Zbytočný zápas?

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? Tennessee Titans

Kedy? 28/12/2020 o 02:20

Kde? Lambeau Field, Wisconsin

Vzájomná historická bilancia: 12 zápasov: 5 výhier, 7 prehier, 0 remíz

Kurzy: 

  • Tipsport: výhra domácich: 1.68, remíza: 15.90, výhra hostí: 2.42
  • Fortuna: výhra domácich: 1.65, remíza: 12.50, výhra hostí: 2.57
  • Niké: výhra domácich: 1.72, remíza: 15.42, výhra hostí: 2.37

ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

PACKERS

Do tohto zápasu s určitosťou nenastúpi:

  • TE Jace Sternberger (otras mozgu)
  • S Will Redmond (otras mozgu)

Nepravdepodobná účasť je pri nasledujúcich hráčoch:

  • G Simon Stepaniak (koleno)
  • RB Jamaal Williams (kvadriceps)

Skvelou správou je, že sa po troch vynechaných zápasoch vracia center Corey Linsley! Keď sa jeho zranenie kolena udialo, tak si zrejme ani jeden z nás nepomyslel, že ho môžeme mať späť už takto skoro! Avšak jeho návrat z IR ešte neznamená 100% účasť v tomto zápas. No počas celého týždňa trénoval a je na najlepšej ceste byť späť v zostave!


TITANS

Do tohto zápasu s určitosťou nenastúpi:

  • OLB Derick Roberson
  • CB Chris Milton

ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

Vďaka tomu ako sa sezóna vyvíja sme v pozícii, kde nám de facto stačí vyhrať posledný zápas proti Bears a pozíciu nasadenej jednotky nám už nikto nezoberie. Keď sa na to pozeráme takto, tak tento zápas s Titans môže pôsobiť tak, že je pre nás prakticky len príťažou. Určite sa pýtate, že či je nejaká možnosť zaistiť si prvé miesto v NFC už tento week. Tak vedzte, že takáto šanca tu je. Porazíme Titans, Seahawks prehrajú s Rams a sme jednotkou. Za tejto konštalácie by nás už zápas s Bears trápiť nemusel. Ak by sme Titans porazili a Seahawks prehrajú vo weeku 17 proti Niners, tak nás nebude musieť trápiť ani výsledok zápasu s Bears. Je mi jasné, že LaFleur sa nad týmto veľmi nezamýšľa, ten si ide svoju filozofiu bilancie 0-0, kde sa snaží dostať na 1-0.

AKO HRAŤ V OBRANE?

Henry… Toto meno počúvam už azda posledné tri týždne každý deň a fakt ma to už rozčuľuje. Derrick Henry, Derrick Henry, Derrick Henry… Jako keby nás dokázal poraziť jeden jediný hráč… Garantujem vám, že Fangio príde na to, ako ho zastaviť. RELAX…. Toto bol môj vianočný sen. Defenzívny mág Vic Fangio u nás ako DC… Ale hmmm, vlastne našim defenzívnym koordinátorom je stále Pettine, čo? Oukej, tak potom nás ten jeden hráč môže poraziť. Vianočné zázraky sa v tomto prípade veľmi nedejú a takýto jeden zázrak bude musieť vytiahnuť práve Pettine. Ale ako sa hovorí kedy, ak nie na Vianoce? Milé syrové hlavy, máme o dôvod byť optimistickejší! Jakú dobrú náladu robím, že? Už isto aj vy cítite ten adrenalín v žilách, vďaka ktorému Henryho zastavíme a všetci budú na to čumieť tak silno, že im oči nebudú držať v jamkách! Tak takto nejako by znelo preview k Henrymu a našej behovej obrane od človeka, ktorého pohltil duch Vianoc. Ale ako isto viete, ja verím v duch Lombardiho a teraz sa na to ideme pozrieť futbalovou mysľou!

Naša obrana sa od zápasu z Vikings trošku prebrala, pomohli k tomu aj slabší súperi a v tomto časovom období je na 11. mieste v behovej EPA a na 7. mieste v celkovej defenzívnej EPA. Keď to preložím, tak takmer polovicu sezóny hrá legitímne dobrý futbal. Počas posledného mesiaca sme začal hrať viacej man coverage (33%), čo len a len kvitujem. Plus k tomu používame Amosa viacej v boxe, keď pri viacerých ako 55% snapoch sem prichádza z cover 1 alebo cover 3. Nech to je už zone, alebo man coverage, tak Pettine začal jedného zo svojich safeties sťahovať do boxu a prinieslo to svoje ovocie. Safeties sa prebrali a hrajú parádny futbal. Rozhodne nám pomohlo aj to, že sa uzdravil Kenny Clark, zrejme ho už nelimituje žiadne zranenie a odkedy začal hrať svoj futbal, tak sa prebrala aj celá DL okolo neho, vrátane Lowryho.

