Úvodný zápas sezóny už za pár hodín!

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O ZÁPASE

Proti komu? Minnesota Vikings

Kedy?  13/09/2020 o 19:00

Kde? U.S. Bank Stadium, Minnesota

Vzájomná historická bilancia: 119 zápasov (2 v post-season): 62 výhier, 54 prehier, 3 remízy

Kde sa dá zápas pozerať? 

 • Gamepass
 • STREAMY:
 1. https://home.nflbite.com/
 2. http://www.nflstreaming.net/live-stream/green-bay-packers-live-stream-football-game/ 
 3. https://sportsurge.net

Kurzy: 

 • Tipsport: výhra domácich: 1.81, remíza: 14.10, výhra hostí: 2.27
 • Fortuna: výhra domácich: 1.75, remíza: 14.00, výhra hostí: 2.28
 • Niké: výhra domácich: 1.77, remíza: 14.38, výhra hostí: 2.30

ZOZNAM ZRANENÝCH HRÁČOV

 • PACKERS

DL Montravius Adams bol počas celého týždňa v tréningoch limitovaný a jeho účasť je nepravdepodobná (doubtful). Otázny je DB Raven Greene, ktorý bol taktiež počas celého týždňa limitovaný. Účasť RT Billyho Turnera je nepravdepodobná (doubtful) a OLB Randy Ramsey je oficiálne out.

V minulej sezóne sme 11 hráčov označili ako doubtful, čiže ich účasť v zápase je nepravdepodobná. A len dvaja z nich v zápase nakoniec aj hrali: WR G-mo Allison (otras mozgu) a CB Kevin King (trieslo).

 • VIKINGS

Na injury reporte nikoho nemajú. Ale ich hviezdny pass rusher Danielle Hunter skončil na IR a vynechá minimálne tri zápasy. Takže proti nám hrať nebude.


ČO STOJÍ ZA REČ A ČO BUDE KĽÚČOM K ÚSPECHU?

Neuveriteľné (?) sa stalo skutočnosťou! Aj napriek celosvetovej pandémii už za pár hodín naši Green Bay Packers zahája cestu za trofejou Sv. Vinca Lombardiho na U.S. Bank Stadium, kde sa stretnú s divíznym rivalom Minnesotou Vikings! Zápas to bude vskutku netradičný. Na tribúnach nebudú žiadni fanúšikovia a to znamená jednu veľmi zásadnú vec, ktorá ovplyvňovala, ovplyvňuje a zrejme ešte dlho bude ovplyvňovať naše životy. Tá ich nenormálne otravná trúba bude ešte výraznejšia, než tomu bolo po minulé roky. Ale musím povedať, že našim chalanom sa ju v predposlednom zápase minulej sezóny podarilo dosť dobre umlčať. Zároveň sa vedenie NFL rozhodlo, že na štadiónoch sa bude púšťať falošný „hukot divákov“ a nahrávku poslali všetkým tímom. Packers si to skúšali počas tréningového kempu a znelo to skutočne otrasne. Ak to tak bude znieť aj pri pozeraní, tak asi pôjdem celú sezónu na hluchonemom móde. Zároveň sa oznámilo, že tímy môžu púšťať túto nahrávku maximálne na 70 decibelov. Toto pre Vikings zrejme nebude žiadny problém, tí už s falošným hukotom majú pomerne obsiahle skúsenosti, že? 😛

V minulej sezóne sme si proti Vikings pripísali dve víťazstva a najmä to druhé, keď sa hralo o titul NFC North, bolo dominantným výkonom tímu Matta LaFleura. Ako to vyzerá v tejto sezóne? Spravili Vikings niečo preto, aby sa už tento scenár neopakoval? To si rozoberieme v najbližších bodoch!


