zápas pozerať? 

 • Gamepass
 • Digi Sport
 • STREAMY:
 1. https://home.nflbite.com/
 2. http://www.nflstreaming.net/live-stream/green-bay-packers-live-stream-football-game/ 
 3. https://sportsurge.net

Kurzy: 

 • Tipsport: výhra domácich: 2.45, remíza: 16.10, výhra hostí: 1.66
 • Fortuna: výhra domácich: 2.58, remíza: 16.00, výhra hostí: 1.60
 • Niké: výhra domácich: 2.58, remíza: 16.50, výhra hostí: 1.61

ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

 • PACKERS

Do tohto zápasu s určitosťou nenastúpi: WR/RB Tyler Ervin (zápästie) a DL Tyler Lancaster (rameno), LT David Bakhtiari (hrudník), RB Aaron Jones (takmer určite nenastúpi – lýtko)

Nepravdepodobná účasť je pri nasledujúcich hráčoch: CB Kevin King (kvadriceps) a S Darnell Savage (kvadriceps)

Otázna účasť je pri nasledujúcich hráčoch: TE Robert Tonyan (členok), C Corey Linsley (chrbát), OLB Preston Smith (rameno), DL Montravius Adams (noha)

Už nám bolo oficiálne oznámené, že v tomto zápase nastúpime bez LT Bakhtiariho a Ryan Wood informuje o tom, že sa očakáva, že RB Jones hrať nebude. Ten si ľahko natiahol lýtko na štvrtkovom tréningu a sám sa vyjadril, že nebude mať problém hrať. Ale Packers ho nechcú do ničoho tlačiť a takmer s určitosťou ho v tomto zápase neuvidíme. Poznám našich doktorov veľmi dobre. DL Adams na injury report pribudol len v piatok. Celý týždeň trénoval naplno, ale v piatok tréning vynechal kvôli zraneniu nohy. TE Tonyan v stredu a štvrtok netrénoval a v piatok bol limitovaný. Ale Tom Pelissero informuje, že hrať by mal. OLB P. Smitha trápi zranenie ramena, celý týždeň bol len limitovaný. C Linsley by podľa mňa hrať mal. Tam by sa nemalo jednať o nič vážne.

Packers nám ešte včera oznámili, že z injured reserve sa vracia ILB Kamal Martin. Je otázne do akej miery bude využívaný v tomto zápase. No má za sebou excelentný tréningový kemp kde bol hráčom, o ktorom sa hovorilo v najlepších superlatívoch a postupom času by mohol pri zranení Kirksey vytvoriť veľmi obstojnú dvojicu s Krysom Barnesom. Barnes je zatiaľ jeden z najlepšie hrajúcich nováčikov na poste ILB.

Plus k tomu sa z practice squadu na aktívnu súpisku zapísali DL Billy Winn a G Ben Braden. Na jeden zápas sa z practice squadu povolal RB Dexter Williams a S Henry Black. Myslím si, že tieto kroky sú korešpodenčné vzhľadom na zranenia. Winn za Lancastera, Williams za Jonesa a Black sa Savagea.


 • TEXANS

Otázna účasť je pri nasledujúcich hráčoch: DT P.J. Hall, TE Jordan Akins, a ILB Peter Kalambayi


ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

Po výprasku v Tampe cestujeme do štátu mužov v kalapoch a na NRG Stadium nastúpime proti domácim Texans. Je to zápas, ktorý je podľa mňa nepríjemnou pascou. Na prvý pohľad jasné víťazstvo, ale keď sa na to pozrieme hlbšie, tak mám obavy. Veľa zranení, možno nie najlepšia atmosféra a proti nám Texans vedení Deshaunom Watsonom, ktorí v tomto zápase prakticky hrajú o sezónu. Prehrá sa a je vymaľované. Očakávam, že Texans budú hrýzť a hrýzť. Čo nás teda čaká v tomto zápase?

DOKÁŽEME LIMITOVAŤ BIG PLAYS V PODANÍ TEXANS?

Deshaun Watson Has Had Past Success Against the Titans and The Texans Will Need It Again

Zápas silných stránok. Aj takto by sa dal nazvať zápas s Texans. Najlepšia obrana v NFL v limitovaní big plays proti jednému z najlepších útokov v NFL v zahrávaní big plays. Kto bude v tomto smere úspešnejší, tak ten bude mať bližšie k úspechu.

