Zraneniami decimovaní Packers budú chcieť udržať víťaznú šnúru. Proti stoja nevyspateľní a talentovaní Bengals.

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? Cincinnati Bengals

Kedy? 10/10/2021 o 19:00

Kde? Paul Brown Stadium, Cincinnati, Ohio

Vzájomná historická bilancia: 13 zápasov: 6 výhier, 7 prehier

Kurzy: 

 • Tipsport: výhra domácich: 2.34, remíza: 15.90, výhra hostí: 1.72
 • Fortuna: výhra domácich: 2.28, remíza: 15.00, výhra hostí: 1.71
 • Niké: výhra domácich: 2.32, remíza: 15.38, výhra hostí: 1.74

ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

PACKERS

Do tohto zápasu s určitosťou nenastúpi:

 • CB Jaire Alexander (rameno)
 • C Josh Myers (prst)
 • EDGE Za´Darius Smith (IR – chrbát)
 • TE Dominique Dafney (IR – bedro)
 • WR Marquez Valdes-Scantling (IR)
 • LT David Bakhtiari (PUP – koleno)

Otázna účasť je pri nasledujúcich hráčoch:

 • G Elgton Jenkins (členok)
 • T Dennis Kelly (choroba)

BENGALS

Do tohto zápasu s určitosťou nenastúpi:

 • G Xavier Su’a-Filo

Nepravdepodobná účasť je pri nasledujúcich hráčoch:

 • WR Mike Thomas

Otázna účasť je pri nasledujúcich hráčoch:

 • HB Joe Mixon
 • C Trey Hopkins
 • G D’Ante Smith
 • DT Larry Ogunjobi
 • CB Trae Waynes

ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

Proti Bengals majú Packers negatívnu historickú bilanciu. Tým, že to nie je nejako starý klub a zároveň je z AFC sa tieto dva celky stretli len 13-krát. Packers vyhrali šesť zápasov, posledný štyri roky dozadu, kedy sa tešili z výhry po predĺžení 27-24. Asi si spomeniete na 72-yardový pass na Geronima Allisona, po ktorom kopol víťazný FG Mason Crosby.

Do Ohia išli Packers ako favorit už štvrtý raz v rade, ale nebude to vôbec prechádzka ružovou záhradou. Výhra proti Steelers potešila, no mala aj trpkú príchuť. CB Jaire Alexander si pri tacklovaní Najeeho Harrisa poranil rameno a doba zotavenia ostáva neznámou. Okrem toho je pravdepodobne do konca sezóny out Za’Darius Smith, proti Steelers si jeho „brat“ Preston tiež čosi spravil a po návrate nevyzeral 100-percentne v pohode.

Proti Bengals nebude okrem Davida Bakhtiariho k dispozícii ani nováčik C Josh Myers a otázna účasť je aj pri Elgtonovi Jenkinsovi. Tým pádom čaká O-Line Packers neľahká skúška a opäť v zmenenej zostave. Najskúsenejším hráčom Rodgersovej ochrannej lajny bude Billy Turner s Lucasom Patrickom, ktorý by mal byť centrom.

Bengals majú po štyroch zápasoch rovnakú bilanciu ako Packers. Zverenci Zaca Taylora, výborného kamaráta nášho HC Matta LaFleura, prehrali len po fatálnom výkone Joea Burrowa proti Chicago Bears. Burrow si fantasticky rozumie so svojím kolegom z college WR Ja’Marrom Chaseom. Okrem Chasea bude späť v hre po vynechaní jedného weeku aj ďalší elitný mladý receiver Tee Higgins.

Pre útok Packers môže byť dobrou správou, že Davante Adams by mal mať proti sebe prinajlepšom priemerných cornerov. Jednotka Trae Waynes sa potýka so zranením hamstringu a ak nastúpi, nebude stopercentný. Adamsa by mohol brániť istý Eli Apple, ktorý patrí medzi najhorších cornerov a Aaron to sem určite bude hádzať.

Obrana Bengals veľmi dobre zastavuje behy, keď v priemere pustila len 93.5 yardov na zápas. Vzduchom prešlo 250 yardov na zápas.