PASS RUSH PACKERS VS O-LINE VIKINGS

Minulý rok náš pass rush v zápasoch proti Vikings doslova dominoval a o tom svedčí nasledujúca štatistika. Quarterback Kirk Cousins mal v dvoch zápasoch proti Packers celkovo 77 dropbackov a pod tlakom bol hneď v 48 prípadoch! To je šialene vysoké číslo a nevidím dôvod, prečo by sa mali Vikings v tomto smere zlepšiť. Nastúpi proti nám prakticky takmer nezmenená ofenzívna lajna Vikings, s ktorou sme si robili čo sme chceli. A podľa mňa je na tom ešte horšie, než v minulej sezóne. Josh Kline, ktorý bol minulý rok starting right guardom už v tíme nie je. Nový starter je Dakota Dozier, čo je hráč, ktorý v minulej sezóne zasiahol do štyroch zápasov. Okrem tohto, sú v ich OL rovnakí starting hráči: Riley Reiff, Garrett Bradbury, Pat Elflein a Brian O´Neill. Elflein bol v roku 2019 nekonzistentný a presunul sa na pravú stranu, aby zaplnil miesto za Klineom. Ich interná ofenzívna lajna je v zložení Dozier-Bradbury-Elfein a myslím si, že títo hráči nemajú šancu konkurovať pass rushu Packers.

NT/DT Kenny Clark si nováčika C Garretta Bradburyho doslova natieral na chleba a ten v dvoch zápasoch pustil 11 tlakov na quarterbacka a 3 sacky. Vikings si od neho sľubovali veľa, no výkony boli veľmi ďaleko za očakávaniami, uvidíme, či sa nejako zlepšil od minulej sezóny. Packers v druhom vzájomnom zápase využívali jeho slabiny a Pettine mal na neho pripravené špeciálne schémy. Za´Darius Smith sa vďaka pre-snap motion zvykol presúvať práve pred Bradburyho a na skorých downoch mohol atakovať A-gap.

OLB Za´Darius Smith v minulej sezóne proti Vikings nazbieral 4 sacky, 3 hity na quarterbacka, 7 hurries a 14 tlakov na quarterbacka. Trojka Preston – Za´Darius – Clark robila OL Vikings obrovské problémy a teraz sa k ním ešte pridá OLB Rashan Gary, ktorý zavŕšil svoj prechod z defenzívneho enda s rukou na zemi na standing outside linebackera. Počas tréningového kempu dokázal ako náš jediný pass rusher porážať Davida Bakhtiariho. Táto štvorka v sezóne 2019 odohrala spoločne na ihrisku len 55 snapov, no v tomto roku očakávam výrazný nárast. Dokáže takmer nezmenená OL Vikings zastaviť jeden z najlepších pass rushov v NFL, ktorý je teraz doplnený ešte o Rashana Garyho?

Čo je pre Vikings strašidelné, tak Packers dokázali vytvárať tlak len pomocou 3-man rushu a zvyšok hráčov mohol dropovať do coverage. Hneď 2 sacky vo weeku 16 prišli práve po 3-man rush. Aj v súboji 3vs5 dokázal pass rush Packers sackovať Cousinsa do troch sekúnd. Pri 3-man rush môžete opäť vidieť, ako Pettine atakoval Bradburyho, ktorý nedokázal udržať tzv. slanting rusherov, ktorí proti nemu využívali momentum.