Asi nikomu nemusím písať Henryho štatistiky a podobne. To je irelevantné. Vedie takmer všetky ligové štatistiky a podstatné je to, že sú sakra dobré a my musíme prísť na to, ako ho zastaviť. Ako teda hrať proti Titans? Za mňa presne tak, ako sme hrali posledný mesiac. Viacej ako v polovici času sme hrali v single high safety formácii a presne toto je to, čo chcem vidieť aj proti Titans. Extra obranca na Henryho, nechať Alexandera, nech si pokryje svoj súkromný ostrov a King nech má z hora pomoc safetyho. Samozrejme tento prístup bude znamenať to, že sa otvoria passové okienka, ale ja budem hrať radšej na to, že Tanehill niečo pokazí, alebo naša passová obrana dokáže zahrať nejakú dôležitú play, než na to, že si sadneme do cover 2 a necháme Henryho behať 30x za zápas.

Obrázok

Cover-1 má ešte jeden význam v tomto zápase. Keď sa pozeráme na passovú hru quarterbacka Ryana Tanehilla, tak nám do očí udrie jedna vec – drvivá väčšina lôpt ide do stredu ihriska. Posledné weeky hrá vo veľmi dobrej forme DB Darnell Savage a to najmä vtedy, keď hrá ako robber v strede ihriska. Tu môže využiť svoju skvelú atletickosť a čuch na loptu. V posledných šiestich zápasoch do jeho coverage letelo 14 lôpt a skompletované boli len dve. K tomu z toho vznikli tri intereptions, štyri zrazené prihrávky a pustený passer rating rating 3.1. Hra Savagea bude v tomto zápase extrémne dôležitá a práve vďaka „robberovi“ by sme mohli Tanehillovi zobrať in-breaking routy na Davisa, či Browna. Tanehill deep balls skutočne moc nehádže a ťaží zo stredne-dlhých lôpt do stredu ihriska a v hre po zachytení prihrávky. Toto je za mňa jeden z hlavných matchupov v tomto zápase: Savage vs Tanehill. Tu mám pre vás ukážky z hier, kde hral Savage ako robber.

Passová hra Titans nie je žiadny joke a Corey Davis s AJ Brownom majú dokopy 116 zachytených prihrávok pre 1,826 yardov a 15 touchdownov. Obidvaja sú v top-15 pokiaľ hovoríme o yardoch na jednu zachytenú prihrávku a v top-5 v passer ratingu, keď sa na nich hádže lopta. Plus k tomu je Brown na deviatom mieste spomedzi 112 receiverov v získaných yardoch po zachytení prihrávky. Myslím si, že nebudem ďaleko od pravdy ak poviem, že oni dvaja sú aktuálne najlepšie duo na pozícii wide receivera v NFL (Julio a Calvin proste veľa spolu nehrajú). Ako celok je passový útok Titans podľa DVOA druhým najlepším v NFL, len za Chiefs a ten náš je hneď za nimi. Aj keď Tanehill nehádže veľa deep balls, tej v pass rate explozívnych hier je na 11. mieste v lige. Obrany sa mohutne zameriavajú na zastavenie Henryho a to otvára okná pre play-actions. Aktuálne Tanehill vedie ligu s 1,580 nahádzanými yardmi po play-actions a jeho 10.2 yardov na jeden pokus je taktiež najlepšie číslo v lige. Z play-actions vyťažil 12 touchdownov, čo je štvrté najvyššie číslo. V obrane musíme hrať veľmi disciplinovane, rýchlo reagovať a najmä správne. Na inside linebackerovi bude hrať zrejme dobre vyzerajúci nováčik Krys Barnes (prosím on a nie Kirksey) a k tomu potrebujeme kvalitný zápas od dvojky Amos-Savage. Tí hrajú vo veľkej forme a teraz to musia ukázať naplno, ak chceme Titans poraziť. Veľmi ma zaujíma to, na koho pôjde Jaire Alexander. Či to bude Corey Davis, alebo A.J. Brown.

Len Vikings hrajú v 11 personnel (1 RB, 1 TE, 3 WR) menej, než práve Titans v tejto sezóne. Proti Minnesote na Lambeau, Chandon Sullivan odohral len 25% snapov a myslím si, že v tomto zápase môže dostať viacej snapov na úkor Kevina Kinga v base obrane. Vieme ako to to dopadlo naposledy, keď sme hrali proti tímu, ktorý 11 personnel nehráva. Pevne verím, že Pettine sa z tohto zápasu poučil a spraví potrebné zmeny.