Aktuálne sú Packers na delenom prvom mieste v NFL (s Chargers) v počte pustených passových hier nad 20 yardov. Obrana Mikea Pettina doposiaľ pustila len 13 takýchto hier. Z týchto 13 hier sa hneď polovica udiala v druhej polovici zápasov, kedy už Packers viedli o 2 a viacej skórovaní. Na druhej strane lopty bude tentoraz stáť Deshaun Watson, ktorý vedie celú NFL v skompletovaných prihrávkach pre +20 yardov. Takýchto hier už dokázal vytvoriť 27. Taktiež vedie NFL v priemerných yardoch na jeden pokus, čo je produktom jeho produkcie big plays. WR Brandin Cooks je aktuálne na delenom štvrtom mieste v NFL v počte zachytených prihrávok nad 20 yardov, keď ich má osem. Will Fuller s Randallom Cobbom ich majú dokopy 10. Zaujímavé je to, že hneď osem rôznych hráčov Texans má aspoň 1 zachytenú prihrávku pre 20 a viacej yardov. Podľa mňa je ich tá WR corps jednou z vôbec tých najlepších v NFL. Cooks, Fuller, Cobb, Stills. To je extrémne namakaná štvorka, ktorá by pod správnym coachingom bola schopná podávať skvelé výkony. Tu je zopár mojich scouting bodov ohľadom Watsona zo zápasu s Titans:

 • Je neuveriteľne presný. Keď už hodil niečo nepresne, tak to bolo vysoko. Titans mali šancu na zrazené interceptions, pretože to hodil príliš vysoko do stredu ihriska. Teraz to už musíme udržať v našich rukách.
 • Keď si pri man coverage nepostrážite svoje čiary, tak vás bude trestať nohami. Myslím si, že proti Watsonovi sa bude hrávať viacej zone coverage. No ak to nezamaskujete a nevytvoríte na neho tlak, tak vás zabije.
 • Keď sú v pistol formácii, tak je to beh alebo straight drop. Tu play-action moc nepoužívajú.
 • Hrajú veľa v empty formácii
 • Vždy keď sa lopta predá do rúk RB Davida Johnsona, tak to robia obrane jednoduchšie. Vyzerá byť strašne pomalý

Ďalšia zaujímavosť je tá, že len 12% Watsonových prihrávok sú pre +20 yardov. To je až 17. najvyššie číslo v NFL. Jeho QB rating pri týchto prihrávkach je 95.8, čo je taktiež len 17. miesto v NFL. Na druhú stranu Rodgers hádže prihrávku pre +20 v 20.1% prípadoch, čo je tretie najvyššie číslo v NFL. Jeho QB rating pri týchto prihrávkach je 111.3 a to je 8. najvyššie číslo v NFL.

Vzhľadom na vyššie uvedené si myslím, že sa opäť dočkáme Pettinovej soft coverage. Tu by som možno položil jednu otázku. Dokáže sa Watson adaptovať na tento štýl obrany Packers a z toho stroju na big plays sa zmení na konzervatívneho quarterbacka, ktorý rozdáva krátke lopty, ktoré sa mu proti tomuto typu obrany ponúkajú? Alebo nezaprie v sebe dušu gunslingera a bude to prať do downfieldu stoj čo stoj? Ja byť ním, tak to tam periem čo to dá. Prečo?

V tomto zápase nám bude s veľkou pravdepodobnosťou chýbať S Darnell Savage. To má za následok to, že S Adrian Amos bude hrať veľa na pozícii free safetyho. To je niečo, čo som hlboko kritizoval v mojom poslednom článku o našej obrane. Amos nie je free safety, nemá na túto pozíciu potrebné ball skills a rýchlosť. Ale Pettine ho do tejto pozície aj napriek tomu stavia takmer pri polovici snapov. Proste tomu nechápem. Ja si tak želám, aby bol Darnell Savage využívaný ako Budda Baker v Cardinals na pozícii free safetyho a Adrian Amos hral v boxe. Tu by sme naplno využili schopnosti týchto dvoch hráčov a mali by omnoho väčší vplyv na našu hru. Ale my to robíme presne opačne. Nechápem prečo. A neverím, že si teraz Pettine povie, že to poďme spraviť inak, keď Savage bude chýbať. A toto je voda na mlyn pre Texans. Ak bude Amos hrať na FS, tak vám garantujem, že to quarterback typu Watsona využije naplno. A budeme trpieť. Za mňa je správne rozhodnutie na pozíciu free safetyho postaviť Vernona Scotta. Ten je omnoho rýchlejší než Amos a má aj lepšie loptové schopnosti. Ako počas TC, tak aj v tejto sezóne sa veľmi často motal okolo lopty a má na ňu čuch. To je to, čo chcem vidieť od FS. Ale neverím, že sa toto stane. Bude to presne opačne.

