Nutné víťazstvo už vo weeku 2?

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? Chicago Bears

Kedy? 19/09/2022 o 02:20

Kde? Lambeau Field, Wisconsin

Vzájomná historická bilancia: 204 zápasov: 103 výhier, 95 prehier, 2 remízy


ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

PACKERS

Do tohto zápasu s určitosťou nenastúpi:

  • PUP – RB Kylin Hill 
  • IR – LB Krys Barnes

Otázna účasť:

WR Allen Lazard (členok)

LT David Baktiari (koleno)

RT Elgton Jenkins (koleno)

LG Jon Runyan (otras mozgu)

  • Bakhtiari opäť ani raz netrénoval naplno a neverím, že bude hrať. Dokonca ho novinári zachytili ako na tréningu kríva, ten za mňa isto hrať nebude.
  • Lazard vynechal week 1 kvôli zraneniu členku, no na všetkých troch tréningoch počas tohto týždňa bol prítomný, avšak len limitovane. Ak bude hrať, je to naša veľká zbraň na slot a pomoc pri run blockingu.
  • Jenkins v piatok po prvýkrát odtrénoval celý tréning a jeho potenciálny návrat je blízko. Ak bude hrať, tak bude starter na pravom tacklovi.
  • RB Patrick Taylor bol z practice squadu povolaný do 53ky na tento zápas. WR Winfree povolaný nebol, čo je možno dobrý znak toho, že Lazard bude môcť hrať.

BEARS

Nepravdepodobná účasť:

  • WR Velus Jones Jr.

ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

Vstup do sezóny 2022 nám nevyšiel vôbec podľa predstáv. Na pôde divízneho rivala sme utrpeli trpkú prehru, ktorú teraz musíme napraviť. Síce sa jedná len o druhý zápas, no už teraz to vyzerá ako must-win zápas. Od roku 2002, keď sa NFL rozšírila na 32 tímov a vytvorilo sa osem divízii po štyroch tímov, tak víťaz z weeku 1 má dvojnásobne vyššiu pravdepodobnosť dostať sa do playoff ako ten, kto v prvom weeku prehral. Spomedzi tímov, ktoré vyhrali svoj otvárací zápas sezóny, tak 166 sa dostali do playoff a 112 tímov vyhralo svoju divíziu. Spomedzi tímov, ktoré svoj prvý zápas sezóny prehrali, tak len 78 sa dostal do playoff a len 48 vyhralo svoju divíziu. V prvom weeku nás Minnesota porazila a už teraz môžeme pociťovať tlak. No a história nám napovedá, že tento zápas bude kritický. Podľa ligových zdrojov, od roku 1990, sa 42.00% tímov, ktoré začali sezónu 1-1, kvalifikovalo do playoff. Avšak tie tímy, ktoré začali sezónu 0-2, tak len 11.3% z nich sa pozrelo do vyraďovacích bojov. V minulej sezóne do playoff nepostúpil ani jeden tím, ktorý začal sezónu 0-2. No a nezabúdajme, že vo weeku tri hráme na pôde Buccaneers. Tento zápas skutočne vyzerá ako must win zápas. Sezóna už reálne začala.

Na naše šťastie, odkiaľ Matt LaFleur prebral kormidlo nášho tímu, tak jeho tím nikdy počas tej istej regular season neprehral dva zápasy za sebou. Aké sú štatistiky Aarona Rodgersa pod vedením Matta LaFleura v zápasoch, do ktorých sme išli po prehre? 8 víťazstiev, 0 prehier, 2,075 yardov, 22 touchdownov, 0 interceptions a 120.6 passer rating. Zaujímavé je aj to, že priemerný rozdiel čo sa týka konečného výsledku v týchto zápasoch je naše víťazstvo o 14.1 bodov. Proste ak tím Matta LaFlaura v regular season prehral zápas, tak v nasledujúcom zápase si to niekto pekne odniesol. Teraz by si to mali odniesť Bears.

Počas éry Matta LaFleura sme v zápasoch proti Bears na bilancii 6-0 a v kategórii turnoverov nám svieti pozitívne číslo +12 (13 takeaways a len jeden giveaway). Na Lambeau Fielde sme vyhrali 12 z posledných 14 zápasov proti Bears, pričom skóre je 406-215 v náš prospech. V oboch posledných zápasoch, ktoré sa hrali v Green Bay, sme proti Bears skóroval 40 a viacej bodov.


ZONE COVERAGE BUDE TENTORAZ MÚDRYM ROZHODNUTÍM?

V prvom weeku sme hrali zone heavy schémy, pričom práve v tom zápase som si želal viacej man coverage. No však tento week si myslím, že práve naša zone heavy schéma môže byť kľúčom k výhre. Všetci vieme, že quarterback Justin Fields bude behať z pocketu preč a tu prichádza tá pointa. Oveľa viacej by som sa bál jeho nôh, keby hráme man coverage. Proti 49ers čelil tlaku pri 40% dropbackov. Packers sa v prvom zápase darilo vyvíjať tlak na úrovni 40%.