AARON JONES VS BEHOVÁ OBRANA VIKINGS

Nebol to len náš pass rush, kto v minulej sezóne nad Vikings dominoval. Bol to aj náš šikovný running back Aaron Jones, ktorý sa vďaka svojim výkonom zaradil medzi ligovú elitu na pozícii running backa. V zápasoch proti Vikings mal celkovo 43 behov, na ktorých dokázal získať 264 yardov a skóroval 3 touchdowny (celkovo mal cez 300 získaných yardov). To je skvelý priemer 6.1 yardov na jeden beh. Hneď dva z jeho troch najproduktívnejších running zápasov v minulej sezóne prišli práve proti Minnesote. Otázka je jasná. Spravili Vikings niečo preto, aby ho dokázali zastaviť? Prišli o svojho hviezdneho nose tackla Linvala Josepha a nahradili ho DT Michealom Pierceom, ktorý je šikovným obrancom proti behu. Ten sa však rozhodol, že túto sezónu hrať nebude a využil tzv. opt out. Odišiel DE Everson Griffen a v tomto zápase nebude hrať ani ich hviezdny pass rusher Danielle Hunter, ktorý patrí medzi absolútnu špičku ligy. Je tam teda niekto, kto dokáže Jonesa zastaviť (plus Williamsa a Dillona)? Nevyzerá to tak a osobne si myslím, že ich D-line je na tom proti behu ešte horšie ako tá naša (teraz na papieri).

Jeden z dôvodov, prečo sa Jonesovi tak proti Vikings darilo, bolo skvelé blokovanie celého útoku. Nie len ofenzívnej lajny, ale aj tight endov, či wide receiverov. Marcedes Lewis, Robert Tonyan, či Allen Lazard odvádzali perfektnú prácu. Plus k tomu obrana Vikings hrala proti nám viacej zone, než man coverage a to bolo ideálne. Osobne si myslím, že naše blokovanie pri behoch môže byť tento rok ešte na vyššej úrovni. Chalani z ofenzívnej lajny počas tréningového kempu hovorili, že už lepšie rozumejú tomu, čo od nich Matt vyžaduje. Tu je spomínané blokovanie:

A tu je skvelý blok Allena Lazarda pri Jonesovom touchdowne:


DAVANTE ADAMS/ALLEN LAZARD VS NESKÚSENÁ SECONDARY

Po rokoch súperenia (a treba poznamenať veľmi úspešných) proti Xavierovi Rhodesovi, bude náš hviezdny wide receiver Davante Adams čeliť neskúseným mladíkom, ktorých majú Vikings na poste cornerbacka. Secondary vikingov prešla výraznou obmenou a už v tíme nemôžeme nájsť stálice ako spomínaný Xavier Rhodes, Trae Waynes, či Mackansie Alexander. Táto trojka dokopy odohrala 160 zápasov, v ktorých nachytala 19 interceptions. Nová skupina mladých cornerov v zložení Mike Hughes, Holton Hill a nováčikovia Jeff Gladney, Cameron Dantzler a Harrison Hand má dokopy deväť štartov v NFL. Hughes vo svojej kariére proti Adamsovi odohral 43 coverage snapov a Hill len 3 snapy.

Očakávam že na outside bude hrať Mike Hughes a Holton Hill, pričom úlohu slot cornera si zoberie na svoje starosti Jeff Gladney. Ak sa na ihrisko pozrie aj ich ďalší nováčik Cameron Dantzler, tak podľa mňa on pôjde na outside a Hughes sa presunie do insidu. Keď bol náš WR Allen Lazard ešte na univerzite, tka vo svojej seniorskej sezóne hrali proti skvelým TCU s Gladneym v zostave. Lazard v tomto zápase zachytil 6 prihrávok pre 106 yardov a aj on sa pričinil o veľké prekvapenie.

Davante Adams v minulej sezóne proti Vikings zachytil 20 prihrávok pre 222 yardov. Podľa jeho vlastných slov, sezónu dohrával značne ovplyvnený zranením, ktoré sa mu prihodilo v zápase proti Eagles. Povedal, že keď sa hralo NFC Championship, tak bol zdravý tak na 70%. Toto je pre zvyšok NFL pomerne hrozivé zistenie, nakoľko Adams v závere sezóny dominoval. Aj napriek tomu, že ho zranenie limitovalo, dokázal nachytať 75 prihrávok pre 917 yardov a 7 TDs v desiatich zápasoch po zranení, ktoré ho pripravilo o štyri zápasy. Obrana Vikings nedokázala Adamsa ubrániť ani so zranením. Teraz majú samých neskúsených cornerov. Dokážu čo i len pribrzdiť zdravého Adamsa?