Jaire Alexander of the Green Bay Packers breaks up a pass against... News Photo - Getty Images

Na pozícii cornerbacka nám bude podľa všetkého chýbať Kevin King. Ten hrá najlepší futbal vtedy, keď je v press a vertikálne routy dokáže narúšať už na začiatku. Jeho náhradníkom bude zrejme Josh Jackson, čo je taktiež veľký press corner. Ak bude na ihrisku, tak by som bol rád, aby sme hrali viacej press, než off coverage. Prečo? Lebo on nie je ten typ cornerbacka, ktorý má rýchle boky, rýchle nohy a dokáže chytať rozbehnutých cornerbackov v downfielde. Keď ho dáte do takejto pozície, tak väčšinou spanikári a spraví obrovskú hlúposť. Ako v zápase s Bucs. Mohol mať íčko, ale namiesto toho spravil DPI vo vlastnej end zóne po dlhej prihrávke. Možno toto bude zápas, kedy si Pettine povie, že pred Jacksonom uprednostní Ka´Dara Hollman. To je corner, ktorého devízou je najmä rýchlosť a to by pri off coverage mohlo na Fullera, či Cooksa platiť. On na to podľa mňa vďaka svojim fyzickým predispozíciam reagovať dokáže. CB Jaire Alexander hrá doposiaľ famózne, je front runnerom na first-team All-Pro a som toho názoru, že on dokáže na jednej strane zavrieť Cooksa/Fullera v súboji 1vs1. Na druhej strane by som cornerovi vypomáhal safetym zhora, aby som limitoval ich schopnosť zahrávať big plays. Na slote bude Chandon Sullivan, ktorý tam hrá doposiaľ veľmi, veľmi kvalitne a tu by sa mohol stretnúť s našim bývalým obľúbencom – Randallom Cobbom.


TLAK NA WATSONA

Náš pass rush je v tejto sezóne z nepochopiteľných dôvodov ďaleko za očakávaniami a prečo to tak je, to tu rozoberať nejdem. Kto má o to záujem, odkazujem ho na môj článok spred dvoch dní o obrane. Tento zápas proti Texans by mohol byť príležitosťou dostať sa späť na trať. Watson je atletický quarterback, ktorý veľmi často drží loptu až príliš dlho a tým púšťa tlak na svoju osobu. Podľa PFF bol v tejto sezóne doposiaľ zodpovedný za 8 sackov a 20 tlakov. A to len preto, lebo loptu držal pridlho. Watson bude naťahovať čas, aby sa mu uvoľnilo niečo v downfielde a dá nám šancu na zahranie vplyvných hier. Vo weeku 6 proti Titans úradoval najmä DT Jeffery Simmons proti Zachovi Fultonovi a Seniovi Kelemeteovi. Zároveň Titans dokázali vytvoriť tlak vďaka overload blitzom. Ak to dokážeme využiť, budeme na dobrej ceste. Ak nie, tak nech nás Vince ochraňuje.


AKO BUDE VYZERAŤ OFENZÍVNA LAJNA?

Najlepší ľavý tackle v lige do tohto zápasu s určitosťou nenastúpi. Bak do Houstonu necestoval a tak vynechá svoj prvý zápas od roku 2017 (séria 50 zápasov). Celkovo to bude len siedmy zápas, ktorý musí vynechať počas doterajšej osem ročnej kariéry. Kto ho nahradí? Dokážu ho Packers nahradiť? To je zrejme otázka, ktorú sa pýta každý fanúšik Packers, Texans a aj tipér. LaFleur už od začiatku sezóny hovorí o tom, že jeho zámerom je na ihrisku postaviť tú najlepšiu zostavu 5 chlapov, ktorá sa mu ponúka. Keď Bak vypadol zo zápasu s Bucs, tak ho na ľavej strane nahradil Rick Wagner. Čo je rodený pravý tackle a na ľavej strane to bolo pre neho ako sa učiť chodiť. Takáto zmena je pre ofenzívnych tacklov extrémne zložitá. Meníte kompletne celú svoju mechaniku, zaužívané pohyby, štartujete inou nohou, atď…

