Šanca zaistiť si účasť v playoff!

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

MLS soccer bid bounces to Ford Field | Michigan Radio

Proti komu? Detroit Lions

Kedy? 13/12/2020 o 22:25

Kde? Ford Field, Michigan

Vzájomná historická bilancia: 182 zápasov: 103 výhier, 72 prehier, 7 remíz

Kurzy: 

 • Tipsport: výhra domácich: 4.65, remíza: 18.70, výhra hostí: 1.23
 • Fortuna: výhra domácich: 4.21, remíza: 17.70, výhra hostí: 1.28
 • Niké: výhra domácich: 4.11, remíza: 16.45, výhra hostí: 1.31

ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

PACKERS

Do tohto zápasu s určitosťou nenastúpi:

 • TE Jace Sternberger (otras mozgu)
 • G Simon Stepaniak (koleno)

Otázna účasť je pri nasledujúcich hráčoch:

 • DB Darnell Savage (trieslo)
 • WR Equanimeous St. Brown (otras mozgu)
 • WR Malik Taylor (hamstring)

Darnellove zranenie je nové a na injury report bol pridaný len v piatok. Toto zranenie sa musí sledovať, nakoľko DB Raven Greene v tejto sezóne dohral, čo je pre našu obranu obrovská rana a škrt cez rozpočet. Z reserve/COVID-19 listu sa po mesiaci aktivoval RB A.J. Dillon. Plus sa na aktívnu súpisku podpísal TE Dominique Dafney z nášho practice squadu. Dafney je všestranný fullback/tight end/H-back. Tento týždeň sa dve možnosti na povolanie hráčov z PS na AR využili na WR Juwanna Winfreeho a G Bena Bradena.

THE WEAPON Tyler Ervin, DB Raven Greene a DL Billy Winn boli umiestnení do injured reserve. Winn by mohol byť späť po troch týždňoch, ale pri zvyšných dvoch sa hovorí o konci sezóny.


LIONS

Do tohto zápasu s určitosťou nenastúpi:

 • WR Kenny Golladay
 • CB Jeff Okudah
 • OL Tyrell Crosby

Otázna účasť je pri nasledujúcich hráčoch: 

 • RB D´Andre Swift
 • DE Austin Bryant
 • DL Da´Shawn Hand
 • S C.J. Moore
 • DT John Penisini
 • QB Matthew Stafford

DE Everson Griffen bol umiestnený na reserve/COVID-19 list. Adam Schefter informuje, že ako Stafford, tak aj Swift by hrať mali.


ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

Packers majú už túto nedeľu šancu na to, aby si zaistili miesto vo vyraďovacích bojoch a aj výhru v divízii NFC North. Čo k tomu potrebujeme? Poraziť Lions a zároveň Buccaneers musia poraziť Vikings. Ak sa toto udeje, tak sme obhájil divízny titul!

Doslova pred pár dňami sa Lions rozhodli, že prepustia head coacha Matta Patriciu. Zrejme očakávaný krok, ktorý nikoho neprekvapí. Ach, chvalaVince, že nie som GM Packers, lebo pred pár rokmi som chcel poslať McCarthyho preč a zobrať Patriciu. To by som už bol zrejme ukameňovaný pred Lambeau Fieldom. (Samozrejme za svojho výkonného riaditeľa by som si bral Inžiniera, ktorý ak ma pamäť neklame, tak bol tiež za Patriciu. Čiže Nori, by sme tam zrejme viseli obaja 😛 )… Dočasným head coachom Lions sa stal ofenzívny koordinátor Darrell Bevell a pod ním ešte neprehrali (sú 1-0). Toto bude po druhý krát v tejto sezóne, kedy budeme čeliť dočasnému trénerovi. Vo weeku 7 sme stáli proti Romeovi Crennelovi, ktorý nahradil Bill O´Briena v Texans.

Ford Field nebol vždy našim najlepším priateľom v posledných rokoch. Dokonca aj v minulej sezóne vo weeku 17, kedy sme hrali o bye week, sme proti Lions na tomto štadióne predviedli heroický comeback, ktorý sa zakončil v posledných sekundách úspešným kopom Money Masona. Možno je čas na to, aby sme započali novú éru?