Ako pristúpiť k tomuto zápasu a ako najlepšie Henryho spomaliť? Našou najlepšou obranou je útok. Priemerne pustíme na jeden beh 4.5 yardov a aj napriek tomu sme doposiaľ čelili len 339 behom, čo je najnižšie číslo v NFL. Týmto plynulo prechádzame na na náš útok…


RODGERS VS OBRANA TITANS

Aaron Rodgers má šancu ukázať, že si ocenenie MVP naozaj zaslúži. Má ideálnu príležitosť k tomu, aby svojou hrou pomohol obrane a minimalizoval vplyv Derricka Henryho. Ak sa mu toto v tomto zápase podarí, tak som toho názoru, že si MVP zaslúži.

V tejto sezóne je Rodgers dominantný v jednom ohľade a to zrovna v tom, v ktorom bol pred rokom doslova tragický – PLAY ACTIONS. Keby sa ma niekto pred sezónou opýtal, či verím tomu, že v Rodgersových play-actions nastane takáto razantná zmena k lepšiemu, tak by som jasne povedal NIE. Čakal som, že zlepšenie bude, ale že bude až takto dominovať, to som fakt nečakal. Veľmi mu pomáha faktor Matta LaFleura a Nathaniela Hacketta, ktorí mu dizajnujú parádne play-actions a zároveň aj to, že už je v tomto útočnom systéme druhú sezónu. Next Gen Stats uvádzajú, že Rodgers v tejto sezóne pri play-actions nahádzal 1,005 yardov, 16 touchdownov, 0 interceptions, jeho passer rating je 134.6 a skompletoval 70.9% prihrávok. Najmä keď sme v gold zone, tak má LaFleur v rukáve množstvo play-actions a to najmä proti man coverage. Rodgers má v tejto sezóne hneď 14 passových touchdownov v inside 10 po play action proti man coverage, čo je o 6 viacej, než má hocikto iný. Prečo spomínam práve play-actions? No lebo Titans sú najhorším tímom čo sa týka bránenia play-actions. Zároveň passová obrana Titans je jedna z najhorších v lige a podľa DVOA je na 30. mieste.

Rodgers by mal mať na svojej strane aj situačný futbal, vďaka ktorému sa vyhrávajú zápasy. Rozdiel medzi úspešným tímom a tým neúspešným je aj v tom, ako dokáže tím využívať návštevy red zone vo svoj prospech. Ten rozdiel medzi šiestimi (resp. 7/8 bodmi) a len field goalom môže spôsobiť to, že zo zápasu odíde ako víťaz a nie ako porazený. Obrana Titans je na 32. mieste v bránení tretích downov a na 30. mieste v bránení red zone. Keď je ich súper už v red zone, tak pustia touchdown v 71% prípadov. Ak by ste chceli vedieť, aké vysoké číslo to je, tak naša brana pustí touchdown v 62.2% prípadov (15. miesto). Na druhú stranu náš útok je tretím najlepším v lige pokiaľ hovoríme o premieňaní tretích downov a v red zone je vôbec tým najefektívnejším útokom v celej lige. Náš útok je teraz na tom tak, že sa mu podarilo skórovať touchdown v 40/51 tripov do red zone, teda gold zone, ako sa používa v Green Bay. Minulý rok sme boli druhým najlepším útokom v red zone (67,8%), ale tento rok sme toto číslo dokázali posunúť ešte vyššie a to o masívnych takmer 11%! Tu si obrovskú pochvalu a cheeseheadu dole zaslúži Matt LaFleur, Nathaniel Hackett a Luke Getsy.

Ďalší faktor z ktorého môže ťažiť je pass protection. Titans sú najhorším tímom v lige, pokiaľ hovoríme o vyvíjaní tlaku na súperovho quarterbacka a o sackovaní, keď ich percento tlakov je len 16.9%, plus v tejto sezóne doposiaľ nazbierali len 14 sackov. Z týchto 14 sackov prišlo hneď 9 doma a na cestách majú len päť sackov. Rodgers je jeden z najmenej sackovaných quarterbackov v NFL (doposiaľ 18 sackov, pričom 5 prišlo minulý week) a jeho priemerný čas odhodu je 2.72 sekundy. Keď má Rodgers čistý pocket, tak tejto sezóne nahádzal 35 touchdownov (1. miesto v NFL), jeho adjusted-completion je 84.1% (3. miesto v NFL), nahádzal 3,247 yardov (3. miesto v NFL), hodil 4 interceptions a jeho passer rating je 127.1 (1. miesto v NFL). Keď tieto čísla preložím do nášho jazyka, tak keď mu OL dopraje čas, tak lepšieho quarterbacka by ste v NFL hľadali len ťažko. No a Titans sú v robení tlaku na quarterbacka najhorším tímom v lige.