Ja osobne som za takúto zostavu (zľava doprava): Jenkins, Runyan, Linsley, Turner, Wagner. Ďalšia možnosť je táto: Jenkins, Patrick, Linsley, Turner, Wagner. To sú podľa mňa dve najlepšie ofenzívne lajny, ktoré vieme v súčastnosti postaviť. Osobne som toho názoru, že tento zápas nám môže podať mnoho indícií ohľadom našej budúcnosti. Aké sú to?

 • Na pozícii ľavého tackla Baka nedokážeme nahradiť a bude jasne do očí bijúce, že elitní ľavý tackle na stromoch nerastie, po trávnikoch NFL ich behá len hŕstka a tie peniaze ktoré si pýta si na 110% zaslúžili.
 • Jenkins ho dokáže nahradiť a v takomto prípade som si takmer istý, že bude jedným z našich ofenzínych tacklov v roku 2021. V prvom weeku proti Vikings hral na pravom a tam zahral bezchybne. Ak aj teraz dokáže zahrať bezchybne, tak je podľa mňa takmer rozhodnuté. V takomto prípade si dovolím povedať, že o rok môže naša OL vyzerať totálne, ale že totálne inak ako ju vidíme dnes. Vôbec by som sa nedivil, keby vyzerá takto (zľava doprava) – Jenkins, Runyan, Hanson, Patrick, Turner/Wagner/výber na drafte.

V zápase Texans vs Titans sa zranil LT Taylor Lewan a keď zápas opustil, tak sem presunuli JJ Watta. Ale ja si myslím, že pre Watta je lepší súboj proti Turnerovi/Wagnerovi, než proti Jenkinsovi. Keby na LT hral nováčik Jon Runyan, tak si myslím, že Watt bude nasadený práve na tohto hráča.


ÚTOK BEZ ŤAŽNÉHO KOŇA

Could A.J. Dillon help Packers' struggles from the 1-yard line?

A je to tu. Je tu to, čo raz muselo prísť. Aaron Jones nebude môcť nastúpiť do zápasu. Teraz je ten správny čas, aby sa naplno ukázal Jamaal Williams, ktorý hrá podľa mňa zatiaľ perfektne a aj AJ Dillon. Veru, čítate správne! V tomto zápase sa podľa všetkého dočkáme našej QUADZILLY! Na neho sa teším ale že extrémne! Keď v tejto sezóne bol na ihrisku, tak sa vždy dialo niečo dobré. Hejter vždy hovorí, že bol Dillon otrasný pick, že keď sa draftuje running back takto vysoko, tak musí hrať okamžite a blááá bláááá bláááá. Ja s týmto absolútne nemám žiadny problém. A to hneď z jedného hlavného dôvodu. Keď príde nováčik running back z univerzity do NFL, tak narazí na totálne odlišný svet. Tu to nie je len o behaní. Tu musí running back perfektne ovládať pass protect schémy, dokázať čítať blitz, či behať routy na úrovni NFL. Toto dokáže skutočne len máloktorý running back hneď od svojho prvého snapu v NFL. A keď to nedokáže, tak jeho tím trpí. Nováčik robí chyby, ktoré by skúsenejší running back nespravil. Zranenia sú v NFL na bežnom poriadku. A špeciálne na pozícii running backa. Preto potrebujete mať na tomto poste kvalitnú hĺbku a nemôžete sa z jedného, dvoch zranení úplne rozsypať. Obzvlášť nie je vtedy, keď váš tréner miluje behanie a od neho odvíja všetko ostatné. Tu sa môže ukázať aký bol Dillon hodnotný pick, aj keď zatiaľ zožal len kopec hejtu.