Odvrátená stránka zone coverage je tá, že Fields bude držať lotu a snažiť sa ju tlačiť do downfieldu. Čiže každý jeden hráč si bude musieť plniť svoje povinnosti počas celého priebehu play a dokázať adekvátne reagovať na jeho scrambling. Hlavne naši safeties musia hrať výrazne lepšie než v prvom weeku, čo si úprimne povedzme, nemôže byť až také ťažké. Keď už hovorím o tom jeho scramblingu, tak naši pass rushers musia byť disciplinovaní a zodpovedne držať svoje pass rush línie. Nedostávať sa za jeho chrbát a dávať mu možnosti na to, aby mohol uplatniť svoje skvelé nohy.


AKO BUDE VYZERAŤ NAŠA OFENZÍVNA LAJNA?

Toto je otázka, ktorú si kladie azda každý fanúšik Packers. Ryan Wood už minulý týždeň informoval, že David Bakhtiari by mal vynechať aj druhý week proti Bears. Avšak jeho parťák Elgton Jenkins už v piatok odtrénoval celý tréning a jeho účasť v tomto zápase vyzerá sľubne. Uvidíme, že či bude môcť hrať OG Jon Runyan, ktorý v zápase s Vikings utrpel otras mozgu a v piatok bol už späť na tréningovom ihrisku. Ak by som si mal tipnúť a mal by som byť trošku optimistický, tak OL bude vyzerať takto: Nijman – Runyan – Myers – Tom – Jenkins. Naozaj v OL nechcem veľmi vidieť Newmana na pravom tacklovi a Jaka Hansonsa na pravom guardovi.

V tomto zápase budeme čeliť šikovnému pass rusherovi Robertovi Quinnovi. Ten v minulej sezóne nazbieral 18.5 sackov, 22 hitov na QB a 17 tacklov pre stratu yardov. Proti Packers sa mu počas kariéry pomerne darí. Celkovo proti nám nazbieral 6 sackov, vrátane dvoch vo weeku 13 v minulej sezóne. Quinn je „staromódnym“ typom pass rushera, ktorý hrá výhradne na jednej pozícii. Takmer exkluzívne hráva na pravej strane. V roku 2021 odohral presne jeden snap na pravej strane. V otváracom zápase proti 49ers odohral na pravej strane všetkých 49 snapov. Čiže buď mu bude čeliť Yosh Nijman, alebo zázračne David Bahtiari.


HROM & BLESK

Odkedy sa AJ Dillon stal pevnou súčasťou nášho útoku v roku 2021, tak Packers sú v regular season na bilancii 10-0, keď Dillon a Aaron Jones dostali dokopy za zápas aspoň 25 dotykov s loptou a Aaron Rodgers bol starting quarterbackom. Pod vedením Matta LaFleura sme prehrali 14 zápasov (vrátane playoff). Pri troch zápasoch bol Jones neaktívny a len v dvoch z týchto 14 zápasov mal Jones 15 a viacej dotykov s loptou. Počas éry Matta LaFleura máme na svojom konte 41 víťazstiev a len deväť z nich prišlo po tom, čo mal Jones v zápase menej ako 15 dotykov s loptou. Keď Jones dostal aspoň 20 dotykov s loptou za zápas, tak sme na bilancii 15-0 a „prekvapivo“ sme na bilancii 0-2, keď dostal loptu do svojich rúk menej ako 10-krát.

Obrana Bears pod Mattom Eberflusom zavádza nový defenzívnym systém, pričom už vo svojich radoch nemá Khalila Macka, či Akiema Hicka. San Franciscu sa v prvom zápase proti Bears podarilo zaznamenať priemer 4.8 yardov na jeden beh, pričom Deebo Samuel mal priemer 6.5 yardov a Elijah Mitchell 6.8 yardov. Vidím to ako povinnosť, aby hrom a blesk dostali loptu do svojich rúk.


ATAKOVAŤ MLADÝCH ČLENOV SECONDARY BEARS

Bears na NFL Drafte 2022 využili svoje prvé dva výbery na cornerbacka Kylera Gordona a safetyho Jaquana Briskera. Pričom obidvoch si vybrali v druhom kole. Obaja sú to skvelí atléti a uvidíme, či sa to prenesie aj do NFL. Week 1 nám len ťažko niečo ponúkne na analýzu, nakoľko Soldier Field sa premenil na plaváreň a pre obe strany to bolo zložité čo sa týka passovej hry. Avšak za zmienku stojí, že do Gordonovej coverage letelo 5 lôpt, pričom skompletované boli všetky a to pre 70 yardov a passer rating 118.8. Brisker podal lepší výkon, keď pustil len jednu zachytenú prihrávku na tri targety pre 2 yardy. Rodgers si bude musieť na ihrisku hľadať Gordona a atakovať tento matchup. Ten v zápase s Bears odohral 46 spomedzi 68 defenzívnych snapov na slote. Randall Cobb, Robert Tonyan, Allen Lazad. Toto je matchup pre vás.


GO PACK GO!