Je tu šanca, že v tomto zápase už bude späť starting center Corey Linsley a tým pádom sa naša OL postaví do svojho tradičného rozostavenia. Ak by hrať ešte nemohol, tak si myslím, že by bolo dobré prehodiť Lucasa Patricka späť na jeho pozíciu pravého guarda na ľavého guarda postaviť Jona Runyana. Tým pádom by sa Billy Turner postavil späť na pravého tackla a Wagner by šiel na lavičku. Patrick mal na druhej strane OL menšie problémy a viacej mu to sedí napravo a Runyan sa mi zatiaľ veľmi páči. Dokonca mám pocit, že keď sme hrali práve v tejto zostave s ním, tak OL hrala ešte lepšie.


QUADZILLA

Všetko nasvedčuje tomu, že v tomto zápase sa môžeme dočkať toho, na čo sme tak tešili. December, sneh a behy AJ Dillona! S účasťou Jamaala Williamsa v tomto zápase to dobre nevyzerá a Aaron Jones nemôže behať celý zápas sám. Jeho fyzické parametre pripomínajú práve Derricka Henryho a vďaka tomu je ako stvorený pre hru v decembrovej Tundre. V tejto sezóne toho ešte veľa neodohral a silno ho chytil koronavírus, kvôli ktorému bol mesiac mimo. Ale keď bol na ihrisku, tak vyzeral fakt dobre a v poslednom zápase proti Panthers mal síce len jeden beh, ale nebyť toho posledného tacklu od posledného možného hráča, tak je to hneď touchdown cez celé ihrisko. Možno to bolo len preview toho, čo nás bude čakať v závere sezóny.


FROZEN TUNDRA!

Je tu december, resp. už skoro január a to znamená len jedno. Frozen Tundra sa prebúdza k životu! Na zápas s Titans je predpoveď taká, že pocitová teplota by sa mala pohybovať okolo mínus 8 stupňov Celzia a je tu aj 50% šanca na sneženie! Packers sú pod vedením Aarona Rodgersa v decembrovej Frozen Tundre dominantní a o tom svedčí bilancia 21-3. Keď sa na to pozrieme od roku 2000, tak v decembrových a januárových zápasoch základnej časti na Lambeau Fielde sme na bilancii 42-9. Na štadióne však bude len pár stovák fanúšikov a Frozen Tundra sa nemôže prebudiť do svojej jedinečnej a plnej formy. Ale aj tak je jasné, že Aaron Rodgers, či Mason Crosby poznajú počasie Frozen Tundry lepšie než hocikto iný a musíme veriť, že aj tento faktor nám pomôže na ceste za víťazstvom.


ZÁVER

Toto je veľmi zložitý zápas na tipovania. V tomto preview som prebral aspekty, ktoré môžu rozhodnúť a vyšlo mi to takto. Obidva tímy disponujú elitným útokom a tu si môžeme dať remízu, pričom obrana je na strane Packers. Titans síce majú skvelý útok, ale ich passová obrana je jedna z najhorších v lige. Naša passová obrana je na 9. mieste a tá ich na 29. mieste. Behové obrany sú veľmi podobné, keď naša pustí priemerne 4.5 yardov na jeden beh a tá ich 4.3 yardov. Ak nepredvedú nejaký heroický výkon, tak nevidím reálne to, že dokážu zastaviť ako našu passovú, tak aj behovú hru. V tacklingu sú obidva tímy na tom takmer identicky, keď Packers doposiaľ netrafili 96 a Titans 95 tacklov.

Z tejto rovnice mi vychádza to, že ak Rodgers potvrdí svoje slová o tom, že je MVP hráč v tejto sezóne, tak proti tejto obrane Titans by nemal mať najmenší problém. Som veľmi zvedavý, ako k začiatku zápasu pristúpi Matt LaFleur. Keď sme v tejto sezóne vyhrali hod mincou, tak hádam vždy si vybral, že chce loptu na začiatku druhého polčasu a išiel brániť. Teraz by to mohlo byť inak. Pokúsiť sa ísť na loptu ako prvý, skórovať touchdown a diktovať tempo zápasu. Nenechať Titans robiť niečo podobné, ako robili Vikings. Že si zobrali loptu, naťahovali čas a za celý prvý polčas sme videli len 4 držania lopty pre obidva tímy dokopy. Verím, že ak Barnes bude pokračovať vo výkone zo zápasu s Panthers, safeties zahrajú svoj štandard a Kevin King zabudne na dva nevydarené zápasy, tak že môžeme Titans udržať na menej bodoch, než skóruje náš útok.

Titans 31-34 Packers

GO PACK GO!!!!!!!!!