Očakávam, že Adamsa nebude Zimmer nechávať v súbojoch 1vs1 a corner bude mať zhora pomoc od safetyho. Ak sa niečo takéto udeje, tak budeme potrebovať, aby sa ukázal niekto z ostatných wide receiverov. Hlavným kandidátom je Allen Lazard. Ten v minulej sezóne vo weeku 16 odohral proti Vikings skvelý zápas a bol istotou na tretích downoch, kde ho Rodgers hľadal veľmi často a hlavne úspešne. LaFleur mal v tomto zápase pre neho špeciálne pripravené play-cally, ktoré sa ukázali ako geniálne. Zo slotu sa dokázal presadiť na in-breaking routach a v minulej sezóne jeho produkcia na tretích downoch vyzerala nasledujúco: 11/16 prihrávok pre 140 yardov a 1 TD. Portál Pro Football Focus uvádza, že keď na neho Rodgers hádzal v minulej sezóne prihrávku na treťom downe, tak jeho passer rating bol 143.3, čo bolo štvrté najlepšie číslo v NFL.

Perfektne využíval svoje obrovské telo a odstaviť ho od lopty bez faulu bolo takmer nemožné. Ako som už napísal, tak očakávam, že na slote bude hrávať práve nováčik Jeff Gladney. Tento nováčik meria len 178 centimetrov a oproti Lazardovi je skutočne krpcom. Allen meria 196 centimetrov a som na pochybnostiach, či Gladney dokáže fyzicky konkurovať Lazardovi. Toto môže byť jeden z kľúčových matchupov v tomto zápase, ktorý bude chcieť LaFleur atakovať. Prípadne ak by na slot dali aj Hughesa, tak ten meria taktiež len 178 centimetrov. Tu sú catche Allena Lazarda na tretích downoch proti Vikings:

Práve atakovanie stredu ihriska môže byť receptom na obranu Vikings. Očakávam, že aj WR Davante Adams bude hodne hrávať na inside, kde mali Vikings v minulej sezóne slabinu. Presne toto robil Rodgers aj vo weeku 16 a ono to fungovalo. Slanty, diggy, crossery,… stredom ihriska. Ako by povedal Mandalorian: This is the way.


VEĽKÝ ÚTOČNÝ PERSONNEL

Keď sme s Vikings hrali v minulej sezóne po prvýkrát, tak náš úvodný útočný drive bol nádherný. Packers skórovali v štyroch hrách a vyzeralo to nejako takto:

 • Všetky štyri boli z veľkého personnelu – či už 12 alebo 21
 • 3 rôzne personnely
 • Pre-snap motion na 3/4 hier
 • 1 RPO
 • 3 rozdielni hráči, na ktorých smerovala prihrávka
 • RPO pripravilo touchdown

Toto je ideálny drive Matta LaFluera a hodne sa hovorí o tom, že práve toto je to, čo chceme hrať. Spomínal som to už veľakrát a spomenie to aj teraz. Tento jeho útok je o tom, že má na ihrisku piatich eligible receiverov (RB, FB, TE, WR). Práve v prvom zápase proti Vikings a prvom útočnom drive sme mohli vidieť túto vlastnosť v plnej kráse. Tu vám ukážem aj príklad. Spread formácia z 13 personnel (1RB, 3TE, 1 WR) priložený obrázok. Heavy formácia, ktorá na prvý pohľad vyzerá ako jasná behová formácia, no ak máte útok obsadení hráčmi, ktorí sú všestrannejší, tak nie je žiadny problém z toho spraviť formáciu s 5 eligible receiverami a empty backfieldom. Toto si budem v prvom zápase veľmi všímať, či sa budeme uchyľovať práve k personnelu ako 12, 22, či 13. Teraz to už nie je liga, v ktorej wide receiver chytá, running back behá a tight end blokuje. Všestrannosť sa derie dopredu a kto s týmto dokáže pracovať, tak je úspešný.