O-LINE MÁ PRED SEBOU ĎALŠIU SKÚŠKU

Bengals nemajú vôbec zlú obranu. Jej základným stavebným pilierom je Trey Hendrickson, bývalý hráč Saints a jeden z najlepších D-linemanov ligy. Spoločne so spoluhráčom Samom Hubbardom túto sezónu vyvinuli 30 tlakov. Hendrickson je hviezda a na chlapcov Adama Stenavicha je po Steelers s Wattom a nabitej Front 7 49ers pripravená ďalšia tvrdá skúška. Hendrickson je ôsmy v ESPN pass-rush rate win a práve týmto dokáže strhávať zápasy na stranu svojho tímu.

Bengals ho posielajú hlavne na ľavého tackla, čiže Yosh Nijman alebo Elgton Jenkins, musia odohrať veľmi dobrý zápas. Hubbard je top edge rusher z hľadiska run-stop win rate. Vnútri ich dopĺňa duo D.J. Reader a B.J. Hill, ktorí dokážu byť taktiež nepríjemní. Toto je podľa mňa veľmi podceňovaný, ale zároveň talentovaný a dobrý defenzívny front.

Moje zloženie O-Line v prípade, že bude hrať Jenkis: Nijman – Runyan – Jenkins – Newman – Turner

Ak nebude hrať Jenkins: Nijman – Runyan – Patrick – Newman – Turner


STOKES A KING VS CHASE A HIGGINS

Neúčasť Jaireho nás určite mrzí, ale musíme sa posunúť ďalej. Bude to súboj Rookie vs. Rookie. Eric Stokes a Ja’Marr Chase sú starí známi. Predvlani sa počas sezóny nedarilo žiadnemu cornerovi čo i len pribrdziť WR Chasea, ktorí všetkých protivníkov jasne predčil. Eric Stokes to v spoločnom meraní síl dokázal, vyrovnal sa s jeho route runningom, výbušnosťou aj rýchlosťou. Bol na ňom doslova prilepený. Dôležitou poznámkou je, že vtedy bol QB LSU Joe Burrow, čiže Stokes už si niečím podobným prešiel. Tento súboj a vzájomné meranie síl len pridávajú na atraktivite tohto súboja dvoch výberov v prvom kole.

Ja’Marr Chase má v aktuálnej sezóne ako nováčik skvelé čísla a je právom zatiaľ v jasnom vedení na cenu Rookie of the Year. 17 zachytení pre 297 yardov a 4 TD (3. v lige). Priemer na zachytenie má 17,5 YDS (5. miesto). Stokes bude musieť v tomto zápase ukázať, prečo ho Packers draftovali. Čeliť bude taktiež nováčikovi, ktorého veľmi dobre pozná a pôjde o veľmi zaujímavý súboj. Po svojom premiérovom „íčku“ Stokes žiaril a hovoril, že jeho ruky sú na toto naprogramované, takže by nebolo zlé, keby sa mu podarilo Chasea udržať na uzde.

Stokes zaznamenal v zápase proti Burrowovi na college aj Pass break up, mal aj tlak pri corner blitze, ktorý spôsobil neskompletovanú prihrávku. Pomohol aj pri sacku pri ďalšom blitze a minul tackle pre stratu, ale dokázal sa vrátiť a spravil z toho aspoň hru bez zisku.

Na opačnej strane to bude súboj Kevina Kinga s ďalším šikovným WR Tee Higginsom. Obaja sa vracajú do akcie po dvojzápasovej pauze zapríčinenej zdravotnými problémami. King mal otras mozgu, Higgins pauzoval kvôli zranenému ramenu. King minulý rok predvádzal výkony, ktoré neboli vôbec zlé, dokonca pustil menej TD ako Jaire Alexander. Na druhej strane je veľmi nekonzistentný a práve to je veľkým problémom.