Lions pustia na zápas priemerne 34.2 bodov a teraz idú čeliť útoku, ktorý má najlepší skórovací útok v NFL (31.6 bodov na zápas) a v roku 2020 sme na krytých štadiónoch priemerne skórovali 36.5 bodov. Je to súboj aktuálne najlepšie skórujúceho útoku v NFL proti druhej najhoršie skórovacej obrane v NFL. Lions sú na 28. mieste v počte pustených nabehaných yardov na zápas, na 28. mieste v pressure rate a pustili 5. najvyššie číslo explozívnych passových plays (passová play pre +20 yardov – 44!!). My vedieme NFL v počte skórovaných touchdownov (48) a sme na ceste za tým, aby sme skórovali 505 bodov v tejto sezóne. K tomu sme zahrali už 48 explozívnych passových plays, čo je 4. najlepšie číslo v NFL. Našej franchise sa len raz vo viac ako 100-ročnej histórii podarilo skórovať v jednej sezóne nad 500 bodov (560 v roku 2011). Zároveň sme na ceste k celkovým 64 skórovaným touchdownom, čo by bolo taktiež druhé miesto v tímovej histórii (70 v roku 2011). To je celkom dobré na tím, ktorý v útoku nemá nikoho okrem Adamsa. V tomto zápase by sme mali byť schopní hýbať s loptou bez problémov.

SÚBOJ NA KRAJOCH

Tu som mal pôvodne pripravený odstavec o Romeovi Okwarovi a Eversonovi Griffenovi, že toto je asi jediná šanca Lions, ako túto nedeľu prežiť v obrane. Ale Griffen bol umiestnený na reserve/COVID-19 list a tak sa mi tento odstavec rozpadol. Okwara zažíva pomerne solídnu sezónu a má na svojom konte 49 tlakov quarterbacka. Na pravom tacklovi bude hrať zrejme znova Rick Wagner. Minulý zápas nás LaFleur prekvapil a jeho OL vyzerala nasledujúco: Bakhtiari-Patrick-Jenkins-Turner-Wagner. A musím povedať, že proti veľmi silnej DL Eagles odviedla parádnu prácu. Preto nevidím dôvod, prečo to meniť. Wagner tak nastúpi proti svojmu bývalému tímu a jeho súboj na pravom tacklovi s Okwarou bude zrejme totálne jedinou nádejou, že Lions tento zápas dokážu zdramatizovať. Ak sa cez Wagnera nedokáže dostávať, tak skutočne nevidím spôsob, akým môže obrana Lions zastaviť náš útok.


KTO BUDE POKRÝVAŤ ADAMSA?

Davante Adams práve roztrhal Dariusa Slaya, bývalého top cornera Detroitu. Kto bude jeho ďalším sústom? To je zapeklitá otázka. Desmond Trufant je na injured reserve, nováčik Jeff Okudah je out na celý zvyšok sezóny. Kto bude teda túto nedeľu pokrývať číslo 17? Úprimne si povedzme, záleží na tom? Starting cornerom budú zrejme Amani Oruwariye a Darryl Roberts, čo pre nás v passovej hre vytvára skvelé matchupy naprieč celým ihriskom. Adams aktuálne ťahá sériu 7 zápasov za sebou, v ktorých sa mu podarilo skórovať touchdown a plus k tomu skóroval touchdown v 5/7 posledných zápasov proti Lions. V skutočnosti sa mu podarilo skórovať hneď v štyroch posledných zápasoch na Ford Fielde. Vyzerá to tak, že Adams môže v túto nedeľu svoju šnúru predĺžiť. Zároveň môže vyrovnať NFL rekord v počte za sebou idúcich zápasov s aspoň 5 zachytenými prihrávkami a chyteným touchdownom. Aktuálne je na čísle 7. Rekord drží Antonio Brown z roku 2018 – 8. Adams je zároveň len tretím hráčom v histórii, ktorý sa dokázal dostať na 7 zápasov. Ako hovorím – OFFENSIVE PLAYER OF THE YEAR = BEZ DEBATY!


HOCKENSON VS KTO?