DALVIN COOK VS BASE/NICKEL/DIME OBRANA PACKERS

Running back Dalvin Cook bezpochyby patrí medzi tých najkvalitnejších running backov v NFL. Podarí sa nám ho ustrážiť? Minulý rok vo weeku 2 sme pomerne často využívali druhého inside linebackera na ihrisku, keď B.J. Goodson, naša dvojka za Martinezom v minulej sezóne, v tomto zápase odohral 58% defenzívnych snapov. V tomto zápase hral aj RB Cook. Vo weeku 16, keď Cook nebol na ihrisku, Goodson odohral len 22% defenzívnych snapov a celkovo bol jeho sezónny priemer menej než 25% odohraných defenzívnych snapov. Defenzívny koordinátor Mike Pettine využíval najmä rôzne sub packages, v ktorých čistokrvného inside linebackera nahrádzal defenzívny back. Toto fungovalo, kým sa nám nezranil Raven Greene. Akonáhle nám tento hráč chýbal, tak behová obrana išla do kitek. Greene je dobre stavaným defenzívnym backom a keď ho postavíte do boxu v rôznych sub packages, tak neprichádzate o „silu“ proti behovej hre. Nemá problém hrať proti behom a ani v coverage. Pre Pettina je veľmi dôležitý a úspech našej obrany bude stáť aj na zdravý tohto nenápadného, no za to veľmi dôležitého hráča. Jeho účasť v tomto zápase je otázna a keby nemôže hrať ani Greene, tak kto bude na ihrisku vedľa Kirkseyho?

Najväčšie prekvapenie tohtoročného kempu – ILB Kamal Martin, ktorého sme si vybrali v piatom kole na tohtoročnom Drafte, si poranil meniskus, musel podstúpiť operáciu a časť sezóny určite vynechá. To je veľká škoda, nakoľko podával perfektné výkony. Prvým pánom na holenie bude teda ILB Oren Burks. Posledné týždne bojoval s menším zranením, no už bol späť v tréningovom procese a hrať by mal. Pettinovi ponúka najmä skvelú rýchlosť na sideline-to-sideline. Pevne verím, že už dokázal dať dokopy to, s čím mal problémy v úvode kariéry a to zlé uhly nábehov na runnerov. Proti Cookovi by sa nám to nemuselo vôbec vyplatiť. Za ním tam je Ty Summers, ktorý je v zápasoch NFL neoverený a nevieme čo môžeme od neho očakávať.

Ako Packers, tak aj Vikings chcú behávať wide-zone behové schémy, no štýl Vikings sa viacej podobá na ten Mikeov Shanahanov, keď doviedol Broncos k víťazstvu nad Packers v Super Bowle XXXII. Tento štýl zahŕňa linemanov, ktorí sa pohybujú do strany a hľadajú obrancov, ktorých môžu cutnúť prostredníctvom nízkeho bloku. Vďaka tomuto sa vytvárajú veľké lajny na cutback pre running backa. Vtedy bol Shanahanov ofenzívny koordinátor práve Gary Kubiak, ktorý aktuálne calluje ofenzívne hry pre tím Mikea Zimmera. Táto schéma si vyžaduje atletických linemanov, ktorí sa vedia pohybovať v priestore. Ak chceme tieto wide-zone behy zastaviť, tak to bude vyžadovať podporu proti behu aj od cornerov, či safeties. Jaire Alexander proti behom hrať vie a aj napriek svojej menšej postave je dostatočne fyzický na to, aby dokázal zahrávať hry na running backoch. DB Chandon Sullivan už v minulej sezóne ukázal, že do strany kde sa nachádza on, sa proste nebehá. DB Darnell Savage má skvelú akceleráciu a zo svojej pozície safetyho sa dokáže rýchlo presúvať k line of scrimmage a atakovať running backa. Niekedy to až príliš preženie, zoberie zlý uhol a pustí big play (napríklad zápas proti 49ers a TD Morstreta). Tohto sa musí vyvarovať, lebo Cook to bez milosti využije. DB Adrian Amos je spoľahlivým tacklerom a je to najkonzistentnejší hráč v tacklingu spomedzi našej secondary. Slabinu vidím na strane, kde bude CB Kevin King. Ten síce nie je žiadnym krpatým cornerom, práve naopak, no jeho tackling je spomedzi našej secondary najviac nekonzistentný. Zastaviť behovú hru Vikings nebude len na DL a ILB. Ale aj na našej secondary. Bude to vyžadovať komplexný a poctivý výkon všetkých jedenástich mužov v obrane Packers, ktorí sa budú nachádzať na ihrisku.