Fajn by mohlo byť, že King nehral dva zápasy, snáď je v pohode po všetkých stránkach a pri neúčasti Alexandra by mohol ukázať tie svoje líderské vlasTnosti a vyzretosť, o ktorej počas preseason hovoril. Rovnako to preňho môže byť skvelá príležitosť. Mal by sa ukázať, pretože pomaly, ale isto prehráva súboj so Stokesom a pri návrate Alexandra (dúfajme, že čoskoro) bude tretím cornerom. Zmluvu podpísal len na rok a aj toto by mu ktosi mohol pripomenúť. Myslím, že King pôjde do zápasu zdravo motivovaný.

Výškovo je to o dva centimetre v prospech 193cm vysokého Higginsa. Burrow bude mať na slote navyše šikovného Tylera Boyda, ktorého bude mať na starosť Chandon Sullivan. Boyd má 23 zachytení a je dobrý hlavne po príjme lopty, keď má priemer 2.5 YDS po zachytení prihrávky. V tejto sezóne máme zatiaľ značné problémy brániť slot. Sullivan bude musieť predviesť kvalitný výkon, aby dokázal so skúseným receiverom držať krok.


PASS-RUSH NA SLABŠIU BURROWOWU O-LINE

Joe Burrow hrá tento rok veľmi dobre, ale proti Bears predviedol otrasný výkon. Hodil síce 2 TD, ale tri interception a prakticky odhodil výhru a bilanciu 3-0. Dnes mohli byť Bengals pokojne stále neporazení a do zápasu s Packers by išli ešte s väčším odhodlaním a sebavedomím.

Je pravdou, že v posledných dvoch zápasoch, teda od otrasu s Bears, bol Burrow sackovaný len raz a aj vďaka tomu dokázal hádzať lopty presne a bez fatálnych chýb. Teraz však bude ich O-line čeliť Packers, ktorým sa v posledných dvoch zápasoch darilo vyvíjať tlak na súperovho QB. Všetko bude musieť začínať od Kennyho Clarka, ktorý by mal tiahnuť stredom smer mladý QB. Veľkou výhodou môže byť to, že starting C Trey Hopkins mal zdravotné problémy, jeho účasť v zápase bola otázna a ak nenastúpi, Kenny bude mať proti sebe vnútri dvoch nováčikov.

Kenny musí doručiť ďalší perfektný výkon, ktorý otvorí cestu k Burrowovi. Netreba zabúdať na duo Preston Smith – Rashan Gary, ktoré je túto sezónu na dobrej vlne.

Joe Burrow je vysoko efektívny pri play action spod centra. Má perfektný passer rating 158.3, 4 kompletizácie pre 74 yardov a 1 TD. Práve zranenie starting centra by tu mohlo pomôcť Packers a treba na Burrowa poriadne zatlačiť. Opäť tu prichádza do rany Kenny Clark, ktorý by mal centra doslova zožrať a potom to bude mať Burrow nesmierne ťažké. Aj v zápase proti Bears prichádzal primárny tlak stredom, kapsa sa rúcala po tlaku Hicksa a potom z toho žali úspech Quinn, Mack a Roquan Smith.

Keď je Burrow v pohode, má passer rating 124.5 a skompletoval 77 percent prihrávok s priemerom 9.8 YDS na pokus! Čísla ale padajú na 70 (passer rating), 57 percent a 6.8 YDS, keď je pod tlakom. Rashan Gary a Preston Smith musia vyhrať svoje súboje na edge a Kenny Clark s Kingsleym Kekem musia tlačiť zvnútra. Bengals nemajú elitnú O-line, sú priemerní pri pass-blockingu a práve tu by mala byť šanca ako strhnúť zápas na stranu chlapcov z Wisconsinu.


SLABÉ MIESTO OBRANY BENGALS – CBs

Dalo by sa povedať, že je to na oboch stranách takmer vo všetkom rovnaká situácia. Oba tímy potrebujú zatlačiť na QB a eliminovať chyby svojej secondary. Tá je na strane Bengals, dovolím si tvrdiť, ešte horšia. Davanteho Adamsa by mal mať na starosti Apple, ktorého už vo svojej kariére raz Adams s Rodgersom poriadne rozbili a niečo obdobné očakávam aj teraz.