V posledných zápasoch skvele hrajúci Darnell Savage bol pridaný do injury reportu a jeho účasť v tomto zápase je otázna. Ak hrať nebude, tak kto bude pokrývať tight enda Hockensona? Premýšľam nad tým, že či by tu Pettine neuvažoval nad Joshom Jacksonom. Proti Bears v roku 2018 použil Pettine na Trey Burtona práve Jacksona a vyšlo mu to perfektne. Samozrejme Hockenson je trošku iná liga, ale toto rozhodnutie je veľmi dôležité. Ak sa podarí Hockensona odrezať, tak je po zápase. Ak ho necháme hrať a chytať lopty, tak sa ešte môžeme chytať za hlavy.


JAIRE VS JONES, DRUHÁ ČASŤ

Top wide receiver Lions Kenny Golladay celý týždeň netrénoval a je z tohto zápasu out. Na nášho cornera Jaira Alexandera teda čaká ďalší matchup proti Marvinovi Jonesovi. Ten v prvom zápase proti Packers nachytal len 23 yardov. Minulý week Golladay nehral a Jonesovi so Staffordom sa podarilo získať 8 prihrávok pre 116 yardov a touchdown proti Bears. Celkovo na Jonesa v posledných 3 zo 4 zápasov letelo vždy 10 a viacej lôpt. Jaira sa môže dočkať pomerne rušného zápasu a do jeho coverage možno priletí viacej lôpt, než je zvyknutý.


PRIESTOR PRE RUNNING BACKOV?

Otrasný behový útok Bears v čele s Davidom Montgomerym a Cordarrellom Pattersnom dokázal proti behovej obrane Lions získať 174 yardov a skórovať tri touchowny. Keď sa už niečo takéto podarilo Bears, tak behová obra Lions je na tom tragicky a toto je príležitosť pre Aarona Jonesa s Jamaalom Williamsom. Vo weeku 2 sa Jonesovi podarilo zachytiť 4 prihrávky pre 68 yardov a mal 18 behov pre 168 yardov. Jamaal k tomu pridal ďalších 63 nabehaných yardov. Lions nemajú vo svojom defenzívnom fronte run stopperov a ich linebackeri sú pravidelne náchylní na púšťanie hier v passovej hre. Tento zápas môže byť skvelou príležitosťou na to, aby sa naše duo presadilo ako po zemi, tak aj vzduchom. Nebuďte vôbec prekvapení, ak si LaFleur pripraví útočné schémy, v ktorých budú títo dvaja figurovať ako receiveri.


TAVON AUSTIN TIME

Tyler Ervin sa znova zranil a teraz zrejme na celý zvyšok sezóny. Očakáva sa, že jeho miesto gadget ofenzívneho hráča a punt returnera preberie Tavon Austin, ktorého sme podpísali len nedávno. Na Austina v tomto zápase rozhodne nečaká nič jednoduché. Bude čeliť punterovi Jackovi Foxovi, ktorý vedie ligu ako v hrubých yardoch (49.9) a aj čistých yardoch (46.6) na jeden punt. Súperi vracali len 13 z jeho 45 puntov. Austin vo svojej kariére pôsobil najmä na punt returne a na kick returne minimálne. To som zvedavý, že ako k tomuto pristúpi special team koordinátor Shawn Mennenga. Na kick returnoch Lions doposiaľ pustili ôsme najnižšie číslo yardov ne jeden return. Na druhej strane majú nebezpečného returnera v osobe veterána Jamala Agnewa, ktorý má priemer 8.8 yardov na punt returne a 24.0 yardov na kick returne. Tento rok síce neskóroval ani jeden touchdown na returne, ale on roku 2017 ich má štyri a my sme v tejto sezóne pustili už dva. Agnew môže byť v tomto zápase veľkým faktorom a budem mrznúť pri každom jednom returne. Musíme veriť, že JK Scott sa preberie a odkope dobrý zápas. Inak nám môže Agnew narobiť nemalá problémy.


ZÁVER

K tomuto zápasu fakt nie je veľmi čo písať, alebo robiť nejaké podrobnejšie rozbory. Nový tréner, či kopa zranení na kľúčových pozíciách. Tu sa píše niečo podrobnejšie fakt len ťažko. Musíme tento zápas vyhrať a najlepšie bez ďalších zranení. Toto sú dva kľúčové body, ktoré znejú ľahko. Dúfajme, že to tak aj bude.

PS: Na Discorde bude o 21:00 naša tradičná tailgate party, kde si spoločne pokecáme a hocičom možnom! Vítaná je každá jedna syrová hlava!

Packers 34-26 Lions

GO PACK GO!!!!!!!!!