GARY KUBIAK VS MIKE PETTINE

Vikings opustil Kevin Stefanski, ktorý tu pôsobil ako ofenzívny koordinátor a sťahoval sa do Clevelandu, kde sa stal trénerom miestnych Browns. Bude veľmi zaujímavé sledovať, ako sa bude útok Vikings líšiť pod Kubiakom. Samozrejme Kubiak mal vplyv na hru aj v minulej sezóne, no z tábora Vikingov môžeme počuť, že sa v ich útoku udejú nejaké tie významnejšie zmeny. Vikings hrávali menej v 11 personnely než hocijaký iný tím v minulej sezóne. Ich útok sa spoliehal na mnoho play-actions a rollouty. Očakáva sa, že tieto elementy z ich útoku nevymiznú. No ako sa hovorí a ako sa aj veľa krát potvrdilo – byť ľahko predvídateľným je najhoršou vecou, ktorú môže robiť útok v dnešnej NFL. Preto si myslím, že Kubiak sa bude snažiť priniesť do ich útoku viacej pestrosti. Minulý rok sme mohli sledovať dominantné výkony našej obrany proti tímu Vikings a to potvrdzujú aj štatistiky QB Kirka Cousinsa. V dvoch zápasoch proti Green Bay mal Cousins nasledujúci QB rating:

 • week 2 (52.3 – jeho najnižší v minuloročnej regular season)
 • week 16 (58.5 – druhý najnižší v minuloročnej regular season)

Cousins je slušným quarterbackom, keď môže hrať podľa skrípt a má čas na rozhodovanie. Keď má pokoj a čas, tak dokáže loptu doručiť všade na ihrisku a vyniká najmä pri play-actions. Toto sa však veľmi rýchlo mení, keď ho obrana prinúti improvizovať, špeciálne keď na neho prichádza tlak stredom. Packers ho v minulej sezóne prinútili hrať mimo skrípt viacej, než hocijaký iný tím a výsledkom boli jeho dva najhoršie výkony v základnej časti. Vo weeku 16 sa našej obrane podarilo udržať Vikings na 82 net passing yardoch a 2.6 yardoch na jednu hru. Spravili Vikings niečo preto, aby sa niečo takéto neopakovalo?

Ako som spomínal, tak starting OL takmer bez zmeny a draftoval sa mladík Erza Cleveland. Ich interná lajna zostáva aj naďalej slabinou a Kenny by mal v tomto zápase doslova žiť v backfielde. V Minnesote už nepôsobí hviezdny wide receiver Steffon Diggs, ktorý bol najväčším postrachom obrany Packers počas posledných rokov. Podarilo sa mu proti nám skórovať touchdown v každom z posledných 7 zápasov. Kto ho teraz nahradí? V neoficiálnej depth chart je za Adamom Thielenom Bisi Johnson. To je hráč, ktorý je v lige druhý rok a má za sebou dobrý tréningový kemp. Draftovali šikovného Justina Jeffersona, avšak pri ňom len ťažko očakávať, že bude jeho okamžitou náhradou od prvého weeku. Osobne som toho názoru, že Thielen je skvelý wide receiver, no ťažil z toho, že obrana musela rešpektovať Diggsovu schopnosť rozťahovať ihrisko, čím sa otváral priestor pre Thielana. Som zvedavý, že ako na tom bude teraz bez Diggsa.