Adams bol minule dobre strážený, no do hry sa dostal na slote Randall Cobb. Ten zachytil dva TD a bol hlavným žolíkom Packers. Vôbec by som sa nečudoval, keby proti Bengals nadviazal na svoj výkon spred týždňa a opäť si pripísal dva TD. Rodgers si so svojim kamošom rozumie a minule ukázal, že je to fakt hráč, na ktorého sa dá spoľahnúť pri dôležitých momentoch.

Po minulom hluchom týždni očakávam, že Rodgers sa bude snažiť hľadať aj TE Roberta Tonyana. Pri pohľade na secondary Bengals mi hneď napadlo, že LaFleur sa bude snažiť Tonyana posielať na hlboké pihrávky, ktoré on s Rodgersom už niekoľkokrát predviedli a takmer vždy to skončilo big play. Tonyan lopty nedropuje a jeho route running a uvoľnenie je na perfektnej úrovni. Myslím si, že práve Big BoB bude X-faktorom v piatom zápase sezóny!


SPECIAL TÍMY MUSIA ZABRAŤ

Za bilanciou Bengals v tejto sezóne stojí aj to, že ich special tímom sa darí. Cincinnati je druhé v special tímoch podľa PFF. Kicker Evan McPherson premenil už dva víťazné field goals, punter Kevin Huber má silnú nohu a Bengals majú obranu pri kickoch aj puntoch na solídnej úrovni. Tento týždeň musia porásť special tímy Packerds a pomôcť. V tretej fáze sa aspoň nesmie stať, že by sa Bengals dostali k nejakému dlhému returnu, nedajbože, aby sa udiala nejaká signifikantná chyba, ktorá by mohla znamenať zvrat v zápase a veľké nakopnutia pre Cincinnati.


BEHOVÁ HRA MUSÍ ZABRAŤ

Môžeme očakávať, že to bude tesný zápas a aj preto potrebujú Packers podporu od behového útoku. Minulý zápas Jones zaostal, AJ Dillon zanechal super dojem a takmer skóroval TD. Jones bol navyše v tréningoch limitovaný a Dillon môže dnes dostať opäť polovicu snapov. Útok potrebuje pomoc pri prvých downoch, beh aspoň nad 5 yardov by bol skvelý a potom by smerom k ďalšej hre otvoril dvere pre kreativitu LaFleura a Rodgersa.


SÚBOJ VEĽKÝCH KAMARÁTOV

Hlavní tréneri Matt LaFleur a Zac Taylor sú veľkými priateľmi. Spoločne boli v LA Rams, kde bol Matt ofenzívny koordinátor a Zac bol trénerom WRs. Vlani boli obaja v kontakte na dennej báze. Je to pochopiteľné, pretože preseason cez Teams a Zoom boli náročné, a tak si spolu vymieňali názory a know-how. Teraz musí ísť kamarástvo bokom a práve Matt sa musí vytiahnuť kreatívnym playbookom, pretože Zac pravdepodobne bude vedieť, čo od neho v Rams pri práci s WRs vyžadoval.

Môžeme tak vidieť nejaké zaujímavé plays, ktoré sa budú zdať Taylorovi známe, no v poslednom momente ho vyvedú z miery tým, že sa mu pred očami jeho predstava o Mattovej zacallovanej hre rozplynie.


Dnes to nebude jednoduchý zápas a verím, že chalani Bengals nepodcenia. Rovnako ani my, fanúšikovia Packers.

Kľúčom k úspechu bude aspoň eliminovanie big plays na strane Bengals. Stačí, že Stokes a King zbrzdia Chasea a Higginsa a verím, že pass-rush vyvinie aspoň párkrát kľúčový tlak na Burrowa. Cestou k úspechu je to, aby Rodgers našiel oporu nielen v Adamsovi, ale pridať sa musí opäť Cobb a hlavne Bib Bob, ktorý je po fantastickom tréningovom kempe akosi v zátiší.

Môj tip je, že vyhráme 34-24.

GO PACK GO!!!!!