A musíme si otvorene povedať, že obranu Texans musíme rozbehať aj bez Jonesa. Behová obrana Texans doposiaľ pustila celkovo 1,065 nabehaných yardov (najvyššie číslo v NFL), 177.5 nabehaných yardov na jeden zápas (najvyššie číslo v NFL) a 5.4 yardov na jeden beh (najvyššie číslo v NFL). Majú hlavne problémy na bránení 1st&10, keď v tejto situácii pustia po zemi priemerne 6.9 yardov. V jednoduchosti povedané, je to suverénne najhoršia behová obrana v NFL. Od tejto behovej obrany sme aj my na svetelné roky vpredu, keď sa pohybujeme v ligovom priemere. Náš behový útok má priemerne na zápas 150.8 nabehaných yardov (6. najlepšie číslo v NFL) a má priemer 5.11 yardov na jeden beh (2. najlepšie číslo v NFL). Zároveň máme podľa ESPN štvrtú najlepšiu run blocking ofenzívnu lajnu v NFL.

Texans majú problémy najmä v strede defenzívnej lajny. Vo free agency nechali ísť DT D.J. Readera a nahradili ho nováčikom z TCU Rossom Blacklockom. Áno, to je ten hráč, ktorý bol pre mňa no matter what v prvom kole do Green Bay Packers. Naplnilo sa to, čo som v podstate predpokladal a v sezóne 2020 nemá na behovú obranu takmer žiadny vplyv. Na tento zápas by mal prísť game plan, ktorý mal prísť aj proti Bucs a po ktorom som tak strašne volal. Atakovanie A-gapu po zemi. Keď sme proti behali do A-gapu Bucs, tak sme proti ním mali priemer viacej ako 10 yardov na jeden beh!!!!! Teraz bude situácia trošku odlišná, nakoľko A-gap zrejme nebude pokrývať Jenkins, ale plán by sa zmeniť nemal. Tu možno bude LaFleur premýšľať nad tým, že svoj stred ofenzívnej lajny nezmení a na hru do A-gapu využije to najlepšie, čo má a to, čo je zohraté ako švajčiarske hodinky. Trojica Jenkins-Linsley-Patrick. Toto je enormná sila v blokovaní pre náš behový útok. Ak by si Matt povedal, že ideme do nich behať, niečo ako si hovoril Lombardi – run to daylight. Aj keď ten behal do outsidu, ale rozumieme si čo týmto chcel autor povedať 😀 V takomto prípade môže naša OL vyzerať nasledujúco: Runyan-Jenkins-Linsley-Patrick-Wagner/Turner. Runyan hrával na college ako ľavý tackle, čiže tu skúseností má a pri passových snapoch by mu mohol pomáhať extra tight end, či fullback. Toto je tiež jedna z možností, ktorú by som nezavrhoval.


MALO BY TO ÍSŤ AJ VZDUCHOM

Obrana Texans je slabá. A to fakt slabá. Keď je % na výhru medzi 5-95%, tak obrana Texans je na 31. mieste v EPA/play, 29. mieste v EPA/dropback a 32. mieste v EPA/rush. To j úplný protipól oproti tomu, čo sme videli minulý týždeň v Tampe. QBs majú proti tejto obrane priemerný passer rating 111.5, čo je druhé najvyššie číslo v NFL. CB Bradley Roby doposiaľ pustil QB Rating 106.4, CB Vernon Hargreaves III 94.3, S Lonnie Johnson Jr. 136.8, S Justin Reid 91.7 a S Erric Murray 105.4. Proti tomuto by sme mali byť schopní hrať aj vzduchom. Rozbehnúť behy a od toho odvíjať play-actions. Toto by mal byť náš ofenzívny game plan do tohto zápasu.


ZÁVER

Očakávam tesný zápas, ktorý sa môže skončiť výhrou oboch strán. Texans sa počas tejto sezóny zbavili svojho HC Billa O´Briena a nahradil ho Romeo Crennel. Tento dočasný head coach doposiaľ ukazuje, že bude neskutočne agresívny a spraví všetko preto aby jeho tím vyhral. Prebral sa aj Watson, ktorý bol počas posledného mesiaca skvelý. Nahádzal 11 touchdownov, skompletoval 69.7% svojich prihrávok, priemer na jeden pokus 9.5 yardov a passer rating 118.2. Na druhú stranu Packers pod vedením Matta LaFlura dvakrát za sebou neprehrávajú. Na pôde Texans ešte nikdy neprehrali a myslím si, že sa to nestane ani tentoraz. Je jedno, či vyhráme 3-0 alebo 41-40. Tento zápas proste vyhrať musíme.

PS: Už tradične o 17ej vás čakám na našom Discorde, kde si dáme spoločnú predzápasovú tailgate!

PACKERS 38-36 TEXANS

GO PACK GO!!!!!!!