Ako sa nám teda v posledných zápasoch podarilo eliminovať útok Vikings a prečo sa Cousinsovi proti nám tak nedarilo? Prvý dôvod je jasný – náš skvelý pass rush. A druhý je ten, že sa nám podarilo zastaviť play-action bootleg z OZ/Stretch, čo je poznávacím znakom útoku Garyho Kubiaka. Backside obranca musí byť pri tejto play vždy pripravený pokryť/stíhať quarterbacka. Ak chcete byť ako obrana úspešní, tak musíte narúšať pokoj QB a pri týchto hrách sa nemôže cítiť pohodlne. Minulý rok túto úlohu perfektne plnil Dean Lowry a toto budeme potrebovať aj teraz!


AKO BUDE VYZERAŤ NAŠA OFENZÍVNA LAJNA?

Tréner Matt LaFleur nám oznámil, že účasť starting RT Billyho Turnera v tomto zápase je nepravdepodobná. To nás stavia do zložitej situácie. Kto bude hrať ako pravý tackle? Prvou možnosťou je Rick Wagner. Druhá možnosť a za mňa tá najlepšia je posunúť na post pravého tackla Lane Taylora a na pozícii pravého guarda nastúpi Lucas Patrick. Alebo ešte máme tretiu možnosť a to presunúť Elgtona Jenkinsa na post pravého tackla, Lane Taylor sa vráti na svoju prirodzenú pozíciu ľavého guarda a na pravom guardovi bude štartovať Lucas Patrick. Dobrou správou pre nás je, že Danielle Hunter hrať určite nebude a tak na starosti budeme mať „len“ Yannicka Ngakoueho. V tomto nám môže pomôcť heavy personnel a extra tight end na blokovanie.


ZHODNOTENIE A PREDIKCIA

Osobne nerozumiem tomu, prečo niekto v tomto zápase favorizuje práve Vikings. V minulej sezóne sme ich dokázali dvakrát poraziť. Vyhrali sme vďaka skvelému pass rushu, ich slabej OL a skvelému Aaronovi Jonesovi. Podľa mňa Vikings sa neposunuli smerom dopredu, aby dokázali tieto nedostatky odstrániť a zrejme sú na tom ešte horšie. Ak mi niečo naháňa strach, tak to je Dalvin Cook a naša behová obrana. Som si na 110% istý, že Kubiak si pozorne naštudoval film zo zápasu Packers vs 49ers a bude to do nás behať čo to dá. Pevne verím, že Pettine sa z toho poučil a v tejto sezóne bude mať na to odpoveď. Ak nie, tak môže veľmi skoro dojsť k tomu, že mu povieme dovidenia. Predpokladám, že ak si to Packers sami nepokazia, tak si do Green Bay povezú veľmi dôležité divízne víťazstvo.

Packers 27-21 Vikings

PS: Kto ešte nie je na našom Discorde, tak nech sa rýchlo pridá! V nedeľu o 18ej pred zápasom tam už budem a plánujem spraviť takú menšiu Tailgate, keď spoločne pokecáme o futbale a vypijemo pivečko. Zároveň na Discorde prebieha väčšina našich diskusií, takže ak si chcete spestriť sezónu, zamierte na Discord syrových hláv 🙂 Odkaz na Discord je v pravom stĺpci vedľa tohto článku (na začiatku). Po kliknutí na „CONNECT“ vás to presmeruje na náš Discord.

GO PACK GO!